Нова сила на помолу - Orthodox Christian Brotherhood

Poruka
22.423
Road to Constantinople !

:heart::heart::heart:

31422_394675090937_683150937_4663225_8084994_n.jpg


Па Браћо и Сестре Православни...шта мислите!

:rtfm:

Divine Liturgy at Hagia Sophia on Sept. 17, 2010

http://www.byzantine-nation.webs.com/
 
Poslednja izmena:
Šta mislimo o čemu? Povratku Carigrada?

Pa pre će Beč konačno da padne u turske ruke, nego što će Carigrad ponovo u pravoslavne.
Mene brine sto ovi veseljaci planiraju da 17.9. tamo odrze neku liturgiju u Aja Sofiji , a zna se da je to sada striktno sekularni objekat i da su takve stvari koliko znam strogo zabranjene , a zna se i kako je ljubazna i tolerantna turska policija i nadasve turski zatvori ... :sad2:
 
Треба се чувати тих Турака, ђавоља су то посла и има их 70, 80 милиона што их чини уз швабе најмоногољуднијом земљом у Европи са јаком дијаспором. Ал' опет увек су имали један проблем у свом ширењу... Русију на грбачи.
 
Треба се чувати тих Турака, ђавоља су то посла и има их 70, 80 милиона што их чини уз швабе најмоногољуднијом земљом у Европи са јаком дијаспором. Ал' опет увек су имали један проблем у свом ширењу... Русију на грбачи.

Јес да их има...али и нас ако се када ујединимо..

8926_102139423137512_100000243646286_58990_4253322_n.jpg


The 'Secret School',illegal underground schools for teaching the Greek language and Christian doctrines, provided by the Greek Orthodox Church during the time of Ottoman rule in Greece between the 15th and 18th centuries.

Преживели смо њихову владавину и отерали их из Европе..само нисмо завршили посао..захваљујући британцима и германима!
 
Треба се чувати тих Турака, ђавоља су то посла и има их 70, 80 милиона што их чини уз швабе најмоногољуднијом земљом у Европи са јаком дијаспором. Ал' опет увек су имали један проблем у свом ширењу... Русију на грбачи.
Pa iako su oni manje ili vise uspesno ratovali sa Rusima skoro celu svoju imeprijalnu istoriju , ipak im Rusi nisu dosli glave ni u 17. veku kada su pukli u Evropi i kad je pocelo opadanje carstva , ni pocetkom 20. kada su se konacno raspali i sveli na sadasnje granice ... jednostavno ih pregazilo vreme i njihovi glavni sponzori Englezi ih pusti niz vodu ... al sad opet dolazi vreme tih Turaka i ostalih fazlija :sad2:
 
Турци су бре поштен наорд ко ми, да не беше њих ја не знам шта бих радио без ћевапа, сарме и гибанице.

А ти видим замишљаш неки крсташки рат пут мале азије у организацији Србије и Грчке. Не можемо са шаком неписмених шиптара да се изборимо, а крећемо у повратак Цариграда и обнову византијског оријента. Мудро збориш нема шта.
 
Kakvo crno ujedinjavanje, zar baš ništa niste naučili iz proteklih decenija?

Da se ujedinjujemo sa Grcima i da krvarimo za povratak Carigrada? Na stranu koliki je to SF, čak i da se nađemo kojim čudom pred takvim izborom, zar vam nije očigledno da bi mi od toga dobili jednu veliku kurčinu da izbijemo oči i ništa više, kao i iz svih drugih bratstava i jedinstava?
 
Mene brine sto ovi veseljaci planiraju da 17.9. tamo odrze neku liturgiju u Aja Sofiji , a zna se da je to sada striktno sekularni objekat i da su takve stvari koliko znam strogo zabranjene , a zna se i kako je ljubazna i tolerantna turska policija i nadasve turski zatvori ... :sad2:
Kada se samo sjetim onog "Ponoćnog expresa" ... tačno me neka jeza u'fati.
 
Турци су бре поштен наорд ко ми, да не беше њих ја не знам шта бих радио без ћевапа, сарме и гибанице.

А ти видим замишљаш неки крсташки рат пут мале азије у организацији Србије и Грчке. Не можемо са шаком неписмених шиптара да се изборимо, а крећемо у повратак Цариграда и обнову византијског оријента. Мудро збориш нема шта.

