power,black,british,hevay,hair,death,doom,nu,prog,speed

[/b]HEAVY METAL:
Black Sabbath
Judas Priest
Scorpions
UFO
Motorhead
Saxon
Angel Witch
Iron Maiden
Blaze Bayley
Accept
U.D.O.
Running Wild
Helloween
Gamma Ray
Blind Guardian
Primal Fear
Mercyful Fate
King Diamond
Force Of Evil
Pretty Maids
Yngwie Malmsteen
HammerFall
Michael Schenker Group
Ulrich Roth
Ozzy Osbourne
Dio
KISS
Queensryche
AC/DC
Pegazus
Vampire
Tyrant
Warlock
Manowar
Krokus
Trust
Bruce Dickinson
Metal Church
Alice Cooper
Riot
 
Acid Bath su zanr za sebe

Pig Destroyer bi mozda i bili death-grind da vokali nisu toliko izmalteretirani

Machine Head su proshli kroz previshe faza...

Kao i Manson....

My dying bride je fin gothic koji jako volim

Amen je nu-punk rock po nekom mom mishljenju....

Slipknot su sada u nekoj fazi tranzicije, mada su otpocheli kao nu-metal se pravim metal elementima...

Mogao bih do sutra tako... posedujem previshe muzike.
Bez nje ne bih mogao da zivim.
 
Opet po starom...? Sve i da volim i da ne mogu da zivim bez bendova koja poseduju tri akorda (a to je laz, toliko i ja znam da sviram) ne bi umanjivalo emocionalnu vrednost meni istih. Ajde shto se gitare tiche, pochetnik sam, ali shto se vokala tiche... noviji pevachi su daleko prevazishli vrishtavce iz sedamdesetih. Meni skrichanje ne zvuchi kao darovitost. No dobro... mani to.

Voleo bih da te vidim da ochitash lekciju Scott Hole-u (PigDestroyer) i Sammy Duet-u (AcidBath). Stvarno bih ostao bez teksta.
 
Vision,evo sada sam pogledao tablature od Sammya iz Acid Batha,pa ono je tako prosto da ne moze da se govori o komplikovanosti bilo kakve vrste.Vidim da ga brzina vadi na pojedinim delovima,ali svira sa jako spustenim stimom,sto samo olaksava stvari.
Tako molim te,nemoj Meni da govoris o necijem gitarskom umecu kada nisi nikada slusao prave gitariste.
A sto se tice toga da su novi vokali nadmasili one stare drekavce iz sedamdesetih,pa nesto bas i nisam primetio da ima tu bilo kakve logike,jer opet ti ponavljam:cisti vokali,unikatni,jedinstveni,koji su sami stvorili Roberth Halford,Ronnie James Dio,David Coverdale,Klaus Meine,Biff Byfford i Robert Plant prosto jos nisu prevazidjeni.
Osim ako ne racunas one idiote sa hronicnom upalom grla koji ne znaju nijednu notu da otpevaju.
Zato molim te,spusti loptu i pogledaj kvalitet same muzike,a nemoj da budes u trendu.Pitam se sta ce sa tobom biti za par godina i sta ces onda slusati.
 
Ne razumem se toliko dobro u gitariste (dodushe ne znam ni koju si pesmu nashao, jer ih ima jako malo na netu, i to samo one tri najprostije, mislio sam na acid bath iz 1994, lik ga je posle zeshce usporio), ali gluv nisam, i posedujem poprilichno dobar sluh. Ali dobro, eto prilike da se edukujem. Kazi mi neki pesmicu da skinem sa net-a i da se sit iznadivim umecu. I daj neshto shto nisam vec chuo.

Shto sad bezish iz okvira i spominjesh Plant-a? Never-the-less, izgleda da ispada da niko nikad nece pevati tako dobro kao stari hevici. Eh, eh... zar zaista verujesh da niko u danashnjoj metal muzici nema veze sa pevanjem. Dax Riggs, eto naveshcu njega, fenomenalno peva ali shta to tebi znachi...

Moje - slushanje - muzike je poprilichno progresivno, dok mi stare navike teshko umiru. Josh slusham iste bendove kao i pre shest godina.
 
Nadya:
chokolada:
Dont_Break_The_Oath:
HEAVY METAL
AC/DC
Ne znam bas, oni su meni vise hard rock. :?

hehe meni su oni vise sr.anje :lol: :wink:

A JE LI???
E pa vidis, ja ne slusam AC/DC ali mislim da su VEOMA kvalitetan band i ne vrijedjam ih (kao ni niko drugi ovde, kao sto vidis)i zato ti je bolje da o'ladis... ako se tebi ne svidjaju, OK, reci to ali ne moras da ih psujes... to stvarno nije lijepo i nije u redu... idi na temu ''Sta mislite o Lepoj Breni'' ako je to vise po tvom ukusu.
 
