Windows 7 problem

Imaš li ikakav program za čišćenje računara, za održavanje registra....koja je konfiguracija u pitanju...malo više informacija daj...
 
Poslednja izmena od moderatora:
kad si ga poslednji put reinstalirao?
koliko cesto stavljas neki novi softver na racunar?
koliko cesto ga cistis?
koliko imas pozadinskih operacija odnosno procesa unutar sistema?
koliko imas ikonica na desktopu?
koliko imas radne memorije na racunaru?
koji procesor imas? itd
 
Vidim ima teme sa problemima u vezi Windows-a 7, a danas sam ovo slučajno videla u "24sata".
Iskreno rečeno, ja POJMA NEMAM!!!! :rumenko: o čemu se tu zapravo radi (ta - kanonikal čuda - mooda....)ali možda nekome od vas koji se bolje razumete u to, nesto znači, tj. možda nekome nešto pomogne....
wind..jpg

http://e24.24sata.rs/issue.php?issue=24sata_240510&uid=b7fee8da3dceb65ee48b3a772d726fa4
 
imam i ja jedan problem da instaliram win7..
pocne kod mene instalacija win7..
i onda mi kad pocne da expanding copy files..
tu mi stane i nece dalje da se instalira..
stojao mi je jedno pola sata..
i celo vreme mi je pisalo 0%..
drugar kaze da je taj dvd sa tim win7 instalirao na nekoliko racunara bez problema..
ni njemu nije jasno..
mooja konfa je..
athlon 5000+ na 2.6ghz
3gb ddr2 na 800 mhz..
9400 gt 512 ddr2..
500 gb hd..
ploca je j&w nforce 520..
da li neko zna o cemu se ovde radi
 
ipak je ploca bila u pitanju..
sad imam drugi problem..
instalirao sam win 7..
sve perfektno radi..
a problem je u tome sto mi win7 nekad ocita dvd pioneer 216 rezac..
a nekad ne..
recimo..
ubacim dvd u drajv..
drajv ga ocita..
otvorim dvd..
i kad hocu nesto da prebacim na hd..
on mi zablokira ceo racunar..
da li neko zna o cemu se ovde radi?
 
Možda upgrade firmware-a. Idi na peeonir-ov zvanični sajt, nađi firmware (nešto kao bios za uređaj) za taj model i nadogradi ga. Postupak je jednostavan, skine se jedan izvršni fajl, pokrene se i restartuje komp. Ja sam tako uradio za svoj DVD peeonir 112D.
 
Evo ovo sam našao na nekom forumu:
"Imam ovaj rezac skoro godinu ipo dana,dok je bio na Win XP radio je super,medjutim kad sam presao na win 7 poceo je sa bugovima,tipa skljocanje kad ucitava disk,sporo citanje...pucanje pri rezanju,padanje buffera i ostalo,skinem zadnji firmware 1.09,instaliram i kaze mi FW is latest,znaci windows mu je dodelio poslednju verziju,uninstaliram ga iz device menagera da bi mu Win dodelio ponovo drivere(ko zna mozda bude bolje),promenim sata ulaz na maticnoj....kad ono isto,i na kraju probam i ovo,uninstaliram ga iz device menagera,restartujem komp,a pre toga zabranim windowsu da sam dodeli driver,digne se sistem,instaliram driver 1.09 sa pioneerovog sajta (znaci ja mu dodelim a ne windows) i etooo prede kao mala maca,cita sve i radi kao iz radnje...iako je windows prikazivao da mu je dodelio te drivere i ostalo sto rekoh...ipak je MANUAL sredio stvar,nadam se da cu nekom biti od pomoci,poz."
 

Back
Top