Problem sa Quantum Fireball lct20 30Gb

nikola_v86

Zainteresovan član
Poruka
434
Dobio sam od druga pomenuti disk i rekao mi je da ako ga uspem popraviti,moj je.Problem je sledeci:kada ga zakacim u kompjuteru zasvetli zelena lampica na njemu,cuju se ploce kako se okrecu,kao da uradi celu inicijalizaciju samog sebe,ali bios se zapuca kada ga okacim sa drugim hardom,a kada ga stavim sa cd-om onda ga samo preskoci kao da nista nije ni zakaceno.Ja mislim da je elektronika na njemu otisla,a ako i vi delite misljenje samnom,da li neko zna gde u ns-u mogu da je nadjem i dali pase elektronika sa bilo kog diska iz lct20 serije?
 
Probaj u servisu, ako nemju elektroniku probaj kod nekog dilera starog hardwarea da nadjes elektroniku. Btw. LCT - Low Cost Technology, to su diskovi koji su u svoje vreme nosili titulu najnepouzdanijih diskova! S' obzirom da je njihovo vreme davno proslo, cudo je i toliko izdrzao! jedini koji znam da je bolje prosao je moj na staroj masini koji jos uvek nekim cudom radi. Bili koji drugi za koji sam znao je dosad crko :D
 
nikola_v86:
E da si u ns-u javio bi ti se.Jel neko mozda zna koliko bi otprilike mogla da kosta opravka?
Od 10-20€ do 200€.
Ako neko pocne da ti ***** kako je to komplikovano i da ti zavuce neku cenu, znaj da nosi u drugi srevis, pa i njemu naplacuju.
To je u sustini trivijalan proces, samo je problem kod nekih retkih diskova naci elektroniku.

PS.Neka mi sad neko kaze da ne valja MAxtor 6Y080LO :lol:
 

Back
Top