STATISTIKA u srbiji--laz ili istina

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
gospodo...svedoci smo da se zadnjih godina posebno na neki cudan nacin vodi statistika...da li vi se cini kao i meni da se statisticki podaci namestaju kako bi politicari lakse manipulisali narodom...evo poslednjeg primera gde se tvrdi da je u srbiji privredni rast...da smo izasli iz krize i sl. da je inflacija 5-9 posto...a svedoci smo da su osnovna sredstva za zivot od prosle godine poskupela poneka i preko 50%....da li statistika laze..???
 
gospodo...svedoci smo da se zadnjih godina posebno na neki cudan nacin vodi statistika...da li vi se cini kao i meni da se statisticki podaci namestaju kako bi politicari lakse manipulisali narodom...evo poslednjeg primera gde se tvrdi da je u srbiji privredni rast...da smo izasli iz krize i sl. da je inflacija 5-9 posto...a svedoci smo da su osnovna sredstva za zivot od prosle godine poskupela poneka i preko 50%....da li statistika laze..???

Пратећи статистике и анкете одређених медија који се представљају као слободни демократски,независни...и као такви највалиднији по питању информација које преносе стекне се утисак да напредујемо у позитивном правцу.Ево пре неко јутро сазнао сам из једних таквих медија да ми је плата далеко већа од оне коју примам.
Очигледан је ствар да се статистике раде по наруџбини и да се на тржишту продају као свака друга роба прилагођена потреби купца..
 
"Eksperti", razni "stručnjaci" predlažu da se kriza, poniženje stanovništva i njegova “niska očekivanja” iskoriste za još jače, radikalnije ekonomske mere, tačnije dalju pljačkašku privatizaciju i urušavanje Srbije. Umesto analize grešaka i traženju rešenja izlaska ne iz svetske nego krize u Srbiji ti glasnogovornici vladajuće "elite" nude dalju radikalizaciju modela koji je već uništio privredu Srbije. Jer, tvrde oni, samo tako će u Srbiju doći strani kapital bez kojeg, prema njihovo mišljenju, Srbiji nema sreće. Oslanjanje na strani kapital ni jednoj zemlji nije donelo boljitak i razvoj nego samo još veću nesreću.
 
gospodo...svedoci smo da se zadnjih godina posebno na neki cudan nacin vodi statistika...da li vi se cini kao i meni da se statisticki podaci namestaju kako bi politicari lakse manipulisali narodom...evo poslednjeg primera gde se tvrdi da je u srbiji privredni rast...da smo izasli iz krize i sl. da je inflacija 5-9 posto...a svedoci smo da su osnovna sredstva za zivot od prosle godine poskupela poneka i preko 50%....da li statistika laze..???

Пази, СТАТИСТИКА сама по себи НИЈЕ ЛАЖ - али како се долази до резултата који су ЛАЖ, е то је политичка ујдурма. ДаклеМ, суштински начин да путем статистике дођеш до жељених резултата то су ПАРАМЕТРИ КОЈЕ УНОСИШ ДА БИ ДОБИО СТАТИСТИЧКЕ ПОДАТКЕ. Значи ПАРАМЕТРИ су они који одређују резултат и ту се подмеће, муља и кривотвори.
 
"Eksperti", razni "stručnjaci" predlažu da se kriza, poniženje stanovništva i njegova “niska očekivanja” iskoriste za još jače, radikalnije ekonomske mere, tačnije dalju pljačkašku privatizaciju i urušavanje Srbije. Umesto analize grešaka i traženju rešenja izlaska ne iz svetske nego krize u Srbiji ti glasnogovornici vladajuće "elite" nude dalju radikalizaciju modela koji je već uništio privredu Srbije. Jer, tvrde oni, samo tako će u Srbiju doći strani kapital bez kojeg, prema njihovo mišljenju, Srbiji nema sreće. Oslanjanje na strani kapital ni jednoj zemlji nije donelo boljitak i razvoj nego samo još veću nesreću.

kad nesavesni domacin ne obezbedi drva za zimu...kad zima bude u punom jeku prvo lozi patos...kad njega potrosi prelazi na stolariju...
 
Пратећи статистике и анкете одређених медија који се представљају као слободни демократски,независни...и као такви највалиднији по питању информација које преносе стекне се утисак да напредујемо у позитивном правцу.Ево пре неко јутро сазнао сам из једних таквих медија да ми је плата далеко већа од оне коју примам.
Очигледан је ствар да се статистике раде по наруџбини и да се на тржишту продају као свака друга роба прилагођена потреби купца..

blago tebi..znaci standard ti porastao...statisticki..
 
