kuglica u dojci
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: kuglica u dojci

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kuglica u dojci

Jos dok sam dojila primetila sam neku malu kuglicu na desnoj dojci i sva preplasena i uplakana otrcala kod ginekologa. Doktorka mi je samo palpacijom rekla da je to fibroadenom i da ne panicim, da samo s vremena na vreme pogledam da li je ista. Sad kad bolje razmislim mislim da sam je imala i pre samo sto nisam mogla da je jasno napipam kao tada, jer su mi dojke bile dosta cvrsce.
    Od tada je proslo skoro cetiri godine. Nekad se ne bih mesecima setila da je pogledam. Konacno sam skupila hrabrost i uzela uput za pregled grudi kod onkologa. Od tada samo razmisljam o najgorem, sva sam preplasena, necu ne mogu da spavam. Inace sam veliki panicar kad je zdravlje u pitanju. Otici cu na pregled za dva tri dana, cim suprug bude mogao da podje sa mnom, jer ja sama da odem nema sanse.
    Inace, kuglica je i dalje tu, nista se nije promenila i dalje je iste velicine, nije pricvrsćena za kozu, nikakvih drugih simptoma nemam, al ja sam mnogo uplasena. Suprug me smiruje i tvrdi da je to nesto ne daj boze maligno do sada bi dalo jos neke simptome ne bi sigurno ostala ista sve ovo vreme. Nikako mi nije jasno sto me je bas sada uhvatila panika kad znam da je imam odavno.

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: kuglica u dojci

Mozda si do sad bila zaokupljena drugim poslovima pa si ovu obavezu, jednostavno, zanemarila. Ako ti je za utehu, nisi ni prva ni poslednja jer smo cesto sebi poslednje na listi, sto ne valja, naravno .

Svakako mislim da treba da odes jer ces time staviti tacku na situaciju koju imas. Nadam se najboljem, ali kako god da bude, mislim da je sve bolje od neizvesnosti i straha u kojem zivimo kada se uplasimo za svoje najblize i sebe .
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Idem definitivno kod lekara, moguce cak i sutra, bar cu da znam na cemu sam. iskreno se nadam da nije nista ozbiljno.

Domaćin Agnes (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    74

Ja sam se pre par meseci tako isprepadala...napipala cvoric dok sam se tusirala, prestravila se..subota uvece, treba docekati ponedeljak. Na kraju, ispostavilo se da je displazija u pitanju..nista ozbiljno, posle mesec dana se duplo smanjio cvor, sada ga kontrolisem na svakih 6 meseci.
    I tried being normal, it sucked!

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio monuss Pogledaj poruku
    Idem definitivno kod lekara, moguce cak i sutra, bar cu da znam na cemu sam. iskreno se nadam da nije nista ozbiljno.
    Pretpostavljam da je ok. Cisto otidji da proveris jer smo kao zene osetljive kad su ovakve stvari u pitanju i treba da se kontrolisemo. Ako ne brinemo o sebi - niko to nece uciniti umesto nas.

Kad zavrsis pregled - obraduj nas lepim vestima .

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

evo mene. bila sam danas kod lekara i doktorka je palpacijom utvrdila da imam displaziju u desnoj dojci i uputila me na ultra zvuk. kod nas se na ultra zvuk ceka u proseku oko 2 meseca, ali mi je rekla da ne brinem, da to nije nista strasno i da mogu mirno da spavam.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Sjajno . Dobro kao sto smo i ocekivali . Specijalisticki pregledi se skoro obavezno dugo cekaju u drzavnim ustanovama, osim ako nemamo protekciju. Izdrzaces 2 meseca i obaviti i taj deo .

Domaćin Agnes (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio monuss Pogledaj poruku
    evo mene. bila sam danas kod lekara i doktorka je palpacijom utvrdila da imam displaziju u desnoj dojci i uputila me na ultra zvuk. kod nas se na ultra zvuk ceka u proseku oko 2 meseca, ali mi je rekla da ne brinem, da to nije nista strasno i da mogu mirno da spavam.
    Super !!! Drago mi da je sve ok.
    I tried being normal, it sucked!

Slične teme

1. Potkozna kuglica
    Autor Daily_Smoker u forumu Zdravlje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 07.10.2012., 10:17
  2. Kuglica na testisu
    Autor Blabator u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.10.2009., 21:25
  3. Grudvica u dojci