Juznoamericki ritmovi

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Vec par puta sam pisao o ovome i na neki nacin upozoravao: Juzna Amerika NIJE EVROPA!

Ovde su zakoni kriminala sasvim drugaciji!

Nasi "cvrsti momci" (jos) NISU SPREMNI za ovaj svet.

Danas citam:

MASAKR U BOLIVIJI - ubijena tri Srbina

Bojan Bakula (28),
Saša Turčinović (31) i
Predrag Stojkov (35),

zajedno sa još tri Bolivijca, mučeni su i ubijeni u noći između petka i subote u blizini grada San Ramon, u nečemu što su tamošnji mediji nazvali „obračunom narko-bandi“.
Njih trojica vodili su elitni tim za obezbeđenje Vilijama Rozalesa, verovatno najmoćnijeg narko-bosa u Boliviji, koji je tom prilikom otet.
Prema navodima lista „El Dio“, Predrag Stojkov je upucan iz neposredne blizine u glavu tri puta. Turčinović je pronađen na stazi nedaleko od obližnje reke. On je pogođen šest puta u glavu i ramena, a pokušao je da pobegne ubicama. Prema navodima istog lista, vezani Bojan Bakula bio je blizu bekstva, jer je u jednom momentu iskočio iz vozila, ali su ga ubice sustigle i ubile.
Kako „Alo!“ nezvanično saznaje, sva trojica ubijenih Srba bili su deo elitne jedinice za zaštitu Vilijema Rozalesa, a u Srbiji su vodili agenciju za zaštitu ljudi i objekata „Combat Team Security Solution“ iz Rume. Bojan Bakula je bio vlasnik i direktor iste agencije, dok je Turčinović bio njegov najbolji prijatelj i zamenik direktora u istoj firmi.

Stradali bio član Legijinih „beretki“?

Vest da su Bakula i Turčinović poginuli u obračunu narko-kartela u Boliviji iznenadila je Rumljane, koji su poznavali ovu dvojicu mladića. Za Sašu Turčinovića se u Rumi tvrdi da je bio pripadnik JSO u vreme kada je komandant bio Milorad Ulemek Legija, da je izvesno vreme tokom bombardovanja boravio na Kosovu, te da je posle toga napustio specijalnu jedinicu i jedno vreme radio u agencijama za obezbeđenje u Beogradu. Zatim se vratio u rodnu Rumu i pre nešto više od dve godine, prema priči ljudi koji su ga poznavali, formirao je sa Bojanom Bakulom Grofom agenciju za zaštitu lica i imovine. Saša Turčinović, pored toga, vodio je i svoju boksersku školu.


Bojana Bakulu znaju kao momka koji je pre nekoliko godina pokušavao da stupi u Vojsku Srbije, ali i da je želeo da ima vlastitu agenciju za zaštitu lica i imovine.

-----------------------------------------------------

Radi se o momcima koji su u Srbiji vazili za....OPASNE MOMKE.

Medjutim, u "bliskom susretu" sa juznoamerickim igracima - oni su jos prava mala naivna decica....Na zalost, to saznanje su platili glavom....

To treba da imaju na umu svi koji misle da dodju ovde i da prave karijeru tog tipa.
 
Uh, ne slazem se.
Ovi momci su bili prosecni, nikakvi ljuti specijalci i psi rata.
Jednostavno su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu i stradali u namestenoj zasedi.
Mislim cak da nisu ni znali da ko im je poslodavac, inace bi dva puta razmislili pre nego prihvate takav posao.


Ne verujem da bi se bolje proveli ni mnogo bolji vojnici od njih, jer je situacija bila takva da nisu mogli da reaguju.
J.Amerika jeste do zla boga surova i divlja, ali ne sumnjaj uopste da kod nas postoje ljudi koji imaju izuzetno borbeno iskustvo i ako bi se nekoliko njih koji se poznaju nasli bilo gde u J.Americi, lokalci bi jednostavno bili nedorasli u profesionalnom smislu.
 
To je vrlo moguce.
Njih i jeste zaustavila specijalna policijska jedinica.
Tu nikakav specijalac i vojnik ne bi mogao da reaguje drugacije.
Jednostavno su ih pohapsili, krenuli da voze, sve je delovalo kao normalno hapsenje, a onda su skrenuli nekuda i pobili ih kao zeceve
 
Uh, ne slazem se.
Ovi momci su bili prosecni, nikakvi ljuti specijalci i psi rata.
Jednostavno su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu i stradali u namestenoj zasedi.
Mislim cak da nisu ni znali da ko im je poslodavac, inace bi dva puta razmislili pre nego prihvate takav posao.


