Omiljeni roman

Tihi Don je po mom mišljenju najbolji ruski(sovjetski) roman svih vremena! Triput sam ga isčitavao u razmaku deset godina i svaki put mi je pričinio ogromno zadovoljstvo.Nažalost ništa više od Šolohova nisam pronašao u našoj gradskoj biblioteci.
 
Meni su sve knjige od Slavomira Nastasijevića najbolje,stvarno neznam koju bih izdvojio evo recimo Teško pobedjenima (1,2),mada su Stefan Dušan,Vitezovi Cara Lazara i ostale potpuno jednakog i neodvojivog kvaliteta.
 
Meni su sve knjige od Slavomira Nastasijevića najbolje,stvarno neznam koju bih izdvojio evo recimo Teško pobedjenima (1,2),mada su Stefan Dušan,Vitezovi Cara Lazara i ostale potpuno jednakog i neodvojivog kvaliteta.

Te knjige su odvratne i pune nekih anahronizama i gresaka. Popularne su jer opisuju istorijske licnosti, a citaju ih osobe, koje bas i ne poznaju istoriju.

Moj najomiljeniji roman je od Djeki Kolins - Laki.
 
Fokner: Buka i bijes
Pinčon: Objava broja 49
Peljevin: Čapajev i praznina

Oni mi prvi padaju na pamet, a ima još romana koje volim, od Hemingveja, Knuta Hamsuna, Kafke... Mada, nadam se da najomiljeniji još nisam pročitao. U raznim fazama života čovjeku su važne različite knjige. Ako budem imao sreće da doživim starost, sumnjam da ću moći da izaberem jednu.
 
Braca Karamazovi - stalno mu se vracam.
Tihi Don sam citala pre vise od 10 godina. MOgu reci da me jos drzi utisak na tu knjigu. Steta sto je sada mnogo teze naci vremena da se procita knjiga od 4 toma, a ovde gde zivim testo je naci i knjigu, pa mu to dodje na isto
 

Back
Top