problem

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
Kompjuter mi se gasi sam od sebe kad igram igrice. Ovako nikad, gledam filmove, slusham muziku, nishta. Ali koju god igricu da upalim, posle nekog vremena se ugasi. Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.
Obarao sam windows i opet se to deshava tako da pretpostavljam da je hardverski problem?
 
Meni se inace gasio zbog graficke, promenim i sve ok. Ali pre neki dan se gasio isto tako kao da je graficka, naravno nemam pojma sta je... pitam komsiju i on kaze ocisti vnetilator:think:, ocistim i sad radi super... naravno prvo sam proverila temp. i videla da je stvarno skocila na osamdeset( koliko sam ja tamo mogla skontati, posto nemam blage). Nemoj da bi palo na pamet kome da pita sta sam i kako cistila, jer jedva nadjoh i taj ventilator :manikir:.
 
Kompjuter mi se gasi sam od sebe kad igram igrice. Ovako nikad, gledam filmove, slusham muziku, nishta. Ali koju god igricu da upalim, posle nekog vremena se ugasi. Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.
Obarao sam windows i opet se to deshava tako da pretpostavljam da je hardverski problem?

A drajvere za graficku si iste stavljao i posle obaranja sistema ili si probao i neke druge.
 
Prvo izbrisi stare drajvere i njihove repove i instaliraj najnovije i proveri da li se isto desava,ako je isto onda:
Pregreva ti se graficka,skini ovaj program i proveri temperaturu graficke http://www.techpowerup.com/downloads/1788/TechPowerUp_GPU-Z_v0.4.2.html ,ako je prevelika proveri da li kuler uopste radi a ako radi onda ga ocisti,ako ne radi onda proveri kontakte za pocetak,ako to ne pomogne onda ces morati da ga zamenis!
Takodje mozda ti se pregreva procesor posto kada je opterecen on se vise greje a ako nema adekvatno hladjenje gasi se kada dodje do kriticne tacke!Proveru njegove temperature odradi sa http://www.lavalys.com/ ili http://www.almico.com/speedfan.php,a mozes i iz samog Biosa da proeveris,u sluaju da je on u pitanju ista preocedura skidanje i ciscenje kulera na procesoru i stavljanje nove termalne paste!
 
Igrice zauzimaju veliku memoriju i ne može svaka grafička karta da ''izdrži'' tako kompleksne programe.

ali pazi:

Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.

znachi nije to.

A drajvere za graficku si iste stavljao i posle obaranja sistema ili si probao i neke druge.
iste sam stavljao.

Ovako, prvo cu da proverim da li se procesor pregreva, pa cu vas updateovati sutra :)
 
Moj ortak je uzeo komp nov pre mesec dana.....desava mu se nesto slicno.....kad igra igricu neku ugasi mu se monitor i restartuje komp....cak i kada mu se screensaver upali ...ima neki akvarijum.....isto se desava......E sad ja mu kazem da drajvere reinstalira ili najbolje da sve odradi ponovo..citav Windows .....a coveka mrzi :) ....ima nas raznih
 
imam novi problem :mrgreen:
znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp :lol:
Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
Proverio sam da li mi je sve dobro utaknuto, sve je ok.
 
imam novi problem :mrgreen:
znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp :lol:
Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
Proverio sam da li mi je sve dobro utaknuto, sve je ok.

Imaš li osim te grafike i integrisanu grafiku?? Ako imaš izvadi externu grafiku a monitor priključi na integrisanu pa vidi hoće li se pojaviti slika na monitoru...
 
imam novi problem :mrgreen:
znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp :lol:
Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
Proverio sam da li mi je sve dobro utaknuto, sve je ok.

ok napravio si nesh dok si usisavao..aj proveri jos jednom, sve iskljuci istakni pa ponovo prikljuci i pogledaj po amticno jda nisi negde syebo nesto..:)
 
imam novi problem :mrgreen:
znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp :lol:
Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
Proverio sam da li mi je sve dobro utaknuto, sve je ok.

