Teret lepote

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.871
Da li je lepota teret?
Može li da pomogne, odmogne?
Da li ste nekad na svojoj koži osetili taj teret ili se nešto slično desilo nekome vama bliskom (ili možda teret "ružnoće")?
 
Mislim da to zavisi i od toga kako te drugi doživljavaju, a ne samo od toga kako se sam nosiš sa vlastitim izgledom. Mnogi znaju da iskoriste prednosti lepote, npr. da je materijalizuju. Međutim, lepota nije dovoljna da bi čovek bio srećan. Lepi ljudi mogu postati usamljeni, bilo je puno priča o tome kako se muškarci plaše lepih žena.
 
Da li je lepota teret?
Može li da pomogne, odmogne?
Da li ste nekad na svojoj koži osetili taj teret ili se nešto slično desilo nekome vama bliskom (ili možda teret "ružnoće")?

pa jeste ako stoj ono staro da lepe zene nikada ne dovode u pitanje svoju pamet a pametne uvek dovode u pitanje svoju lepotu :zcepanje:

moze i da pomogne a bogami i da odmogne recimo ako naletis na sujetnu ne tako lepu zenu... kad se osecam lepo nikad mi to nije teret ali nije uvek taj osecaj hahahahah:hahaha: salu na stranu mislim da je zenama koje su navikle da su prelepe kada god se pogledaju u ogledalo i najmanja promena na ruznije tipa podocnjak od ne spavanja ili bubuljica bas ogroman problem ali to je navika navika na percepciju savrsenstva i onda razocarenje teret problem ali teret ruznoce se oseti kad si mali kroz period skole ....deca su surova i pretpostavljam da je teret ziveti sa tim svaki dan.....da nisi savrsen ili jos gore da ti to sto si po necijim merilima ruzan natrljavaju na nos...

poenta mislim da je teret lepote vise subjektivan teret nego sto ste ugrozeni od strane drugih a kod ruznoce je obrnuto...
 
pa jeste ako stoj ono staro da lepe zene nikada ne dovode u pitanje svoju pamet a pametne uvek dovode u pitanje svoju lepotu :zcepanje:

moze i da pomogne a bogami i da odmogne recimo ako naletis na sujetnu ne tako lepu zenu... kad se osecam lepo nikad mi to nije teret ali nije uvek taj osecaj hahahahah:hahaha: salu na stranu mislim da je zenama koje su navikle da su prelepe kada god se pogledaju u ogledalo i najmanja promena na ruznije tipa podocnjak od ne spavanja ili bubuljica bas ogroman problem ali to je navika navika na percepciju savrsenstva i onda razocarenje teret problem ali teret ruznoce se oseti kad si mali kroz period skole ....deca su surova i pretpostavljam da je teret ziveti sa tim svaki dan.....da nisi savrsen ili jos gore da ti to sto si po necijim merilima ruzan natrljavaju na nos...

poenta mislim da je teret lepote vise subjektivan teret nego sto ste ugrozeni od strane drugih a kod ruznoce je obrnuto...

Ili ja nisam ukapirala temu ili si ti totalno promasila poentu:)
Ali dobro i tvoje glediste otvara pitanja,ali u totalno drugom smeru.
Ja mislim da teret nije uopste subjektivna stvar i upravo zavisi od osoba oko vas, nastaje od reakcija.
 
Ili ja nisam ukapirala temu ili si ti totalno promasila poentu:)
Ali dobro i tvoje glediste otvara pitanja,ali u totalno drugom smeru.
Ja mislim da teret nije uopste subjektivna stvar i upravo zavisi od osoba oko vas, nastaje od reakcija.

a ja opet mislim da teret mora biti subjektivna stvar
svako svoj krst nosi

a kako nastaje, gledao sam par nekih emisija na tv-u
strucnjaci su podeljeni u dva tabora, ali ne interesuje tebe to, cenim :)
 
јао, колико је страшно кад си мали и ружан, јебте
деца су толико сурова, те трауме што навучеш тако ти обликују личност у потпуности,
па касније постанеш асоцијалан, социјално ретардиран, хомофоб, итд...
комплекси се набијају кад имаш 7 година, и лече се читавог живота..
ето, ја кад сам била мала била сам дебела и стално су ме зезали због тога, неки бранко и бранкица, брат и сестра
а та бранкица имала 6 прстију, еј, па ко је ту ружан.
међутим, све се средило кад сам почела да тренирам кошарку и издужила се,
али и дан данас имам трипове, плашим се свог одраза у огледалу, стално држим неке дијете, итд
такође имам другарицу која је толико лепа да ја лепшу девојку у животу нисам видела
ал кад је била мала, била је дебела
и сад је онако скроз асоцијална и мисли за себе да је габор највећи
тако да јачи је терет ружноће
ј.ебеш терет лепоте, то је луксуз
 
јао, колико је страшно кад си мали и ружан, јебте
деца су толико сурова, те трауме што навучеш тако ти обликују личност у потпуности,
па касније постанеш асоцијалан, социјално ретардиран, хомофоб, итд...
комплекси се набијају кад имаш 7 година, и лече се читавог живота..
ето, ја кад сам била мала била сам дебела и стално су ме зезали због тога, неки бранко и бранкица, брат и сестра
а та бранкица имала 6 прстију, еј, па ко је ту ружан.
међутим, све се средило кад сам почела да тренирам кошарку и издужила се,
али и дан данас имам трипове, плашим се свог одраза у огледалу, стално држим неке дијете, итд
такође имам другарицу која је толико лепа да ја лепшу девојку у животу нисам видела
ал кад је била мала, била је дебела
и сад је онако скроз асоцијална и мисли за себе да је габор највећи
тако да јачи је терет ружноће
ј.ебеш терет лепоте, то је луксуз

covece , sada si mi jasna skroz. kompleksasica koja je rasla u cernobilju...:sad2:
 
Da li je lepota teret?
Može li da pomogne, odmogne?
Da li ste nekad na svojoj koži osetili taj teret ili se nešto slično desilo nekome vama bliskom (ili možda teret "ružnoće")?

razlicita su poimanja lepote, pogotovo ona licna.
znam ljude koji nose taj teret kao mucenici, a zapravo bez razloga, jer ih niko ne smatra toliko lepim, osim njih samih.
ali oni sami sebi namecu komplex lepote i taj nepotreban balast.
ok - sami su izabrali, mislim sta me briga.

a znam i neke neverovatno lepe zene i muskarce koji nikada nisu u zivotu iskoristili taj svoj izgled gde ne treba, te tako nisu ni navukli ''teret''.

mislim da je teret lepote autosugestivna stvar i onaj ko ga ima, trebalo bi malo na sebi da poradi :)
 
realno, u pravu si :(
samo sto ja vise nista nemam sa brankom i brankicom niti sa tim kakva sam bila tada :(
a realno sam tada naucila da napusavam ljude, vidi, nesto dobro od toga :(

osim sa kockicom i pravougaonicom :D
e dete ok si ti, nemoj da se tripujes, samo neki put malo nemas granice kako i koga prozivas, obzirom da si manijakalno-sizofrena, sve ti je dozvoljeno :D

:bye:

a tema: lepota je teret ! dodje i prodje i onda kada je zelimo samo za sebe i svesni smo je, moramo da je delimo, a to nije lako
 

Back
Top