mozda bzvz pitanja..

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
da li je moguce da 2 kompa(2 desktop konfiguracije) povezati na jedan monitor...da ga "dele"?
pod dele mislim naravno da mogu oba da rade preko njega ne da dele ekran istovremeno lol
poshto imam monitor sa dvi(preko koga imam moj komp povezan) ali ima slobodan i vga ulaz na koji sam se razmishljao da sklepam od nekih starih komponenti koje imam komp pa da bude ko"rezervni"(xp,stare igre koje ne rade na novim konfiiguracijama..itd.)
missim..el postoji neko tehnichko ograniuchenje ili specifikacija koju monitor treba da poseduje da li je to uopshte izvodljivo..ili ne?
i ako moze shta bi bilo ako oba upalish istovremeno:lol:
znam da postoje svichevi tipa ovo:

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-connect-two-or-more-computers-to-one-monitor/

al to je kolko vidim za 2 vga izlaza
a ja imam moj preko dvi a "stari"bi hteo preko vga
treba li neki dodatni softver?

kontam zvuchnici samo kupish svicher i utaknesh u oba kucishta radili bi...za monitor nisam siguran(jedan preko dvi drugi vga) i tastaturu (bezichna preko USB pa ne znam ako kupim neki usb svicher da "razdeli" prikluchivanje onog shto shalje bezichni signal dal bi radilo za obe konfe il to prepoznaje samo jednu)

mozda malo poduze i bzvz al imam vishak starih komponenti,rade a greota mi da bacim:mrgreen:
a za stari naprsao crt ko tuchnik tezak monitor nemam mesta..nepraktichan je
 
mora da mzoe, kao neki spliter..ali ako bi ukljucio oba kompa od jednom ko zna sta bi se desilo :D

pa pazi ovako po logici da..al reko da pitam ljude koji znaju bolje i imaju mozda isqustva tek da ne bacam dzaba pare na neke razdeljivache usb-a i za zvuchnike ako to uopshte nije moguce
jer ja bi teo da delim tastaturu,monitor i zvuchnike,jedno kucishte levo,drugo desno od stola
 
Imas KVM switch on deli monitor,mis i tastaturu!

pa znam al ja sam vidjao samo onaj koji deli za dva vga ulaza,"klasichne"(prurpurni i zeleni) ulaze za mish&tastaturu a ja imam bezichne preko usb
a i meni moniitor ima vga i dvi ulaz
da li mora jedino taj KVM svich ili moze neki usb hub za tastaturu da povezesh oba kucishta,spliter za zvuchnike ulaz da se rachva na dva a da se monitor samo poveze sa dva kaba-1 dvi a drugi sa vga kablom
da li bi tako oba radila?(svaki za sebe kad je jedan upaljen,naravno)
 

Back
Top