Konstantinovo raskršće
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Konstantinovo raskršće

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano Konstantinovo raskršće

Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?
    Poslednji put ažurirao/la Truman : 20.05.2010. u 11:59
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

Podrazumevano Re: Konstantinovo raskršće

Citat Original postavio Truman Pogledaj poruku
    Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?
    Hm, knjiga obecava, bar po onom sto sam procitao o njoj...Dodduse, nisam je jos procitao, ali planiram u najskorije vreme.
    A sto se tice tog cudovista, postoje spekulacije da je to vampir...Na kraju krajeva, pretvara se u coveka.
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Ipak je prvo procitaj Nije caka u tome...zna se koje vampir u knjizi.
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Већ негде овде раније написах:
    Књига је добра.
    Али, усмислу ако је доживиш као такву каква заправо јесте - лако и питко штиво, у маниру данашњих псеуодоисторијских, мање или више сензационалистичких, или интригантних приказа неких историјских феномена и токова.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

A vec ima vampir u knjizi?To vec menja stvari...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Ima nesto sto ostaje nepoznanica i posle procitanog romana pa me zanimaju teorije onih koji su procitali...Milunka?
    Šri Ramana Maharši

Linejna nije na forumu
    Hitklif, to sam ja, Keti... vracam se kuci, pusti me unutra...hladno je.
    Veoma poznat Linejna (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    880

Procitala sam ,,... raskrsce,,.
    Sta ga znam, ocekivala sam vise, obzirom na onoliku kampanju, tj. prasinu koja se digla nakon njenog izlaska.
    Nekako mi je sve to ostalo nedoreceno. Svako izgleda moze da je shvati i prihvati kako misli da treba, ali mislim da roman ima puno pukotina, a mozda je autor to i hteo. Otud mozda i nastavak Raskrsca.
    Mislim da je neki roman dobar ukoliko ostane u secanju citaocu, ako citalac jos dugo posle citanja razmislja o istom, a to kod mene nije bio slucaj. A da ne pomenem da se citalac mozda vrati istom delu posle izvesnog vremenskog perioda. Ja se ovom romanu sigurno necu vratiti. To je moj sud.
    Neko je gore rekao da je plitak, a ja dodajem i da je pitak, jer se brzo cita.
    "Ljubav ne pobedjuje..."
    Djordje Balasevic

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Čoveku je to ipak prvi roman, treba i to uzeti u obzir. Mada jeste iznenadjujuće da je knjiga doživela, ja mislim već 5 izdanja, verujem da to niko nije očekivao.
    A što se tiče "nečeg" što ubija po Nišu, Trumane, da li te zanima koja bi vrsta monstruma mogla da bude ili koji je to lik iz romana.

Zainteresovan član Makazont (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio asdf-jklč Pogledaj poruku
    Čoveku je to ipak prvi roman, treba i to uzeti u obzir. Mada jeste iznenadjujuće da je knjiga doživela, ja mislim već 5 izdanja, verujem da to niko nije očekivao.
    A što se tiče "nečeg" što ubija po Nišu, Trumane, da li te zanima koja bi vrsta monstruma mogla da bude ili koji je to lik iz romana.
    Da, a uskoro će doživeti i tvrdo ukoričeno izdanje (što je retkost u Laguni), te film snimljen po njoj.

Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio Makazont Pogledaj poruku
    Da, a uskoro će doživeti i tvrdo ukoričeno izdanje (što je retkost u Laguni), te film snimljen po njoj.
    offtopic-Bila bi dobra stvar da se snimi film o nekom domacem fantasticnom delu, ali da bude kvalitetna stvar.

Domaćin Sokolica_M (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio Makazont Pogledaj poruku
    Što se tiče kvaliteta štampe, a i filma, poenta nije toliko u kvalitetu knjige, koliko u sponzoru...

Uvek neko stoji iza nekog.

Po prirodi stvari, a posebno po logici našeg vremena.

Knjiga je dobra, što reče Milunka, a moje ''ali'' bio bi, takođe, nastavak njenog komentara.

Dakle, već viđeno, popularističko interesovanje, jedna u nizu knjiga koja povezuje istorijski različita vremena i sve to obavija hororastičnom misterijom...

U tom smislu nije inovativna.

Jedino mi je drago što sam iz Niša, te se ovom knjigom, kao i približavanjem 2013. godine, Niš dovodi u žižu javnosti sa periferija opštesrpskih dešavanja...
    A i knjiga i 2013. godina su u posebnoj sprezi.

