zasto je metal bolji od popa?

fungirly

Obećava
Poruka
98
Obrazlozenje:
glupo pitanje, zar ne? Pa zbog mnogo toga!!!
metal u glavnom nije muzika koja se pravi da bi se zaradile pare. Niti je komercijala kao sto je slucaj sa pop muzikom! Ne verujem da cete ikada videti neki zenski vokal metalskog benda koja se skinula za ne znam ni ja koje novine samo da bi sebi i svom bendu osigurala dobru promociju svog novog albuma :? !!!
metal je muzika koju umetnici pisu iz srca :D
 
Pa prvenstveno metal se za razliku od popa stvara prstima po zicama,palicama po bubnjevima,i jakim vokalima,a da se pri tom sve to ne snima na kompjuter i pojednostavljuje.
I za razliku od popa,metal je muzika koju samo mozes da sedis slusas,jer ima toliko mnogo stvari koje se ne mogu cuti na prvo slusanje,toliko mnogo upotrebljenih skrivenih nota koje tek posle nekog vremena otkrijes.
Takodje,pesme koje su snimljene davno,davno,pre naseg rodjenja se jos uvek slusaju i smatraju se za himne,dok je pop samo sezonska muzika koja tako brzo pada u zaborav.
 
fungirly:
Obrazlozenje:
glupo pitanje, zar ne? Pa zbog mnogo toga!!!
metal u glavnom nije muzika koja se pravi da bi se zaradile pare. Niti je komercijala kao sto je slucaj sa pop muzikom! Ne verujem da cete ikada videti neki zenski vokal metalskog benda koja se skinula za ne znam ni ja koje novine samo da bi sebi i svom bendu osigurala dobru promociju svog novog albuma :? !!!
metal je muzika koju umetnici pisu iz srca :D

oce li neko prekinuti da govori o "ubedjenjima" i poceti da razmislja o MUZICI? :?
 
fungirly:
Obrazlozenje:
glupo pitanje, zar ne? Pa zbog mnogo toga!!!
metal u glavnom nije muzika koja se pravi da bi se zaradile pare. Niti je komercijala kao sto je slucaj sa pop muzikom! Ne verujem da cete ikada videti neki zenski vokal metalskog benda koja se skinula za ne znam ni ja koje novine samo da bi sebi i svom bendu osigurala dobru promociju svog novog albuma :? !!!
metal je muzika koju umetnici pisu iz srca :D

1.I metal postaje komercijala i unosna institucija
2.No comment(I one imaju svoje nacine)
3.Niti su svi metalci umetnici niti su svi pop pevaci losi....Niti svi metalci pisu iz srca....medju metalcima ima vise pozera nego medju pop zvezdama......i mozda je nama metal bolji od popa ali nije svima i nije nase da sudimo.Slusaj sta zelish i pusti druge da to isto rade.
 
Umetnici u metalu:Oni ljudi koji to rade totalno van svakog klisea.

Yngwie Malmsteen
Michael Schenker
Ulrich Roth
Rithcie Blackmore
King Diamond
Udo Dirkschneider
Michael Weikath.

To su glavni ljudi koji su izasli iz okvira moderne muzike i prepustili se novijim instrumentima medju klasicu muziku,i zaista,njihova muzika jeste unikatna.
 
Ima svako prava da slusa ono zeli,ali ne da se daju komentari tipa "To je pitanje ukusa", nego da se to zameni ispravnim terminom "To je pitanje kvaliteta".
E kada je ukus u nekoliko kategorija kvaliteta,onda vredi raspravljati,ali kada neko neporomisljeno kaze da je to sve pitanje ukusa,ne mogu da verujem u to.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ima svako prava da slusa ono zeli,ali ne da se daju komentari tipa "To je pitanje ukusa", nego da se to zameni ispravnim terminom "To je pitanje kvaliteta".
E kada je ukus u nekoliko kategorija kvaliteta,onda vredi raspravljati,ali kada neko neporomisljeno kaze da je to sve pitanje ukusa,ne mogu da verujem u to.
Sa tim se slazem, mada je i to u sustini relativno subjektivno.


Zasto je bolji metal od popa?
Sta je metal, a sta pop? To su dva veoma opsirna pravca, malo je tesko odgovoriti na ovo pitanje.
Svakako da je metal daleko kvalitetniji od savremenog popa (ako se to uopste moze nazvati muzikom).
Mada postoji mnogo metal bendova koji nemaju veze ni sa cim, a kamo li sa kvalitetom ili jos gore sa umetnoscu.

Licno se, poslednjih godina, trudim da muziku ne svrtsavam u pravce i da na bilo koji nacin vrsim klasifikaciju iste. Jednostavno slusam ono sto mi se svidja i mislim da je dobro. To sto mi se uglavnom svidja i slusam muziku iz 60-tih, 70-tih, blues, pretezno akusticni jazz, klasicna dela i ponesto iz 80-tih pa cak i 90-tih je sasvim druga stvar.

Nekada sam mislio da je Led Zeppelin vrhunac muzike i umetnosti, da bolje i kvalitetnije od toga ne postoji. Vremenom sam sazreo i napredovao, povecao ugao svoje percepcije.

Retko pisem ovako duge post-ove pa toliko od mene za sada...