Ne bih se slozio sa tobom 100% joGooOOD za grupe ali recimo da neka mesavina toga, 50% su grupe tu zbog fanova i 50% fanovi zbog grupa.
Jer pazi ako su tu grupe samo zbog fanova onda dobijas da oni treba da rade samo ono sto bi se fanovima svidelo i sl. i onda bi na neki nacin dobila Grand i sl. Ili recimo najbolji primer toga ti je Van Gogh. Jeste da on ima fanova i sve sada ali razlika izmedju njegovih fanova iz recimo '98. i ovih danas je ogromna. Tako da mislim da sa te strane nisi u pravu.
Nego da ja nabrojim ono sta slusam od metala.
KING DIAMOND-a u svim bendovima
Falkenabach
Korozy
Abyssaria
Haggard
Samael
Amon Amarth
Hammer Fall
Einherjer
Slayer
Iron Maiden
Motorhead
Kiss
Kraljevski Apartman
Therion
Black Sabbath
Ozzy
AC/DC
Macbeth
Mithotyn
Judas Priest
Hin Onde
Nest (dobro oni mozda i nisu bas metal. . .)
Korn (Isto. . .)
Carpathian Forest
Dimmu Borgir
Saxon
Scorpions
Halloween
Yngwie Malmsteen
Grave Digger
Venom
Cradle Of Filth (nekad davno ali ajd i njih da racunam jer su mi bili dragi)
Nesto je mozda i izostavljeno. . . Ali i ovako ima dosta stvari.
 
. . .:
Nego da ja nabrojim ono sta slusam od metala.
KING DIAMOND-a u svim bendovima
Hammer Fall
Iron Maiden
Motorhead
Kiss
Black Sabbath
Ozzy
AC/DC
Judas Priest
Saxon
Scorpions
Halloween
Yngwie Malmsteen

... a po tebi je samo Kim Bendix Petersen zaduzen za sav kvalitet u svakom bandu u kojem je bio????
Ili ga volis samo zbog unikatnih vokalnih mogucnosti.
Seti se da je sedamdesetih u Danskoj on svirao gitaru i da je sasvim slucajno kao afirmisan muzicar upao kao vokal u Black Rose.
I ne mozes reci da ti je on omiljen u svim bandovima kada je poznata cinjenica da je vodja Mercyful Fate ne Kim, nego Rene (poznatiji kao Hank Shermann).
Btw,preslusaj "novi" Mercyful Fate sada pod imenom Force Of Evil,gde se cak i Michael Denner vratio na mesto drugog solo gitariste,svi su tu osim Kim,pa poslusaj i videces da gotovo identicno zvuce kao Mercyful Fate samo bez Kimovog vokala.
 
Dont_Break_The_Oath:
... a po tebi je samo Kim Bendix Petersen zaduzen za sav kvalitet u svakom bandu u kojem je bio????
Ili ga volis samo zbog unikatnih vokalnih mogucnosti.
Seti se da je sedamdesetih u Danskoj on svirao gitaru i da je sasvim slucajno kao afirmisan muzicar upao kao vokal u Black Rose.
I ne mozes reci da ti je on omiljen u svim bandovima kada je poznata cinjenica da je vodja Mercyful Fate ne Kim, nego Rene (poznatiji kao Hank Shermann).
Btw,preslusaj "novi" Mercyful Fate sada pod imenom Force Of Evil,gde se cak i Michael Denner vratio na mesto drugog solo gitariste,svi su tu osim Kim,pa poslusaj i videces da gotovo identicno zvuce kao Mercyful Fate samo bez Kimovog vokala.
Razlog zasto sam tako napisao je jer me je mrzelo da kuckam i MF i BR. I nista vise. Evo dodacu sada jos i to:
Black Rose
Mercyful Fate
 
mmmmmmmmmmmm,kako to lepo zvuci kada se izgovori-MERCYFUL FATE,tako nezno,tako suptilno,tako nevino,kao da je u pitanju neki sweet metal band,a tek nazivi albuma,tako sofisticiran naziv "Melissa",pa onda "Time", "9", "The Beginning".
A ispod toga se krije sam djavo.
Obozavam to kod njih sto daju tako naivna imena albuma dok su nazivi pesama i same pesme toliko satanisticki nastrojene.
 

Back
Top