Monarhija u Srbiji

Ja sam za monarhiju.

Medjutim, smatram da kralj mora da zadovolji neke uslove. Kralj mora da bude Srbin i prema tome da bude paragon tradicionalnih srpskih kvaliteta, kao i cuvar tih tradicija. Kralj, dakle, treba da bude najveci Srbin od svih, u najpozitivnijem smislu pojma, ili da tome makar iskreno tezi.

Kralj-sekapersa koga neko moze i da ZAMISLI kako sedi u nekom sorosevsko-izdajnickom drustvu, NVO, tribini ili slicno i tamo se sa njima pederishe i klima glavom na te njihove trule fore ne sme nikad da bude srpski kralj, a ako bude, mora zbog te uvrede i izdaje da prodje kao Aleksandar Obrenovic.

Elem, neka se kandidati prepoznaju u toj prici.

Ako treba zbog svake '' seka perse da imamo krvave ruke '' , zar to nebi bila
manje više klanica a ne monarhija ? Onda će kasapi/ljudomorci da određuju
šta je kvalitetno srpstvo a šta je sekaperstvo .
Zar predposlednja klanička decenija , nije bila dovoljna za sve ?
Elem ,neka se velikosrpski kasapi prepoznaju u ovimpitanjima !?:dash::dash::dash:
 
Kao prvo , moja opaska se ne odnosi licno na tebe ,nego na generalni stav, koji bvleda u odredjenim krugovima , u nas .

Odavno primecujem da se srpska Kruna u samoj srbiji u tim krugovima mrzi daleko vise nego sto se mrze ustase i decoubice . Skoro ooliko , koliko se mrze Rusi .

Verujem da je toliko gadjenje neprimereno i istorijski neopravdano .
Takodje , verujem da je nemoguce gledati na stvari tako crno-belo , jer jednostavno ne odgovara istini .

Sto se samog Karadjaordja tice , on se nasao ujednom momentu u situaciji , da je morao da se prikljuci ustanku . A ustanak je poveden gotovo stihiski usled nemogucnosti njegovog odlaganja .
Tada , u tom momentu , bilo je samo oni , ili mi .
ta dva ubistva , koja je pocinio , neophodno je posmatrati iz perspektive trenutnih desavanja . Ja licno mislim da su oba bila krajnje opravdana .
Da ne govorim da je ocuha ubio da bi spasio ostatak porodice , a na majcino insistiranje . A opet , kazem , moraju se gledati okolnosti . Ili ocuh , ili ostatak porodice .
A slicno vazi i za njegovog brata . On je morao da zavede red na oslobodjenoj teritoriji i u tek formiranoj srpskoj vojsci . Vec je kaznio nekoliko silzdzija, pljackasa , silovatelja , a onda mu je stigla tuzba za silovanje koje je pocinio njegov brat .
Naravno da ga je obesio .
On se nije sam stavio na celo ustanka , nego sui ga knezovi izabrali , obzirom da je bio otresit covek , koji je jedini mogao da kontrolise narod .
Smatram da je nekorektno da se predstavlja u onom svetlu u kome nema istorikjjske istine . On je , kao narodni vozd , oslobodio Srbiju od Turaka i ona je bila slobodna 10 godina . To je zacetak moderne srpske drzave . Da tog ustanka nije bilo , ne bi bilo ni drugog , pa ne bi bilo ni Obrenovica . A nas Srbe bi od Turaka oslobadjali Rusi , ko sto su i ostale . Mi nismo grcka , pa da nam u pomoc pritekne cela Evropa , onako kako je njima . (9 to su naravno naplatili na mnoge nacine ) .
To je tad u to vreme bio jedini nacin . Komunistti nikad iniposto nisu voleli monarhiju . To jest , voleli b je oni da je hrvatska , al obzirom da je srpska , zaista su je mrzeli neverovatnom mrznjom .

Nema nikakvih istorijskih dokaza da je Kralj Petar I Karadjordjevic ucestvovao u smaknucu Aleksandra Obrenovica i Kraljice Drage Masin .
Prilikom sedanja na presto , polozio je cak zakletvu , da sa tim cinom nije imao nikakve veze .

Kralj Petar I Karadjordjevic je od 1903 kad je dosao na vlast , pa do 1912 godine , ne samo obogatio Srbijuj , nego je uspeo da iz sankcija izadje kao pobednik i da napravi od Srbije jednu zaista respektabilnu , regionalnu silu , ( naravno , na onim temeljima koje je postavio Kralj Milan , jer je on zapravo napravio Srpsku vojsku ).

Aleksandar nas je unakazio , stvaranjem Jugosavije . to jeste tacno .A njegov sin je morao da bezi iz zemlje , zbog okupacije jaceg neprijatelja i zbog ogomne 5 kolone koje smo dobili samim stvaranjem Jugosavije . Jer ... on je Kralj , a Kralj mora da se skloni , kako bi se drzava sacuvala .
Nema danas monarha u svetu , koji je ceste krvi , nacionalno .
Al je svaki Kralj nacionalista nacije , ciji je suveren .


Na kraju . nemoj misliti da sam je neko obozavalac svih dela koje su napravili Karadjordjevici .
takodje nekmoj da mislis da sam nesto zaljubljen u ovog prestolonaslednika , koji bas i nema nacionalni osecaj .
Da ne pricam , koliko sam se gnusao , kad je otisao u hrvatsku ambasadu na proslavu ...

Ja smatram da je Monarhija bolje resenje za nas Srbe , nego ovo sto sad imamo sa gomilom ovih politikanata . Da nase komsije imaju bilo koga da postave , odavno bi bili monarhije . Pre svega , hrvati i Slovenci . A Bosnjaci bi postavili Sultana .
Logicno je da ce Kralj da vodi racuna kakvu drzavu ostavlja svom nasledniku, za razliku od ovih sad , koji ce svojim naslednicima da ostave vile u Spaniji , Grckoj i na Baliju .

Dobro igumane ( dozvoljavaš da se našalim ) , mislim da nijedan organizacioni
oblik države neće imati uspeha u XXI veku na ustavnim načelima , koja zagovaraju :
1. opravdano ubistvo po bilo kom osnovu
2. da ubice nasleđuju ubijene
3. legalizaciju opljačkane / otete / prisvojene imovine
4. negativnu selekciju institucionalnih personalnih postavki
5. iništenje javnih institucija ( konkurs , kontrola tokova novca i kapitala i sl.)
6. istoriju na mitologiji ; prepisivačku nauku ; obrazovne institucije na izust


i da ne ređam svojstva predhodne monarhije , koja su preuzeli nasledni
sistemi i razvili ( te rasprostranili ) do imbicilnosti/perfekcije .

