Među osnovcima sve više narkomana

Atreides

Ističe se
Banovan
Poruka
2.736
Beograd -- Prema istraživanjima, tri odsto osnovaca koristi neku vrstu narkotika, dok među srednjoškolcima taj procenat iznosi i do 20 odsto.

To znači da u većini osnovnih škola u proseku ima od 20 do 30 mladih narkomana.

Iako u Odeljenju za suzbijanje narkomanije beogradskog MUP-a tvrde da operativnim, ali i preventivnim akcijama aktivno rade na uklanjanju droge iz škola, za B92 je iz više anonimnih izvora potvrđeno da te supstance u beogradskim školama ima u velikim količinama.

Marihuana i razne tablete dostupne su na svakom koraku, a među starijim osnovcima čak ima i zavisnika od heroina.

Načelnik odeljenja za suzbijanje narkomanije Dragan Rakić kaže za B92 da policija aktivno radi na suzbijanju trgovine drogom u beogradskim osnovnim školama, ali i da u saradnji sa Ministarstvom prosvete već četiri godine sprovodi akciju "Droga je nula, život je jedan".

Niska cena droge na tržištu je međutim čini dostupnom svima koji žele da je uživaju, ili probaju po prvi put.

"Cena grama heroina mogla bi da bude 800, 900 dinara, a takozvani, po ulučnom žargonu, kvoter ili 0,25 grama može se nabaviti za između 400 i 500 dinara. Što se tiče kokaina, on se retko kupuje u malim količina i u principu ta droga je znatno manje rasprotranjena na beogradskom tržištu. Što se tiče marihuane, ona se prodaje bilo na šibice, ili u najlonskim kesama, koja može da se nabavi za par stotina dinara i dovoljna je da se napravi jedan džoint", objašnjava Rakić.

Takva situacija nesumnjivo brine mnoge roditelje beogradskih osnovaca. Ognjen, roditelj maloletnog deteta, kaže da čini sve što je u njegovoj moći, da preventivno deluje kako njegova ćerka ne bi došla u kontakt sa drogom.

Ipak strahuje da bi zbog malog trenutka nepažnje u vaspitanju mogao zauvek da izgubi svoje dete, pogotovo što preterano ne veruje u državne i školske mehanizme borbe protiv droge.

"Cene kao što možemo pročitati i čuti iz raznih izvora informacija su sve niže, tako da me to naravno brine, kao oca, i nisam siguran da mi ćerka neće biti vrbovana od strane narkodilera i da neće ući u to kolo. Mislim da država ne sprovodi dovoljno dobro tu akciju suzbijanja proizvodnje i prodaje opijata i narkotika, jer smatram da nije dovoljno samo edukovati decu u školama i pohapsiti nekoliko bosova koji su se najviše eksponirali, nego treba krenuti sistematski da se očisti, da se pojačaju kazne i da se sprovodi kontrola na terenu da se ti isti ljudi ne pojavljuju u školama i u okolini", kaže on.

B92 je, kako bismo porazgovarali o ovoj temi, više puta bezuspešno pokušavao da stupi u kontakt sa nekoliko direktora beogradskih osnovnih škola.


2l9jqc.jpg



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=05&dd=20&nav_category=12&nav_id=432545
 
То је једини напредак еуропске србије.
Сходно томе мораће сутра те основце као професионалце слати у Авганистан.
У поља мака.На браник демокрације.Неће бити бољих бораца.Носиоца Карађорђеве звезде.Са иглама.
 
То је једини напредак еуропске србије.
Сходно томе мораће сутра те основце као професионалце слати у Авганистан.
У поља мака.На браник демокрације.Неће бити бољих бораца.Носиоца Карађорђеве звезде.Са иглама.

Eto vec su poslali u J.Ameriku da stite polja marihuane i koke.
 
То је једини напредак еуропске србије.
Сходно томе мораће сутра те основце као професионалце слати у Авганистан.
У поља мака.На браник демокрације.Неће бити бољих бораца.Носиоца Карађорђеве звезде.Са иглама.

Pa Srbi su se ODUVEK za nekog borili: ili za Turke, ili za Austrougarsku, ili su jednostavno bili strani placenici na iznajmljivanje.

Nikkavo cudi ne bi bilo da sada se bore za NATO.

Bilo bi cudo da se ne bore.
 
Istina ;) ja sam mladji pa znam da je to tako jer poznajem ih dosta i moj neki utisak je da je bar 1/3 probala ili i dalje konzumira nesto.Travu puse i deca koja su "93-94 i dosta njih guta ona eksere ili LSD njesra od tableta.


najveca je fora sto ja te koje znam su na prvi pogled ok i nikada ne bih reko da rade to sto rade,nisu propaliteti neki idu u dobre skole a ne neke zanatske itd. Dve naj ortakinje '92 god,extra ribe,fancy itd. pa diluju po svom kraju :sad2:
 
Istina :( ja sam mladji pa znam da je to tako jer poznajem ih dosta i moj neki utisak je da je bar 1/3 probala ili i dalje konzumira nesto.Travu puse i deca koja su "93-94 i dosta njih guta ona eksere ili LSD njesra od tableta.


najveca je fora sto ja te koje znam su na prvi pogled ok i nikada ne bih reko da rade to sto rade,nisu propaliteti neki idu u dobre skole a ne neke zanatske itd. Dve naj ortakinje '92 god,extra ribe,fancy itd. pa diluju po svom kraju :sad2:

Zaradjuju za leba brate ***......:mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top