Пази, СТАТИСТИКА сама по себи НИЈЕ ЛАЖ - али како се долази до резултата који су ЛАЖ, е то је политичка ујдурма. ДаклеМ, суштински начин да путем статистике дођеш до жељених резултата то су ПАРАМЕТРИ КОЈЕ УНОСИШ ДА БИ ДОБИО СТАТИСТИЧКЕ ПОДАТКЕ. Значи ПАРАМЕТРИ су они који одређују резултат и ту се подмеће, муља и кривотвори.

pa i parametri su deo statistike....
ako ti izbacis iz potrosacke korpe svaki put po neki proizvod kog proglasis za nepotreban--statisticki cena potrosacke korpe ne raste mnogo...samo sto niko ne kaze sta je podrazumevala potrosacka korpa pre 5-10-20-30 godina a sta sad--i po kvantitetu i po kvalitetu....i tako obmana naroda traje...
 
Definicija statistike je:
Zbir netacno izracunatih podataka

Tacno. najveca laz je prosecna zarada na osnovu koje se obracunava potrosacka korpa ,porez i jos mnogo toga.Apsolutno je netacna jer je ogroman broj nezaposlenih a i oni trose"potrosacku korpu" s tim sto nikako ne ucestvuju u zaradi.kad bi se tako racunala prava prosecna zarada ja mislim da ne bi presla 1000 din. Ali postoji ona stara iz 70ih "statistika nasa dika sto pozelis to naslika"
 
Tacno. najveca laz je prosecna zarada na osnovu koje se obracunava potrosacka korpa ,porez i jos mnogo toga.Apsolutno je netacna jer je ogroman broj nezaposlenih a i oni trose"potrosacku korpu" s tim sto nikako ne ucestvuju u zaradi.kad bi se tako racunala prava prosecna zarada ja mislim da ne bi presla 1000 din. Ali postoji ona stara iz 70ih "statistika nasa dika sto pozelis to naslika"

ako sam dobro informisan .. statistika ne uzima nezaposlene u obzir prilikom izracunavanja prosecne zarade od pre neku godinu...i sta se desilo...??? ogroman broj opstina iz nerazvijenih je presao u srdnje ili visokorazvijene...a istina je da u tim opstinama proizvodnje nema .. u obzir braca uzmu samo zaposlene u drzavnoj administraciji,vojsku,policiju i penzionere----i gle cuda....vecina opstina srbije srednjerazvijene....laz i obmana...
 
Tacno. najveca laz je prosecna zarada na osnovu koje se obracunava potrosacka korpa ,porez i jos mnogo toga.Apsolutno je netacna jer je ogroman broj nezaposlenih a i oni trose"potrosacku korpu" s tim sto nikako ne ucestvuju u zaradi.kad bi se tako racunala prava prosecna zarada ja mislim da ne bi presla 1000 din. Ali postoji ona stara iz 70ih "statistika nasa dika sto pozelis to naslika"
Tragično je što ne postoje tačni podaci koliko je ljudi nezaposleno. Ministri i Statistički zavod svako malo saopštavaju kontradiktorne podatke. Zajedničko im je samo to da se ni jednima ni drugima ne može verovati. Ne postoji, čak i kada bi neko hteo da je objavi, precizne evidencija koliko ljudi radi a koliko njih svakoga dana ostaje bez posla. Zanimljivo je, čak, da to nikoga i ne interesuje. Nezaposlenost nije više političko pitanje. To je postao lični problem za koji mediji bliski političkoj eliti u Srbiji umesto kritike vlasti, zbog uskraćivanja prava na rad, nezaposlenima nude psihološku terapiju. Kako da nezasposleni prevlada psihičke probleme nastale poniženjem bez posla a ne kako da pronadje posao
 
gospodo...svedoci smo da se zadnjih godina posebno na neki cudan nacin vodi statistika...da li vi se cini kao i meni da se statisticki podaci namestaju kako bi politicari lakse manipulisali narodom...evo poslednjeg primera gde se tvrdi da je u srbiji privredni rast...da smo izasli iz krize i sl. da je inflacija 5-9 posto...a svedoci smo da su osnovna sredstva za zivot od prosle godine poskupela poneka i preko 50%....da li statistika laze..???

Statistika je sredstvo za manipulaciju naroda, treba znati ko stoji iza tih famoznih statistika i da li su te osobe (institucije) neutralne ili su naklonite trenutnim polictickim vodjama. Cesto su naklonite i tom prilikom "friziraju" statistiku!
 
statistika moja dika što ja zelim to naslika

još jedan od načina za zaglupljivanje vec ionako glupih građana Srbije,podaci koje u javnost plasira dosmanliska okupatorska vlast sluze za zamagljivanje pogleda ljudi koji jedva kraj s krajem sastavljaju i na taj nacin ih prave ludim....instrument za masovno zaluđivanje....
 

Back
Top