Skupština : Završena rasprava o odlikovanjima

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Poslanici Skupštine Srbije su završili raspravu o amandmanima na izmene Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, odnosno Zakona o odlikovanjima. Izmene prvog akta predviđaju da su rešenja poverenika za informacije od javnog značaja obavezujuća, konačna i izvršna, kao i da Vlada Srbije u slučaju potrebe ima pravo da primeni poverenikovo rešenje. Izmenama Zakona o odlikovanjima se ponovo uvodi Orden Karađorđeve zvezde i menja naziv Medalje za hrabrost u Medalju za hrabrost "Miloš Obilić". Poslanici će rad nastaviti sutra razmatranjem amandmana na izmene Zakona o Državnoj revizorskoj instituciji (DRI), kojima se predviđa povećanje plata predsednika Saveta DRI i članova te institucije. Izmene i dopune tog zakona su predložili članovi Odbora za finansije iz vladajuće koalicije. Skupština bi trebalo da u nastavku te sednice još razmotri i sedam međunarodnih ugovora.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=60626&Itemid=26

На страну што овим неким ревизорима оће да уваљају већу кинту......

Интерсује ме ово фолирање са медаљама.
Наиме,војске више нема.Бар у облику на који смо навикли деценијама.Уводи се професионални састав.Дакле,нема отаџбине,патриотизма и идеала.Само голи интерес.Новац.
Могу ли се ти ''професионалци'' сврстати у ранг некадашњих носиоца Карађорђеве звезде?
Можете ли замислити да сутра друг министар одликује повратика из Авганистана са браника демокрације,Карађорђевом звездом са мачевима?
Заслужују ли то Солунци?Људи попут Тепића,Павловића?Деца са сремског фронта?Браниоци београда?
И остали незнани и знани које овом приликом прескочих,слава им.
 
Наиме,војске више нема.Бар у облику на који смо навикли деценијама.Уводи се професионални састав.Дакле,нема отаџбине,патриотизма и идеала.Само голи интерес.Новац.
Могу ли се ти ''професионалци'' сврстати у ранг некадашњих носиоца Карађорђеве звезде?
Можете ли замислити да сутра друг министар одликује повратика из Авганистана са браника демокрације,Карађорђевом звездом са мачевима?
им.
Pa ako se posebno iskazu u borbi za svetsku demokratiju i ljudska prava i pomognu nasim prijateljima i strateskim partnerima ,u borbi protiv mracnih talibanskih hordi i recimo oslobe par plodnih plantaza avganistanskog belog maka , sto da ne . :D
 
На страну што овим неким ревизорима оће да уваљају већу кинту......

Интерсује ме ово фолирање са медаљама.
Наиме,војске више нема.Бар у облику на који смо навикли деценијама.Уводи се професионални састав.Дакле,нема отаџбине,патриотизма и идеала.Само голи интерес.Новац.
Могу ли се ти ''професионалци'' сврстати у ранг некадашњих носиоца Карађорђеве звезде?
Можете ли замислити да сутра друг министар одликује повратика из Авганистана са браника демокрације,Карађорђевом звездом са мачевима?
Заслужују ли то Солунци?Људи попут Тепића,Павловића?Деца са сремског фронта?Браниоци београда?
И остали незнани и знани које овом приликом прескочих,слава им.



Sta je to, moralna vrednost, ili se maze na hleb?

Jao, kuku, nema vise patriotizma, srpstva, i srpskog identiteta, bice propast sveta....:sad2::sad2::sad2::sad2:


Ja vise preferiram Eurokrem, sladak je, a 'patriotizam' mi je nekako bezukusan, tako da je Eurokrem vise deo mog identiteta od 'patriotizma'.:think:
 
Sta je to, moralna vrednost, ili se maze na hleb?

Jao, kuku, nema vise patriotizma, srpstva, i srpskog identiteta, bice propast sveta....:sad2::sad2::sad2::sad2:


Ja vise preferiram Eurokrem, sladak je, a 'patriotizam' mi je nekako bezukusan, tako da je Eurokrem vise deo mog identiteta od 'patriotizma'.:think:

Видиш,некад се Карађорђева звезда делила за тај исти патриотизам теби наравно неукусан.
Уосталом тема је и посвећена томе.Ако за вас нема идентитета,моралне вредности,патриотизма за чега и коме ће те делити одликовања која својевремено носише они које здушно презирете?
 

Back
Top