Ne verujem da bi se bolje proveli ni mnogo bolji vojnici od njih, jer je situacija bila takva da nisu mogli da reaguju.
J.Amerika jeste do zla boga surova i divlja, ali ne sumnjaj uopste da kod nas postoje ljudi koji imaju izuzetno borbeno iskustvo i ako bi se nekoliko njih koji se poznaju nasli bilo gde u J.Americi, lokalci bi jednostavno bili nedorasli u profesionalnom smislu.

Naravno da nisu bili, jer su nastradali ne poznavajuci OSNOVNA PRAVILA PONASANJA ovde....

Kada ovde vozis nesto vredno ili nesto vazno, NIKADA SE NIKOME NA PUTU NE ZAUSTAVLJAS, ni policiji, ni vojsci, ni NIKOME...Zaustavis se u gradu, pred policijskom stanicom ili - bezis.

Omiljeni stos krimosa ovde je da se preobuku u policiju i zaustavljaju automobile i pljackaju ih. Nasi to mozda nisu znali, ali Bolivijanci svakako jesu....

Onda, ovi ovde verovatno ne bi ucinili nista telohraniteljima, da se oni nisu junacili i pokusali nesto da urade...Osnovni zakon ovde je kada te ima neko na nisanu - ne preduzimaj nista, uvek ces izaci kao gubitnik...

Jer, ovi ovde ne misle dva puta pre nego sto povuku obarac.
 
Naravno da nisu bili, jer su nastradali ne poznavajuci OSNOVNA PRAVILA PONASANJA ovde....

Kada ovde vozis nesto vredno ili nesto vazno, NIKADA SE NIKOME NA PUTU NE ZAUSTAVLJAS, ni policiji, ni vojsci, ni NIKOME...Zaustavis se u gradu, pred policijskom stanicom ili - bezis.

Omiljeni stos krimosa ovde je da se preobuku u policiju i zaustavljaju automobile i pljackaju ih. Nasi to mozda nisu znali, ali Bolivijanci svakako jesu....

Onda, ovi ovde verovatno ne bi ucinili nista telohraniteljima, da se oni nisu junacili i pokusali nesto da urade...Osnovni zakon ovde je kada te ima neko na nisanu - ne preduzimaj nista, uvek ces izaci kao gubitnik...

Jer, ovi ovde ne misle dva puta pre nego sto povuku obarac.


Blajbi,cekam te u nedelju u mini podmornici,znas gde...:hahaha:
 
Zbog toga sto kazes Blajbinger, ja i mislim da oni nisu znali za koga rade i da su u celu tu pricu usli nespremni, sutradan po dolasku u nepoznatu zemlju....uleteli su u odavno pripremljeni scenario obracuna....jednostavno bad luck
 
Zbog toga sto kazes Blajbinger, ja i mislim da oni nisu znali za koga rade i da su u celu tu pricu usli nespremni, sutradan po dolasku u nepoznatu zemlju....uleteli su u odavno pripremljeni scenario obracuna....jednostavno bad luck

Jasno.

Stici iz Rume u Boliviju nije ...jednostavno...

Ja ovde nisam mogao da se naviknem tri godine da ne mogu da idem kuda zelim po gradu i da stalno pazim ko je iza mene.
 
Ovo mi zvuci zanimljivo pa posto vidim da si upucen podeli sa nama u kom smislu su zajebaniji ti gangsteri iz Juzne Amerike u odnosu na ove nase iz Srbije ili Evrope sve jedno :D
pa po tome sto je recimo u obracunu narko kartela samo u Meksiku u poslednjih 5 godina poginulo vise ljudi nego ovde za vreme zadnjeg rata , a imaju i neke zanimljire obicaje da seku glave protivnicima i da ih onda bacaju na prometnim mestima , ili recimo da nepodobnima ubijaju cele familije uljucujuci i babe ,dede , kucice i kokoske , a i zlatne ribice se retko kad izvuku ... :D
 
Блајби је герилац, мајстор борилачких вештина, не зауставља се гомили наоружаних специјалаца и увек пази ко му је иза леђа, тако рећи има очи на потиљку. Capo di tutti capi јужне америке рекло би се :sad2:
 
Блајби је герилац, мајстор борилачких вештина, не зауставља се гомили наоружаних специјалаца и увек пази ко му је иза леђа, тако рећи има очи на потиљку. Capo di tutti capi јужне америке рекло би се :sad2:

Niposto!

Ne mesam se u to. Ne zelim ni blizu sebe!

Samo, moram da znam da se ponasam u Rimu kao Rimljanin.
 
Блајби је герилац, мајстор борилачких вештина, не зауставља се гомили наоружаних специјалаца и увек пази ко му је иза леђа, тако рећи има очи на потиљку. Capo di tutti capi јужне америке рекло би се :sad2:
Mogao bi da nam posalje malo derivata poljoprivrednih proizvoda u tom slucaju . :think:
 

Back
Top