pa mozda ti je napajanju odzvonilo
 
Imaš li osim te grafike i integrisanu grafiku?? Ako imaš izvadi externu grafiku a monitor priključi na integrisanu pa vidi hoće li se pojaviti slika na monitoru...
imam, ne pojavljuje se.

ok napravio si nesh dok si usisavao..aj proveri jos jednom, sve iskljuci istakni pa ponovo prikljuci i pogledaj po amticno jda nisi negde syebo nesto..:)

sve sam pogledao, sve mi izgleda isto, prikljucheno je sve, sve sam istachinjao utachinjao, nishta.
Mozhda sam usisao neki od onih chipova :S

pa mozda ti je napajanju odzvonilo

ali kuler mi se vrti.
 
Kompjuter mi se gasi sam od sebe kad igram igrice. Ovako nikad, gledam filmove, slusham muziku, nishta. Ali koju god igricu da upalim, posle nekog vremena se ugasi. Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.
Obarao sam windows i opet se to deshava tako da pretpostavljam da je hardverski problem?

imam novi problem :mrgreen:
znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp :lol:
Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
Proverio sam da li mi je sve dobro utaknuto, sve je ok.
s obzirom da ti je do juče sve to radilo , nema potrebe za panikom jer 90% su šanse da nije ništa pregorelo.
A sada ga lepo opet otvori i na matičnoj ploči potraži Bateriju za BIOS , izvadi je na jedno 30-tak sekundi da bi ti se BIOS resetovao. Usput proveri sve kablove da li su pravilno utaknuti ili ne i po potrebi ih utakni ako nisu.
Što se visoke temperature procesora tiče najverovatnije je potrebno zameniti termalnu pastu koja se nalazi između hladnjaka i procesora i služi za odvođenje toplote sa procesora na hladnjak. nju možeš kupiti u bilo kojoj radnji koja se bavi računarima i košta oko 500 din.. Kada skineš hladnjak sa procesora , očistiš staru pastu i namažeš novu ne deblje od 1 milimetar i vratiš hladnjak na procesor ,, usput samo proveri kako leži procesor u slotu ,
Ako ti posle ovoga ne proradi kako treba e onda je vreme da počneš da paničiš jer tada je najverovatnije nešto crklo.
 
Nikada nemojte dozvoliti da vam temperatura procesora prelazi 60 stepeni. Udjite u BIOS i namjestite da vam se gasi na 60stepeni. Onda otidite u prodavnicu i kupite jos dva dobra kulera koja ce te pricvrstiti na kuciste iznutra i time dobiti bolje hladjenje. Naravno ocistite hladnjak od procesora. I pogledajte napajanje, jer kada kupujete nov kompjuter u prodavnici uvale vam napajanje od 230w pa se komp gasi, posebno ako je konfiguracija malo jaca. Stavte napajanje 500w, i sve ce biti u redu. Necete imati problema narednih par godina, ako budete redovno cistili prasinu u kucistu.

...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nikada nemojte dozvoliti da vam temperatura procesora prelazi 60 stepeni. Udjite u BIOS i namjestite da vam se gasi na 60stepeni. Onda otidite u prodavnicu i kupite jos dva dobra kulera koja ce te pricvrstiti na kuciste iznutra i time dobiti bolje hladjenje. Naravno ocistite hladnjak od procesora. I pogledajte napajanje, jer kada kupujete nov kompjuter u prodavnici uvale vam napajanje od 230w pa se komp gasi, posebno ako je konfiguracija malo jaca. Stavte napajanje 500w, i sve ce biti u redu. Necete imati problema narednih par godina, ako budete redovno cistili prasinu u kucistu.

...

Hvala ti na objasnjenju, taman sam mislila da pitam koja je optimalna temp. za rad. Mozes li reci koja je cena kulera otprilike i koji je to dobar kuler. Hvala unapred.
 

Back
Top