SKOLOVANJE U AMERICI ILI EVROPI?????

Pa ajde znam da je skuplja(i to oko 3 puta)od Amerike i da je teze skolovanje(sistem kao kod nas,i upis je mnooogo tezi nego u USA),ali po cemu je bolja Evropa od Amerike?
Jesi li ti onaj Joca sto ide u USA sledece godine,ako jesi imas li neki e-mail.
 
kupina:
joco, molim te, reci mi kako to srpski studenti ne placaju skolarinu u austiriji?
please, sve sto znas o tome napisi mi na milica_vuk@yahoo.com i ukoliko neko drugi nesto zna
Hvalaaa!


ja sam to pisala, a ne joca :wink:
inace, pisem ti ovde, jer ce mozda to jos nekoga interesovati.
skolovanje se ne placa ali se ne zna koliko ce to jos dugo trajati. do sada (i za sada jos uvek) je tako jer austrija i srbija imaju nekakav medjusoban sporazum po kome nasi studenti u austriji i austrijski studenti u srbiji ne placaju skolovanje. inace, to je i kao pomoc nerazvijenim zemljama, jer skolovanje ne placaju i studenti iz jos nekih nerazvijenih zemalja.
ne znam koji te fakultet konkretno zanima, ali ako imas jos neka pitanja, ti pitaj, mozda znam nesto o tome.
pozdrav
 
mi ne placamo skolovanje jer smo nekada davno bili pod austro-ugarskom...jos od tada mi ne placamo skolovanje ..ali i ja sam cula da to jos nece dugo trajati ...meni je jedna devojka rekla koja sada tamo zavrsava da bi trebali za jedno 2 godine to da ukinu...
 
biberche:
pa slikarstvo i dizjan kostima(mislim to sy dva razlicita smera ali oba me interesuju:)


pa evo ovako...ja sam na 4.godini slikarstva na akademiji primenjenih umetnosti i prijemni otprilike ovako izgleda:
prvo biras klasu tj. kod kog profesora zelis da kandidujes a postoje tri klase. kada to izaberes, dolazis sa svojom mapom koju predajes komisiji i imas kratak razgovor sa prof. to predavanje mapa traje 5 dana, posle toga, na osnovu predatih mapa, pravi se selekcija kojom se biraju kandidati za polaganje prijemnog. prijemni traje 5 dana. prva dva dana se radi po 6 sati akt, ali na savkih 45min druga poza. sledeca tri dana se radi slikarstvo (nebitna tehnika, stil i sl), nekada na odredjenu temu, nekada slobodno... posle ovih pet dana, komisija pregleda radove i opet se pravi selekcija...inace, jaaaakooo su strogi pri toj selekciji :evil: ali kasnije su veoma fini :lol:
na kostimu je slican sistem (prvo se predaju mape na osnovu kojih se pravi selekcija, pa prijemni koji traje 5-6 dana, crta se akt i nekakva postavka, pa skice za kostim na odredjenu temu, pa onda intervju sa komisijom pa tek onda opet jos jedna selekcija...)
eto, nadam se da sam ti makar malo pomogla!
ako resis da dolazis, javi se!!:wink:
pozdrav
 

Back
Top