Naše plate najmanje u regionu

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Naše plate najmanje u regionu
17. maj 2010. | 01:01 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija, sudeći po ekonomskim pokazateljima, i dalje zaostaje za svojim komšijama i nalazi se na samom dnu evropske lestvice.



B92 Biz Vesti Srbija


Naše plate najmanje u regionu
17. maj 2010. | 01:01 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija, sudeći po ekonomskim pokazateljima, i dalje zaostaje za svojim komšijama i nalazi se na samom dnu evropske lestvice.


Neslavno društvo prave joj Makedonija i Bosna i Hercegovina. Sa BDP od 4.651 evra po stanovniku u prošloj godini, naša zemlja je još miljama daleko od evropskog proseka.

Slovenija je imala 18.367 evra po stanovniku, a Hrvatska 14.222 evra. Čak je i Crna Gora imala veći BDP po stanovniku od Srbije - 4.908 evra. Lošiji su jedino Makedonija i Bosna i Hercegovina - u obe zemlje BDP je 3.290 evra.

Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Srbiji, izražena u evrima, najniža je u regionu. Veće zarade, posle slabljenja dinara, od nas imaju čak i Makedonci i građani Bosne i Hercegovine.

Podaci koje je objavio Zavod za statistiku pokazuju da je prosečna plata u Srbiji 31.734 dinara, odnosno oko 320 evra. U Makedoniji, prema podacima njihovog Zavoda za statistiku, prosečna zarada građanina 330,83 evra (20.116 denara).

Agencija za statistiku BiH objavila je da zaposleni u toj zemlji u proseku mesečno prime 394,5 evra, odnosno 789 konvertibilnih maraka.

Prema podacima Zavoda za statistiku Crne Gore, plate u toj zemlji iznose 456 evra. Državni zavod za statistiku Hrvatske je izračunao da je tamošnja prosečna zarada 5.279 kuna, odnosno 724,13 evra. Slovenci i dalje imaju najdeblje koverte sa prosečnom platom od 935,11 evra.

Među državama regiona sličan je odnos i kada se pogledaju inflatorna kretanja. Srbija je prošlu godinu završila sa inflacijom od 6,6 odsto i u neslavnom je društvu sa Bosnom i Hercegovinom (7,5 odsto) i Makedonijom (8,3 odsto). Slovenci od bivših jugoslovenskih republika imaju najmanju godišnju inflaciju - svega jedan odsto. Slede Hrvati sa 2,4 odsto i Crna Gora 3,4 odsto

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=05&dd=17&nav_id=431609

---------

Hvala instituciji na ovim fantasticnim rezultatima! Opet smo lideri u regiJonu :super: :hahaha:

Jos da nam Mladja "Kradja" Dinkic otvori po fancy francuski meksicki ili restoran mediteranske kuhinje u svakom selu i da nakrivimo kapu pa da zapevamo :mrgreen:
 
Albanija i Bugarska nam nikad nisu susedi izgleda.

U sustini za takvo stanje nije kriv samo tadic i njegovi lopovi vec ceo srpski narod, koji ima jos prosjacki mantalitet.[/QUOTE

ne znam za tebe al ja niti iko moj nikad nismo bili prosijaci.

Ocigledno je drugi (tadic) kriv sto ti je zivot grozan.

U zivotu nisam video pametan hotel u Srbiji, ili je za to Tadic kriv????
 
Ocigledno je drugi (tadic) kriv sto ti je zivot grozan.

U zivotu nisam video pametan hotel u Srbiji, ili je za to Tadic kriv????

Slusaj, ako nisi pripadnik ovog naroda , nemas prava da ga tako bezocno i netacno kritikujes jer sme li da se zna iz kog si ti naroda, pa da onda mi tebe ovde kritikujemo, pa da to na kraju preraste u vredjanje.

Inace ispadas provokator....cuj - Srbi imaju prosjacki mentalitet...:roll:
 
Slusaj, ako nisi pripadnik ovog naroda , nemas prava da ga tako bezocno i netacno kritikujes jer sme li da se zna iz kog si ti naroda, pa da onda mi tebe ovde kritikujemo, pa da to na kraju preraste u vredjanje.

Inace ispadas provokator....cuj - Srbi imaju prosjacki mentalitet...:roll:

Ja sam rodjen u gradu za 99,8 % srpskom stanovnistvu.

Srbin sam, zato me i boli kad vidim sta je postalo od mog naroda.
 
Slusaj, ako nisi pripadnik ovog naroda , nemas prava da ga tako bezocno i netacno kritikujes jer sme li da se zna iz kog si ti naroda, pa da onda mi tebe ovde kritikujemo, pa da to na kraju preraste u vredjanje.