Nije zlo u maku , već u nečoveku !:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Sta mislite o povratku monarhizma u Srbiji, sa dinastijom Karadjordjevica na celu ??? Pisite, a ja cu se potruditi da razjasnim eventualne nedoumice vezane za ovo pitanje.

Po naslednom redu moraju biti Karadjordjevići, tu nema dileme.
Да али за изборну монархију не наследну, тако да би се грађани Србије прво определили да ли су за монархију као друштвено уређење тј. облик владавине, а ако јесу да грађани Србије бирају монарха.
Политичари су изгубили поверење и то је проблем, све је мањи одзив на изборима а ауторитет политичара се често доводи у питање од самих грађана, понајвише су политичари сами криви за такво стање излазећи на предизборне скупове са нереалним обећањима...

Ne znam da li ovo po zakonu postoji?

Političke stranke jesu izgubile poverenje naroda i ne vidim na političkoj sceni nikoga ko bi
mogao nešto pametno preduzeti.
Lično nisam oduševljena idejom o monarhiji, mada ne bi bilo loše u našoj situaciji, jer je kralj jedina nestranačka ličnost koja bi mogla ujediniti narod i kontrolisati rad političkih stranaka, da sve bude na dobrobit naroda a ne za njihovu stranačku kasu.

Dobro, vidim da ovde definitivno ima zabuna i predrasuda, pa cu pokusati da ih razjasnim.
Tacno, pogresio sam, trebalo je da stavim monarhija umesto monarhizam...:ok:
Ovako...Ne kaze se " za nista ", vec ni za sta. Karadjordje jeste ubio oca i brata, ali ije sigurno bezveze, iz hira. Njegov otac je pravio dosta problema dok su bezali u Austriju, cak je u jednom momentu hteo da se preda Turcima, cime bi zivot svih ljudi u zbegu bio zapecacen. Biravsi izmedju dva zla, izabrao je manje. Brata je likvidirao jer se previse osilio i poceo da cini zlodela misleci da ce mu time sto je brat Djordja Petrovica izbeci kaznu. Kazna mozda jeste bila drakonska, ali u vreme kada se tas na vagi pomerao i odlucivao pobede i poraze ustanika, i kada je trebalo zavesti red da bi se ustanak spasio, to je bila opravdana mera. To sto je on uvukao Srbe u rat sa Turskom imperijom, u stranice srpske istorije nije upisano crnim, vec zlatnim slovima, kao pocetak stvaranja moderne srpske drzave. Ustanak Srba je kasnije bio uzor mnogim ustancima na Balkanu protiv Turske, Prvi ustanak je bio opevan u narodnim pesmama i znacio je jedan novi pocetak.
To sto su Karadjordjevici zatirali Obrenovice ne bi trebalo da zacudi, jer je u toj igri samo jedan mogao da bude pobednik. Da se ne lazemo, ni Obrenovici nisu bili cvecke - na protiv, zar i oni nisu unistavali Karadjordjevice i konfiskovali im imovinu ( Aleksandar Obrenovic ) ??? Cak je u Ustavu 1869., poznatijem kao Namesnicki Ustav, jednim clanom
bio zabranjen povratak Karadjordjevica. Od svih Obrenovica jedino cenim Mihaila, velikog prosvetitelja, i delimicno njegovoc oca. Za Aleksandrovo ubistvo zasluzan je on sam svojim postupcima, dok u istoriji nije zabelezeno da je Petar I, najvoljeniji srpski kralj, imao veze sa ubistvom. Cak je i izjavio da bi vise voleo da bude predsednik republike nego kralj. Dalje ???
I dalje mi nije jasno da l je ubio rodjenog oca ili očuha?
 
Dobro igumane ( dozvoljavaš da se našalim ) , mislim da nijedan organizacioni
oblik države neće imati uspeha u XXI veku na ustavnim načelima , koja zagovaraju :
1. opravdano ubistvo po bilo kom osnovu
Mislis na komuniste 45 godine .
2. da ubice nasleđuju ubijene
Naravno, slazem se , s tim sto Karadjordjevici nisu poubijali Obrenovice . Za to nema nikakvih dokaza . Ima samo dokaza da je Milos naredio likvidaciju Karadjordja .
3. legalizaciju opljačkane / otete / prisvojene imovine
Opet ... Mislis na Broza i Kardelja
4. negativnu selekciju institucionalnih personalnih postavki
Jel i ovde mislis na nase drustvo , od 45 godine , pa do dana danasnjeg . Samo i jedino negativna selekcija i nista vise u tom periodu , a nismo bili monarhija , nego smo mi Srbi bili okupirani od hrvatskih komunista i njihovih slugu
5. iništenje javnih institucija ( konkurs , kontrola tokova novca i kapitala i sl.)
To se bas sad kod nas desava , a eto nismo Monarhija
6. istoriju na mitologiji ; prepisivačku nauku ; obrazovne institucije na izust
Istorija i Mitologija su dve sasvim odvojene stvari . I jedna i druga je i te kako potrebna svakom drustvu , pa i nasem . Jadan je narod , koji nema svoju mitologiju
i da ne ređam svojstva predhodne monarhije , koja su preuzeli nasledni

sistemi i razvili ( te rasprostranili ) do imbicilnosti/perfekcije .
Sve navedeno nema veze sa nasom prethodnom monarhijom , osim sto je nasledna . Al ne vidim da je i jedna Evtropska Monarhija drugacija .
Nije zlo u maku , već u nečoveku !:rtfm::rtfm::rtfm:

Al ti za mene kazes da sam necovek , ili za srpske Monarhe . Za nase Kraljeve . Za Cara Dusana , Kralja Milutina , za sve Nemanjice , pa Obrenovice i Karadjordjevice . A i za one pred-nemanjicke velike Zupane .
OU onom opisu gore , nisam samo razumeo , dal ti to mislis za Englesku Monarhiju , za Norvesku , Finsku , Holanndsku ... i tako dalje , il mislis samo da Srbi ne smeju da imaju Kralja , nego iskljucivo eve politikante i nikog vise ?
Koliko god da mi je grozan ovaj Prestolonaslednik u sadasnjem vremenu , jos su mi strasniji nasi iskljucivi repubilkanci . I opet ti kazem raspope ( dozvolices da se malo nasalim ), Karadjordje nije ubio oca , nego ocuha . Bio je najbolja figura , koja je trebala Srbiji u tom momentu .
Daleko adekvatniji nego sto je to na primer ... Sutanovac danas .
 
Al ti za mene kazes da sam necovek , ili za srpske Monarhe . Za nase Kraljeve . Za Cara Dusana , Kralja Milutina , za sve Nemanjice , pa Obrenovice i Karadjordjevice . A i za one pred-nemanjicke velike Zupane .
OU onom opisu gore , nisam samo razumeo , dal ti to mislis za Englesku Monarhiju , za Norvesku , Finsku , Holanndsku ... i tako dalje , il mislis samo da Srbi ne smeju da imaju Kralja , nego iskljucivo eve politikante i nikog vise ?
Koliko god da mi je grozan ovaj Prestolonaslednik u sadasnjem vremenu , jos su mi strasniji nasi iskljucivi repubilkanci . I opet ti kazem raspope ( dozvolices da se malo nasalim ), Karadjordje nije ubio oca , nego ocuha . Bio je najbolja figura , koja je trebala Srbiji u tom momentu .
Daleko adekvatniji nego sto je to na primer ... Sutanovac danas .

Dušan - ubistvom došao na vlast ; tri puta od pape uzeo zlato da uvede katoličanstvo
( na njegovomdvoru kapuciner držao katoličku službu ) ......... ubijen bratski
Milutin ........ oženio se detetom zbog vlasti i titula ........
Stefan Lazarević ,sravnio Srebrnicu sa zemljom ( Ratko amater za njega ) ......
Karađorđevići ...... ubijali svaka im čast - do miša u duvaru ..... tri puta narodnu
banku izneli iz zemlje u nepovrat ..........

MOŽE JOŠ ....... ali je nebitno .

Kažu da je taj ( otac /očuh ) , nesretnik što ga othrani imao belu kožu i
plave oči za razliku od Đorđa . On nije ubijen kao što pričaju zlonamernici ;
suđeno mu je u odsustvu za : veleizdaju države ( pobegao i odneo ustaničku
kasu ) i ustaničkog naroda , ubistva oca,brata i nekih ustaničkih glavaša .
Po ustavu tadašnje kneževine , sudio mu je vrhovni sud ( čiju ulogu je vršila
skupština kneževine ). Presuda je jednoglasno donešena . Suđenju je
prisustvovao pun saziv . Po jednoglasnoj presudi iznajmljen je egzekutor
iz Crne Gore ( vidi arhiv u Kragujevcu ).
Dakle , karađorđevići su nešto iz one izreke - nije igumane rečo tebi - zaista .

No da razjasnim :

Dobro igumane ( dozvoljavaš da se našalim ) , mislim da nijedan organizacioni
oblik države neće imati uspeha u XXI veku na ustavnim načelima , koja zagovaraju :
1. opravdano ubistvo po bilo kom osnovu
Mislis na komuniste 45 godine . Naravno , ali oni su to preuzeli od karađorđevića koji
to ostaviše državi u naslestvo ( a počelo je sa preuzimanjem vlasti )

2. da ubice nasleđuju ubijene
Naravno, slazem se , s tim sto Karadjordjevici nisu poubijali Obrenovice . Za to nema nikakvih dokaza . Ima samo dokaza da je Milos naredio likvidaciju Karadjordja .

Ne samo da su učestvovali , već u tim idama pobili su u svakoj varoši viđenije slobodo
misleće ljude ---- što ih pobiše ,nego nateraše skupštinu da ozakoni preuzimanje njihove
imovine ---- to su radili komunisti --- to su uradili i ovi ( kako rekoše podvukli su crtu )

3. legalizaciju opljačkane / otete / prisvojene imovine
Opet ... Mislis na Broza i Kardelja
Svakako , ali kao što rekoh model preuzet od karađorđevića .
4. negativnu selekciju institucionalnih personalnih postavki
Jel i ovde mislis na nase drustvo , od 45 godine , pa do dana danasnjeg . Samo i jedino negativna selekcija i nista vise u tom periodu , a nismo bili monarhija , nego smo mi Srbi bili okupirani od hrvatskih komunista i njihovih slugu

Mislim od 1903 do danas ---- uveo Pera čarapar , evropski bankrot .
5. uništenje javnih institucija ( konkurs , kontrola tokova novca i kapitala i sl.)
To se bas sad kod nas desava , a eto nismo Monarhija
Bilo od !903 , pa kako su se izdržavali karađorđrđevići .To traje i trajaće sve dok se ne uništi tajmodel
6. istoriju na mitologiji ; prepisivačku nauku ; obrazovne institucije na izust

Istorija i Mitologija su dve sasvim odvojene stvari . I jedna i druga je i te kako potrebna svakom drustvu , pa i nasem . Jadan je narod , koji nema svoju mitologiju
i da ne ređam svojstva predhodne monarhije , koja su preuzeli nasledni

Tačno je to što pričaš o potrebi i odvojenosti ; ali kod nas mitologija je istorija
- a to je razbojništvo (( da nije tako mnogi bi znali mnoge istine ; recimo da je
Stefan Nemanja ( Svetac srpski Simeon ) , ubio brata - velikog župana vizantijskog ,
da je bio katolik pa se zbog vlasti prekrstio i primio pravoslavlje , da je vršio
pretorsku vlast , te da su došli sa teritorije latina .... i td.))




Sve navedeno nema veze sa nasom prethodnom monarhijom , osim sto je nasledna . Al ne vidim da je i jedna Evtropska Monarhija drugacija .

Sve je osobenost naše vlasti u XX veku , pa do danadanašnjeg .

Nije zlo u maku , već u nečoveku !
 
@Sanovnik
@Победоносцев

Браћо и земљаци!

Исказ "ја сам за монархију" је легитиман. Исказ "ја сам за монархију, али..." је немогућ.

Принцип наслеђивања, дакле извесности у погледу преузимања власти је фундамент...

Istorija govori nesto sasvim drugo, i u Srbiji i svuda.
 
Монархија одговара нашој историји и традицији, подразумева нестраначку личност на челу државе, те је мој избор свакако Парламентарна Монархија !
 
Ja sam za monarhiju.

Medjutim, smatram da kralj mora da zadovolji neke uslove. Kralj mora da bude Srbin i prema tome da bude paragon tradicionalnih srpskih kvaliteta, kao i cuvar tih tradicija. Kralj, dakle, treba da bude najveci Srbin od svih, u najpozitivnijem smislu pojma, ili da tome makar iskreno tezi.

