Konstantinovo raskršće

Truman

Elita
Poruka
22.709
Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?
 
Poslednja izmena:
Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?

Hm, knjiga obecava, bar po onom sto sam procitao o njoj...Dodduse, nisam je jos procitao, ali planiram u najskorije vreme.
A sto se tice tog cudovista, postoje spekulacije da je to vampir...Na kraju krajeva, pretvara se u coveka.:lol:
 
Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?
Већ негде овде раније написах:
Књига је добра.
Али, усмислу ако је доживиш као такву каква заправо јесте - лако и питко штиво, у маниру данашњих псеуодоисторијских, мање или више сензационалистичких, или интригантних приказа неких историјских феномена и токова.
 
Procitala sam ,,... raskrsce,,.
Sta ga znam, ocekivala sam vise, obzirom na onoliku kampanju, tj. prasinu koja se digla nakon njenog izlaska.
Nekako mi je sve to ostalo nedoreceno. Svako izgleda moze da je shvati i prihvati kako misli da treba, ali mislim da roman ima puno pukotina, a mozda je autor to i hteo. Otud mozda i nastavak Raskrsca.
Mislim da je neki roman dobar ukoliko ostane u secanju citaocu, ako citalac jos dugo posle citanja razmislja o istom, a to kod mene nije bio slucaj. A da ne pomenem da se citalac mozda vrati istom delu posle izvesnog vremenskog perioda. Ja se ovom romanu sigurno necu vratiti. To je moj sud.
Neko je gore rekao da je plitak, a ja dodajem i da je pitak, jer se brzo cita.
 
Čoveku je to ipak prvi roman, treba i to uzeti u obzir. Mada jeste iznenadjujuće da je knjiga doživela, ja mislim već 5 izdanja, verujem da to niko nije očekivao.
A što se tiče "nečeg" što ubija po Nišu, Trumane, da li te zanima koja bi vrsta monstruma mogla da bude ili koji je to lik iz romana.
 
Čoveku je to ipak prvi roman, treba i to uzeti u obzir. Mada jeste iznenadjujuće da je knjiga doživela, ja mislim već 5 izdanja, verujem da to niko nije očekivao.
A što se tiče "nečeg" što ubija po Nišu, Trumane, da li te zanima koja bi vrsta monstruma mogla da bude ili koji je to lik iz romana.

Da, a uskoro će doživeti i tvrdo ukoričeno izdanje (što je retkost u Laguni), te film snimljen po njoj.
 
Da, a uskoro će doživeti i tvrdo ukoričeno izdanje (što je retkost u Laguni), te film snimljen po njoj.

Što se tiče kvaliteta štampe, a i filma, poenta nije toliko u kvalitetu knjige, koliko u sponzoru...

Uvek neko stoji iza nekog.

Po prirodi stvari, a posebno po logici našeg vremena.

Knjiga je dobra, što reče Milunka, a moje ''ali'' bio bi, takođe, nastavak njenog komentara. :)

Dakle, već viđeno, popularističko interesovanje, jedna u nizu knjiga koja povezuje istorijski različita vremena i sve to obavija hororastičnom misterijom...

U tom smislu nije inovativna.

Jedino mi je drago što sam iz Niša, te se ovom knjigom, kao i približavanjem 2013. godine, Niš dovodi u žižu javnosti sa periferija opštesrpskih dešavanja...
A i knjiga i 2013. godina su u posebnoj sprezi.

Mi znamo. ;)

Nisam obožavatelj Lagune, no poželimo i njima i autoru sreću.
 
Nisam sigurna, ali mislim da je reditelj Zečević zainteresovan da radi film, ili neki sponzor koji može da obezbedi Zečevića. Što bi rekao T.Dolby, mozak mi je kao rešeto, zadnjih dana :). Ko voli horor, ko ne voli, stvar ukusa, ali Dejanu se mora priznati da je dobro obavio istraživački deo posla i da je sastav, raspored i činove nemačke vojske dobro i tačno opisao. Kao i lagume ispod Niša.
 
Nisam sigurna, ali mislim da je reditelj Zečević zainteresovan da radi film, ili neki sponzor koji može da obezbedi Zečevića. Što bi rekao T.Dolby, mozak mi je kao rešeto, zadnjih dana :). Ko voli horor, ko ne voli, stvar ukusa, ali Dejanu se mora priznati da je dobro obavio istraživački deo posla i da je sastav, raspored i činove nemačke vojske dobro i tačno opisao. Kao i lagume ispod Niša.

Za to mu treba malo proučavanja.
Nema tu osobene dubine u sagledavanju stvarnosti.

Mada, to već zalazi u moj lični ukus, jer volim slojevita dela. Ako nemaju u osnovi neki filozofski problem, onda su mi prolazne vrednosti.

To je, naravno, samo iz mog ugla.

Priznajem i drugačiji stav od mog.
 
Sokolice, ova knjiga možda i ima određenu filozofsku ( barem religijsku ) dimenziju i ogleda se upravo u nerazjašnjenoj misteriji....ali pošto ne znamo šta je bilo u glavi autora ne možemo ni znati da li je duboko. Na fejsbuk fan stranici ove knjige postavih pitanje, ali mi niko ne odgovori...
 
Sokolice, ova knjiga možda i ima određenu filozofsku ( barem religijsku ) dimenziju i ogleda se upravo u nerazjašnjenoj misteriji....ali pošto ne znamo šta je bilo u glavi autora ne možemo ni znati da li je duboko. Na fejsbuk fan stranici ove knjige postavih pitanje, ali mi niko ne odgovori...

A ja i ne mogu da poslužim kao neki parametar, možda si i u pravu, možda postoji filozofska (religijska) dubina, ali je, iskreno, ne vidim, što je već do moje gladi za dubokim, dubljim od najdubljeg. :)
 
Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?

Ne volim izraz pitka, kao da je mutna voda, koja se razredi. Inace, citala sam knjigu. Jeste jednostavna, popularna, ali za moj ukus je bez veze. Ne volim naucnu fantastiku i to me uzasno smara.
 

Back
Top