Mi znamo.

Nisam obožavatelj Lagune, no poželimo i njima i autoru sreću.
    ''Došlo je, čini mi se, vreme da se uputim u krilatost...''

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Pridružujem se željama uz nadu da će mi neko od umnijih čitalaca razjasniti misteriju iz dela.
    Šri Ramana Maharši

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Pridružujem se željama uz nadu da će mi neko od umnijih čitalaca razjasniti misteriju iz dela.
    O, moderatorka nije ''umniji čitalac''... lepo kazaste, jasno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Nisam sigurna, ali mislim da je reditelj Zečević zainteresovan da radi film, ili neki sponzor koji može da obezbedi Zečevića. Što bi rekao T.Dolby, mozak mi je kao rešeto, zadnjih dana . Ko voli horor, ko ne voli, stvar ukusa, ali Dejanu se mora priznati da je dobro obavio istraživački deo posla i da je sastav, raspored i činove nemačke vojske dobro i tačno opisao. Kao i lagume ispod Niša.

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio asdf-jklč Pogledaj poruku
    Nisam sigurna, ali mislim da je reditelj Zečević zainteresovan da radi film, ili neki sponzor koji može da obezbedi Zečevića. Što bi rekao T.Dolby, mozak mi je kao rešeto, zadnjih dana . Ko voli horor, ko ne voli, stvar ukusa, ali Dejanu se mora priznati da je dobro obavio istraživački deo posla i da je sastav, raspored i činove nemačke vojske dobro i tačno opisao. Kao i lagume ispod Niša.
    Za to mu treba malo proučavanja.
    Nema tu osobene dubine u sagledavanju stvarnosti.

Mada, to već zalazi u moj lični ukus, jer volim slojevita dela. Ako nemaju u osnovi neki filozofski problem, onda su mi prolazne vrednosti.

To je, naravno, samo iz mog ugla.

Priznajem i drugačiji stav od mog.

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

PA to je lako provaliti.Onaj ko ima najduže očnjake.

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Sokolice, ova knjiga možda i ima određenu filozofsku ( barem religijsku ) dimenziju i ogleda se upravo u nerazjašnjenoj misteriji....ali pošto ne znamo šta je bilo u glavi autora ne možemo ni znati da li je duboko. Na fejsbuk fan stranici ove knjige postavih pitanje, ali mi niko ne odgovori...
    Šri Ramana Maharši

Učlanjen
    26.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Sokolice, ova knjiga možda i ima određenu filozofsku ( barem religijsku ) dimenziju i ogleda se upravo u nerazjašnjenoj misteriji....ali pošto ne znamo šta je bilo u glavi autora ne možemo ni znati da li je duboko. Na fejsbuk fan stranici ove knjige postavih pitanje, ali mi niko ne odgovori...
    A ja i ne mogu da poslužim kao neki parametar, možda si i u pravu, možda postoji filozofska (religijska) dubina, ali je, iskreno, ne vidim, što je već do moje gladi za dubokim, dubljim od najdubljeg.

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Ne volim izraz pitka, kao da je mutna voda, koja se razredi. Inace, citala sam knjigu. Jeste jednostavna, popularna, ali za moj ukus je bez veze. Ne volim naucnu fantastiku i to me uzasno smara.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Linejna nije na forumu
    Hitklif, to sam ja, Keti... vracam se kuci, pusti me unutra...hladno je.
    Veoma poznat Linejna (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    880

Niko ne rece ko je vampir?
    Da li iko zna ili da ja kazem?
    "Ljubav ne pobedjuje..."
    Djordje Balasevic

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Citat Original postavio arvena Pogledaj poruku
    Niko ne rece ko je vampir?
    Da li iko zna ili da ja kazem?
    Grof Drakula?

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Moderna, gde si ti videla u toj knjizi NAUČNU fantastiku? Recimo da bih je pre nazvao mešavinom horora, trilera i istorijske fikcije....
    Šri Ramana Maharši

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Recimo da bih je pre nazvao mešavinom horora, trilera i istorijske fikcije....
    Preciznije, zamlaćivanjem za široke narodne mase.

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Moderna, gde si ti videla u toj knjizi NAUČNU fantastiku? Recimo da bih je pre nazvao mešavinom horora, trilera i istorijske fikcije....
    Pa, to ti je naucna fantastika. To lupetanje i izmisljanje.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

Poceo sa knjigom i za sada me drzi...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •