Kompatibilnost vremena i reči...
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kompatibilnost vremena i reči...

Domaćin bezimeno (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    199

Podrazumevano Kompatibilnost vremena i reči...

Primecujem da ljudi daju zaista opsirne odgovore... (Ne izuzimam se). Sledstveno (uzrocno) postavljaci tema postave temu (zanimljivog naziva) i postavka ima milion pasusa. (Kriva sam - takve pocetka ne mogu da procitam u celosti)... Onda idu odgovori manjeg ili veceg obima...

Kako na vas deluju opsirne poruke? Imate li bas uvek strpljenja (vremena) da ih iscitate...

I, da li bi trebalo i ovde uvesti novinarsku foru u reduciranom obliku - clanak treba da bude duzine male nuzde?

Btw: jedan lik (univerzitetski radnik) je rekao da u danasnjem vremenu Darvin nikako ne bi mogao da stekne ugled i reputaciju koju ima i nikako ne bi mogao da stekne titulu i zvanje naucnog radnika, jer... Pa, njemu je trebalo celih 20 godina da napise samo 1 knjigu...

Ukratko: koje su dimenzije tekstova prihvatljive? I, da li je covek kreator vremena ili vreme coveka?

Isprika na opsirnosti

Moderator Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    337

Podrazumevano Re: Kompatibilnost vremena i reči...

kad vidim neki kilometarski post,odma bezim sto dalje od teme
    pogotovo ako je to onaj prvi,uvodni..jer se uglavnom nadje 5325800 nepotrebnih recenica
    i uglavnom je to kopirano sa nekog sestog sajta il foruma ili ekvivalentno
    Sve je nestvarno dok traje i diše
    Stvaran je cvet čija odsutnost miriše.

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Pa ako vas tema ne zanima zasto je uopste otvarate.?
    A ako vas zanima, zasto onda ne citate uvodni post ?

Bice da vam je jedini cilj ovde igranje transakcionih igara ili prosta razmena banalnih misli , obicno "truckanje" pri cemu je jedini cilj vasa zabava a sta je neko napisao apsolutno vas ne interesuje. Dakle, cilj je odigrati transakcinu igru pre svega "Da ali" uz nju i igru "Moje je bolje nego tvoje" i tako redom. Ako potencijalnih igraca infatilinih igara nema na temi onda vas ista i ne interesuje. Jesam li pogodio?

Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    199

Citat Original postavio Shady MoB Pogledaj poruku
    kad vidim neki kilometarski post,odma bezim sto dalje od teme
    pogotovo ako je to onaj prvi,uvodni..jer se uglavnom nadje 5325800 nepotrebnih recenica
    i uglavnom je to kopirano sa nekog sestog sajta il foruma ili ekvivalentno
    Jasta!

A da li nekad na citanje utice to koliko "vremena imas"?

Citat Original postavio oziman Pogledaj poruku
    Pa ako vas tema ne zanima zasto je uopste otvarate.?
    A ako vas zanima, zasto onda ne citate uvodni post ?

Bice da vam je jedini cilj ovde igranje transakcionih igara ili prosta razmena banalnih misli , obicno "truckanje" pri cemu je jedini cilj vasa zabava a sta je neko napisao apsolutno vas ne interesuje. Dakle, cilj je odigrati transakcinu igru pre svega "Da ali" uz nju i igru "Moje je bolje nego tvoje" i tako redom. Ako potencijalnih igraca infatilinih igara nema na temi onda vas ista i ne interesuje. Jesam li pogodio?
    LM, rekoh da su zanimljive teme (zato i gvirnes), ali obim je "obiman" i nije u skladu sa trenutnom percepcijom slobodnog vremena u vreme vladavine vremena ("Tiranija trenutka")

Btw, je l' ovo je jedan od odgovora iz domena navedenih transakcionih igara? Ili da ne bi bilo u tom domenu svi treba da se sloze sa uvodim postom? A ako se ne sloze onda su u igri? I da li su u igri oni koji gvirnu, i pobegnu glavom bez obzira zbog obimnosti?

