Kompjuter mi se sam restartuje posle 10 sec

Don Corleone

Primećen član
Poruka
515
Ljidi imam veliki problem kompjuter mi se sam restartuje posle 10 sec cim udje u windows sta da radim ,do cega je rec ako je do hardvera pisacu na pdf hardver samo mi dajte neki savet. Ovo sam uspeo jedva da napisem jer mi se slucajno podigao sistem, ovo mi se javljalo i pre ali ne ovako ucestalo, pre je znao da se sam restartuje sam oko 2 puta i treci da se upali skroz, ovo nije resenje da ja molim boga posle svakog paljenja.

Molim vas pomozite da resim ovaj problem ,i da me posavetujete sta da radim,unapred hvala!
 
Virus.
Ovako : Ako imaš drugi hard disk, sa njega pokreneš windows, da ti bude master, a taj što trokira, da bude slave...onda uzmeš Partition Magic i sa tog diska ( koji trokira ) sve izbrišeš ( samo puno i kompletno brisanje )
Kad to uradiš, ponovo vratiš obrisani hard da bude master i pokreneš instalaciju windowsa.
To je jedini lek.
 
Isto se i meni desavalo. Poenta je bila u tome da je hladnjak od procesora bio zatrpan prasinom, pa kuler nije mogao da hladi procesor, sto je dovodilo do gasenja pregrejavanja procesora i gasenja racunara. Ovo je vrlo opasno, jer moze da ti sprzi i procesor i maticnu plocu.

Ako nije softverski problem, uzmi srafciger i otvori masinu, skini kuler, hladnjak, procesor i ocisti ga, onda vrati i probaj ponovo.
 
Ljidi imam veliki problem kompjuter mi se sam restartuje posle 10 sec cim udje u windows sta da radim ,do cega je rec ako je do hardvera pisacu na pdf hardver samo mi dajte neki savet. Ovo sam uspeo jedva da napisem jer mi se slucajno podigao sistem, ovo mi se javljalo i pre ali ne ovako ucestalo, pre je znao da se sam restartuje sam oko 2 puta i treci da se upali skroz, ovo nije resenje da ja molim boga posle svakog paljenja.

Molim vas pomozite da resim ovaj problem ,i da me posavetujete sta da radim,unapred hvala!

Ili se pregreva procesor ili je do napajanja.
 
Isto se i meni desavalo. Poenta je bila u tome da je hladnjak od procesora bio zatrpan prasinom, pa kuler nije mogao da hladi procesor, sto je dovodilo do gasenja pregrejavanja procesora i gasenja racunara. Ovo je vrlo opasno, jer moze da ti sprzi i procesor i maticnu plocu.

Ako nije softverski problem, uzmi srafciger i otvori masinu, skini kuler, hladnjak, procesor i ocisti ga, onda vrati i probaj ponovo.

ili to ili virus
 
Virus.
Ovako : Ako imaš drugi hard disk, sa njega pokreneš windows, da ti bude master, a taj što trokira, da bude slave...onda uzmeš Partition Magic i sa tog diska ( koji trokira ) sve izbrišeš ( samo puno i kompletno brisanje )
Kad to uradiš, ponovo vratiš obrisani hard da bude master i pokreneš instalaciju windowsa.
To je jedini lek.

nezam kako se to radi kad bi mi napisao korake.
 
Isto se i meni desavalo. Poenta je bila u tome da je hladnjak od procesora bio zatrpan prasinom, pa kuler nije mogao da hladi procesor, sto je dovodilo do gasenja pregrejavanja procesora i gasenja racunara. Ovo je vrlo opasno, jer moze da ti sprzi i procesor i maticnu plocu.

Ako nije softverski problem, uzmi srafciger i otvori masinu, skini kuler, hladnjak, procesor i ocisti ga, onda vrati i probaj ponovo.

Kako si ti dosao do zakljucka da je u pitanju prasina u racunaru, a i sem toa komp mi je pod garnacijom do septembra ove godine pa nesmem da ga otvaram.
 
Kako si ti dosao do zakljucka da je u pitanju prasina u racunaru,
testirao i video da problem nije softverske prirode ;)
Može biti i da je problem do napajanja.

P.S. Podigni sistem iz Safe moda i probaj da ga očistiš od žgadija.

a i sem toa komp mi je pod garnacijom do septembra ove godine pa nesmem da ga otvaram.
pa onda zovi servis. Mada, ako si dovoljno vešt možeš da ga otvoriš, neće da se primeti :mrgreen:

Brajan Koen ti je predlagao reinstalaciju sistema i menjanje pozicije hardova - ja mislim da to ne smeš da radiš, inače ode garancija...
Mi ovako na "slepo" ne možemo precizno da ti kažemo u čemu je problem...

zovi ti servis za svaki slučaj, jer ako ti je pod garancijom, ti svakako ne smeš ni sistem da diraš (reinstaliraš) a ni hardverske komponente.
 
