Šta rade muškarci kada im djevojke/žene odu na put?

Znao sam da će prvi odgovor biti ovakav. Šta znam. Pomalo sam ljuboran što i ja ne idem...

Vjeruj mi i ja sam znala ...a zašto?
Jel to kliše ili se stvarno događa?
Ili pomalo zavisi i kakav odnos imate?
Možda tek tada stvarno i saznamo kakav nam je partner ustvari i koliko mu je stalo do nas?
Ako odbija pozive na večeru zajedničkih prijatelja...bavi se svojim hobijem ...stalo mu je
A ako jedva čeka ''da dobije slobodu'' i nađe utjehu u večerno, noćnim okupljanjima nije mu ni bilo stalo?...zar ne?
 
Vjeruj mi i ja sam znala ...a zašto?
Jel to kliše ili se stvarno događa?
Ili pomalo zavisi i kakav odnos imate?
Možda tek tada stvarno i saznamo kakav nam je partner ustvari i koliko mu je stalo do nas?
Ako odbija pozive na večeru zajedničkih prijatelja...bavi se svojim hobijem ...stalo mu je
A ako jedva čeka ''da dobije slobodu'' i nađe utjehu u večerno, noćnim okupljanjima nije mu ni bilo stalo?...zar ne?

Pocela si da komplikujes. ;)
 
Vjeruj mi i ja sam znala ...a zašto?
Jel to kliše ili se stvarno događa?
Ili pomalo zavisi i kakav odnos imate?
Možda tek tada stvarno i saznamo kakav nam je partner ustvari i koliko mu je stalo do nas?
Ako odbija pozive na večeru zajedničkih prijatelja...bavi se svojim hobijem ...stalo mu je
A ako jedva čeka ''da dobije slobodu'' i nađe utjehu u večerno, noćnim okupljanjima nije mu ni bilo stalo?...zar ne?

Nekadje to bio samo PINK klise, znas ono , voditelj obavezno pita pevaca, pored devojke koju ce posle vecerasnje zurke da povede kuci....
Sad je to klise opsti, jer i na RTS se pitaju svi "gde ti prstic zna da ide"...

Drustveni klise je....
U praksi ko je ebac, on je ebac, ne moze se to uzdrzati do nekog zeninog odlaska...
A ko je zadovoljan , on je zadovoljan,pa mu odlazak malo menja atmosferu...

Znaci u proseku muskarci koriste zenin ili devojcin odlazak za opustanje od psihotiranije i zahtevnosti "sto mi se ne javljas","donesi mi ovo i ono","trebali bi veceras da izadjemo (da budemo vidjeni, ili da budem vidjena),"hocu da zivim punim plucima (a manje je opterecena od muskarca) itd...

Da li to znaci da zene koje su toliko empaticne, emotivne i osecajne, ustvari koriste to samo za svoje dupe i pomalo za kompromise prema muskarcu , a ne za neko potpuno razumevanje, to je drugo pitanje.
Nikad nije bilo da te tudja ruka cese kao svoja....
Pa je valjda tako i normalno....ne znam...

U sustini zene su pametne sto se tice zivota, mediokriteta i zdravlja, a vrlo diskutabilno sto se tice casti, etike, istrazivanja i nauke....
Tako ih i treba gledati ma sta one mislile o sebi...(pazi, koja ce priznati da radi posao sablonski a taj sablonizam moze glave da ti dodje,a priznanje i iskrenost joj ugrozava njene osnovne zivotne ciljeve.....⇒ alo....nema sanse.....racionalizacija i demagogija , a ako zatreba i projekcija i resena stvar.......

Ispada da su muskarci na neki nacin jadnicki kad je zena tu....
Ali ta posvecenost zeni i jeste nesto sto je normalno, mada danas ponekad i zloupotrebljeno od strane zena, u smislu svih ovih prica o emancipaciji i nekom zenskom standardu...

Ne znam da li ste primetili , ali zenski standard postoji.
To nije standard gradjana, pojedinca, muskarca (ma kakvi)....
To je posledica one osobine stremljenja ka trendu (ne modi, vec mediokritetskom usaglasavanju)....

Ta cudna fenomenoloska struktura , fenomen, zvani zenski standard, bi mnogi mogli da podvedu pod drustvene oblike ponasanja, a ne pod odvojeni fenomen...
Tako je bilo u proslosti kod muskih standarda...
Medjutim, iako ima delimicno razloga za to, ovo postaje samostalni fenomen...
Zbog pomenute teznje ka unifikaciji (preko unifikacije do identifikacije)....
 

"Najmanji rizik donosi kombinacija u kojoj majka ne radi, a otac se maksimalno posvećuje kućnim poslovima i staranju o deci", navodi se u studiji britanskih stručnjaka.

Pa s obzirom da je dugo važilo obrnuto ..a žene su sad izjednačene po skoro svim pravima (dobro u Afričkim, nekim Azijskim, Latinoameričkim i Srednjeameričkim zemljama još nisu...) izjednačile su se i u tom pravu ....
U Švedskoj zaista muškarci rade sve kućne poslove ...
Ovdje kod mene u komšiluku oženio se naš Šveđankom (dobro polu-Šveđankom) kad će ona njemu - Ajde ti usisavaj kuću,a ja ću da perem auto - :lol:
Mi se samo nasmijali ...
Ona studira,a on je čeka kod kuće....doduše još uči jezik...kaže mnogo mu težak ...:lol:
 
"Najmanji rizik donosi kombinacija u kojoj majka ne radi, a otac se maksimalno posvećuje kućnim poslovima i staranju o deci", navodi se u studiji britanskih stručnjaka.

Pa s obzirom da je dugo važilo obrnuto ..a žene su sad izjednačene po skoro svim pravima (dobro u Afričkim, nekim Azijskim, Latinoameričkim i Srednjeameričkim zemljama još nisu...) izjednačile su se i u tom pravu ....
U Švedskoj zaista muškarci rade sve kućne poslove ...
Ovdje kod mene u komšiluku oženio se naš Šveđankom (dobro polu-Šveđankom) kad će ona njemu - Ajde ti usisavaj kuću,a ja ću da perem auto - :lol:
Mi se samo nasmijali ...
Ona studira,a on je čeka kod kuće....doduše još uči jezik...kaže mnogo mu težak ...:lol:

Sramote obraz muskaraca. To treba objesiti za muda. :lol:
 

Back
Top