Poznat oziman (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    251
    Reputaciona moć
    218

Citat Original postavio bezimeno Pogledaj poruku
    LM, rekoh da su zanimljive teme (zato i gvirnes), ali obim je "obiman" i nije u skladu sa trenutnom percepcijom slobodnog vremena u vreme vladavine vremena ("Tiranija trenutka")
    Da te tema interesuje procitala bi uvodni post pa koliki on bio. Tiranija trenutka vazi za ono sto ti nije vazno u zivotu a za prioritete imas vremena koliko hoces. Pitanje je samo sta su ti prioriteti.

Btw, je l' ovo je jedan od odgovora iz domena navedenih transakcionih igara? Ili da ne bi bilo u tom domenu svi treba da se sloze sa uvodim postom? A ako se ne sloze onda su u igri? I da li su u igri oni koji gvirnu, i pobegnu glavom bez obzira zbog obimnosti?
    Ma radi se o poznatoj transakcionoj psihologiji Erika Berna. On je izdvojio psiholoske igre koje imaju poreklo iz kompleksa detinjstva a koje vecina ljudi potpuno nesvesno igraju celog zivota gubeci vreme i snagu na gluposti. To se igra u celom svetu u malom i u velikom pa i ovde na forumu.

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Meni ne smeta da chitam duge poruke ako su sadrzhajne i lepo srochene . Ako je cela poruke u sluzhbi teme a ne intelektualnom kurchenju milina mi je chitati duge poruke . Char ovog PDF-a nije u krilaticama koje su se vec po 100 puta ponovile vec u lepo i sadrzhajno srochenim mislima .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

NeDoDiri nije na forumu
    nauči se čekatii,jer oni koji se (po)bune,odlaze brže
    Domaćin NeDoDiri (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Citat Original postavio Bulletdodger Pogledaj poruku
    Meni ne smeta da chitam duge poruke ako su sadrzhajne i lepo srochene . Ako je cela poruke u sluzhbi teme a ne intelektualnom kurchenju milina mi je chitati duge poruke . Char ovog PDF-a nije u krilaticama koje su se vec po 100 puta ponovile vec u lepo i sadrzhajno srochenim mislima .
    Saglasna sam sa tvojim mišljenjem.Ukoliko me tema zaista zanima,nebitno je koliko je duga.Umorna sam od floskula,već viđenih krilatica i opetovanih rečenioca coy paste i sadržajan post me privlači ukoliko je prije svega ličan.
    Kompatibilnost vremena i riječi ne prihvatam kao stvarnu dilemu ili odnos.Jer vrijeme ne može da odredi kvalitet onog što smo rekli,jer ono ne poznaje srž a za suštinu misli vrijeme nije presudan faktor.

Učlanjen
    14.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    199

Naravno da je sustina i srz bitna... I neupitna...

No, iako je vreme kontinuum, mi ga delimo, planiramo, rezervisemo, posvecujemo, trosimo, poklanjamo, kupujemo, prodajemo, gubimo, ogranicavamo, organizujemo... Naravno, svako u skladu sa svojom svakodnevicom, ritmom i planovima (sve definisano vremenom) razllicito dozivljamo vreme...

Vizuelna duzina (ne sadrzaj) moze da unese svojevrsan nemir u odnosu na trenutni dozivljaj "kolicine" vremena kojom raspolazemo. Posebno je porazavajuce kad na predugacak tekst "izgubimo vreme". Naravno, dozivljaj moze biti i suprotan - da smo vrlo zadovoljavajuce "iskoristili vreme".

S ovih pozicija, vizuelno dugacak tekst ume da odbije ("nemam sad vremena"). Desava se da ih ostavim za kasnije ("kad budem imala vise vremena") i ... zaboravim. Verujem da nisam jedina koja ovo cini.

A, u danasnje vreme, pisana komunikacija je minimalizovana i postala je vestina koja se uci da se u sto manje "redova" prenese sto vise informacija na jasan i nedvosmislen nacin. (Ocito - nisam puno naucila u tom smislu, inace bi ovo sve stalo u tri reda )

Slične teme

1. Kompatibilnost ...
    Autor gost 42348 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.12.2005., 00:56
  2. Kompatibilnost?
    Autor gile031 u forumu Hardver
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.08.2005., 12:02
  3. Kompatibilnost Memorije ?
    Autor Racke u forumu Hardver
    Odgovora: 2