tamo i ovde

Ulice

Aktivan član
Poruka
1.773
Kako vam se dopada ovakva nacin oblacenja...ovo su slike ljudi iz uk i berlina, sta vam se dopada, a sta ne, koliko se razlikuje od nase ulicne mode i uporedite...
 

Prilozi

  • 04-6.jpg
    04-6.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 68
  • 140915793_97f675c5ae.jpg
    140915793_97f675c5ae.jpg
    31,8 KB · Pregleda: 51
  • 4575497905_aed915ece8_o.jpg
    4575497905_aed915ece8_o.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 57
  • bold1-1.jpg
    bold1-1.jpg
    21,3 KB · Pregleda: 50
  • DSC_0015.jpg
    DSC_0015.jpg
    25,7 KB · Pregleda: 57
Berlin :zaljubljena::kiss:

@Tema: Od prvih pet kombinacija svidjaju mi se sve osim poslednjeg tipa, tj 4 slika.On mi izgleda ko klošar.Mislim, jedno je taj kao apa drapa stil, ne volim krajnosti.Mislim šta, uzmem najskrnavije i najmatorije stvari iz ormara i kao baš sam in...
Ostale 4 mi se svidjaju mada po mom ukusu je prva devojka u cvetnoj suknji i recimo devojka u mornarskoj varijanti.Ova poslednja je ok al nisam u tom fazonu spajanja nespojivog i to.Prvi tip, u iscepanim farkama mi ok osim frizure :roll: ... mrzim muškarce s toliko kose na glavi...ko da mu crklo nešto na glavi...
Poslednje tri, tj kontam da je jedna kombinacija u pitanju, tašna ok al mi se cipele ne svidjaju nikako.Opet, nije moj fazon ali je ok.Pirsing na devojci mi je odvratan, jedna mindjuša npr sasvim dovoljna...I veštačke trepuške su veoma lepe.
Elem, razlika tamo i ovde je drastična.Jako furaju te kežual varijante, nisu uniformisani iako su ali skoro svi moderni baš ono prate modu i ima svega, ali većinom jako lepo uklapaju stvari, originalno.Vrlo visoke štikle retko nose danju, za razliku od ovih naših :roll: Takodje mi se čini da spajaju recimo skuplje stvari sa jeftinijim, znači nisu u 1000e od glave do pete već kombinacija sa stilom.Berlin me jako iznenadio po pitanju mode, ne znam zašto, trebala sam očekivati da su skroz u tome ali sam se ipak iznenadila...pozitivno, jako pozitivno.
 
Pa drucaije je tamo,mnogo slobodnije i nisu ljudi skloni da se iscudjavaju kao ovde.
Mislim da ne moze da se poredi,prvo sto mi nemamo takav izbor garderobe.a drugo sto bi bilo koga sa ovih slika ovde gledali kao budalu,narkomana ili zarozanu osobu.
 
Pa drucaije je tamo,mnogo slobodnije i nisu ljudi skloni da se iscudjavaju kao ovde.
Mislim da ne moze da se poredi,prvo sto mi nemamo takav izbor garderobe.a drugo sto bi bilo koga sa ovih slika ovde gledali kao budalu,narkomana ili zarozanu osobu.

pa i 'tamo' ih tako gledaju - ne izgledaju u Berlinu svi tako :lol: Isto ovo oblačenje postoji i kod nas, ali je manjinsko, k'o i svuda...
 
pa i 'tamo' ih tako gledaju - ne izgledaju u Berlinu svi tako :lol: Isto ovo oblačenje postoji i kod nas, ali je manjinsko, k'o i svuda...

pa da,jeste...
ali ja sam prvo pomislila na to da se ljudi ustrucavaju da budu manjina kod nas.
primer za moju pomisao- zezali se sa drugom,sestra mu stavi svoju kosu boje zita,kao ima dugacku.
slikamo ga,ima dugu plavu kosu i cigaru.
mi- ja sto ti super stoji,bas je kul,sto ne pustis kosu?
on- jes,dobro je,aj da zivim u londonu,al ovde ce svi da misle da sam narkoman
nemam pojma,mozda nema veze sa temom,nisam u fazonu danas
 
ja sam nesto ko zenska varijanta ovog sa druge slike :lol: obozavam pocepane i stare stvari :D

edit: inace anegdota od pre neki dan...ide drugarica ulicom ovde kad ono naleti na dve ribe kurvinski obucene u sred grada,ono sljasti,visoke stikle,teska sminka,napucane i tako. i pilje svi u njih,jer se ovde realno samo prostitutke tako oblace...kad prodjose pored nje a ono pricaju srpski :lol: nije mi jasno da ljujdi ne mogu odevanje u nekoj meri da prilagode prilici i mestu gde se nalaze...a stvarno smesno kad razmislis,jer se ovde niko ne napucava za vecernje izlaske sem ako nisu neke vecere,prijemi i slicno....vec su ljudi obuceni opustenije al recimo u nocnoj varijanti ako i toliko :)
 
Poslednja izmena:
Sve slicice mi se dopadaju....potpuno su po mom ukusu...

Velika je razlika jer se mi oblacimo kako bi zavele muskarce na prvu loptu a devojke u inostranstvu (Pariz, London, Berlin, Milano) ne...one se odevaju kako bi iskazale sebe. Upravo je potencirana seksualnost razlog jeftinoce koju sticem ma gde Srbijom setala, zato toliko nosimo helanke, tesne farmerice, tesne trenerice, biciklisticke...stvari koje su totalno prevazidjene svuda u Evropi. Njihove devojke nose helanke ispod haljinica i suknjica dok ih mi nosimo "gole" pa ih jos uparimo sa tesnom majicom i stiklama, fals tasnica manjih dimenzija i spremne smo...toga van nema, ne postoji jednostavno. Duboki dekoltei su na zapadu retkost a ovde must have. Orjentalno - ruski stil je preovladavajuci i nase zene ga jednostavno vole pa se tu nema sta dalje ni prigovarati ili objasnjavati. Jos nesto, mi smo lude za crnim koznim jaknama a to je out out out svuda, ja nigde nisam videla toliku kolicinu crnih, kratkih koznih jakni pa jos sa crnim koznim tasnama i stiklama...znam da Ruskinje i Bugarke vole isti stil...daleko smo svetlosnim godinama od Milana, Rima i Pariza...sta je tu je...to smo mi i tu nema lazi i prevara...
 
Ali nije bilo tako ranije... ja kad sad sam bila mlada devojka u Srbiji - 1987-1990 - mi smo nosile majice (bez dekoltea) ,petstokec i starke (sa malim varijacijama, pa ako si sminker, nosis belu kosilju ili ljubicastu rolku i baletanke ili kaubojske cizme), napadnu sminku su nosile samo 'seljanke'... a ovo sto ste vas dve opisale uopste nije postojalo,mozda u nekim kafanama uz magistralu, to je bilo oblacenje za pevaljke. (pa, i dalje je... ali pevaljka je bila nesto za sprdnju, a ne za ugledanje)
 
Poslednja izmena:
Ali nije bilo tako ranije... ja kad sad sam bila mlada devojka u Srbiji - 1987-1990 - mi smo nosile majice (bez dekoltea) ,petstokec i starke (sa malim varijacijama, pa ako si sminker, nosis belu kosilju ili ljubicastu rolku i baletanke ili kaubojske cizme), napadnu sminku su nosile samo 'seljanke'... a ovo sto ste vas dve opisale uopste nije postojalo,mozda u nekim kafanama uz magistralu, to je bilo oblacenje za pevaljke. (pa, i dalje je... ali pevaljka je bila nesto za sprdnju, a ne za ugledanje)

Moja mama je isla na Morisonov grob u ciganskoj suknji pa se to vise odavno ne radi...ne nose se vise ni levi's 501 a ni "kanadjanke"..sve se izmenilo...na gore...dok su oni igrali stiskavac na Hotel California ili J'taime mi "ripamo" utegnute uz Cecu i Seku...nas dve smo samo nazvale stvori svojim imenom:mrgreen:...fakat je da nam je danas takav modno-muzicki ukus i kako bude bice, ja bih volela da se vratimo u mamina vremena kada se mnogo vodilo racuna da li smo kao i mladi iz Hyde park-a...ali se vise ne opterecujem da objasnjavam jer je vecina naroda ovakva i trebalo bi mi duplo vise energije dok izlazem ono sto se vec zna...mnogo pridajemo paznju muskom misljenju i to nam se odrazava na ukus...
 