Kralj-sekapersa koga neko moze i da ZAMISLI kako sedi u nekom sorosevsko-izdajnickom drustvu, NVO, tribini ili slicno i tamo se sa njima pederishe i klima glavom na te njihove trule fore ne sme nikad da bude srpski kralj, a ako bude, mora zbog te uvrede i izdaje da prodje kao Aleksandar Obrenovic.

Elem, neka se kandidati prepoznaju u toj prici.

У томе је главни проблем, не бираш ти тог великосрбина.. једном одлучан и способан, па онда наредних 6 генерација секаперси.

Монархија је добра овако за кинђурење, али неспојива са ситуациом каква је данас у Србији..
 
Dušan - ubistvom došao na vlast ; tri puta od pape uzeo zlato da uvede katoličanstvo
( na njegovomdvoru kapuciner držao katoličku službu ) ......... ubijen bratski
Milutin ........ oženio se detetom zbog vlasti i titula ........
Stefan Lazarević ,sravnio Srebrnicu sa zemljom ( Ratko amater za njega ) ......
Karađorđevići ...... ubijali svaka im čast - do miša u duvaru ..... tri puta narodnu
banku izneli iz zemlje u nepovrat ..........

MOŽE JOŠ ....... ali je nebitno .

Kažu da je taj ( otac /očuh ) , nesretnik što ga othrani imao belu kožu i
plave oči za razliku od Đorđa . On nije ubijen kao što pričaju zlonamernici ;
suđeno mu je u odsustvu za : veleizdaju države ( pobegao i odneo ustaničku
kasu ) i ustaničkog naroda , ubistva oca,brata i nekih ustaničkih glavaša .
Po ustavu tadašnje kneževine , sudio mu je vrhovni sud ( čiju ulogu je vršila
skupština kneževine ). Presuda je jednoglasno donešena . Suđenju je
prisustvovao pun saziv . Po jednoglasnoj presudi iznajmljen je egzekutor
iz Crne Gore ( vidi arhiv u Kragujevcu ).
Dakle , karađorđevići su nešto iz one izreke - nije igumane rečo tebi - zaista .

No da razjasnim :

Dobro igumane ( dozvoljavaš da se našalim ) , mislim da nijedan organizacioni
oblik države neće imati uspeha u XXI veku na ustavnim načelima , koja zagovaraju :
1. opravdano ubistvo po bilo kom osnovu
Mislis na komuniste 45 godine . Naravno , ali oni su to preuzeli od karađorđevića koji
to ostaviše državi u naslestvo ( a počelo je sa preuzimanjem vlasti )

2. da ubice nasleđuju ubijene
Naravno, slazem se , s tim sto Karadjordjevici nisu poubijali Obrenovice . Za to nema nikakvih dokaza . Ima samo dokaza da je Milos naredio likvidaciju Karadjordja .

Ne samo da su učestvovali , već u tim idama pobili su u svakoj varoši viđenije slobodo
misleće ljude ---- što ih pobiše ,nego nateraše skupštinu da ozakoni preuzimanje njihove
imovine ---- to su radili komunisti --- to su uradili i ovi ( kako rekoše podvukli su crtu )

3. legalizaciju opljačkane / otete / prisvojene imovine
Opet ... Mislis na Broza i Kardelja
Svakako , ali kao što rekoh model preuzet od karađorđevića .
4. negativnu selekciju institucionalnih personalnih postavki
Jel i ovde mislis na nase drustvo , od 45 godine , pa do dana danasnjeg . Samo i jedino negativna selekcija i nista vise u tom periodu , a nismo bili monarhija , nego smo mi Srbi bili okupirani od hrvatskih komunista i njihovih slugu

Mislim od 1903 do danas ---- uveo Pera čarapar , evropski bankrot .
5. uništenje javnih institucija ( konkurs , kontrola tokova novca i kapitala i sl.)
To se bas sad kod nas desava , a eto nismo Monarhija
Bilo od !903 , pa kako su se izdržavali karađorđrđevići .To traje i trajaće sve dok se ne uništi tajmodel
6. istoriju na mitologiji ; prepisivačku nauku ; obrazovne institucije na izust

Istorija i Mitologija su dve sasvim odvojene stvari . I jedna i druga je i te kako potrebna svakom drustvu , pa i nasem . Jadan je narod , koji nema svoju mitologiju
i da ne ređam svojstva predhodne monarhije , koja su preuzeli nasledni

Tačno je to što pričaš o potrebi i odvojenosti ; ali kod nas mitologija je istorija
- a to je razbojništvo (( da nije tako mnogi bi znali mnoge istine ; recimo da je
Stefan Nemanja ( Svetac srpski Simeon ) , ubio brata - velikog župana vizantijskog ,
da je bio katolik pa se zbog vlasti prekrstio i primio pravoslavlje , da je vršio
pretorsku vlast , te da su došli sa teritorije latina .... i td.))




Sve navedeno nema veze sa nasom prethodnom monarhijom , osim sto je nasledna . Al ne vidim da je i jedna Evtropska Monarhija drugacija .

Sve je osobenost naše vlasti u XX veku , pa do danadanašnjeg .

Nije zlo u maku , već u nečoveku !

Cini mi se , kolega da izvrcete istinu . Svako ko u istoj situaciji ne bi ubio yog ocuha, na putu , pogubio bi ostatak porodice , na najsvirepiji nacin .

Da li ti zelsi da kazess, da nismo imali monarhiju , ne bi tolio srpske dece stradalo na Sremskom Frontu i komunisti ne bi ubili toliko Srba a njihovu imovinu ne bi opljackali .
Sto se tice iznisenja kase iz drzave .. bas me zanima , sta bi ti uredio s kasom u istoj situaciji . Dal bi je ostavio Austrijancima , odnosno nemcima ?
Milutin se ozenio Simonidom , koja je imala 9 godina , ali insinuacije o njegovoj pedofiliji su monstuozne . On nije radio nista sto nije u skladu sa obicajuma tog vremena, ( samo je mnogo stvari radio boljenego drugi ) . Stvorio je stajacu Srpsku vojsku , i kasnije je Dusan moga da uradi sve sto je uradio , zahvaljujuci tome .
Niko od nasih vladara , pre najezde Turaka , nije rado nista sto nije uobicajeno za to vreme i za te okolnosti . Sve sto su uradili , potpuno je normalno za to vreme i za obicaje ui tom vremenu i nema dvora na kojem se nisu dogadjale slicne ili site stvari .
Mi z, zaboga , nismo mogli da imamo republiku u srednjem veku .

Konstatacija , da je kod NAS , istorija i mitologija jedno te isto je netacna .
Gde to i za koga ???? Kad upises Istoriju u Srbiji , ucis istoriju , onakva kava je zvanicna istorija ...ne Mitologija . U Srednjoj skoli takodje , pa i u osnovnoj . Sto je sasvim normalno , jer deci predaju oni koji su zavrsili taj fakultet , pa bi rte zamolio , odkud ta teza da su kod nas Mitologija i Istorija izmesane , da je kod nas MIT isto sto i istorija ... ???? Odkud to . to je neko opste mesto, ali je netacno .
 
У томе је главни проблем, не бираш ти тог великосрбина.. једном одлучан и способан, па онда наредних 6 генерација секаперси.

Монархија је добра овако за кинђурење, али неспојива са ситуациом каква је данас у Србији..

Kakvog bre velikosrbina .
Eto sad imamo malosrbe na vlasti ...
AA sto se ostalog tice , ustavna parlamentarna monarhija je cisto stvar ocuvanja tradicije .
He bi ga , sad se zadesio ovaj , presto;lonaslednik , koji odlazi u hrvatsku ambasadu ... tako da ....
 
Sve stranke se slažu po jednom pitanju: monarhija ne treba Srbiji.

Što se stranačkog naroda tiče on se slaže po jednom pitanju: Srbiji treba lider ali da to bude iz njihove stranke

Što se Srba tiče kraljevina je jedino rešenje naspram privatnih firmi za nerad i uzimanje državnog novca stručno nazvanim "politička stranka".

Čak i da uspostavimo monarhiju - mnogi politikanti će preko noći otrčati do dvora

Nije tacno. SPO i NS su se deklarisale kao politicke partije koje jesu za uvodjenje monarhistickog oblika vladavine. Nista ne zavisi od politickih partija, ako gradjani Srbije na referendumu izglasaju monarhiju, one ne smeju da budu protiv volje naroda.
 
Svi koji protiv monarhije koriste argumente tipa " Aca je seka persa " i " Aleksandar ne zna srpski " samo pokazuju nedostatak zdravih argumenata protiv monarhije. Ovde je prica o monarhiji, ne o Aleksandru II. Monarhija jeste dobro drzavno uredjenje, kao sto je i dobro drzavno uredjenje republika. Samo postoji jedna cinjenica - nije svako drzavno uredjenje za svaku drzavu. Ta cinjenica se u istoriji se pokazivala tacnom u vise navrata. Srbija je najvece svoje uspehe ostvarivala u monarhiji. Srbija ima nesto vise od 400 godina monarhistickih tradicija, a samo 65 godina republikanskih, sto nije argument za monarhiju, odnosno protiv republikanizma, vec samo pokazatelj koliko je Srbija bila monarhija, da bi se videlo da prica o monarhiji i te kako ima smisla. Drugo, u ovim teskim vremenima vise nego potrebno je imati narodno jedinstvo. A to narodno jedinstvo moze da pruzi iskljucivo monarh ( bio on Aleksandar, Petar ili neko treci ) koji jeste nestranacka licnost i ima ceremonijalne duznosti i ovlascenja. U sustini, njegove ingerencije nisu nesto mnogo manje od ingerencija predsednika republike. Uvodjenjem monarhije put u Evropsku uniju bi bezmalo bio laksi, jer bi onda bila ostvarena mnogo veca saradnja sa monarhistickim drzavama kao sto su Velika Britanija, Svedska, Danska, Spanija, Holandija, Lihtenstajn, Luksemburg. Takodje bi doslo do poboljsanja odnosa sa bliskoistocnim drzavama koje su takodje monarhije, uz to, jedan od najboljih prijatelja Alekandra II je omanski suveren. Ako iznosite argumente, bilo da su oni za ili protiv monarhije, ondaneka budu to zdravi argumenti, ali U VEZI MONARHIJE, a ne protiv Aleksandra II, komunizma, Karadjordjevica i sl., jer time ova rasprava gubi smisao.
 
Svi koji protiv monarhije koriste argumente tipa " Aca je seka persa " i " Aleksandar ne zna srpski " samo pokazuju nedostatak zdravih argumenata protiv monarhije. Ovde je prica o monarhiji, ne o Aleksandru II. Monarhija jeste dobro drzavno uredjenje, kao sto je i dobro drzavno uredjenje republika. Samo postoji jedna cinjenica - nije svako drzavno uredjenje za svaku drzavu.


Tako je.

Srbija ima nesto vise od 400 godina monarhistickih tradicija, a samo 65 godina republikanskih,

Pa sad, tako je skoro svakom republikom. Monarhije su postojale vekovima a republike tek od 19., 20. veka.

A to narodno jedinstvo moze da pruzi iskljucivo monarh ( bio on Aleksandar, Petar ili neko treci ) koji jeste nestranacka licnost i ima ceremonijalne duznosti i ovlascenja.

Pod uslovom da se građani/podanici opredele za monarhiju što, koliko ja pratim, ni izbliza nije realnost.

Uvodjenjem monarhije put u Evropsku uniju bi bezmalo bio laksi, jer bi onda bila ostvarena mnogo veca saradnja sa monarhistickim drzavama kao sto su Velika Britanija, Svedska, Danska, Spanija, Holandija, Lihtenstajn, Luksemburg. Takodje bi doslo do poboljsanja odnosa sa bliskoistocnim drzavama koje su takodje monarhije, uz to, jedan od najboljih prijatelja Alekandra II je omanski suveren.

Monarhija ili republika je načelno pitanje i ne treba to povezivati sa nekim jednokratnim ciljem. A isam rezon mi se čini pogrešan - ako kažemo da bismo kao monarhija poboljšali odnose sa drugim monarhijama, logično je onda da bismo pokvarili odnose sa republikama.

Ako iznosite argumente, bilo da su oni za ili protiv monarhije, ondaneka budu to zdravi argumenti, ali U VEZI MONARHIJE, a ne protiv Aleksandra II, komunizma, Karadjordjevica i sl., jer time ova rasprava gubi smisao.

:ok:
 
Tako je.



Pa sad, tako je skoro svakom republikom. Monarhije su postojale vekovima a republike tek od 19., 20. veka.



Pod uslovom da se građani/podanici opredele za monarhiju što, koliko ja pratim, ni izbliza nije realnost.



Monarhija ili republika je načelno pitanje i ne treba to povezivati sa nekim jednokratnim ciljem. A isam rezon mi se čini pogrešan - ako kažemo da bismo kao monarhija poboljšali odnose sa drugim monarhijama, logično je onda da bismo pokvarili odnose sa republikama.



:ok:


Republike postoje jos u Herodotovoj, Platonovoj i Aristotelovoj tipologiji vladavina. ;)
 
Cini mi se , kolega da izvrcete istinu . Svako ko u istoj situaciji ne bi ubio yog ocuha, na putu , pogubio bi ostatak porodice , na najsvirepiji nacin .

Da li ti zelsi da kazess, da nismo imali monarhiju , ne bi tolio srpske dece stradalo na Sremskom Frontu i komunisti ne bi ubili toliko Srba a njihovu imovinu ne bi opljackali .
Sto se tice iznisenja kase iz drzave .. bas me zanima , sta bi ti uredio s kasom u istoj situaciji . Dal bi je ostavio Austrijancima , odnosno nemcima ?
Milutin se ozenio Simonidom , koja je imala 9 godina , ali insinuacije o njegovoj pedofiliji su monstuozne . On nije radio nista sto nije u skladu sa obicajuma tog vremena, ( samo je mnogo stvari radio boljenego drugi ) . Stvorio je stajacu Srpsku vojsku , i kasnije je Dusan moga da uradi sve sto je uradio , zahvaljujuci tome .
Niko od nasih vladara , pre najezde Turaka , nije rado nista sto nije uobicajeno za to vreme i za te okolnosti . Sve sto su uradili , potpuno je normalno za to vreme i za obicaje ui tom vremenu i nema dvora na kojem se nisu dogadjale slicne ili site stvari .
Mi z, zaboga , nismo mogli da imamo republiku u srednjem veku .

Konstatacija , da je kod NAS , istorija i mitologija jedno te isto je netacna .
Gde to i za koga ???? Kad upises Istoriju u Srbiji , ucis istoriju , onakva kava je zvanicna istorija ...ne Mitologija . U Srednjoj skoli takodje , pa i u osnovnoj . Sto je sasvim normalno , jer deci predaju oni koji su zavrsili taj fakultet , pa bi rte zamolio , odkud ta teza da su kod nas Mitologija i Istorija izmesane , da je kod nas MIT isto sto i istorija ... ???? Odkud to . to je neko opste mesto, ali je netacno .

Poštovani kolega ,
uobičajeno je od Gilgameša do današnjih dana da se kaže:
1. neistina = laž
2. prisvajanje tuđeg = krađa
3. oduzimanje života = zločin protivu čovečnosti
4. obljubljivanje maloletnika = seksualni zločin
5. uvođenje u rat , pa bežanje = izdajstvo prvoga reda
6 . 1+2+3+4+5 ....= ništarija/čisto društveno zlo

Pa ako su ovo činili tamo neki ( monarhisti-četnici-komunisti-demokrate .........),
to ne znači da treba i ja da činim ; dakle , istorijske činjenice su da je vlast u
šumadiji i pomoravlju ceo XX vek bila vlast ništaka - stoga je važno koji sistem
usvajamo ( procenjujući svojstva današnjih političkih lidera , treba nam sistem
6 mesečnog mandata sa pravom jednog reizbora - a nakon toga totalno skeniranje
imovine uže i šire familije i prijatelja ---- znam da sanjam ,ali rekoh da olakšam duši ).

Sve najbolje ! :whistling:
 
Svi koji protiv monarhije koriste argumente tipa " Aca je seka persa " i " Aleksandar ne zna srpski " samo pokazuju nedostatak zdravih argumenata protiv monarhije. Ovde je prica o monarhiji, ne o Aleksandru II. Monarhija jeste dobro drzavno uredjenje, kao sto je i dobro drzavno uredjenje republika. Samo postoji jedna cinjenica - nije svako drzavno uredjenje za svaku drzavu. Ta cinjenica se u istoriji se pokazivala tacnom u vise navrata. Srbija je najvece svoje uspehe ostvarivala u monarhiji. Srbija ima nesto vise od 400 godina monarhistickih tradicija, a samo 65 godina republikanskih, sto nije argument za monarhiju, odnosno protiv republikanizma, vec samo pokazatelj koliko je Srbija bila monarhija, da bi se videlo da prica o monarhiji i te kako ima smisla. Drugo, u ovim teskim vremenima vise nego potrebno je imati narodno jedinstvo. A to narodno jedinstvo moze da pruzi iskljucivo monarh ( bio on Aleksandar, Petar ili neko treci ) koji jeste nestranacka licnost i ima ceremonijalne duznosti i ovlascenja. U sustini, njegove ingerencije nisu nesto mnogo manje od ingerencija predsednika republike. Uvodjenjem monarhije put u Evropsku uniju bi bezmalo bio laksi, jer bi onda bila ostvarena mnogo veca saradnja sa monarhistickim drzavama kao sto su Velika Britanija, Svedska, Danska, Spanija, Holandija, Lihtenstajn, Luksemburg. Takodje bi doslo do poboljsanja odnosa sa bliskoistocnim drzavama koje su takodje monarhije, uz to, jedan od najboljih prijatelja Alekandra II je omanski suveren. Ako iznosite argumente, bilo da su oni za ili protiv monarhije, ondaneka budu to zdravi argumenti, ali U VEZI MONARHIJE, a ne protiv Aleksandra II, komunizma, Karadjordjevica i sl., jer time ova rasprava gubi smisao.

Ako je priča o monarhiji u opštem smislu , onda naslov teme nije joj prikladan .
A kad kažeš : Monarhija u Srbiji ; onda kao da si rekao ajde da krunišemo potomka
karađorđevića ( jer nemaš koga , oni su sa svojim istomišljenicima istrebili Obrenoviće ,
nije valjda reč o krunisanju Šešelja/Dačića/Krkobaboća/Vučića/Borisa .... ili bilo koga
--- pa nije reč valjda , o krunisanju ciganskog kralja ).
Dakle , ko bi njega za monarha? Vuk Drašković i bratija ? Mislim na ovoga što ga
Šešelj šlaufom pijanog izvodio iz kafane - sećaš se !

Što se tiče uspeha , nisi se izjasnio šta misliš pod uspehom.
monarhija = preko2,5 miliona mrtvih
narodna republika = ~ 0,5 milona mrtvih

Republika je izvršila industrijalizaciju i podigla standar građana iznad
mnogih evropskih zemalja -- monarhisti/socijalisti/demokrate za 20
parlamentarnih godina stvar su sveli na stanje , gde ima više gladnih
i žednih nego sitih i napitih ( vladavina kriminala ) .Drpokratija !

Štaće nam ujedinjen narod ; XIX vek je prošao !?
Treba nam složni i homogeni građani i pravične/mudre institucije !

