antibiotik-mleko

dr:
Upravo tako, kod lekara po dijagnozu!I terapiju!
A sto se tice eritromicina za njega je preporucljivo da se uzima sa jogurtom.

Eritromicin je preporućljivo uzimati na pun želudac, zbog GIT-problema (mučnina, povraćanje, bolovi u želucu), ALI SE NE PREPORUČUJE uzimanje sa jogurtom jer on sadrži bakterije koje ga i proizvode, pa bi se antibiotik potrošio na ubijanje tih korisnih bakterija, pa bi efikasnost eritromicina bila smanjena!
Pozdrav, dipl.ph.spec.analiticar
 
Oooooo, pa otkud ti?
Dugo te nije bilo.
Sto se tice eritromicina...veruj ti meni na rec jogurt nece smanjiti dejstvo antibiotika ali ce smanjiti nezeljena dejstva...pusti teoriju covece, praksa!Pola pacijenata hoce da svisne od mucnine kod uzimanja eritromicina.
 
dr:
Oooooo, pa otkud ti?
Dugo te nije bilo.
Sto se tice eritromicina...veruj ti meni na rec jogurt nece smanjiti dejstvo antibiotika ali ce smanjiti nezeljena dejstva...pusti teoriju covece, praksa!Pola pacijenata hoce da svisne od mucnine kod uzimanja eritromicina.

jedna čaša jogurta smanjuje aktivnost eritromicina i ostalih makrolida za 35%, a tetraciklina za 80%.
Naučna studija dobijena farmakokinetičkim studijama u USA 2002.godine.
Pozdrav dr
dipl.ph spec.analiticar
 
Pozdrav i tebi!
A sad ostavi malo USA studije i reci ti meni sta ces sa onim ljudima koji imaju mucninu, kojima se poremeti crevna flora zbog upotrebe eritromicina, tetracikline izostavi iz ove price jer im tu nije mesto.
 
dr:
Pozdrav i tebi!
A sad ostavi malo USA studije i reci ti meni sta ces sa onim ljudima koji imaju mucninu, kojima se poremeti crevna flora zbog upotrebe eritromicina, tetracikline izostavi iz ove price jer im tu nije mesto.

Eritromicin posle ili u toku jela, ili ako se navečer uzima, poželjno je uzeti ga sa jednim keksom i čašom soka....Nema mučnine...provereno,na meni... :wink:
dipl.ph spec.analiticar
 
Ma imam i ja takve studije :lol: ...sprovedene na sebi i drugima, znas kakav fantastican proliv dobijes od eritromicina, slusaj znam ja da si ti naucnik, priznajes samo naucno potkrepljene uglavnom americke studije, ali ajmo malo na moj teren, posle konzumiranja gotovo svakog antibiotika(pogotovo u vecim kolicinama) lekari imaju problem sa pacijentima koji dobiju teske prolive ,antibiotici uniste normalnu crevnu floru...e da se to ne bi desavalo savetuje se konzumiranje jogurta jer se na taj nacin odrzava normalna crevna flora, nema proliva ...i nema potrebe za unosenje novih lekova za regulisanje rada creva.
 
dr:
Ma imam i ja takve studije :lol: ...sprovedene na sebi i drugima, znas kakav fantastican proliv dobijes od eritromicina, slusaj znam ja da si ti naucnik, priznajes samo naucno potkrepljene uglavnom americke studije, ali ajmo malo na moj teren, posle konzumiranja gotovo svakog antibiotika(pogotovo u vecim kolicinama) lekari imaju problem sa pacijentima koji dobiju teske prolive ,antibiotici uniste normalnu crevnu floru...e da se to ne bi desavalo savetuje se konzumiranje jogurta jer se na taj nacin odrzava normalna crevna flora, nema proliva ...i nema potrebe za unosenje novih lekova za regulisanje rada creva.

Ma, nema problema dr,ionako su o tome oprečne misli u zdravstvenim krugovima....Eto, na primer na zapadu lekari praktikuju da posle antibiotika, bilo koga daju liofilizirani kulturu Lactobacillus biffidusa koja u rekordnom roku vraća poremećenu crevnu floru. Pošto sam dugo bio odsutan prijatno sam se iznenadio kada sam i u našim prodavnicama našao VIVU plus-fermentisani mlečni napitak sa kulturom tih bakterija...Znači nema potrebe za liofiliziranim ampulama...Jednostavno, ispiješ antibiotike, ako se jave GIT problemi 250 ml ovog proizvoda reše problem... :wink:
 
Pa kod nas vecina lekara ni ne salje bris na antibiogram, vec odokativnom metodom prepisuje antibiotike :shock: , a ne da se bavi studijama da li je bolje da se neki pije sa jogurtom, mleko, keksom ili sta vec!
 
LepaJeka:
Pa kod nas vecina lekara ni ne salje bris na antibiogram, vec odokativnom metodom prepisuje antibiotike :shock: , a ne da se bavi studijama da li je bolje da se neki pije sa jogurtom, mleko, keksom ili sta vec!
Dobro Jeko, nije bas da ne saljemo pacijente na analizu brisa, pa da je tako ne bi nam nijedna laboratorija bila otvorena. :D
Imaj malo poverenja! :D
A sto se tice keksa,jogurta...tu si upravu, drzimo se toga da tetraciklini ne idu sa mlecnim proizvodima, sve ostalo moze.
 