Poslednja izmena:
I pocemu vecina vas misli da je do virusa, ako jeste moj licenciran AVG 9 ce ga pronaci ,ako ga nenadje onda nema virusa.

Postoje razne vrste virusa i jedan antivirus nikad nije dovoljan. Ako si skenirao sistem sa AVG-om, skini Malwarebytes, update-uj ga i odradi Quick scan. Pobrisi sve sto nadje i javi da li je problem resen, ako nije da vidimo sa jos nekim programima. Ako ne pomogne ni jedan od programa, posto ti je komp pod garancijom, moraces da ga nosis u servis i nek oni rese problem.
Moze da se desi da je prasina, ali to se ne bi desavalo samo pri paljenju, nego bi se bilo kad desilo u radu kompa.
 
Hehehe! Da li cesto komuniciras preko msn-a ili skajpa?? Postoji fora u notepad-u koja se otkuca i posalje se zrtvi preko msn-a ili slicnog programa koja pravi takav problem. Ili te je napala neka gadna viruscina. Sto se tice hardverskih mogucnosti problema, neko je gore napomenuo da se mozda procesor pregreva... To moze da bude razlog ali bas da se uvek tacno za 10 sec resetuje i da za tako kratko vreme nabije kriticnu temperatu, tesko. Posle koliko vremena rada racunara ti se to desava???
 
Hehehe! Da li cesto komuniciras preko msn-a ili skajpa?? Postoji fora u notepad-u koja se otkuca i posalje se zrtvi preko msn-a ili slicnog programa koja pravi takav problem. Ili te je napala neka gadna viruscina. Sto se tice hardverskih mogucnosti problema, neko je gore napomenuo da se mozda procesor pregreva... To moze da bude razlog ali bas da se uvek tacno za 10 sec resetuje i da za tako kratko vreme nabije kriticnu temperatu, tesko. Posle koliko vremena rada racunara ti se to desava???

E ovako koristim i skajp i msn i oba su mi potrebna i tu imam samo one prijatelje koje ja znam nemam nijednog nepoznatog prijatelja na ta dava programa, a sad dali je 10 ili 15 to nije vazno vazno je to da od kad vidim desktop za manje od 30 sec on pocen da se restartuje.
 
Neznam da koristim safe mod ,pa ako nije problem da mi date korake da odradim to sa safe modom.

Kada palis racunar konstantno pritiskaj F8, izaci ce ti izbor rezima rada, izaberi SAFE MODE, tada ce ti raditi samo osnovne funkcije na racunaru. Ako se i tada racunar resetuje najverovatnije je neki hardverski poremecaj, mada ne mora da znaci, naravno. Ali probaj.
 
Postoje razne vrste virusa i jedan antivirus nikad nije dovoljan. Ako si skenirao sistem sa AVG-om, skini Malwarebytes, update-uj ga i odradi Quick scan. Pobrisi sve sto nadje i javi da li je problem resen, ako nije da vidimo sa jos nekim programima. Ako ne pomogne ni jedan od programa, posto ti je komp pod garancijom, moraces da ga nosis u servis i nek oni rese problem.
Moze da se desi da je prasina, ali to se ne bi desavalo samo pri paljenju, nego bi se bilo kad desilo u radu kompa.

Evo ovako moj avg nije nasao mnijedan virus ali ovaj tvoj Malwarebytes-Anti-Malware je nasao dva komada kao je moguce da on pronadje a moj licenciran avg nepronadje.


I da dodam jos nesto ove informacije je izbacio posle brisanja pa mozda iz toga moze da se dovede zakljucak dal nisu virusiMalwarebytes' Anti-Malware 1.46
www.malwarebytes.org

Database version: 4052

Windows 5.1.2600 Service Pack 3
Internet Explorer 8.0.6001.18702

17.5.2010 16:20:19
mbam-log-2010-05-17 (16-20-19).txt

Scan type: Quick scan
Objects scanned: 129669
Time elapsed: 14 minute(s), 25 second(s)

Memory Processes Infected: 0
Memory Modules Infected: 0
Registry Keys Infected: 1
Registry Values Infected: 0
Registry Data Items Infected: 1
Folders Infected: 0
Files Infected: 0

Memory Processes Infected:
(No malicious items detected)

Memory Modules Infected:
(No malicious items detected)

Registry Keys Infected:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\AppDataLow\HavingFunOnline (Adware.BHO.FL) -> Quarantined and deleted successfully.

Registry Values Infected:
(No malicious items detected)

Registry Data Items Infected:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\Start Page (Hijack.StartPage) -> Bad: (http://flvdirect.iamwired.net/) Good: (http://www.google.com) -> Quarantined and deleted successfully.

Folders Infected:
(No malicious items detected)

Files Infected:
(No malicious items detected)
 
Poslednja izmena:

Back
Top