problem
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: problem

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Podrazumevano problem

Kompjuter mi se gasi sam od sebe kad igram igrice. Ovako nikad, gledam filmove, slusham muziku, nishta. Ali koju god igricu da upalim, posle nekog vremena se ugasi. Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.
    Obarao sam windows i opet se to deshava tako da pretpostavljam da je hardverski problem?

Aktivan član Morena_007 (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: problem

Mislim da je u pitanju grafička karta.
    Igrice zauzimaju veliku memoriju i ne može svaka grafička karta da ''izdrži'' tako kompleksne programe.
    Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    Vidovdan k'o večni plamen u našim srcima,
    Kosovskog boja ostaje istina

Iskusan joiv (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    136

Meni se inace gasio zbog graficke, promenim i sve ok. Ali pre neki dan se gasio isto tako kao da je graficka, naravno nemam pojma sta je... pitam komsiju i on kaze ocisti vnetilator, ocistim i sad radi super... naravno prvo sam proverila temp. i videla da je stvarno skocila na osamdeset( koliko sam ja tamo mogla skontati, posto nemam blage). Nemoj da bi palo na pamet kome da pita sta sam i kako cistila, jer jedva nadjoh i taj ventilator .
    Ne mozes biti ono sto nisi, niti pobeci od onog sto si

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio kreptoman Pogledaj poruku
    Kompjuter mi se gasi sam od sebe kad igram igrice. Ovako nikad, gledam filmove, slusham muziku, nishta. Ali koju god igricu da upalim, posle nekog vremena se ugasi. Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.
    Obarao sam windows i opet se to deshava tako da pretpostavljam da je hardverski problem?
    A drajvere za graficku si iste stavljao i posle obaranja sistema ili si probao i neke druge.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Prvo izbrisi stare drajvere i njihove repove i instaliraj najnovije i proveri da li se isto desava,ako je isto onda:
    Pregreva ti se graficka,skini ovaj program i proveri temperaturu graficke http://www.techpowerup.com/downloads/1788/TechPowerUp_GPU-Z_v0.4.2.html ,ako je prevelika proveri da li kuler uopste radi a ako radi onda ga ocisti,ako ne radi onda proveri kontakte za pocetak,ako to ne pomogne onda ces morati da ga zamenis!
    Takodje mozda ti se pregreva procesor posto kada je opterecen on se vise greje a ako nema adekvatno hladjenje gasi se kada dodje do kriticne tacke!Proveru njegove temperature odradi sa http://www.lavalys.com/ ili http://www.almico.com/speedfan.php,a mozes i iz samog Biosa da proeveris,u sluaju da je on u pitanju ista preocedura skidanje i ciscenje kulera na procesoru i stavljanje nove termalne paste!
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Igrice zauzimaju veliku memoriju i ne može svaka grafička karta da ''izdrži'' tako kompleksne programe.
    ali pazi:

Koja god igrica da je u pitanju, bilo da je pocket tanks ili neka iole ozbiljnija.
    znachi nije to.

A drajvere za graficku si iste stavljao i posle obaranja sistema ili si probao i neke druge.
    iste sam stavljao.

Ovako, prvo cu da proverim da li se procesor pregreva, pa cu vas updateovati sutra

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Ovako, prvo cu da proverim da li se procesor pregreva, pa cu vas updateovati sutra
    Proveri prvenstveno temperaturu graficke... Iz ovoga kako si opisao problem tebi se graficka pregreva... I zbog toga ti se gasi komp...
    Zavist valja i zaslužiti...

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Moj ortak je uzeo komp nov pre mesec dana.....desava mu se nesto slicno.....kad igra igricu neku ugasi mu se monitor i restartuje komp....cak i kada mu se screensaver upali ...ima neki akvarijum.....isto se desava......E sad ja mu kazem da drajvere reinstalira ili najbolje da sve odradi ponovo..citav Windows .....a coveka mrzi ....ima nas raznih

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

lici na pregrejavanje gpu..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

imam novi problem
    znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp
    Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
    Proverio sam da li mi je sve dobro utaknuto, sve je ok.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

imam novi problem
    znachi sigurno je procesor, dok ne radim nishta fura na 90 stepeni xD Uzeo sam sinoc malo kao da ochistim sve od prashine i to, usisao sam po kucishtu (bukvalno xD), sad je sve chisto a ne radi mi komp
    Upalim ga al se ne chuje ono pishtanje, niti se ishta pojavljuje na monitoru, samo se vrti kuler...i nishta.
    Imaš li osim te grafike i integrisanu grafiku?? Ako imaš izvadi externu grafiku a monitor priključi na integrisanu pa vidi hoće li se pojaviti slika na monitoru...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

imam novi problem
    ok napravio si nesh dok si usisavao..aj proveri jos jednom, sve iskljuci istakni pa ponovo prikljuci i pogledaj po amticno jda nisi negde syebo nesto..

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

imam novi problem
    pa mozda ti je napajanju odzvonilo

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Citat Original postavio hardal Pogledaj poruku
    Imaš li osim te grafike i integrisanu grafiku?? Ako imaš izvadi externu grafiku a monitor priključi na integrisanu pa vidi hoće li se pojaviti slika na monitoru...
    imam, ne pojavljuje se.

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    ok napravio si nesh dok si usisavao..aj proveri jos jednom, sve iskljuci istakni pa ponovo prikljuci i pogledaj po amticno jda nisi negde syebo nesto..
    sve sam pogledao, sve mi izgleda isto, prikljucheno je sve, sve sam istachinjao utachinjao, nishta.
    Mozhda sam usisao neki od onih chipova :S

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    pa mozda ti je napajanju odzvonilo
    ali kuler mi se vrti.

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Proveri da li ti ljepo naleze kuler na procesor,posto po ovome sto si naveo procesor ne startuje,a moguce je da je i crkao!
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

proble je sto je sad u stanju u kom je moglo bilo sta da rikne D

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Najbolje će biti da ništa više ne diraš i da ga u servis odneseš.....spalićeš ploču ....

Zainteresovan član gashpar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

99% da ti je crkla maticna ploca!! Tuzna vest ali....sorry!!
    Pre neki dan sam radio jedan racunar sa tim siptomom i to ti tako tu!!

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

imam novi problem
    s obzirom da ti je do juče sve to radilo , nema potrebe za panikom jer 90% su šanse da nije ništa pregorelo.
    A sada ga lepo opet otvori i na matičnoj ploči potraži Bateriju za BIOS , izvadi je na jedno 30-tak sekundi da bi ti se BIOS resetovao. Usput proveri sve kablove da li su pravilno utaknuti ili ne i po potrebi ih utakni ako nisu.
    Što se visoke temperature procesora tiče najverovatnije je potrebno zameniti termalnu pastu koja se nalazi između hladnjaka i procesora i služi za odvođenje toplote sa procesora na hladnjak. nju možeš kupiti u bilo kojoj radnji koja se bavi računarima i košta oko 500 din.. Kada skineš hladnjak sa procesora , očistiš staru pastu i namažeš novu ne deblje od 1 milimetar i vratiš hladnjak na procesor ,, usput samo proveri kako leži procesor u slotu ,
    Ako ti posle ovoga ne proradi kako treba e onda je vreme da počneš da paničiš jer tada je najverovatnije nešto crklo.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

ali kuler mi se vrti.
    Pa sta ako se vrti.

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Snejks, probacu pa cu javiti

Zainteresovan član nebecki (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Ovakav sam i ja imao problem dok sam imao duron na 1200 neznam koje to godine bese u pitanju je bio procesor.

Buduća legenda
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

e da.
    verovatno je neshto spaljeno

Početnik
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nikada nemojte dozvoliti da vam temperatura procesora prelazi 60 stepeni. Udjite u BIOS i namjestite da vam se gasi na 60stepeni. Onda otidite u prodavnicu i kupite jos dva dobra kulera koja ce te pricvrstiti na kuciste iznutra i time dobiti bolje hladjenje. Naravno ocistite hladnjak od procesora. I pogledajte napajanje, jer kada kupujete nov kompjuter u prodavnici uvale vam napajanje od 230w pa se komp gasi, posebno ako je konfiguracija malo jaca. Stavte napajanje 500w, i sve ce biti u redu. Necete imati problema narednih par godina, ako budete redovno cistili prasinu u kucistu.

...
    Poslednji put ažurirao/la Papa Smurf : 23.05.2010. u 11:47

Iskusan joiv (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    136

Citat Original postavio bgdracunari Pogledaj poruku
    Nikada nemojte dozvoliti da vam temperatura procesora prelazi 60 stepeni. Udjite u BIOS i namjestite da vam se gasi na 60stepeni. Onda otidite u prodavnicu i kupite jos dva dobra kulera koja ce te pricvrstiti na kuciste iznutra i time dobiti bolje hladjenje. Naravno ocistite hladnjak od procesora. I pogledajte napajanje, jer kada kupujete nov kompjuter u prodavnici uvale vam napajanje od 230w pa se komp gasi, posebno ako je konfiguracija malo jaca. Stavte napajanje 500w, i sve ce biti u redu. Necete imati problema narednih par godina, ako budete redovno cistili prasinu u kucistu.

...
    Hvala ti na objasnjenju, taman sam mislila da pitam koja je optimalna temp. za rad. Mozes li reci koja je cena kulera otprilike i koji je to dobar kuler. Hvala unapred.
    Ne mozes biti ono sto nisi, niti pobeci od onog sto si

Slične teme

1. Problem sa Flash playerom ili moguci Java problem.
    Autor Psyduck u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 11:52
  2. problem sa boot-ovima - GRUB4DOS problem
    Autor twix u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Poslednja poruka: 09.12.2008., 20:53
  3. problem - komp mi radi usporeno - problem
    Autor VisionOfDisorder u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.07.2005., 01:15
  4. Html problem je resen. Vb problem jos nije resen!
    Autor E537A6 u forumu Programiranje
    Poslednja poruka: 08.02.2005., 22:45
  5. Problem bio,problem resen.
    Autor Leka u forumu Softver
    Poslednja poruka: 11.03.2004., 23:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku