Naše plate najmanje u regionu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Naše plate najmanje u regionu

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Arrow Naše plate najmanje u regionu

17. maj 2010. | 01:01 | Izvor: Novosti
    Beograd -- Srbija, sudeći po ekonomskim pokazateljima, i dalje zaostaje za svojim komšijama i nalazi se na samom dnu evropske lestvice.

B92 Biz Vesti Srbija

Beograd -- Srbija, sudeći po ekonomskim pokazateljima, i dalje zaostaje za svojim komšijama i nalazi se na samom dnu evropske lestvice.

Neslavno društvo prave joj Makedonija i Bosna i Hercegovina. Sa BDP od 4.651 evra po stanovniku u prošloj godini, naša zemlja je još miljama daleko od evropskog proseka.

Slovenija je imala 18.367 evra po stanovniku, a Hrvatska 14.222 evra. Čak je i Crna Gora imala veći BDP po stanovniku od Srbije - 4.908 evra. Lošiji su jedino Makedonija i Bosna i Hercegovina - u obe zemlje BDP je 3.290 evra.

Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Srbiji, izražena u evrima, najniža je u regionu. Veće zarade, posle slabljenja dinara, od nas imaju čak i Makedonci i građani Bosne i Hercegovine.

Podaci koje je objavio Zavod za statistiku pokazuju da je prosečna plata u Srbiji 31.734 dinara, odnosno oko 320 evra. U Makedoniji, prema podacima njihovog Zavoda za statistiku, prosečna zarada građanina 330,83 evra (20.116 denara).

Agencija za statistiku BiH objavila je da zaposleni u toj zemlji u proseku mesečno prime 394,5 evra, odnosno 789 konvertibilnih maraka.

Prema podacima Zavoda za statistiku Crne Gore, plate u toj zemlji iznose 456 evra. Državni zavod za statistiku Hrvatske je izračunao da je tamošnja prosečna zarada 5.279 kuna, odnosno 724,13 evra. Slovenci i dalje imaju najdeblje koverte sa prosečnom platom od 935,11 evra.

Među državama regiona sličan je odnos i kada se pogledaju inflatorna kretanja. Srbija je prošlu godinu završila sa inflacijom od 6,6 odsto i u neslavnom je društvu sa Bosnom i Hercegovinom (7,5 odsto) i Makedonijom (8,3 odsto). Slovenci od bivših jugoslovenskih republika imaju najmanju godišnju inflaciju - svega jedan odsto. Slede Hrvati sa 2,4 odsto i Crna Gora 3,4 odsto

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=05&dd=17&nav_id=431609

---------

Hvala instituciji na ovim fantasticnim rezultatima! Opet smo lideri u regiJonu

Jos da nam Mladja "Kradja" Dinkic otvori po fancy francuski meksicki ili restoran mediteranske kuhinje u svakom selu i da nakrivimo kapu pa da zapevamo
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Zainteresovan član Патриотис (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Re: Zahvaljujuci nasem premudrom INSTITUCIJI - Srbija ponovo lider u regiJonu!

Бољи живот за све.....изван Србије!

Србија патриотама,власт народу!
    Poslednji put ažurirao/la Enchanted : 17.05.2010. u 02:33 Razlog: izbrisana vulgarna rečenica

Aktivan član Unknown Entity (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Talking Re: Zahvaljujuci nasem premudrom INSTITUCIJI - Srbija ponovo lider u regiJonu!

Valjda firer u regionu...

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Podrazumevano Re: Zahvaljujuci nasem premudrom INSTITUCIJI - Srbija ponovo lider u regiJonu!

Ma nije bitno što su nam najmanje plate. Bitno je da smo lideri u regionu.

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Sva sreca te nam tajkuni,poslanici i eksperti iz G17+ i onaj Kristo i slicni vade prosek sa njihovim platama inace bi bilo 1000eura! Da je mladja dao one akcije kao je obecao danas bi bili lideri u Istocnoj Evropi!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Ističe se Denca PA (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

Znači Tihi, lideri smo u mizernim platama.Aj bar u nečemu da smo ispred sveta.

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Albanija i Bugarska nam nikad nisu susedi izgleda.

U sustini za takvo stanje nije kriv samo tadic i njegovi lopovi vec ceo srpski narod, koji ima jos prosjacki mantalitet.

Aktivan član Unknown Entity (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Pa imamo dobre sljive i maline, a i dobru rakiju.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

[QUOTE=Konstantin Veliki;13909629]Albanija i Bugarska nam nikad nisu susedi izgleda.

