Beogradska jezera

Da li Beogradjanima trebaju ova jezera?

  • Narod nema para 'leba da jede, koga još briga za jezera

    glasova: 1 11,1%
  • Nisu nam trebala ni do sada

    glasova: 0 0,0%
  • Ma, ko će to da sredi, tu treba puno para

    glasova: 0 0,0%
  • Dovoljna nam je Ada

    glasova: 0 0,0%
  • Treba da se barem očiste od smeća

    glasova: 1 11,1%
  • Značila bi puno za gradski turizam

    glasova: 2 22,2%
  • Bilo bi dobro za gradsko izletište, sportske i kulturne manifestacije i društvena okupljanjaja

    glasova: 5 55,6%

  • Ukupno glasova
    9
  • Anketa je zatvorena .

Prisoner

Elita
Poruka
21.018
Skoro sam gledala na RTS 2 reportažu o četiri Beograda u SAD-u.
U blizini jednog američkog Beograda nalaze se jezera koja se i zovu tako - Beogradska jezera.

Razmišljajući o ovom gradu koji je dobio ime po našem Beogradu i gledajući sajtove sa slikama američkih Beogradskih jezera, nisam mogla, a da se ne setim priča kako je pre Drugog svetskog rata naš Beograd bio poznat u Evropi po jezeru Pariguz u Resniku. Na jednom sajtu piše da je veštačko, opet neko kaže da je prirodno.


Čujem da u Barajevu ima jezero.

Znam za malo prirodno jezerce na Trešnji. Predivna lokacija, u samoj šumi, ali zapušteno i strašno prljavo. Oko njega je napravljeno pravo smetlište.


Avalska jezera



Panoramio fotka Pariguza iz 2008.g.

15943543.jpg


Možda ima još neko jezero u blizini grada? Neka fotka ne bi bila loša..:)
 
Poslednja izmena:
Slika govori hiljadu reči....i aktivnost dokonih forumaša.

Ovoliko lepih jezera pretvorenih u divlje deponije, zakorovljenih, verovatno zabetoniranih žabokrečinom.....leti, na plus 40 C nisu ništa drugo nego izvori zaraza u neposrednoj blizini Grada.,..potpuno neupotrebljivi...a mi se svi gužvamo na jednoj Adi. U proseku oko pet stotina hiljada ljudi dnevno se okupa u Adi. :eek:

Umesto da se informišemo, pronadjemo još neko jezerce u okolini Grada i pritisnemo ove naše gradske čelnike kad počnu da nas smaraju sa izborima i glasanjem da nam barem očiste ta jezera i njihove prilaze, mi samo bezvoljno pregledavamo temu i idemo dalje.

Pa, neće nam sigurno doći Francuz ili Švedjanin da nam srede jezera.
Nešto moramo i mi sami da uradimo za sebe.:)
 
Pa, neće nam sigurno doći Francuz ili Švedjanin da nam srede jezera.
Nešto moramo i mi sami da uradimo za sebe.:)
cuj,ne nerviraj se badava...pa i sama znas da smo mi sami sebi najveci neprijatelji...
mozda nema veze,ali me asociralo....u Cacku,na pruznom prelazu koji je relativno blizu nase kuce pa otud znam,a koji je neobezbedjen,ginuli su na destine ljudi svake godine..i to mladih,u kolima najvise....grad niti drzava pet para nisu davali,osim izvestaja u hronici...mi smo za drzavu samo statistika.
i gle cuda-prelaz je obezbedjen pre par godina donacijom mislim Japana....
tako da.....:roll:
 
cuj,ne nerviraj se badava...pa i sama znas da smo mi sami sebi najveci neprijatelji...
mozda nema veze,ali me asociralo....u Cacku,na pruznom prelazu koji je relativno blizu nase kuce pa otud znam,a koji je neobezbedjen,ginuli su na destine ljudi svake godine..i to mladih,u kolima najvise....grad niti drzava pet para nisu davali,osim izvestaja u hronici...mi smo za drzavu samo statistika.
i gle cuda-prelaz je obezbedjen pre par godina donacijom mislim Japana....
tako da.....:roll:

Tako se i ponašamo ! Kao da nismo živi ljudi, nego bezdušne i bezglave spodobe...

Što se nisu Grebići skupili pred vrata Opštine, da pitaju gosn. predsednika koliko košta ta ograda a koliko ljudski životi, šta on misli, kad će da je postavi? Nego, lepo i njemu, ima manjak posla a višak para koji utroši na pravljenje svoje ograde :D

Kad bude krenula predizborna kampanja, kad budu padala razna obećanja...mi ćemo ovo, mi ćemo ono...što se ne skupi narod iz Resnika i ne traži od tih stranaka da očiste i srede jezero? Što, to je mnogo skupo,nemoguća misija ili Resničani ne vole da se kupaju, u čemu je problem?