Inace ispadas provokator....cuj - Srbi imaju prosjacki mentalitet...:roll:

vecina nasih sugradjana (dajem si pravoda procenjujem s obzirom na izborne rezultate) misli da je jedini nacin da se ostvari neki privredni boljitak - da novac "udje" spolja, bilo to u vidu kredita ili pak kao pristup evropskim fondovima. to je ulazak u EU ukratko.

kad to tako uzmes, i onda cujes da je neko zakljucio da se radi o prosjackom mentalitetu, nema potrebe da se cudis.
ja se ne slazem sa zakljuckom al se i ne iscudjavam
 
Prosjacki mentalitet - hmm, bolna konstatacija ali je delimicno tacna. Nasa drzava je sve rasprodala sto vredi, navukla silne kredite realan boljitak nije ostvaren. Provremeno poboljsanje smo imali dokle smo krckali taj novac a sad nam je i to presusilo. Privreda je u kolapsu, plate mizerne a posao je jako tesko naci. Cene stalno skacu i svakim danom je sve gore, samo poskupljenja i otpustanja. Zadnje obrazlozenje vlasti za prodaju Telekoma je izgradnja 6 putnih pravaca u Srbiji i ocekuju prihod od Telekoma 1,5milijardu evra. Za istu cifru je prodata 063 mreza Telenoru a ja nisam video nikakav nov autoput od nog novca. Dakle ocekujemo samo neke pomoci a kada je i dobijemo taj novac usmerimo u potrosnju umesto u neki razvoj i investiciju. Pa koliko nam je samo vlada npr Japana kupila autobusa za gradski prevoz u BG, donirala raznih skenera za bolnice i racunara za osnovne skole. Da neko vodi evidenciju za zadnjih deset godina jako bih se iznenadio. Zemlja Srbija, kazu toliko plodna a 1/8 stanovnistva GLADUJE.
 
vecina nasih sugradjana (dajem si pravoda procenjujem s obzirom na izborne rezultate) misli da je jedini nacin da se ostvari neki privredni boljitak - da novac "udje" spolja, bilo to u vidu kredita ili pak kao pristup evropskim fondovima. to je ulazak u EU ukratko.

kad to tako uzmes, i onda cujes da je neko zakljucio da se radi o prosjackom mentalitetu, nema potrebe da se cudis.
ja se ne slazem sa zakljuckom al se i ne iscudjavam

znojavi pazi kurs evra

1 EUR = 1.22840 USD

ovaj evro je izgleda resio da dodje na 1:1 prema dolaru :eek:
 
Ocigledno je drugi (tadic) kriv sto ti je zivot grozan.

U zivotu nisam video pametan hotel u Srbiji, ili je za to Tadic kriv????

moj zivot je lep . nije grozan . Hvala Gospodu , jer sam sebe usmeravao u smeru da se bavim poslom u kojem sve zavisi od mene mog znanja i rada. Ali nisu svi te srece , ogromna vecina zavisi od ekonomske situacije u zemlji i ti ljudi koji zavise od vlasti u vecini slucajeva zive jako lose.
 
Naše plate najmanje u regionu
17. maj 2010. | 01:01 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija, sudeći po ekonomskim pokazateljima, i dalje zaostaje za svojim komšijama i nalazi se na samom dnu evropske lestvice.



B92 Biz Vesti Srbija


Naše plate najmanje u regionu
17. maj 2010. | 01:01 | Izvor: Novosti
Beograd -- Srbija, sudeći po ekonomskim pokazateljima, i dalje zaostaje za svojim komšijama i nalazi se na samom dnu evropske lestvice.


Neslavno društvo prave joj Makedonija i Bosna i Hercegovina. Sa BDP od 4.651 evra po stanovniku u prošloj godini, naša zemlja je još miljama daleko od evropskog proseka.

Slovenija je imala 18.367 evra po stanovniku, a Hrvatska 14.222 evra. Čak je i Crna Gora imala veći BDP po stanovniku od Srbije - 4.908 evra. Lošiji su jedino Makedonija i Bosna i Hercegovina - u obe zemlje BDP je 3.290 evra.

Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Srbiji, izražena u evrima, najniža je u regionu. Veće zarade, posle slabljenja dinara, od nas imaju čak i Makedonci i građani Bosne i Hercegovine.

Podaci koje je objavio Zavod za statistiku pokazuju da je prosečna plata u Srbiji 31.734 dinara, odnosno oko 320 evra. U Makedoniji, prema podacima njihovog Zavoda za statistiku, prosečna zarada građanina 330,83 evra (20.116 denara).

Agencija za statistiku BiH objavila je da zaposleni u toj zemlji u proseku mesečno prime 394,5 evra, odnosno 789 konvertibilnih maraka.

Prema podacima Zavoda za statistiku Crne Gore, plate u toj zemlji iznose 456 evra. Državni zavod za statistiku Hrvatske je izračunao da je tamošnja prosečna zarada 5.279 kuna, odnosno 724,13 evra. Slovenci i dalje imaju najdeblje koverte sa prosečnom platom od 935,11 evra.

Među državama regiona sličan je odnos i kada se pogledaju inflatorna kretanja. Srbija je prošlu godinu završila sa inflacijom od 6,6 odsto i u neslavnom je društvu sa Bosnom i Hercegovinom (7,5 odsto) i Makedonijom (8,3 odsto). Slovenci od bivših jugoslovenskih republika imaju najmanju godišnju inflaciju - svega jedan odsto. Slede Hrvati sa 2,4 odsto i Crna Gora 3,4 odsto

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=05&dd=17&nav_id=431609

Eto još jedan razlog da se i mi otcepimo od Srbije.

E moja Vojvodino...
 

Back
Top