:hahaha:

Ајде...па колико се сећам..јер сам био на терену.. арбанаса није било за лека..на КиМ-у... док ЕУ није бомбардовала Србију а Русија гледала...
:rtfm:

Али јединство ће нам дати снагу коју само појединачно немамо...

24212_383916060937_683150937_4390125_7564507_n.jpg
 
Турци су бре поштен наорд ко ми, да не беше њих ја не знам шта бих радио без ћевапа, сарме и гибанице.

А ти видим замишљаш неки крсташки рат пут мале азије у организацији Србије и Грчке. Не можемо са шаком неписмених шиптара да се изборимо, а крећемо у повратак Цариграда и обнову византијског оријента. Мудро збориш нема шта.

...i izraela:ok:
ma tolko je providno...a opet će im proći:neutral:
 
Kakvo crno ujedinjavanje, zar baš ništa niste naučili iz proteklih decenija?

Da se ujedinjujemo sa Grcima i da krvarimo za povratak Carigrada? Na stranu koliki je to SF, čak i da se nađemo kojim čudom pred takvim izborom, zar vam nije očigledno da bi mi od toga dobili jednu veliku kurčinu da izbijemo oči i ništa više, kao i iz svih drugih bratstava i jedinstava?

Ја реко Хришћани шта мисле...

Пророштво о ослобођењу Јонских острва. Ове речи се изводе са изузетном прецизношћу: након Млечана острва преузели Французи (људи под именом «црвене капе»), следећих 54 године (!) Французе су наследили Британци, а тек онда Јонски острва примила дуго очекивано ослобођење .

«Проблем долази на крст, али неће бити у могућности ићи даље. Не бојте се. Не излазите из куће ».

Ове речи упућене су становницима села Полинери. У месту је подигнут велики крст, који се, повезивао са пророковањем Светог Козме.

У новембру 1940, фашистички италијански војници су провалили у Грчку. Налазећи да отпора практично нема, они заплене више територије. На крају су дошли до крста, што је светиња, рекао је у свом пророковање. Бојећи се претња даљег напредовања италијанске трупе, грчке власти наредиле евакуацију становника неких насеља, укључујући Полинери. Столетни сељанин Тегос Насиулас не заборавиши пророчке речи свеца: говорио сељанима, да не напустају своје домове. Стари човек чак и брутално претучен, није одустајао да га народ послуша.

Талијани, су стигли до Крста, али нису могли ићи даље: Грчки војници кренули у офанзиву.

Пророчанства у Константинопољу

Повратак Константинопољу је одувек био сан Грка православних и других народа на Балкану. Његов пад је био најтежи трагични датум у грчкој историји. Оживљавање националне државе није добило логичан наставак – обнова православног Царство са својим сједиштем у Константинополу.

Св Козма је предвидио ослобађање од турског јарма, а предвидјеће и будуће здрање Цариграда. «Константинопољ» је пророчанство и ми даље чекамо његово извршење.

Многа од предвиђања Светог Козме одавно су мистерија за нас, и већина је изазивала контрадикторна тумачења. . Старац Пајсије протумачио је за нас многе досадашње затамњене ријечи Светитеља Козме и помогао раставити «зрнца од корова» – стварне доказе Духа Светога од предвиђања лажних пророка који нам дају конфузију и конфузију.
Светог Козму и Старца Пајсија везала је заједничка љубав према Византији и Цариграду.

Византија за њих није само политички програм, већ размишљање и став: «Византија је основала Свету Гору. Света Гора ће оживети Византија, само да сачува једна врлина, да се не “обесвети”. Гледај, сви људи су разочарани и траже нешто што ће имати трајну вредност. То је врло једноставно. Само ми се не очајавамо»[3]. Византија – имиџ државе, нераскидива везаност уз Православље, базираност на Православљу. Ово «хришћанског царство», ознака је дефиниције Светог Козме Етолскога.
 
ПРОРОШТВА СВЕТОГ КОЗМЕ ЕТОЛСКОГ

1. Доћи ће време кад ће вам непријатељи узети и пепео са огњишта, али ви немојте издати и променити веру вашу, као што ће то да ураде.

2. Покушаће да реше ствари пером, али неће успети; 29 пута решаваће ратом, а једним пером.

3. С једнима ћете заноћити, а са другима осванути.

4. Ићи ћете да живите на друго место, а други ће доћи на ваше место.

5. Видећете 40 коња свезаних за један колац.