Da l će Japanci da nam očiste i jezera?:think:

Šta bi oni tek napravili od ovog Pariguza...:eek: ..japanske trešnje, japanski glog, drenovi, feng-sui...kamene stepenice...prilazi........ : onaj-smajli-što-pada-u-nesvest:
 
Poslednja izmena:
duuugo sam zivela na djerdapu,u kladovu na dunavu...otud je dunav moja najveca vodena ljubav:heart:
elem,u centru grada,paralelno sa dunavom,napravljeno je prekrasno jezero...majko mila,secam se te lepote kad je bilo otvoreno za kupace...tusevi,sladoledi,osvezenja,klopa...ma,ada u malom..sta reci vise.
ali ne lezi vraze...mesar u centru poce redovno bacati otpatke u tu lepotu...i zamislite kad plivate,i mislite dotakli ste dno,a nagazite na rog i lobanju goveceta....
ubrzo to jezero postade steciste otpada,i naravno,zagadjeno za kupanje...a nevidjena je bila lepota i bogatstvo.

sta reci...grad koji nema druge,nego je mogao ziveti samo od turizma...ali sta vredi-kad ponavljam,sami sebi skacemo u usta...cekamo da nam drugi daju i naprave...
tako mislim da je,kako tamo u istocnoj srbiji,tako isto i ovde...

rezime:bilo kuda,kiki svuda:p
 
to je malo mesto,gde se svi i sve zna...pa zamislite kad se to nikoga ne tice...ni opstinara a kamo li pojedinca...ali se zato dooobro uvek najedu mesa od tog pomenutog mesara...
e,to je to.
 
duuugo sam zivela na djerdapu,u kladovu na dunavu...otud je dunav moja najveca vodena ljubav:heart:
elem,u centru grada,paralelno sa dunavom,napravljeno je prekrasno jezero...majko mila,secam se te lepote kad je bilo otvoreno za kupace...tusevi,sladoledi,osvezenja,klopa...ma,ada u malom..sta reci vise.
ali ne lezi vraze...mesar u centru poce redovno bacati otpatke u tu lepotu...i zamislite kad plivate,i mislite dotakli ste dno,a nagazite na rog i lobanju goveceta....
ubrzo to jezero postade steciste otpada,i naravno,zagadjeno za kupanje...a nevidjena je bila lepota i bogatstvo.

sta reci...grad koji nema druge,nego je mogao ziveti samo od turizma...ali sta vredi-kad ponavljam,sami sebi skacemo u usta...cekamo da nam drugi daju i naprave...
tako mislim da je,kako tamo u istocnoj srbiji,tako isto i ovde...

rezime:bilo kuda,kiki svuda:p

daa, o tome pričam.

Za jezero Pariguz znam iz emisije ( ja sve o svom gradu saznam preko televizije :lol:)
Mire Adanje Polak o Mileni Ajnštajn...Neko je pokazivao razglednice iz perioda kada je Milena bila u internatu...E, njene drugarice, bogataške ćerke, dolazile su iz Beča na letovanje kod nas na ovo jezero. Pravljene su razglednice sa slikom Pariguza :D drveni čamci, gospodje sa veeelikim šeširima i suncobranima...ma, milina jedna...Posle Drugog svetskog rata sve je propalo..i sve propada još uvek.

Što reče jedan moj poznanik u Austriji od svake bare pored puta napravili jezero sa dva tri labuda perfektno čisto a mi:(


Kod nas neko i da kupi te labude, maznuli bi ih istog dana.. Pojeo bi ih neko...:zcepanje:

Kako su lepa njihova sela, kako je sredjenoooo pamet da ti stane. Zelenilo pored puteva pokošeno, svaka travka pod konac.....:cool:
 
:D

Ne znam zašto su mu dali takvo ime...:rumenko: Ako su dolazili ljudi da "pare" gooze, lako je moguće da je jezero ipak prirodno i da je voda tada bila topla.


Ne mogu da verujem da ovde nema nikog iz Resnika ili Sremčice.......da nam mobom slika jezero, čisto da se vidi na šta liči.
 
Први пут чујем за Паригуз и остала поменута београдска језера.

Ако се ништа није радило на тим језерима, барем направила нека плажа, погледај траву около како је неутабана на фоткама, као да мало ко долази да се купа, можда за то постоји неки разлог?
 
Poslednja izmena:
Први пут чујем за Паригуз и остала поменута београдска језера.

Ако се ништа није радило на тим језерима, барем направила нека плажа, погледај траву около како је неутабана на фоткама, као да мало ко долази да се купа, можда за то постоји неки разлог?

Nije sigurno...

Dubok potok u Barajevu? Mislim da je razlog što malo ko zna za njega, osim žitelja tog kraja i vikendaša, naravno.
 
Bila sam pre dve godine. Bilo je prepuno ljudi koji su došli sa društvom na roštiljanje u prirodi i igranje karata, jedva smo našli mesto za parking.
Za one koji ne znaju ovo jezero se nalazi u samoj šumi nedaleko od avalskog puta. Mislim da je poštica u blizini i autobuska stanica.
Oko samog jezera postoje betonske staze za šetnju a ima lepih mesta za sedenje i blejanje u vodu. Ako me sećanje dobro služi na stazi ima osvetljenja, verovatno ne radi.
Pored same vode nalazi se ruševina nekog bivšeg restorana ili kafića, zarasla u korov, prepuna smeća. Verovatno okolni vikendaši bacaju tu smeće a vetar i životinje ga razvlače okolo. Voda jezera je prekrivena debelom žabokrečinom, vidi se da nije čišćeno decenijama.. Total neupotrebljivo za kupanje.
 

Back
Top