ogranicen izbor

Vintroset

Ističe se
Poruka
2.471
nazalite se na vrhu planine, odjednom sa jedne vase strane vas najbolji, jednini pravi prijatelj koga znate tokom celog zivota se oklizne i uhvati za ivicu stene jedva se drzeci da ne padne, sa druge strane se to isto desi vasoj devojci / decku koju/ koga znate oko 8 meseci i mislite da je prava / pravi.
100% znate da imate vremena da pomognete samo jednom od njih, moke ce te pomoci:
1. prijatelju
2. devojci / decku
3. dok se vi odlucujete, poadose oboje
da su umest njih tu:
D isti taj prijetelj i devojka koju znate isto dugo koliko i tog prijaelja i isto znate da je prava kao sto je i prijatelj pravi??!!!!!
a) vasa dva dece, kako bi ste odlucili?
b) vase dete i vasa zena - majka deteta, zena koju najvise volite?
c) vase dete i vas roditelj?

dodatno pirtanje: ovaj odgovor sto damo sada, da li bi smo tako i postupili u datoj sitaciji ili ima odstupanja i koliko
da li nam se misljenje za odgovor menja, da li bi i u datoj situaciji postupili uvek isto ili bi posle nekog vremena drugacije postupili

ps. ako je tema za neki drugi pdf, npr. psihologija, ... vi je prebacite
 
Poslednja izmena:
Mislim da je pitanje besmisleno.
I da odgovoris nesto,u takvom trenutku ti sigurno ne bi razmisljao o tome,vec bi sav ekstra rad mozga usled napada adrenalina bio fokusiran na spas verovatno onoga koga prvo vidis,cak i da ti nije prijatelj.

Jer,kada bi se to desilo i sa osobom koju ne poznajem,i krenem da je uhvatim,i sa druge strane vidim recimo prijateljicu,sigurno ne bih pustila tu osobu i trcala da pomognem drugarici.
tu bi misao bila usmerena na sto brzem i efikasnijem izvlacenju tog neznanaca,da bih mogla pomoci drugarici.
 
100% znate da imate vremena da pomognete samo jednom od njih, moke ce te pomoci:
1. prijatelju
2. devojci / decku
3. dok se vi odlucujete, poadose oboje


dodatno pirtanje: ovaj odgovor sto damo sada, da li bi smo tako i postupili u datoj sitaciji ili ima odstupanja i koliko
da li nam se misljenje za odgovor menja, da li bi i u datoj situaciji postupili uvek isto ili bi posle nekog vremena drugacije postupili

Dok se ja odlucim popadase oboje. Meni savest mirna,ne lomim glavu sta bi bilo da l sam pogresnom dala ruku, sila prilike je ucinila svoje, vuci siti a ovce na broju. Skoro.
 
I dalje decka. Ako je prijatelj pravi, on bi zeleo da budem srecna do kraja zivota sa mojim deckom, tako da mu je moja sreca vaznija od njegovog zivota. Cak bi me i prijatelj, ako je pravi, uputio na to da spasim decka, a ne njega.
 
Pa zavisi, mogu ja da mislim da je prava, a da to ne bude istina, sto se cesto i desava, e sada da jeste prava, onda bi vec bilo drugacije...

Mada verujem da bi oboje popadali... -.-
 
Naravno da uspomene ostaju.
Generalno, čovek je toliko vezan za svoja sećanja da je to bolesno, a vezan je toliko zato što je ubeđen da ga njegova sećanja sačinjavaju.
Kao npr to što bi ti spasila recimo svog dečka, spasila bi ga jer misliš da bi bila srećna sa njim, zato što si nekad bila sa njim srećna, i toga se prisećaš, i projektuješ na budućnost. Misleći da će tako i biti.
A vi već sutra možda raskinete.
Zašto ne ostaviš svog dečka da izvisi, a svog prijatelja ne učiniš svojim dečkom?
:)
 

Back
Top