Pirati sa Knezriba i "nevidljivi" kutijashi

leleqq

Obećava
Poruka
70
Jednom prilikom sam upoznao decka koji je razmisljao da zakupi parce asfalta u centru grada da bi prodavao kokice ili tako nesto, iskreno se ne secam jer i nije bilo bash skoro. E sad, secam se samo grcenja u stomaku i krivljenja lica (nesvesnog) kada sam cuo koliko kosta zakup... Sada me cisto zanima vase misljenje, gde je tu logika? Ovaj hoce legalno da prodaje kokice i daj da ga oderemo a ovi stelt prodavci na kartonskim kutijama i pirat prodavci neka uzivaju za dz. Par puta sam cuo price kako inspektori dolaze do kutijasha i uz reci: " Ajde sklonite se sad ce sef da mi naidje" - taj neki fazon. Ili slepilo koje vlada kod organa reda i zakona kada "ne vide" prodavce pirata na sred Knez Mihailove kojih ima brat bratu bar na 4 punkta :). Mislim ako ja lazem i ako mi se sve to pricinjava evo ja se izvinjavam ali...:dontunderstand:
 
Ide na licitaciju, obicno izadje u dnevnim novinama dan pre, i to sto manji tiraz,(da bi sto manje ljudi bilo informisano, obicno ko namesta licitaciju svoji "klijentima" licno javlja na mob) sve je namesteno, zarada je exstra, ispektori su podmitljivi, najveca stetu donosi ne ulicni prodavci, nego bas ispektori i milicija, da oni ne uzimaju tenis, nebi ovoga bilo
jer da oni rade svoj posao, ne bi niko ostavio lokal i radio na kutiji, zbog takvih, zato je i moja proizvodnja i prodaja pala, dovoljna je zarada na kutiji pdv i porezi + zakup, i ti si bogat, niko nece u lokal da udje jer je cena niza ....
zemun kutije su od 100 000 + tenis, ali dozvole dobijaju samo za bizuteriju, ostalla roba je na crno uz tenis, dve tezge su samo regularne...
Najveca licitacija za koju ja znam kostala je bruto 12 000 e i to za kokice ( pola metra puta pola metra), ada je oko 100 000 + tenis, pa nize za robu, e sad kokice su mnogo vise, sladoled na adi- necu da ti mutim mozak, to obara i rekorde koje ja znam, to se nezna, zamisli ti 10 sladoleda puta ovoliki tenisi (a niko ih nije probio, znaci da su rekordi rekorda, pa puta 10 lokacija) pa vidi , to vec samo delta ima para za reket (da se igraju), kafici na adi, su ti takodje ulicna prodaja, dozvoljeno im je samo da prodaju sokove u orginalnim pakovanjima, ali ljudi drze kafice "na kutiji", cifre su bile prosle godine preko 10 000 e pa i mnogo vise + tenis, recimo licitiras na 15 000 e a neko te pretekne za 1000 din......
Nevezano za adu, ovo vazi za sve muvacine, ovako se to muva, nov si, licitacija se vodi u zatvorenim kovertima, recimo ti se napravis pametan i predas zadnji, dobro zatvoris kovertu, (mada opet proveravaju i cinkare tvoje cifre) ti licitiras duplo vise, iako nema smisla da ces da izvuces zaradu, neko licitira 1000 din vise i ti gubis, taj kome je namesteno, ko je licitirao vise, neuplati (pravilo kaze da ako neko odustane i neuplati izlicitiranu cifru, ponovo ide na licitaciju, a ako nema vrtemena jer sezona pocinje, ide po pocetnoj ceni) znaci onaj kome je namesteno uplacuje minimalan iznos, ostalo ide lopoivima opstinskim, koji vode licitaciju, ti koji si vise licitirao nemas prava na uvid uplate a posto si nov, neznas i samo mozes da igubis, bar prve godine. Tako da svi smrdljivi stvorovi koji misle da su ulicni prodavci siva ekonomija grese jer su budale, jedini nacin da se zaradi je da platis reket, vlast pravi takav sistem, kako neko uopste nemoze da dobije "tezgu drugacije" i ako hoce posteno nemoze, vlast jednostavno neda, i svojim postupcima ubija legalne, pospesuje sive prodavce, ovo pravilo muvanja licitacijama vazi i za sve drzavne licitacije.....
Murija uzima samo tenis za diskove i za nista vise, to im je u nadleznosti, jer je krivicno, takodje neuzimaju ulicni policajci tenis, uzimaju strogo samo nacelnici, a oni izdaju naredbe setacima murkanima
ako te nesto jos iteresuje pitaj,
legenda: tenis ili reket- isto
 
Poslednja izmena:
Jos nesto najbitnije o sivoj ekonomiji, komunalna policija je najveca prevara i namestaljaka, a i uzimanje debelih para poreznicima. To je jedna muvacina neopisana, tek tada ima da se muva, pa sada moras da dajes reket trzisnoj, komunalnoj i policiji, jedan ako zajebe nemozes da radis, a ako je samo jedan komunalni policajac, jao, pa ako se jedan pita eto tenisa koliko hoces, u bosni je primer, masta im radi bolje za kradju, nego deci u predskolskom uzrastu..
Mi idemo tim putem, zapamtite moje reci, godinu i po dana bice mirno, zbog glupe publike, a onda jovo nanovo, pa jos gore, videcete, prepisivali su od drzave gde moze da se muva a ne od drzave gde je to legalno i pametno, oporezuj ulicne prodavce i nece ih biti, postavi jednog regularnog i samo on ce znati za reket.....
oni to jednostavno ne zele regularno, kao u britaniji i nemackoj, njima je primer bosna i albanija, zivi bili pa videli...
Zakon kaze da se ulicnom prodajom krse vise zakona, i jos vise rupa, kada bi nadleznost za tu nepravilnost imali svi vece i bolja prava, ne bi mogli toliko da reketiraju, i da traze tenis, ovako sva prava uzimaju svim ispektorima i daju samo jednom, postoje jos neke zakonske rupe u vezi sa tenisiranjem komunalnog policajca, ali otpadose mi ruke, ddd sss je cudo za kradju, odakle im tolika inspiracija da ovako uniste i pokradu drzavu, mediska podrska studio dB, izokrecu istine savrseno, kako djikiju odgovara....
 
Poslednja izmena:
Poceo je da cveta sverc cigara i nafte, rade ga politicari,
trenutno je aktuelno da se vuce pal mal plavi sa kosova u rumuniju, verujte svaki dan ima slepera i slepera.....
Nafta se krece od 50 do 70 din na crno (burici, d2), evro je 80 din ali samo na vecu kolicinu, ako nekom treba 30 000 l ima na luk oilu po 80 a posle moze da prodaje koliko god hoce, ako ima da ih skladisti, slobodno.....
 
najeca zabluda je sto svi krive sirotinju, oni to i hoce,(ljudi rade posteno, plate porez, a nezarade i propadnu, moraju na kutiju, uslovi bolji od drzave i eto) a ko vec uzima reket on je blagosloven od laika, tako da najvece pokretanje sive ekonimije su upravo budale koje drzavniocima veruju, - sta kazu, krivi im je siva ekonomija, pa oni je pospesuju, da nema ima zakona za korupciju i sivu ekonomiju svi bi bili jednaki, zato krive sivu ekonomiju jer im odgovara da sivi budu krivci.....
ljudi nemaju para, da bi ih zaradili moraju da plate tenis, ili nema posla, za bilo sta, ne za kutije takav je zakon, indijanci su oni kojji misle da neko voli da placa reket, a ne da radi u lokalu posteno i da ima lojalnu konkurenciju, lepo da igra sa ovorenim kartama, ovako mnogi su izasli na kutiju jer su bolji uslovi od drzave za sivu ekonomiju, posteno da rade nebi imalo smisla jer ne bi zaradili, a to je smisao posla.....
Najvece pospesivanje bas tog dela sive ekonomije je, dozvoljavanje prodaje na veliko- na crno trziste, kinezima su dozvolili, svako moze da kupi bez racuna, kako kazu kinezi na vise, njih zaustave ceo lanac pada, samo sto ocigledno ispektorima teniserima to neodgovara, bitno je da naplacuju kazne legalnim, sa tim popunjavaju budzet, i zatvaraju postenije, losima lako naplate tenis, nije lud posten da placa tenis....
 
Poslednja izmena:
E STA VI MISLITE ???
Nemogu da verujem da samo ja kapiram izmedju redova, ljudi jel vi vidite kuda vode politicari, alo grcki rezim, prvo se zaduze kreditima, prodaju sve, pa reketom bankrotiraju drzavu, idu pare od poreza u privatne djepove, a posle im kriva kao siva.....
Pazi cinjenica je zavadi pa vladaj, ili baci im kosku pa neka se kolji, ali zar vise bre nije providno.....
 
Poslednja izmena:
Jednom prilikom sam upoznao decka koji je razmisljao da zakupi parce asfalta u centru grada da bi prodavao kokice ili tako nesto, iskreno se ne secam jer i nije bilo bash skoro. E sad, secam se samo grcenja u stomaku i krivljenja lica (nesvesnog) kada sam cuo koliko kosta zakup... Sada me cisto zanima vase misljenje, gde je tu logika? Ovaj hoce legalno da prodaje kokice i daj da ga oderemo a ovi stelt prodavci na kartonskim kutijama i pirat prodavci neka uzivaju za dz. Par puta sam cuo price kako inspektori dolaze do kutijasha i uz reci: " Ajde sklonite se sad ce sef da mi naidje" - taj neki fazon. Ili slepilo koje vlada kod organa reda i zakona kada "ne vide" prodavce pirata na sred Knez Mihailove kojih ima brat bratu bar na 4 punkta :). Mislim ako ja lazem i ako mi se sve to pricinjava evo ja se izvinjavam ali...:dontunderstand:

panduri po stanicama u beogradu imaju svoje likove koji rade pirateriju i koje ne diraju,odnosno stite ih,konkretno sup stari grad-od komandira do onoga na ullici uzimaju reket od onih sto prodaju piratske diskove
 

Back
Top