U sustini za takvo stanje nije kriv samo tadic i njegovi lopovi vec ceo srpski narod, koji ima jos prosjacki mantalitet.[/QUOTE

ne znam za tebe al ja niti iko moj nikad nismo bili prosijaci.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Тихи;13909674]
    Citat Original postavio Konstantin Veliki Pogledaj poruku

U sustini za takvo stanje nije kriv samo tadic i njegovi lopovi vec ceo srpski narod, koji ima jos prosjacki mantalitet.[/QUOTE

Ne kaze se prosijaci, nego prosJaci.

Ističe se Denca PA (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    53

U sustini za takvo stanje nije kriv samo tadic i njegovi lopovi vec ceo srpski narod, koji ima jos prosjacki mantalitet.
    Blago njima, oni nemaju Dragutinovićku

Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

[QUOTE=Тихи;13909674]

Ocigledno je drugi (tadic) kriv sto ti je zivot grozan.

U zivotu nisam video pametan hotel u Srbiji, ili je za to Tadic kriv????

Primećen član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Konstantin Veliki;13909765]
    Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku

Slusaj, ako nisi pripadnik ovog naroda , nemas prava da ga tako bezocno i netacno kritikujes jer sme li da se zna iz kog si ti naroda, pa da onda mi tebe ovde kritikujemo, pa da to na kraju preraste u vredjanje.

Inace ispadas provokator....cuj - Srbi imaju prosjacki mentalitet...

Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

[QUOTE=ana_karenjina;13909778]

Slusaj, ako nisi pripadnik ovog naroda , nemas prava da ga tako bezocno i netacno kritikujes jer sme li da se zna iz kog si ti naroda, pa da onda mi tebe ovde kritikujemo, pa da to na kraju preraste u vredjanje.

Ja sam rodjen u gradu za 99,8 % srpskom stanovnistvu.

Srbin sam, zato me i boli kad vidim sta je postalo od mog naroda.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=ana_karenjina;13909778]

vecina nasih sugradjana (dajem si pravoda procenjujem s obzirom na izborne rezultate) misli da je jedini nacin da se ostvari neki privredni boljitak - da novac "udje" spolja, bilo to u vidu kredita ili pak kao pristup evropskim fondovima. to je ulazak u EU ukratko.

kad to tako uzmes, i onda cujes da je neko zakljucio da se radi o prosjackom mentalitetu, nema potrebe da se cudis.
    ja se ne slazem sa zakljuckom al se i ne iscudjavam

Obećava
    Učlanjen
    13.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Podrazumevano Re: Naše plate najmanje u regionu

Prosjacki mentalitet - hmm, bolna konstatacija ali je delimicno tacna. Nasa drzava je sve rasprodala sto vredi, navukla silne kredite realan boljitak nije ostvaren. Provremeno poboljsanje smo imali dokle smo krckali taj novac a sad nam je i to presusilo. Privreda je u kolapsu, plate mizerne a posao je jako tesko naci. Cene stalno skacu i svakim danom je sve gore, samo poskupljenja i otpustanja. Zadnje obrazlozenje vlasti za prodaju Telekoma je izgradnja 6 putnih pravaca u Srbiji i ocekuju prihod od Telekoma 1,5milijardu evra. Za istu cifru je prodata 063 mreza Telenoru a ja nisam video nikakav nov autoput od nog novca. Dakle ocekujemo samo neke pomoci a kada je i dobijemo taj novac usmerimo u potrosnju umesto u neki razvoj i investiciju. Pa koliko nam je samo vlada npr Japana kupila autobusa za gradski prevoz u BG, donirala raznih skenera za bolnice i racunara za osnovne skole. Da neko vodi evidenciju za zadnjih deset godina jako bih se iznenadio. Zemlja Srbija, kazu toliko plodna a 1/8 stanovnistva GLADUJE.

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

pa samo su plate male ostalo je sve veliko tj. skupo, na primer gorivo je najskuplje

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

ma cuti bitno je da smo sto bi rekla institucija - mi danas lideri u regiJonu

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

[QUOTE=3nojavi Omladinac;13909884]
    Citat Original postavio ana_karenjina Pogledaj poruku

vecina nasih sugradjana (dajem si pravoda procenjujem s obzirom na izborne rezultate) misli da je jedini nacin da se ostvari neki privredni boljitak - da novac "udje" spolja, bilo to u vidu kredita ili pak kao pristup evropskim fondovima. to je ulazak u EU ukratko.

kad to tako uzmes, i onda cujes da je neko zakljucio da se radi o prosjackom mentalitetu, nema potrebe da se cudis.
    ja se ne slazem sa zakljuckom al se i ne iscudjavam
    znojavi pazi kurs evra

1 EUR = 1.22840 USD

ovaj evro je izgleda resio da dodje na 1:1 prema dolaru

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

[QUOTE=Konstantin Veliki;13909765]

moj zivot je lep . nije grozan . Hvala Gospodu , jer sam sebe usmeravao u smeru da se bavim poslom u kojem sve zavisi od mene mog znanja i rada. Ali nisu svi te srece , ogromna vecina zavisi od ekonomske situacije u zemlji i ti ljudi koji zavise od vlasti u vecini slucajeva zive jako lose.