Ljudi žele da žive siti su '' za kralja i otadžbinu '' , a zlato i kapital
u dijasporu na kraljevske račune .
:rtfm::dash:
 
Zamolio bi vas kolega da , obzirom na uporne tvrdnje , iznesete bilo koji dokaz , da je Kralj Milutin , imao seksualne odnose sa Simonidom pre njemne 16 godine ....
Il da batalimo ovo besmisleno prepucavanje .
sto se mene tice , postoji samo srpska Kruna , s jedne i komunisti se druge strane .
I nema nikog vise , osim komunistickih pomagaca , to jest ustasa ili Jugoslovena . Sto se mene tice , izbotr je lak i jednostavan . Pogotovo kad se uzme u obzir skucenst izbora .
Kralj mora da bude Srbin , da se sroppskii oseca i da srpski razmislja . Mora da bude nacionalista , u najboljem smislu te reci . Sve ostalo ne valja , i nama smisla , obzirom da mi Srbi ne mozemo naci ni jednog srpskog nacionalistu u celoj ovoj politikantskoj kakafoniji .
Vatati se za Gilgamesa , Ramajanu i Mahabharatu .
Nego da li od Gilgamesa , pa na ovamo vazi i ono da je Mercedes jako dobar automobil , il je to nivojeg datuma ?
 
Poslednja izmena:
Kad sam rekao '' građanstvo '' , odmah sam definisao jedan od organizacionih
oblika predpostavljene država ( naime , smatram da su građanske države za
čoveka od integriteta - '' koji stoji na sopstveno JA'' - životno bolje od takozvanih
narodnih država ) .

A što se tiče građanskog sloja , on je u XX veku platio svoj danak ( obrenovići
uništili su turski građanski sloj ; karađorđevići uništili su obrenovićski građanski
sloj ; brozovci uništiše karađorđrevićski ; miloševićevcii uništiše brozovce .........
.... i tako to biva na ovim prostorima ) .

Ja lično stojim na stanovištu da je šumadija sa pomoravljem pod jednovekovnom
okupacijom ; te da njih treba da ugleda sloboda , kako bi se tek odlučivali kakvu
će organizacionu strukturu da izgrade .:rtfm:

Sve drzave u EU su izrazito nacionalne , sem Francuske .
Nasa takozvana elita na zalost , nezna razliku izmedju Gradjanske Drzave , i Gradzjanski uredjenog drustva , pa je to kamen spoticanja i ono zrno bibera sto buni nase vajne drzavnioke od 45 , pa do dana danasnjeg .
 
Zamolio bi vas kolega da , obzirom na uporne tvrdnje , iznesete bilo koji dokaz , da je Kralj Milutin , imao seksualne odnose sa Simonidom pre njemne 16 godine ....
Il da batalimo ovo besmisleno prepucavanje .
sto se mene tice , postoji samo srpska Kruna , s jedne i komunisti se druge strane .
I nema nikog vise , osim komunistickih pomagaca , to jest ustasa ili Jugoslovena . Sto se mene tice , izbotr je lak i jednostavan . Pogotovo kad se uzme u obzir skucenst izbora .
Kralj mora da bude Srbin , da se sroppskii oseca i da srpski razmislja . Mora da bude nacionalista , u najboljem smislu te reci . Sve ostalo ne valja , i nama smisla , obzirom da mi Srbi ne mozemo naci ni jednog srpskog nacionalistu u celoj ovoj politikantskoj kakafoniji .
Vatati se za Gilgamesa , Ramajanu i Mahabharatu .
Nego da li od Gilgamesa , pa na ovamo vazi i ono da je Mercedes jako dobar automobil , il je to nivojeg datuma ?

Kao što ti , poštovani prijatelju , nemaš dokaze da nije , tako i ja nemam
dokaze da jeste ; ali etika ili pak moral su namojoj strani , jer i tebi i meni
je poznata činjenica da se zvanično oženio sa detetom biološki nezrelim
zarad privilegija u carskoj vizantijskoj porodici ( a takav čin i tad , kao i sad
je nizak udarac moralu / etici ) . Dakle , Milutin nije dobar primer karakternog
čoveka , isto kao i Dačić ( na današnji dan ) .

Namera mi nije bila da se prepucavamo , već da vodimo dijalog i razmenjujemo
razmišljanja na postavljenu temu .

Pošto si ti izgleda , isključivo za karađorđevićsku monarhiju , ja očigledno
nisam ; zaista ne možemo da nastavimo dijalog ( a Gilgameša pomenuh ,
jer rekoše da se pod njegovom vladavinom jauk ljudi čuo do neba - sam ep
je dosta poučan i smatra se jednim od najstarijim pisanim delom ) .:klap:
 

Ako me pamćenje ne vara , ovaj ovde je poznat kao : Pera čarapar , Pera pasuljar ,
Pera evropski bankrot ( kažu da je državna blagajna platila mnoge njegove račune , čak
i dugove piljarima i kasapima kod kojih je bio na crnoj listi kupaca - kad jedošao na vlast,
samo da bi ga skinuli sa stranica evropskih nivina , koje su non -stop pisale o njegovom
moralu ) , Pera legionar ( kao mladi oficir bio je u bosni sa zadatkom da diže nacionalne
ustanke i bune , sa manje ili više uspeha bosanske nahije su zakrvavele ; tadašnja
evropska zajednica , uvela je sankcije na toj teritoriji - vojno intervenisala i odlučila da
astrougarska anektira bosnu ) .
Ima toliko toga o njemu - svake godine na dan njegove legionarske jedinice , pročita
se njegovo oficirsko ime ; inače , ta jedinica poznata je kao elitna jedinica za čišćenje
( pobila je toliko civilno stanovništvo - a danas se za takve radnje kaže da su
radnje protivu čovečnosti ) .
Kako reče jedan učesnik u ovoj diskusiji , on je najvoljeniji kralj u narodu ; '' naročito
tamo gde su njgove jedinice bile na zadatku čišćenja ( ulemek je za njega amater ) .
:rtfm::rtfm::dash::dash:
 
Kao što ti , poštovani prijatelju , nemaš dokaze da nije , tako i ja nemam
dokaze da jeste ; ali etika ili pak moral su namojoj strani , jer i tebi i meni
je poznata činjenica da se zvanično oženio sa detetom biološki nezrelim
zarad privilegija u carskoj vizantijskoj porodici ( a takav čin i tad , kao i sad
je nizak udarac moralu / etici ) . Dakle , Milutin nije dobar primer karakternog
čoveka , isto kao i Dačić ( na današnji dan ) .

Namera mi nije bila da se prepucavamo , već da vodimo dijalog i razmenjujemo
razmišljanja na postavljenu temu .

