R.I.P. Ronnie James Dio

Ronnie James Dio nije preminuo


Suprotno napisima koji su se mogli pročitati u nekim inozemnim medijima, legendarni heavy metal pjevač Ronnie James Dio (Dio, Heaven & Hell, Black Sabbath, Rainbow) nije preminuo nakon višemjesečne borbe sa rakom želuca.

Novinari magazina Blabbermouth su nakon napisa kontaktirali suprugu i managericu legendarnog pjevača koja je u priopćenju istaknula sljedeće: Trenutno sam u bolnici sa Ronniem i on nije preminuo!!!! Nije dobro, ali nije umro. Javit ću vam ukoliko se nešto promjeni. Hvala na brizi.

Nedugo potom Wendy je na službenom Twitteru postavila obavjest kako ne treba vjerovati glasinama i da se Ronnie ne da.

Ronnie James Dio bio je član grupa ELF, Rainbow, Black Sabbath te vlastitog benda DIO. Trenutno je dio projekta Heaven & Hell kojega čine Tony Iommi, Gezzer Butler i Vinny Appice. Prvi studijski album objavili su 28. travnja prošle godine, a europska turneja na kojoj su trebali isti promovirati zbog Ronnieve bolesti je trenutno na čekanju.

Ronnie James Dio-a generalno se smatra jednim od najmoćnijih vokala u heavy metalu, a zaslužan je i za popularizaciju "vražjih rogova", popularne gestikulacije rukom sa ispruženim malim prstom i kažiprstom.
 
Poslednja izmena:
@SQUID
Preminuo, preminuo, nažalost... Bilo je valjda prvo nekih nepotvrđenih glasina ranije tokom dana, ali je njegova žena potvrdila na oficijelnom sajtu i Facebooku večeras...


Je*em ti život, zbog ovoga sam hteo u Sofiju 22. juna, kada su nedavno otkazali, nadao sam se da mu treba samo malo više vremena za oporavak. Jedan od najboljih vokala ikada i najvećih ikona metala, REST IN PEACE, YOUR CHILDREN WILL NEVER LET YOUR MUSIC DIE!

 

Back
Top