Meni se jos nije desilo da mi lekar kaze da uradim antibiogram pre nego sto mi prepise antibiotik. Stavise, jedna lekarka mi je dala da pijem palitrex, pa kad posle pet dana nije bilo ni reci o ozdravljenju, malo sam mucnula svojom glavom i znanjem u njoj, pa sam dala bris na antibiogram, kad ono – palitrex uopste nije delovao na moje bakterije!
Znam lekare koji i svojoj deci daju palitrex pod parolom “ajde malo ovaj, taj deluje na sve”! A znam doktorku koja je pila valjda isti taj palitrex, pa je jedan dan dosla na posao i zaboravila da popije tabletu, i kolega lekar joj je ponudio neki drugi antibiotik koji mu je valjda bio pri ruci :shock: . Ona popila – i dobila anafilakticki sok!
Mislim da lekari previse olako shvataju antibiotike, ni ne sluteci koliko oni mogu da budu potencijalno opasni…
 
ovde moras da umires da bi ti lekar prepisao antibiotike.bila sam vise puta bolesna a oni ne daju antibiotike iako mi samo to pomaze.tek kad posle dve nedelje vucenja iste bolesti i pijenja kojekakvih bombona dodjem opet oni mi daju antibiotik koji se rasvara u vodi i koji cim otvoris mozes da pijes nedelju dana a posle mozes da ga bacis(da ne bismo pravili zalihe).zasto je kod nas to mnogo lakse?jos nas bombarduju reklamama na tv protiv antibiotika
 
Eto, vidis, a kod nas antibiotike daju k'o bombone!
Samo kad se setim koliko sam inekcija primila kao klinka...Cak sam jednom pobegla iz skole pa otisla kod doktorke i nesto je isfolirala za opravdanje, kad ona meni "Evo ti deset inekcija"! :? Naravno da sam taj recept bacila u prvu kantu...
 
Da, :roll: palitreks iliti cefaleksin je kod nas najpopularniji "univerzalni lek", meni ga je je jedan lekar opste prakse prepisao uz reci: "Tebe tu nesto kao bolucka, ne znam sta to moze biti, pa evo popi jednu kutiju cefaleksina". :shock:

Antibiogram, sta to bese? Do sada sam samo za urinarne infekcije prvo radila antibiogram, pa tek onda dobijala lekove. U svim ostalim slucajevima antibiotici se prepisuju velikodusno i napamet.
 
LepaJeka:
Eto, vidis, a kod nas antibiotike daju k'o bombone!
Samo kad se setim koliko sam inekcija primila kao klinka...Cak sam jednom pobegla iz skole pa otisla kod doktorke i nesto je isfolirala za opravdanje, kad ona meni "Evo ti deset inekcija"! :? Naravno da sam taj recept bacila u prvu kantu...

...i kad si se probudila vise nisi nikad bezala iz skole :lol: :lol: :lol:
 
storm cloud:
Da, :roll: palitreks iliti cefaleksin je kod nas najpopularniji "univerzalni lek", meni ga je je jedan lekar opste prakse prepisao uz reci: "Tebe tu nesto kao bolucka, ne znam sta to moze biti, pa evo popi jednu kutiju cefaleksina". :shock:

Antibiogram, sta to bese? Do sada sam samo za urinarne infekcije prvo radila antibiogram, pa tek onda dobijala lekove. U svim ostalim slucajevima antibiotici se prepisuju velikodusno i napamet.

Pa na osnovu cega da ti radi antibiogram kada je sve sto imas da izjavis doktoru "mene ovde nesto kao bolucka"???
 
Znas li ti da citas? Nisam JA rekla da me nesto bolucka, vec LEKAR, on je tako okarakterisao simptome koje sam imala. A to je tek posebna prica, s obzirom da su to bili bolovi u predelu desnog boka koji su trajali mesec dana, pa posto je iskljucio slepo crevo, ponestalo mu ideja.

Dalje, nisam ni ocekivala da mi radi antibiogram niti da mi prepisuje bilo kakve antibiotike tada(posto ocigledno nije znao sta mi je), gde si to procitao? Prica je bila o tome da lekari daju antibiotike, a da prethodno nisu proverili ni da li su potrebni. A antibiogram sam pomenula u posebnom pasusu, koji nije imao nikakve veze sa pomenutom situacijom.

Sledeci put, pre nego sto postujes ironican komentar, pazi da dobro iscitas to sto komentarises.
 
storm cloud:
Znas li ti da citas? Nisam JA rekla da me nesto bolucka, vec LEKAR, on je tako okarakterisao simptome koje sam imala. A to je tek posebna prica, s obzirom da su to bili bolovi u predelu desnog boka koji su trajali mesec dana, pa posto je iskljucio slepo crevo, ponestalo mu ideja.

Dalje, nisam ni ocekivala da mi radi antibiogram niti da mi prepisuje bilo kakve antibiotike tada(posto ocigledno nije znao sta mi je), gde si to procitao? Prica je bila o tome da lekari daju antibiotike, a da prethodno nisu proverili ni da li su potrebni. A antibiogram sam pomenula u posebnom pasusu, koji nije imao nikakve veze sa pomenutom situacijom.

Sledeci put, pre nego sto postujes ironican komentar, pazi da dobro iscitas to sto komentarises.

Moje citanje je, hvala na pitanju, dobro. Ali da li si ti nacisto sa tim sta pises to je druga tema. A usput receno, komentar i nije bio ironican. :wink:

Prvo, znam da je LEKAR rekao da te nesto bolucka a sta si drugo ocekivala kada sama kazes da te je nesto bolelo ili boluckalo MESEC dana a ti se tek onda napirlitala i otisla malo do doktora.
A kada si vec otisla kod doktora nije na tebi da ocekujes da li ce ti neko dati antibiotik ili raditi antibiogram.

Druga stvar, posto si ti ekspert za "proveru kada treba dati antibiotik" i u kojim slucajevima se radi antibiogram objasni i ostalima pa da svi sede kuci i lece se sami...

Pozdrav
 

Back
Top