Pošto si ti izgleda , isključivo za karađorđevićsku monarhiju , ja očigledno
nisam ; zaista ne možemo da nastavimo dijalog ( a Gilgameša pomenuh ,
jer rekoše da se pod njegovom vladavinom jauk ljudi čuo do neba - sam ep
je dosta poučan i smatra se jednim od najstarijim pisanim delom ) .:klap:

Nije tacno da je Milutin zeleo da se ozeni sestogodisnjom devojcicom. Prvi kandidat za srpsku kraljicu bila je sestra tadasnjeg vizantijskog vasilevsa Adronika II Paleologa, ali posto ona niposto, ni po koju cenu nije zelela da napusti Carigrad da bi otisla u Srbiju. Tek onda je pred ostarelim vasilevsom preostala samo jedna mogucnost - da posalje svoju kcer Simonidu. Tako da mozemo da konstatujemo da Simonida nije bila iskljucivo Milutinov izbor. Sto se tice brakova iz koristi, to je bio osnovni akt diplomatije srednjeg veka. Ovo sa sestogodisnjom devojcicom jeste presedan, sto ne znaci da takvih nije bilo sirom Evrope.
 
Kao što ti , poštovani prijatelju , nemaš dokaze da nije , tako i ja nemam
dokaze da jeste ; ali etika ili pak moral su namojoj strani , jer i tebi i meni
je poznata činjenica da se zvanično oženio sa detetom biološki nezrelim
zarad privilegija u carskoj vizantijskoj porodici ( a takav čin i tad , kao i sad
je nizak udarac moralu / etici ) . Dakle , Milutin nije dobar primer karakternog
čoveka , isto kao i Dačić ( na današnji dan ) .

Namera mi nije bila da se prepucavamo , već da vodimo dijalog i razmenjujemo
razmišljanja na postavljenu temu .

Pošto si ti izgleda , isključivo za karađorđevićsku monarhiju , ja očigledno
nisam ; zaista ne možemo da nastavimo dijalog ( a Gilgameša pomenuh ,
jer rekoše da se pod njegovom vladavinom jauk ljudi čuo do neba - sam ep
je dosta poučan i smatra se jednim od najstarijim pisanim delom ) .:klap:

da . Ja nemam doklaze da nije , pa zato i ne optuzujem .
Usput, ja nisam iskljuciv , sem u nacelu da ja Monarhija bolja od republike .
Pogotovo ovakve republike . A Karadjordjevici se namecu samo po sebi , kao jedini legalni pretendenti na presto .
Pre ce biti , da ste vi , cenjeni kolega iskljuicivi u dokazivanju , da je od svakog Srpskog monarha mnogo moralnija i podobnija licnost ... na primer , Vasil tupurkovski ili Goran Svilanovic jer nije ubio ni Brata ni ocuha , niti se zenio maloletnicama , niti je bezao iz zemlje 41 godine . Za mene je to neprihvatljivo . Kakav je otac , koji je udao tako malo dete za srpskog Kralja?

Za mene , to nema smisla
 
da . Ja nemam doklaze da nije , pa zato i ne optuzujem .
Usput, ja nisam iskljuciv , sem u nacelu da ja Monarhija bolja od republike .
Pogotovo ovakve republike . A Karadjordjevici se namecu samo po sebi , kao jedini legalni pretendenti na presto .
Pre ce biti , da ste vi , cenjeni kolega iskljuicivi u dokazivanju , da je od svakog Srpskog monarha mnogo moralnija i podobnija licnost ... na primer , Vasil tupurkovski ili Goran Svilanovic jer nije ubio ni Brata ni ocuha , niti se zenio maloletnicama , niti je bezao iz zemlje 41 godine . Za mene je to neprihvatljivo . Kakav je otac , koji je udao tako malo dete za srpskog Kralja?

Za mene , to nema smisla

Srbija trenutno nalazi se u trendu gubljenja biološkog tkiva ; dakle, ona
nestaje. Već deceniju ipo država gubi po jedan gradić . Naprosto sve nas
je manje i manje . Oko milion izbeglica je pristiglo , no opet nas je manje.
To nestajanje / biološko umiranje države ima svoje korene ; no zasigurno
može se ustvrditi da biološka masa Srbije je bezperspektivna i evolutivne
njene moći su presahle . Dakle , dok planeta beleži porast stanovništva ,
mi smo u konstantnom opadajućem trendu . Izgleda da nas život izbacuje
iz svog organizma kao strano telo .

Da se spreči ovaj trend ( kako bi rekli mantijaši : da se skine anatema
i prokletstvo ) , potrebno je mnogo promišljanja i učenja na istorijskim
greškama . Očigledna je stvar , da smo u XIX a naročito u XX veku
načinili kardinalne greške , koje nas sad stižu sa multipliciranim moćima.
Dakle , kad govorimo javno o promeni društvenog uređenja , ja smatram
da je trenutak da kažemo istinu i samo istinu , o bar dva poslednja veka ;
da potanko porazmislimo o genocidu nad sopstvenim stanovništvom u
bar poslednjem veku ---- tad ćemo otkriti , koji nam moralni profil vođa /
/ lidera treba da se ne izbrišemo iz knjige živih .


Očigledna je istina da XX vek nam nije podario uzorne vođe / lidere .
A kad kažem uzoran , onda mislim na : pravična , čovekoljubiva ,
mudra i poštena čoveka ( čistih ruku ) ; dakle , čovek koji bi mogao
da mi u svemu bude dika . Znaš , kad se preispituje tuđ karakter ,
čovek treba sebe da pita , dali bi on mogao da mi bude : komšija ,
rođak , blizak rođak , roditelj , dete -- dali bimogao da mu poverim
život ( svoj , svoje dece , svoje familije ili prijatelja ) ..... i tako to .
Pa ako bar jedno je nemoguće , onda taj nije za mene .
Ja zaista nisam našao takvog vođu na srpskom nebu , a međ
karađorđevićima nikako .

Stoga i pitah na početku dal monarhija s njima ; a znaš ono ,
ako gradiš nešto : sa zidarima , zidar si -- sa pekarima , pekar si --
sa lekarima , lekar si -- sa kovačima , kovač si -- sa karađorđevićima
: oco ubica , brato ubica , ubica , seci kesa / pljačkaš narodnih
banki , ........ , prekrst , izdajnik ,.... i ko zna šta sve možeš da budeš !

Dakle , ne bih s njima ( ni sa ovima ) , dobro ću razmisliti - i ako od
mene ništa ne zavisi .:rtfm:
 

Back
Top