Брокер са Вол Стрита замено је Менхетн за православни манастир
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Брокер са Вол Стрита замено је Менхетн за православни манастир

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano Брокер са Вол Стрита замено је Менхетн за православни манастир

“Брокер са Вол Стрита замено је Менхетн за православни манастир”, чланак са тим насловом објавили су медији на западу. А прву биографију 32-огодишњег Бугарина Христа Мишкова објавили су новинари британског листа “Дејли Телеграф”.

Христа Мишкова очекивала је блистава каријера на њујоршкој берзи. Међутим, нешто га је натерало да остави добро радно место, које би пожелели многи његови вршњаци, и да се врати у своју црноморску отаџбину. И не само да се просто врати…

Отац Никанор – тако се сада зове Христо – решио је да промени скупо одело и лаковане ципеле за црну монашку расу и сандале. По његовим речима, одједном му је постало страшно да гледа, како људи, трошећи више него што зарађују, страдају пред лицем финансијских криза, које с времена на време потресају свет. Престао је да разуме банкаре и брокере, који су осећали смртни страх пред могућношћу губитка посла..

Шта више, – убеђен је, да слом банака и других финансијских институција доноси добро човеку, јер би иначе људи живели превише грабљиво. Многи људи у свету нису свесни, да они нису зарадили ни за храну коју једу, да они само узимају ништа не давајући. Но, ако ти имаш веће потребе него што си зарадио, то значи да ће неко у свету остати гладан, сматра брат Никанор.

Његове колеге нису биле у стању да схвате, зашто је Христо одлучио да постане монах. Међутим, за њега је то био једини могући излаз на путу унутрашњих тражења, која су га довела до сазнања да је материјално благостање ништа у поређењу са богатствма Духа. Свако може да постане добар брокер, но тешко да ће то донети икакву корист свету, убеђен је он.

“Ми постојано тражимо срећу у спољашњем, у материјалним стварима, које су способне да унесу само раздор како у нас саме, тако и у свет око нас”, – говори отац Никанор.

Ако је раније Христо Мишков, како примећују новине, „дојио“ златно теле на Вол-Стриту, сада он устаје у цик зоре, да би радио у манастирској сирници. Уместо раскошног Менхетна његово спољашње место обитавања постао је манастир из 12. века, удаљен 30 км западно од Софије.

Та промена која му се десила не пада му тешко. Када је пре пет година обукао монашку расу, једини предмет раскоши за њега био је мобилни телефон, који је користио само за то, да би позивао своје бивше колеге у Америци и Бугаре и убеђивао их да новчаним прилозима помогну обнову његовог древног манастира. И ту своју мисију успешно спроводи.

Извор: Радио Светигора
    “Mors tua, vita mea”

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Podrazumevano Re: Брокер са Вол Стрита замено је Менхетн за православни манастир

Razumijem ga! Coveku se smucio citav materijalni svijet, sve te trzavice, stresovi, nemoral...Sto reko jedan moj drug: Monaski zivot je nesto prelijepo! Nemas nikakvih problema, molis se bogu, citas knjige, hranis stoku...milina od zivota! Mozda i ja uskoro odem!

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano Re: Брокер са Вол Стрита замено је Менхетн за православни манастир

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Razumijem ga! Coveku se smucio citav materijalni svijet, sve te trzavice, stresovi, nemoral...Sto reko jedan moj drug: Monaski zivot je nesto prelijepo! Nemas nikakvih problema, molis se bogu, citas knjige, hranis stoku...milina od zivota! Mozda i ja uskoro odem!
    Слава Богу Брате....надам се и ја једног дана...
    “Mors tua, vita mea”

Moderator De_Sisti (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

Ха, ово је стварно занимљиво. Када би могао да нам дочара свој први дан у манастиру у односу на дан у Вол Стриту....

Ово је
    Многи људи у свету нису свесни, да они нису зарадили ни за храну коју једу, да они само узимају ништа не давајући. Но, ако ти имаш веће потребе него што си зарадио, то значи да ће неко у свету остати гладан, сматра брат Никанор
    "Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije Evrope" - A.Marković

Moderator De_Sisti (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

Citat Original postavio Marty Misterija Pogledaj poruku
    Слава Богу Брате....надам се и ја једног дана...
    Може, али након што одгајиш 2-3 деце
    "Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije Evrope" - A.Marković

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Fjodor Karamazov
    "Sto niste radili i zaradili,nego ste dosli u manastir na gotov 'lebac?"

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio ***** Pogledaj poruku
    Fjodor Karamazov
    "Sto niste radili i zaradili,nego ste dosli u manastir na gotov 'lebac?"
    Човек ради у манастиру,није дошао на "готов лебац".А,тамо није зарађивао тако што је радио нешто лепо и корисно,него је учествовао у одржавању система који меље људске животе и за то добијао награду("приклонио се и добио сва блага овога света").
    Сад је раскрстио са учешћем у сатанистичком моделу "рада" и то тако да је дошао на место где ће моћи да се карактерно изгради и узвиси за вечност.

Према томе,бесмислена ти је доскочица.

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Monasi su neradnici i teske kukavice (jedva sam se suzdrzao da ne napisem nesto drugo),koji nisu mogli da se ostvare u RL...

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    255

Citat Original postavio ***** Pogledaj poruku
    Monasi su neradnici i teske kukavice (jedva sam se suzdrzao da ne napisem nesto drugo),koji nisu mogli da se ostvare u RL...
    Sta mislis, je li bolje biti monah ili clan civilnog drustva koji pije, mozda i drogira se, igra slot, kladionicu, ode jednom u 2 godine u crkvu, psuje...?

Ovo ti govorim jer sam i ja vrlo slican tome, gresim na svakom koraku, psujem ko kocijas, gresan sam, pijem svaki dan, vrlo rijetko postim, milion grijehova dnevo pocinim, imam problema preko glave...Nekad sam umoran od svega, zelio bih otici u sumu i zivjeti sam, ali nije to tako jednostavno, imam ja jos ljudi pored sebe koje ne mogu tek tako napustiti.
    Vjerujete mi, prije ili kasnije, svako od nas ce skontati da je mizeran i da treba postovati Boga.
    Jednom sam ubio pcelu i bilo mi je krivo. Sat vremena sam plako i molio Boga je da je ozivi i ona je na kraju ozivila. Jedno sam mrtav pjan pao sa visoke stijene, ali sam prije toga prico drugu kako je monaski zivot nesto prelijepo, bio sam prakticno nepovredjen. Visina je bila zastrasujuca!
    Bog ce vas cuvati, cuvajte i vi sebe!
    Ako izgubimo vjeru, izgubicemo sve!

Slične teme

1. Odgovora: 270
    Poslednja poruka: 29.03.2010., 10:35
  2. Православни у Америци
    Autor Marty Misterija u forumu Religija
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 25.09.2009., 19:26
  3. Православни оци Запада
    Autor Marty Misterija u forumu Religija
    Odgovora: 39