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Ističe se KianyRiws (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

[QUOTE=Тихи;13910905]
    Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku

znojavi pazi kurs evra

1 EUR = 1.22840 USD

ovaj evro je izgleda resio da dodje na 1:1 prema dolaru
    Onaj ko je mislio da ce SAD gledati kako joj valuta postaje mizerna u odnosu na euro,taj izgleda je prespavao casove istorije i u osnovnoj i srednjoj skoli.O necem visem da se i ne govori.
    Ostaje još da se dokaže da li inteligencija ima ikakvu vrednost za opstanak.
    "Cena je mera vrednosti, a novac je mera cene".Ludwig von Mises

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

B92 Biz Vesti Srbija

Neslavno društvo prave joj Makedonija i Bosna i Hercegovina. Sa BDP od 4.651 evra po stanovniku u prošloj godini, naša zemlja je još miljama daleko od evropskog proseka.

Slovenija je imala 18.367 evra po stanovniku, a Hrvatska 14.222 evra. Čak je i Crna Gora imala veći BDP po stanovniku od Srbije - 4.908 evra. Lošiji su jedino Makedonija i Bosna i Hercegovina - u obe zemlje BDP je 3.290 evra.

Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Srbiji, izražena u evrima, najniža je u regionu. Veće zarade, posle slabljenja dinara, od nas imaju čak i Makedonci i građani Bosne i Hercegovine.

Podaci koje je objavio Zavod za statistiku pokazuju da je prosečna plata u Srbiji 31.734 dinara, odnosno oko 320 evra. U Makedoniji, prema podacima njihovog Zavoda za statistiku, prosečna zarada građanina 330,83 evra (20.116 denara).

Agencija za statistiku BiH objavila je da zaposleni u toj zemlji u proseku mesečno prime 394,5 evra, odnosno 789 konvertibilnih maraka.

Prema podacima Zavoda za statistiku Crne Gore, plate u toj zemlji iznose 456 evra. Državni zavod za statistiku Hrvatske je izračunao da je tamošnja prosečna zarada 5.279 kuna, odnosno 724,13 evra. Slovenci i dalje imaju najdeblje koverte sa prosečnom platom od 935,11 evra.

Među državama regiona sličan je odnos i kada se pogledaju inflatorna kretanja. Srbija je prošlu godinu završila sa inflacijom od 6,6 odsto i u neslavnom je društvu sa Bosnom i Hercegovinom (7,5 odsto) i Makedonijom (8,3 odsto). Slovenci od bivših jugoslovenskih republika imaju najmanju godišnju inflaciju - svega jedan odsto. Slede Hrvati sa 2,4 odsto i Crna Gora 3,4 odsto

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=05&dd=17&nav_id=431609
    Eto još jedan razlog da se i mi otcepimo od Srbije.

E moja Vojvodino...

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

[QUOTE=KianyRiws;13910939]
    Onaj ko je mislio da ce SAD gledati kako joj valuta postaje mizerna u odnosu na euro,taj izgleda je prespavao casove istorije i u osnovnoj i srednjoj skoli.O necem visem da se i ne govori.
    treći svetski ekonomski rat, za koga navijate.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

trunks poziva na rusenje ustavnog poretka zemlje molim da moderacija sankcionise ovakvu separatistickoustasku delatnost

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

A svi su se slatko smijali kad su Slovenci uveli tolar, pa su govorili ce Becki konjusari pocrkati od gladi bez Srbije, pa poslije ista prica za Hrvatsku i za Crnu Goru, pa evo, sad svi bolje prolaze od Srbije.

Slične teme

1. B92: Plate u Srbiji najnize u regionu!!
    Autor RoccoS u forumu Politika
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 17.05.2010., 11:42
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.05.2010., 18:03
  3. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.08.2009., 16:24
  4. Dinkić: Naše banke najjače u regionu!
    Autor SS88 u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 14:00

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •