srpska politika

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
da je srpska politika na katastrofalnom stadijumu profesionalizma dokazuju cesto izjave srpskih polirticara koji cas odobravaju nesto, cas ne, cas nekog tuze cas povlaze optuznice, cas terete neka lica za zlocine, cas se izvinjavaju istima, kad prigusti, prisvajaju razne rezolucije, ali uvek nedovoljno jasnme pokusavajuci sedeti na dve stolice, zadovoljavajuci time i srpski narod, i medjunarodnu zajednicu. a rezultat sve ga je.... negativan. ili vi ne msilite tako...


HRVATSKA NIJE SPREMNA DA POVUČE TUŽBU PROTIV SRBIJE

Nedelja, 16. Maj, 2010.| Autor: Jelena Jovanović (0) Send to friend Print
Izjavom da hrvatska vlada još nije razmatrala povlačenje tužbe Jadranka Kosor poručila da u Zagrebu još nema volje potrebne za takvu odluku

BEOGRAD - Hrvatska nije zainteresovana za povlačenje tužbe protiv Srbije jer su državu izgradili na imidžu žrtve genocida koji je izvršila JNA, kaže za Kurir Savo Štrbac, direktor centra Veritas!

Štrbac smatra da je odgovor premijerke Hrvatske Jadranke Kosor srpskom kolegi Mirku Cvetkoviću, koji je izrazio spremnost Srbije da povuče kontratužbu ukoliko to učini i druga strana, očekivan.

- Kosorova je rekla da njihova Vlada o tome nije razgovarala i ja joj verujem. Ko god bi stavio to pitanje na dnevni red Vlade Hrvatske, bio bi politički mrtav. Jedino autori tužbe, Ivo Josipović i Ivan Šimonović, zagovaraju povlačenje, što je i logično. Kao vrsni pravnici verovatno znaju da njihova tužba nema odgovarajuću težinu - kaže Štrbac.

Nekadašnjeg šefa pravnog tima Srbije pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu Tibora Varadija ne zabrinjava postupak Kosorove.
- Najbolje bi bilo da su obe zemlje već sada spremne na povlačenje tužbi, ali ne treba da zabrinjava ako Hrvatskoj treba još vremena za takav korak. Ne bih donosio zaključak da li Hrvatska hoće ili neće da povuče tužbu, već da još nije u stanju da donese odluku. S druge strane, ima još vremena jer je rasprava pred Međunarodnim sudom pravde zakazana tek za iduću godinu - poručuje Varadi i dodaje da i Srbija i Hrvatska žele da pristupe EU, ali da je tamo teško ući sa obostranim optužbama za genocid.

Profesor Fakulteta političkih nauka Predrag Simić veruje da je ovo potvrda da su „srpsko-hrvatski odnosi u delikatnoj fazi“.
- Sa izborom Ive Josipovića za predsednika, posle dugogodišnjih neprijateljstava odnosi dve zemlje ući će u mirniju fazu. On jeste u kohabitaciji sa HDZ, koji na istorijska dešavanja gleda mnogo drugačije nego Srbija. Taj najdelikatniji deo nasleđenog paketa je u nadležnosti Vlade Hrvatske. Uzajamno povlačenje tužbi je događaj koji se očekuje i koji bi bio koristan za obe države zbog procesa evrointegracija. Međutim, sve je to hod po tankom ledu i verujem da će se stvari odvijati sporije nego što obe strane očekuju - zaključuje Simić.

ps. ovaj me tekst samo naveo na zakljucak koji ste procitali u uvodnom postu. mislim uskoro ce izaci saopstenje da srbija ne povlaci optuznicu, kasnije da povlaci,pa ne....
 
da je srpska politika na katastrofalnom stadijumu profesionalizma dokazuju cesto izjave srpskih polirticara koji cas odobravaju nesto, cas ne, cas nekog tuze cas povlaze optuznice, cas terete neka lica za zlocine, cas se izvinjavaju istima, kad prigusti, prisvajaju razne rezolucije, ali uvek nedovoljno jasnme pokusavajuci sedeti na dve stolice, zadovoljavajuci time i srpski narod, i medjunarodnu zajednicu. a rezultat sve ga je.... negativan. ili vi ne msilite tako...




ps. ovaj me tekst samo naveo na zakljucak koji ste procitali u uvodnom postu. mislim uskoro ce izaci saopstenje da srbija ne povlaci optuznicu, kasnije da povlaci,pa ne....



A zato ti braniš tadićija !?

Pa ovo ti je napokon jedan sjajan tekst. Totalno nesposobna, korumpirana, vlast. To je svima već poznato a napokon de se o tome izlane jedan kao ti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
E Ademe sad si nadrljao....

Oni nacisto desni ima da te slave, dok demokrate ima da te pljuju, pa cim se zakuva, onda ce da se pozicija okrene..

Bas umes sa ovakvim temama :)

Ма кажи слободно ....................НАЈЕ6'О СИ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Само све ми се некако чини ....................да можда управо то и прижељкује! :whistling::whistling::whistling:

a122.gif
a122.gif
a122.gif


:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
E Ademe sad si nadrljao....

Oni nacisto desni ima da te slave, dok demokrate ima da te pljuju, pa cim se zakuva, onda ce da se pozicija okrene..

Bas umes sa ovakvim temama :)

pazi ovamo. normalno je da neko nakon nekog vremena promeni misljenje o necemu, sam covek se vremenom menja, ali tako naprasno, i tako radikalno, je ipak previse. narocito nije pozeljno vracati se na staro misljenje koje si vec promenio.
 
Kad se vec pominje stav, odnosno desavanja na srpskoj politickoj sceni i kada je rec o aktuelnim (citaj vladajucim) srpskim politicarima, savovima, potezima izjavama, moze da se kaze par stvari kroz narodnu poslovicu..

Oce i tamo i amo
Hoce i jare i pare
i na kraju
bi da se *ebu a da im ne udje..

E sad sve ovo je nemoguce

Nek se pokaju, ako umeju
:pop:
 
Kad se vec pominje stav, odnosno desavanja na srpskoj politickoj sceni i kada je rec o aktuelnim (citaj vladajucim) srpskim politicarima, savovima, potezima izjavama, moze da se kaze par stvari kroz narodnu poslovicu..

Oce i tamo i amo
Hoce i jare i pare
i na kraju
bi da se *ebu a da im ne udje..

E sad sve ovo je nemoguce

Nek se pokaju, ako umeju
:pop:


pored navedenih, koje oslikavaju to sto ja mislim, vaze i one
prvo skoci pa reci hop, ili tri puta meri jednom seci.
ovim bi se izbeglo cesto menjanje "misljenja" ja imam obocaj da kazem, pre nego kazes nesto, razmisli ko odlucuje o tome, da ne bi rekao jedno danas, a onda nakon "saveta", promenio misljenje
 
Kad se vec pominje stav, odnosno desavanja na srpskoj politickoj sceni i kada je rec o aktuelnim (citaj vladajucim) srpskim politicarima, savovima, potezima izjavama, moze da se kaze par stvari kroz narodnu poslovicu..

Oce i tamo i amo
Hoce i jare i pare
i na kraju
bi da se *ebu a da im ne udje..

E sad sve ovo je nemoguce

Nek se pokaju, ako umeju
:pop:

"ОД ЗЛА ОЦА И ЈОШ ГОРЕ МАЈКЕ"!
 
Da se razumemo jedno..
Svaki potez, izjava, ili neki stav danasnjih strpskih politicara se moze, na zalost provesti kroz neku narodnu poslovicu, koja je s te pozicije da se moze gledati vise u negativnom kontekstu..

Nisam misljenja da treba uvek i svagda biti nekog tvrdog stava, ali sam takodje misljenja, bar to mozemo da vidimo svi iz svojih licnih zivota da ne mozemo uvek da spustamo grbacu kako se nekom navije i kako to neko pozeli..
Kada to cinimo, kao sto tice, na zalost akutelne vlasti (mada sumnjam da bi se drugacije ponasala i sadasnja opozicija), sve smo vise proganjanji a jos manje cenjeni..
Kada se pokaze odredjen otpor, siguran i jasan stav, dostojanstvo i tacan cilj, tada te i oni koji te zele poniziti cene..
Dok god povijas glavu i cinis sto ti se kaze uvek ces biti meta onih koji zele da dominiraiju..
Sada je pozicija srpskih politicara takva, ali nista manje se ne bi desavalo ni opoziciji da je kojim slucajem na tronu..

Prema tome, nama srbima sada nedosaje licnost iza koje ce stati narod, ali koji ce taj narod da vodi a ne da se igra sa njim, kao sto se igrao prethodnik, pa sada i ovi iza njega..

Tacka
:rtfm:
 
Da se razumemo jedno..
Svaki potez, izjava, ili neki stav danasnjih strpskih politicara se moze, na zalost provesti kroz neku narodnu poslovicu, koja je s te pozicije da se moze gledati vise u negativnom kontekstu..

Nisam misljenja da treba uvek i svagda biti nekog tvrdog stava, ali sam takodje misljenja, bar to mozemo da vidimo svi iz svojih licnih zivota da ne mozemo uvek da spustamo grbacu kako se nekom navije i kako to neko pozeli..
Kada to cinimo, kao sto tice, na zalost akutelne vlasti (mada sumnjam da bi se drugacije ponasala i sadasnja opozicija), sve smo vise proganjanji a jos manje cenjeni..
Kada se pokaze odredjen otpor, siguran i jasan stav, dostojanstvo i tacan cilj, tada te i oni koji te zele poniziti cene..
Dok god povijas glavu i cinis sto ti se kaze uvek ces biti meta onih koji zele da dominiraiju..
Sada je pozicija srpskih politicara takva, ali nista manje se ne bi desavalo ni opoziciji da je kojim slucajem na tronu..

Prema tome, nama srbima sada nedosaje licnost iza koje ce stati narod, ali koji ce taj narod da vodi a ne da se igra sa njim, kao sto se igrao prethodnik, pa sada i ovi iza njega..

Tacka
:rtfm:

ovo se mozda moze preneti i na ovu vlast ovde na kosovu, ali mislim da mi imamo kakvo takvo opravdanje.,isto tako i vlast BiH. tu su ti administratori, [to je licnost koja je na vecoj poziciji nego moderator:rtfm:] koji ipak koce svaku principijelnost ako je na ustrb bilo koga. znaci nismo gazde u svojoj kuci. srbija nema opravdanje te vrste.
 
da je srpska politika na katastrofalnom stadijumu profesionalizma dokazuju cesto izjave srpskih polirticara koji cas odobravaju nesto, cas ne, cas nekog tuze cas povlaze optuznice, cas terete neka lica za zlocine, cas se izvinjavaju istima, kad prigusti, prisvajaju razne rezolucije, ali uvek nedovoljno jasnme pokusavajuci sedeti na dve stolice, zadovoljavajuci time i srpski narod, i medjunarodnu zajednicu. a rezultat sve ga je.... negativan. ili vi ne msilite tako...




ps. ovaj me tekst samo naveo na zakljucak koji ste procitali u uvodnom postu. mislim uskoro ce izaci saopstenje da srbija ne povlaci optuznicu, kasnije da povlaci,pa ne....

Verovatno mislis na izjavu koju je dao Cvetkovic pre neki dan u Zagrebu o povlacenju tuzbe...
Hteo je da kaze da je Srbija spremna da povuce tuzbu ukoliko je povuce i Hrvatska...ne vidim nista cudno u tome...Srbija nece da je povuce ukoliko je ne povuce i Hrvatska...ne vidim sad sta je tu cudno...
Mada da se ja pitam,ne bih povukao tuzbu protiv Hrvatske,pa da bar jednom vidimo ko sta kome ima tu da kaze....
Pa covek je rekao da hoce da povuce tuzbu ukoliko je povuce i hrvatska
 
Verovatno mislis na izjavu koju je dao Cvetkovic pre neki dan u Zagrebu o povlacenju tuzbe...
Hteo je da kaze da je Srbija spremna da povuce tuzbu ukoliko je povuce i Hrvatska...ne vidim nista cudno u tome...Srbija nece da je povuce ukoliko je ne povuce i Hrvatska...ne vidim sad sta je tu cudno...
Mada da se ja pitam,ne bih povukao tuzbu protiv Hrvatske,pa da bar jednom vidimo ko sta kome ima tu da kaze....
Pa covek je rekao da hoce da povuce tuzbu ukoliko je povuce i hrvatska

tacno. sa malom primedbom, zar je to jedina izjava koju su srpski zvanicnici dali, a da su je nakon kratkog vremena "povukli"???
 
tacno. sa malom primedbom, zar je to jedina izjava koju su srpski zvanicnici dali, a da su je nakon kratkog vremena "povukli"???

Ademe,to je poruka kojoj Srbija hoce da kaze da zeli da se sve resi mirnim putam i van suda...niko nije obecao da ce povuci tuzbu...samo ukoliko Hrvatska povuce svoju,Srbija ce to isto uciniti...nista vise od toga...a ja opet kazem da Srbija ne treba da povlaci svoju tuzbu...jer je mnogo zlocina napravljeno nad srpskim narodom na teritoriji danasnje drzave Hrvatske tokom 20 veka...
 
Ademe,to je poruka kojoj Srbija hoce da kaze da zeli da se sve resi mirnim putam i van suda...niko nije obecao da ce povuci tuzbu...samo ukoliko Hrvatska povuce svoju,Srbija ce to isto uciniti...nista vise od toga...a ja opet kazem da Srbija ne treba da povlaci svoju tuzbu...jer je mnogo zlocina napravljeno nad srpskim narodom na teritoriji danasnje drzave Hrvatske tokom 20 veka...

nesto se ne secam bas 100 % sigurno, ali cini mi se da je srbija sve svoje tuzbe obicno dizala nakon sto je ona druga strana vec poslala tuzbu protiv srbije.
 
E Ademe sad si nadrljao....

Oni nacisto desni ima da te slave, dok demokrate ima da te pljuju, pa cim se zakuva, onda ce da se pozicija okrene..

Bas umes sa ovakvim temama :)

И мачету треба много времена да прогледа ...:lol::lol::lol:

А зашто ти колега не пишеш о теми већ се обраћаш кориснику :dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Ја бих рекао да је ово потпуно коректно размишљање сваког држављанина Републике Србије ...
Дилема којој би сви требали озбиљно размислити ...

Коме смо поверили глас,
кога смо изабрали да нас води ????
 
da je srpska politika na katastrofalnom stadijumu profesionalizma dokazuju...

Joj... :lol: ... kakva nam je pozicija, politika je josh i odlichna... to kao prvo... kao drugo nije nikakav dokaz to shto se nechiji stavovi menjaju... konzistentost nije pokazatelj profesionalizma... mislim ako je tako, onda je po tebi Sheshelj najbolji politichar i najveci pro... :rotf:

Nego, sve to kakvo je takvo je, al' blago nama shto je shiptarska politika dobra, sve profesionalac do profesionalca... :mazi:
 
олега, ти већ идеш
Verovatno mislis na izjavu koju je dao Cvetkovic pre neki dan u Zagrebu o povlacenju tuzbe...
Hteo je da kaze da je Srbija spremna da povuce tuzbu ukoliko je povuce i Hrvatska...ne vidim nista cudno u tome...Srbija nece da je povuce ukoliko je ne povuce i Hrvatska...ne vidim sad sta je tu cudno...
Mada da se ja pitam,ne bih povukao tuzbu protiv Hrvatske,pa da bar jednom vidimo ko sta kome ima tu da kaze....
Pa covek je rekao da hoce da povuce tuzbu ukoliko je povuce i hrvatska

Колега, ти већ оде у тумачење
шта је ЦВЕТКО хтео да каже ????

Цвеле немушти рекао шта је рекао,
медији пренели ....

Сад би требали да одгонетамо шта је мислио ???

Па он појма нема, ни шта је, ни кад је рекао,
а по мишљење иде код Газде (УПС Институције)
и само вешто или мање вешто пренесе ....

:dash::dash::dash:
 
nesto se ne secam bas 100 % sigurno, ali cini mi se da je srbija sve svoje tuzbe obicno dizala nakon sto je ona druga strana vec poslala tuzbu protiv srbije.

И ово си у праву ...

само бих замолио да у будуће име Државе, пишеш великим словом ...

Лакше је некима да се "извину" уместо ИЗВИНЕ,
да се погну, савију, натрте,
а ако их мЛого заболи онда и тужбу да покрену,
него да већ у почетку створе концепт, јасну Државну и Државотворну политику
и да се након тога исте придржавају ...

:guza::guza::guza:
 
И мачету треба много времена да прогледа ...:lol::lol::lol:

А зашто ти колега не пишеш о теми већ се обраћаш кориснику :dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
Jel to zabranjeno nekim pravilom ????
Ne vidim nista lose u tome.. ili mozda gresim..



Ја бих рекао да је ово потпуно коректно размишљање сваког држављанина Републике Србије ...
Дилема којој би сви требали озбиљно размислити ...

Коме смо поверили глас,
кога смо изабрали да нас води ????
Misljenja i stavovi su podeljeni oko toga kome su deljeni glasovi...
Znas i sam da nismo glasali svi za sadasnju strukturu vlasti, pa samim tim i ne snosimo bar onaj dusevni deo odgovornosti ako nesto ne valja, a pored toga dajemo sebi za pravo da ih napadamo i kririkujemo za sve napravljene greske..

Naredni izbori, ko ih doceka, bice pokazatelj, bar mislim, odlican, da li je ova vlast (sadasnja) radila u interesu naroda i drzave ili u licnom interesu, a do tada ostaje nam da ih ili kritikujemo ili hvalimo kojekuda, pa i po forumima..

Ugodan dan zelim....
 
nesto se ne secam bas 100 % sigurno, ali cini mi se da je srbija sve svoje tuzbe obicno dizala nakon sto je ona druga strana vec poslala tuzbu protiv srbije.

Sta mislis,ko ima vece argumente,Hrvatska cija se tuzba uglavnom svodi na onaj rat devedesetih godina,ili Srbija koja ima dokaze o stotinama hiljada ubijenih,proteranih i pokatolicenih Srba za vreme NDH,i koliko samo izbeglih,ubijenih i proteranih za vreme rata u Hrvatskoj dvedesetih godina proslog veka?
Ali onako objektivno,nemoj pristrasno da razmisljas..bez obzira sto vas je Hrvatska priznala...
 
***, obrisase prilog, tako da nisam mogao da pogledam velikodusni poklon..

Sto se popa i pokajanja tice, ako si primetila, to ostavljam na svakom odgovoru, vise zastitni znak, ne razumem zasto smeta..

Pre sam stavljao tacku, sad malo popa, pa Jopet tacku i tako redom...

:) :) :)
 
da je srpska politika na katastrofalnom stadijumu profesionalizma dokazuju cesto izjave srpskih polirticara koji cas odobravaju nesto, cas ne, cas nekog tuze cas povlaze optuznice, cas terete neka lica za zlocine, cas se izvinjavaju istima, kad prigusti, prisvajaju razne rezolucije, ali uvek nedovoljno jasnme pokusavajuci sedeti na dve stolice, zadovoljavajuci time i srpski narod, i medjunarodnu zajednicu. a rezultat sve ga je.... negativan. ili vi ne msilite tako...

ps. ovaj me tekst samo naveo na zakljucak koji ste procitali u uvodnom postu. mislim uskoro ce izaci saopstenje da srbija ne povlaci optuznicu, kasnije da povlaci,pa ne....

hrvatska je jasno i glasno rekla. ne dvoumi se:
povlačimo tužbu u slučaju:
1. priznanje agresije
2. sve informacije o nestalima u srbiji
3. vracanje opljackanoga
4. pomoc u ponovnoj izgradni srusenoga
6. karte minskih polja
7. sudenje svim ratnim zlocincima
 

Back
Top