6. Многи ће умрети од глади, богаташи ће постати сиромашни, а сиромашни ће умрети од глади. Шака брашна - шака злата.

7. Доћи ће време да ће се хришћани клати између себе, препоручујем слогу и љубав.

8. Доћи ће време када ће светом управљати алала и балала (безгласне жице и машине).

9. Све што траже дајите, само душу спасавајте.

10. Доћи ће време кад неће бити ове слоге између свештеника и народа.

11. Зло ће вам доћи од начитаних.

12. Свештеници ће постати гори и безбожнији од свих.

13. Крв ће се пролити у Цариграду да заплива у њој трогодишња јуница.

14. Тако страшне ствари ће се догодити, да ће мајке превремено рађати од страха свога.

15. Наметнуће порез на кокошке и прозоре.

16. Доћи ће време кад ће ђаво свуда стизати с тиквом својом.

17. Папу да проклињете јер он ће бити кривац.

18. Људи ће постати сиромашни због недостатка љубави према дрвећу.

19. Ви ћете друге спасити, а други вас.

20. Много шта ће се догодити. Градови ће постати бараке!

21. Доћи ће време кад ће проклети демон изићи из јазбине своје.

22. Појавиће се у неко доба лажни пророк, не вјерујте му и не радујте му се. Поново ће се изгубити и више се неће вратити.

23. Доћи ће време кад ће хришћани устати једни против других.

24. Имајте крст на челу да би вас познали да сте хришћани.

25. Школа ће дати такве ствари какве вам ни на памет не могу доћи.

26. Видећете кола која јуре по пољани брже од зеца.

27. Доћи ће време кад ће људи разговарати са једног удаљеног места на друго, као у две суседне собе, као из Цариграда у Русију.

28. Видећете људе како лете по небу као црне птице и како бацају огањ на земљу. Они који у то време буду живели, трчаће на гробље и викати: „Изиђите ви мртви да легнемо ми живи".

Свети Козма Етолски се упокојио 1779. године.
 
«Црвени прслук изгнаће Турке из града».

Смисао овог пророштво, још увек непознат. Претпоставља се да је црвена боја појава у облику војника.

«Град пролио толико крви да би био у стању пливати на три бича».

Ово пророчанство је завршио Старац Пајсије: «У Константинополу је брутална битка између Руса и Европљана. Пролиће се много крви »[4].

«Кроз долину Музини трупе иду за Константинопољ. Неке жене и деца иде у планине. Ви ћете бити упитани: “Је ли далеко Град?” Одговор: “Он је близу.” Одговарајући тако избећете опасност ».

Музини долине налази се у Северном Епиру. Иако је сада грчка покрајина на подручју Албаније, још увек постоји велики део неалбанаца (углавном Грци) људи, којима, је говорио Свети Козма његово пророковање.

«Када чујете да флота плови у Средоземно море – напомена: ускоро ће се одлучивати о питању Константинопоља».

Од пророштво, јасно је да је у борби за Константинопољ опсежна употреба флоте.

«Трупе неће достићи Граду, а на пола пута, добиће вест да је” жељено” стигло».

Неки «Константинопољ» пророштво Светог Козме у 20. веку су тумаче додатком Пајсија Светогорца.

«То што је старац рекао, тиче се о збивањима у Србији:
- Данас, Турци су успоставити независну државу са муслиманским становништвом (Босна и Херцеговина). Али видим у будућности, Турску: Курди и Арменци устали, а Европљани ће захтевати признавање независности и право народа на самоопредељење. Кажу Турској: ” Учинили смо вам услугу, и сада независност Курдима и Арменцима.” Тако је “часно” раздељена Турска.

Св Арсеније Кападокијски у Фарасах рекао верницима да ће изгубити своју домовину, но убрзо га поново пронаћи »[5].

«Бити ће туђа војска. Она неће знати грчки, али ће веровати у Христа. Они ће такође питати: Где је ГРАД?».

Судбина Константинопоља решена је војном и дипломатском борбом великих светских сила, а узрок је, за неке (као што је још непознатих разлога) распад Турска.

Старац Пајсије је нагласио да ће се ово десити без директног учешћа Грчке: «Константинопољ узети натраг, али не ми сами. Због тога што, већина наших младих, није способна за то. Али Бог је тако уредио за Град и други ће нама вратити»[6].

Многи грчки научници верују да ће у решавању проблема Константинопоља активно учествовати и јединоверна Русија. Штавише, руски народ најрелевантнији под дефиницијом Светог Козме: «не знам грчки, али верујем у Христа».

«Након што је група деце, ученика Антонијаде (Света Гора) дошла до Старца Пајсија са намјером да га питају да ли ће Грци вратити Константинопољ и да ли ће то доживети. Дошли су у келију оца Пајсија,и бојали су се да поставе питање. Али на крају, нико се није усудио питати старца. Тада је старац рекао сам : “Па, добро? Шта желиш питати? О Константинопољу? Узећемо га и ви ћете то доживети “» [7].

«Антихрист (тј Турци. – АЗ) ће отићи, али ће се врати, онда ће их гонити до Црвене Јабука».

У грчким народним обичајима и легендама Црвена јабука зову Кокини Мила – место негде у Мезопотамији, где ће бити истјерани Турци после ослобођења Константинопоља.

Наравно, да сада верујемо да је ослобођење Константинопоља, као и распад Турске, заједно са јачањем Русије готово немогуће. Али, нека не заборавите да је Богу све могуће, и ситуација у свету политике, у било ком тренутку како би се окренула за 180 º.
«Једног дана, господин ДК посетио Старца Пајсија. У то време Совјетски Савез био је снажан и моћан, и нико није могао чак да сугерише да се могао разбити (случај био у доба Брежњева). Старац је рекао ДК да ће се Совјетски Савез распасти. ДК није веровао али је дочекао да “види”распад те силе од државе. Тако је Старац Пајсије рекао и за Турску.

Старјешина је наставио:

- Познато је да ће у Турској бити колапс. Изродиће се рат, који ће трајати два пута. Ми ћемо бити победници, јер смо – Православни.

- Старче, да ли ће бити великих жртава у рату?

- Е, у већини, једно или два острва за снимање, али смо радије и Константинополу. Види, види! ”

«Турци ће оставити, али се вратити и допрети у Ексамили [8]. Тих ће једна трећина умрети, а једна трећина веровати у Христа, а трећина ће ићи на Кокина Мила ».


«Једног дана сам срео старца Пајсија, који је био мало збуњен и растројен. Он је мени пришао и почео разговор:

- Дошли су овде, а неке су ми се почели да кажем да ће одмор рат, Турци ће сићи у Грчку, а ми прогоњени шест миља у Коринту <… , а потом ће се наћи велике невоље на северу, »[13].

«Данас, прочитајте пророчанства из исте новине , тако су јасно написана: Русија преузима Турску, Турска нестају са мапе, јер трећина ће се претворити у Хришћанство, а трећина умре, трећине ићи у Падан Арама »[14].

«Кад то време дође, доћи ће кад будеу заједно пасхалије».

Значи да ће Турци ударити на Грчку.


На нама је да живимо Хришћански, мудро, опрезно и трезвено. Да се држимо правила наше вере Православне и да се не дамо ничим саблазнити. Да будемо у Цркви и да се не плашимо онога што долази. Са вером у Христа, па шта год да се деси.

Када ће шта бити, за које време, ми то не знамо, ми само знамо, како је рекао Старац Пајсије да је нама Други Христов долазак када умремо, тј. да се требамо бринути за наше спасење а не када ће се шта десити. Ова пророчанства су толико мистична, и многи монаси на Светој Гори говоре како су пророчанства Светог Козме сачувана на Светој Гори али да се не објављују због катастрофалних чињеница. Ту се спомиње и светски рат, велика изгибија народа европских, али после тога прихватање Православља у Европи… Живимо побожно, смирено, постимо, причешћујмо се и спремајмо се да назовемо достојнима Царства Небескога. Амин.
 
Šta ima da mislimo.

Napokon se sprema konačno oslobođenje glavnog grada Istočnog Rimskog Carstva Carigrada i pravoslavne prestonice. Samo ovoga puta nema stjanja kao što su Englezi i Franzuzi po nalogu pape zaustavili Ruse u 2 maha 1851 i 1876. Grci su dobili mig od onoga od koga treba, Rusi su spremni, ali čekaju da se u Srbiji otarasimo svojih domaćh aga i begova i obnovimo državu i čeka se još samo raspad Zapadnog Rimskog Carstva i to je to. Po svim planovima sve se razvija odlično i ide u pravom smeru.

Za neku godinu, pravoslavna zastava će se posle pet i po vekova zavijoriti tako gde je nasilno skunuta od strane Osmanlija.... Aja Sofija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top