Pozdrav!
 
wild_child:
fungirly:
Obrazlozenje:
glupo pitanje, zar ne? Pa zbog mnogo toga!!!
metal u glavnom nije muzika koja se pravi da bi se zaradile pare. Niti je komercijala kao sto je slucaj sa pop muzikom! Ne verujem da cete ikada videti neki zenski vokal metalskog benda koja se skinula za ne znam ni ja koje novine samo da bi sebi i svom bendu osigurala dobru promociju svog novog albuma :? !!!
metal je muzika koju umetnici pisu iz srca :D

1.I metal postaje komercijala i unosna institucija
2.No comment(I one imaju svoje nacine)
3.Niti su svi metalci umetnici niti su svi pop pevaci losi....Niti svi metalci pisu iz srca....medju metalcima ima vise pozera nego medju pop zvezdama......i mozda je nama metal bolji od popa ali nije svima i nije nase da sudimo.Slusaj sta zelish i pusti druge da to isto rade.

1. Metal ne postaje, metal je to postao oooooooodavno. Ako cemo istinu samo su underground bendovi nekomercialni(pricam o ozbiljnijim bendovima, a ne o nekim tipa skupi se njih cetvoro i obradjuju metaliku i mejdene, i postoje mesec - dva dana u vrh glave). Naravno postoje i oni koji nisu undergroun, ali jesu nekomercijalni, ali oni su tipa: Tripovi jenog coveka koji misli da je uhvatio boga za bradu (smor), naduvana-nafiksana cetvorka-petorka kolko vec svira cela pesma solaza (smor), i oni naredji koji nesto valjaju, ali nikada nece imati ime kao sto "Led Zepplin" (primer) ima . Ali to nije mana naravno, ustvari zavisi od toga sta bend zeli i ka cemu ide.

2. Bogami, kao sto rece, to je druga kultura, svako to radi na svoj nacin, ali opet to sto ti predpostavljs da se one ne skidaju to ne mora da znaci da se one ne skidaju.

3. Slazem se. :)
 
ova je tema valjda za prepucavanje? :P joj a forum takodje?pa oladi....

ovaj,elem DA TI ODGOVORIM NA TEMU! :wink: fungirl...
znash ti mene,slusala sam tu "popularnu muziku"kao i nasa cela prokleta generacija,i mogu ti reci da mi se ZGADILA!zato sam zaokupirala linkin park,pa evanescence,pa sam krenula na nightwish,zadrzala se dozivotno na nightwishy :P :P :P :P pa sinergy,therion,children,cradle,BLIND GUARDIAN...uf,uf,uf :) :) :)
 
Lako je pljuvati po drugima... Jesam li ja ikada pljuvao po bilo kom pravcu (narodnjaci se ne racunaju ;))? Nisam. Zasto... Svaki muzicki pravac ima svoju publiku.... I time sto poredite dva totalno razlicita pravca vredjate i sebe i postovaoce drugih pravaca...

Ne mesajte babe i zabe

Da na svetu nema tolerancije, on ne bi ni postojao...
 
pa?uuu svi ste mi nesto jaaaaakooo prisebni i moralni a kladim se da niste taklvi izvan krstarice.Eto,ja stojim pri tome da za muziku nisam tolerantna,mislim ne zato sto ja namecem metal,nego zato sto sam i ja slusala pop(nikada narodnjake)i smatram da svako ko je dovoljno intelektualac i trazi muziku NE ZA DJIPANJE da se obrati blindu...ej,be onest! :wink:
 
joGooOOD:
pa?uuu svi ste mi nesto jaaaaakooo prisebni i moralni a kladim se da niste taklvi izvan krstarice.Eto,ja stojim pri tome da za muziku nisam tolerantna,mislim ne zato sto ja namecem metal,nego zato sto sam i ja slusala pop(nikada narodnjake)i smatram da svako ko je dovoljno intelektualac i trazi muziku NE ZA DJIPANJE da se obrati blindu...ej,be onest! :wink:
Sto se tice nekih stvari se slazemo, sem sto mislim da intelektualci vremenom prerastu metal...
 
Eeeee bre... Prvo, jako nepravedno postavljeno pitanje, zasto je metal bolji od popa? Samim tim ti vec dajes odgovor da je bolji i da ti zapravo i nije bitno zasto...
Ja ovako nesto i ne slusam metal, ali definitivno mislim i da u metalu ima nekvalitetnih stvari, bas kao i u "popu"...
Meni je ovako bitno ( iako nisam ekspert za sve zivo, ali sta meni lezi i sta mi se svidja ) : da bend ima dobru postavu ( da ne kazem aranzman ), da ima karakter, da ima jacinu i cvrstinu, originalnost
( pa makar bili najgora kopija ( bas kao Gunsi - po Oathu ), da to rade na nacin na koji se meni svidja )
a za dalje, ( bilo bi lepo da budu obrazovani, pa da sklapanje harmonija ne bude nasumice i bezveze ( kao kod vecine bendova ) ) nije toliko bitno. A to komercijala, ne komercijala, to su gluposti, Beatlesi su bili pop u svoje vreme, dakle jako popularni, stavise bili su najpopularniji bend na planeti ali su svirali rok muziku. Elvis takodje. Pop ne predstavlja pravac vec popularnost muzike. A kada stavite neki pridev ( Twee i sl. ) onda dobijate pravac.
Peace :D
 

Back
Top