...mnogo pridajemo paznju muskom misljenju i to nam se odrazava na ukus...
neko je pominjao muškarce? opet mi krivi? ccc ;)
grešiš drugarice vazdušasta
možda će delovati čudno, ali kao ni sve žene, tako ni svi muškarci nisu isti. čak i u zemlji Srbiji.
staro je pravilo da što zračiš to i privlačiš. ono što nosimo je deo onoga od čega smo, kakav nam je mentalni slklop i vrednosni sistem.
tako da, ne beri brige. oni kojima se ne sviđa tvoje oblačenje verovatno i nisu tvoja "ciljna grupa"...
na svu sreću i obratno važi naravno :)
 
.fakat je da nam je danas takav modno-muzicki ukus i kako bude bice, ja bih volela da se vratimo u mamina vremena kada se mnogo vodilo racuna da li smo kao i mladi iz Hyde park-a...ali se vise ne opterecujem da objasnjavam jer je vecina naroda ovakva i trebalo bi mi duplo vise energije dok izlazem ono sto se vec zna...mnogo pridajemo paznju muskom misljenju i to nam se odrazava na ukus...

izvini, a zasto ti govoris 'mi' kada se ti ne oblacis kao pevaljka, a bogami ni ja, i ne zelim da budem ubrojana u tu mnozinu?
i nije tacno da svi kod nas tako izgledaju - cinjenica, na ulici moze da se vidi sve i svasta, ali to 'sve i svasta' moze da se vidi svuda na ulicama svih zemalja, ali kada odes na neko mesto koje ti je po ukusu (koncert grupe koju volis, klub, i NARAVNO u Kinoteku :heart: ) vidis klinke koje su odrasle u vreme Cece i Milosevica, a ipak izgledaju sasvim kul, kulturno i normalno, da ne kazem do j.aja :)
 
Poslednja izmena:
..kada kazem "mi" mislim na, grubo odmereno 60% nase zenske populacije, iskreno mislim da sam cak i umanjila...kako sam ja pravnik formalista to se odnosi na apsolutnu vecinu pa mi dodje zgodno kazati "mi"...daleko od toga da je Francuska u celosti lepo odevana a Srbija u celosti lose, taman posla ali mislim na vecinu koja se da videti na ulici. Manjine je uvek i svuda bilo ali ako govorimo o masi stvari stoje lose...ako usetamo na srpski i na britanski fakultet videcemo dve potpuno razlicite koncepcije, da li postoje izuzeci sa obe strane - naravno ali preteze ipak "nacionalno prihvacen stil" u Britaniji farmerice, pasmina, baletanke ili kardigan, haljinica, baletanke eventualno helanke, sorts, kardiga, pasmina dok je kod nas najcesci stil tesne farmerice/helanke, tesne majica/bluza, preducka, ravna kosa i patike/stikle - to je najcesci slucaj da li ima veliki broj izuzetaka, naravno da ima ali se utapaju u okruzenje...nas je takav kakav jeste i vecina nas tu ne moze nista jer se ljudima dopada ono sta nose...situacija je takva kakva jeste...ako bi mene neko pitao gde je nacinjena greska kazala bih u akceptiranju americkog pop stila koji je pomesan sa grand i city zivotnim vrednostima pa onda sve zacinjeno siromastvom i losim pedagoskim sposobnostima roditelja i prosvetnih radnika a sve obojeno zeljom i teznjom ka estradnom (bogatom bez rada) zivotom, da li to vazi za sve mlade - naravno da ne ali ipak za dobar deo (rekla bih vecinu) vezi. Kako postoji problem vecine i manjine u demokratiji tako postoji problem vecine i manjine u kulturi, modi, vrednostima, obrazovanju...da ne idemo predaleko...ja sam samo odgovarala na temu iskustveno i nikako drugacije...
 
Ne znam - važno je da deca studiraju :) kupiće baletanke kasnije, kad se zaposle, tako ja to vidim. Ili neće - nije smak sveta. Ja živim u gradu koji je pun turista, i gledam ekskurzije koje stižu - mlade Italijane i Italijanke, Špance, Portugalce, Hrvate - i svi, majke mi mile, izgledaju isto: em je cela grupa isto obučena (devojke farmerke ili helanke i one jaknice u kojima zebu bubrezi) i patike ili baletanke ili japanke, a momci farmerke i patike - dakle isto kao i naši klinci :) Znaš ko se jedini 'doteruje' - mlade Amerikanke :lol: jedino one nose mini haljinice i štiklice ... picnule se za Evropu :lol:
 
Ne znam - važno je da deca studiraju :) kupiće baletanke kasnije, kad se zaposle, tako ja to vidim. Ili neće - nije smak sveta. Ja živim u gradu koji je pun turista, i gledam ekskurzije koje stižu - mlade Italijane i Italijanke, Špance, Portugalce, Hrvate - i svi, majke mi mile, izgledaju isto: em je cela grupa isto obučena (devojke farmerke ili helanke i one jaknice u kojima zebu bubrezi) i patike ili baletanke ili japanke, a momci farmerke i patike - dakle isto kao i naši klinci :) Znaš ko se jedini 'doteruje' - mlade Amerikanke :lol: jedino one nose mini haljinice i štiklice ... picnule se za Evropu :lol:

Spanci se oblace slicno ljudima u Srbiji, kao i Hrvati...zato sam i dala drugi primer u uvodnom postu..;)
 
Ne znam - važno je da deca studiraju :) kupiće baletanke kasnije, kad se zaposle, tako ja to vidim. Ili neće - nije smak sveta. Ja živim u gradu koji je pun turista, i gledam ekskurzije koje stižu - mlade Italijane i Italijanke, Špance, Portugalce, Hrvate - i svi, majke mi mile, izgledaju isto: em je cela grupa isto obučena (devojke farmerke ili helanke i one jaknice u kojima zebu bubrezi) i patike ili baletanke ili japanke, a momci farmerke i patike - dakle isto kao i naši klinci :) Znaš ko se jedini 'doteruje' - mlade Amerikanke :lol: jedino one nose mini haljinice i štiklice ... picnule se za Evropu :lol:

U to ne ulazim...ako cemo iskustveno ja ne znam kakav stil imaju ljudi u Manecesteru ali za Kembridz i London potpisujem...za Pariz, Rim, Milano takodje...kako se odevaju u Kalabriji ne znam ali znam kakav stil imaju na severu i u velikim gradovima...sto se tice ekskurzija kroz Kembridz preko leta se samo smenjuju deca iz celog sveta i nikada ali nikada nisam videla helanke bez necega odozgo ili preko njih....Spanjolke su medju najlepse odevenim zenama na svetu tako da prica o njima ne pije vodu...no nije vazno vise jeste, eto isti smo kao i oni:mrgreen:...
 
:lol: ti pričaš o ženama, a ja pričam o deci... meni smešno što se prepucavamo, kad imamo sličan pogled na tu vrstu mode... samo me tvoji postovi uvek isprovociraju jer zvuče kao da je Srbija neka zabit, a svuda po Evropi samo lepi i doterani ljudi :lol: Ni u Rimu ni u Milanu ni u Londonu nema ni sirotinje ni seljaka, nego svi kulturiška :)
 
...to je zbog toga sto citas ono sta zelis da procitas...milion puta sam izricito kazala da niti su tamo SVI niti su ovde SVI... ali ako neko ima sirotinju i ratove 20 godina naravno da kaska puno i to nije laz...kaskamo pa sta, ko zeli da sustigne susticice ko ne zeli neka nosi sta zeli ali nema uvrede u tvrdnji da je nesto bolje u nacelu kada objektivno jeste...to bi bilo kao da kazem da u nacelu slusamo dobru muziku, mislim ja sam uvek za istinu...ne slusamo ali mozemo da slusamo ako napredujemo a ako necemo da napredujemo pustacemo i dalje Grand jer volimo i to je ok, covece onaj Grand ima armiju u narodu podrske pa i to su ljudi i to nasi...necu drugima oduzimati kvalitet u nacelu zato sto ja u nacelu nemam istu kulturnu osnovu kao oni...i nema tu izmisljanja, da li slusamo Grand - slusamo, da li su nam uzori pevacice sa Pinka - jesu, da li imamo jaku modnu scenu - nemamo i tu nema uvrede, ko zeli da se menja moze i mnogima polazi za rukom, ko ne zeli ostace ovakav jer mu se dopada i sta sa tim, njima dobro nama jos bolje...
 

Back
Top