Koliko vam treba za sreću?

Pitanje je dugačko i široko. :lol:

Naime, šta je za vas sreća?
Šta vas čini srećnim?
Koliko vam treba za sreću? ;)

Sreca je relativna...
Za mene je sreca u malim stvarima, u sitnicama... Ne samo u sitnicama koje dobijam nego i u onima koje pruzam... I gledam zadovoljna i nasmejana lica...
Sta me cini srecnom... Pa, to sto imam zdravu i lepu porodicu, divnu decu, prekrasnog muza...
Za srecu mi je dovoljan zagrljaj, poljubac, iskrena i topla rec, osmeh mojih devojcica, Sunce, unutrasnji mir... Srecna sam sto imam s'kim da popijem jutarnju kafu, kome da poverim sve svoje tajne, sto imam porodicu na koju uvek mogu da se oslonim...
 
Sreća je osjećaj ispunjenosti i ostvarenosti. Ima tisuće lica. Nikad zapravo ne znamo koje je
Janusovo, a koje pravo. Najljepša i najbolja kad je stvorena od malih trenutaka. Sa svakim danom
bolja i ljepša.

"Radost i tuga su nedjeljive; dolaze zajedno, a kad jedna sama sjedi uz tebe, sjeti se da je druga
zaspala u tvom krevetu... Želim znati, možeš li vidjeti ljepotu čak i kad nije lijepa. svaki dan, i
možeš li iz nje crpsti život.¨ Prorok Halil Džubran


P.S. Pročitajte, recimo, u američkom ustavu kako je definirano pravo na sreću i potragu za njome.
 
za srecu?mnogo
bojim se da cu postati od onih uvek nezadovoljnih
potrebno mi je da se ostvarim na svim poljima da bih bila srecna,i budem jako kratko jer zacrtam sebi nove i nove ciljeve
da imam ljubav,i da se ta moja ljubav ponasa lepo,deca i to,da smo svi zdravi,da lepo izgledam,da mi karijera dobro ide,da imam prijatelje,da imam pare,da zivim u lepom mestu,da putujem...
a opet znam da nadjem srecu u gledanju filma pod cebetom zagrljena s mm
 
Pitanje je dugačko i široko. :lol:

Naime, šta je za vas sreća?
Šta vas čini srećnim?
Koliko vam treba za sreću? ;)


znam mnoge pored kojih su sve prozivljene godine proletele jer su mislili da srecu mogu da povezu samo sa velikom sumom novca koji ce SVE da im promeni.:roll:
neki od njih su se te sume napokon dokopali, neki nisu..
ono sto im je zajednicko je - da niko od njih nije srecan.
ni sa, ni bez tog novca.

svi znamo njene stihove..
sreca je lepa samo dok se ceka..


suva istina!
 

Back
Top