Nasilje nad ženom i Vaš prag tolerancije

Ne tolerišem nasilje, generalno. Mislim da svako ko je pretrpeo neki vid nasilja mora da izbaci tu osobu iz svog života a ako nas neko tera na nasilje (nervira nas, ne prija nam, čini nam loše) treba da ga isključimo iz života pre nego dođe do "pucanja". Nasilje je uvek izraz slabosti i nekontrole.
 
Stara arapska poslovica kaze:
"Ako se nesto desi prvi put,mozda se vise i nece ponoviti..
Ali,ako se desi i drugi put,uvek ce se desavati".

Srpska novokomponovana poslovica kaze:
"Ako me prevaris jednom,onda sam naivan.
Ako me prevaris i drugi put,onda sam vec budala".

Dakle,ko ne izvuce pouke iz prvog iskustva o necemu,ponavljace greske i ubuduce...
Batine su nacin na koji necivilizovani covek resava problem.
 
jeste.
ko nema samokontrole jednom, nece je imati ni sledeci put.
pitanje je samo intenziteta provokacije.

tako je. Nazalost,zene umeju da se vezu za nasilnike ( tipa prostituke-pimp) on ''udara ali i daje '' kaznjava i shiti pa to razvije u njima neki izopacen osecja...zahvalnosti? uprkos batinama,ovo mislim na pristitutke i pimpove. Ne mogu da osudjujem zenu koja trpi nasilje ''budala shto se ne skloni'' lako je nama reci,sedeci ispred monitora crtajuci kakvi bi tudji zivoti trebali biti,iz prve perspektive je mnogo teze...mushkarac koji udari je slabic za moci,dominacijom,i kad se zena povuche on josh vishe nagrne kao zivotinja. I strah zene,i njen osecaj nemoci,uplashenosti za sebe i decu,to su sve vrlo ziva osecanja koja svakog mogu prikovati za neshto...da ne pominjem ako dovoljno puta govorish neshto nekoj osobi ona ce to i da poveruje...ako je zena zatvorena u cetiri zida i vidi samo njegove oci,njega i njegova stalna ''ti si nesposobna,zasluzujes ovo...'' A neke imaju uverenje da je to...ljubav,shto one trpe,da voleti znaci pregaziti preko sebe i sebe staviti u zadnji i nebitan plan a njega u prvi ( zena koja se ne zashtiti i ne ode pokazuje koliko ne voli sebe i koliko ne zeli sebe da zashtiti,odnosno,nemarna je prema sebi,shto je zabrinjavajuce,i poziv njen..za pomoc..i neka submisivna njena misao da ona to u stvari zasluzuje )
 
tako je. Nazalost,zene umeju da se vezu za nasilnike ( tipa prostituke-pimp) on ''udara ali i daje '' kaznjava i shiti pa to razvije u njima neki izopacen osecja...zahvalnosti? uprkos batinama,ovo mislim na pristitutke i pimpove. Ne mogu da osudjujem zenu koja trpi nasilje ''budala shto se ne skloni'' lako je nama reci,sedeci ispred monitora crtajuci kakvi bi tudji zivoti trebali biti,iz prve perspektive je mnogo teze...mushkarac koji udari je slabic za moci,dominacijom,i kad se zena povuche on josh vishe nagrne kao zivotinja. I strah zene,i njen osecaj nemoci,uplashenosti za sebe i decu,to su sve vrlo ziva osecanja koja svakog mogu prikovati za neshto...da ne pominjem ako dovoljno puta govorish neshto nekoj osobi ona ce to i da poveruje...ako je zena zatvorena u cetiri zida i vidi samo njegove oci,njega i njegova stalna ''ti si nesposobna,zasluzujes ovo...'' A neke imaju uverenje da je to...ljubav,shto one trpe,da voleti znaci pregaziti preko sebe i sebe staviti u zadnji i nebitan plan a njega u prvi ( zena koja se ne zashtiti i ne ode pokazuje koliko ne voli sebe i koliko ne zeli sebe da zashtiti,odnosno,nemarna je prema sebi,shto je zabrinjavajuce,i poziv njen..za pomoc..i neka submisivna njena misao da ona to u stvari zasluzuje )

Tako je. Potrebno je razgovarati sa tim ženama i pokazati im da nisu u pravu, odnosno da nisu ništavne kako su ih naučili. Kažu da su to obično žene iz porodica u kojima je otac tukao majku, a ova trpela. One su naučene da je to normalno i verujem da misle da je tako u svakoj porodici, a ne samo u njihovoj. A opet, verovatno i onaj pokajnički trenutak zlotvora doprinese oproštaju. Nesigurnost, loše razumevanje sebe i okoline, slabost i neka vezanost i emotivna i finansijska čine svoje. Nije lako, verujem. Zato mora da se govori o tome svuda i one moraju da čuju da nisu ništavne, da nisu krive. Moraju da znaju da mogu da žive bolje. Nije bitno samo otići ako nemaju u svesti zašto. Nije samo očuvanje golog života razlog. Vratiće mu se ako ne shvataju da ne treba da tolerišu takve muškarce. Zaboravlja se loše. Čovek pamti samo lepe stvari.
 
vezano za to da je nemarna prema sebi i da je to zabrinjavajuce ako ostane u takvom odnosu dugo,jer svaki oblik nemarnosti prema sebi je psiholosko samoubistvo.... isto rade i anoreksicni,odbijaju hranu ali to su znakovi pored puta koje stavljaju da pokazu da njima treba pomoc,oni koji pate od bulimije povracuju-to je isto vapaj za pomoc,pokushaji samoubistva isto pozivi za pomoc,zena koju stalno tuche muz a ne ode a zna da je loshe....prikriven osecaj krivice i osecaj da zasluzuje da bude...kaznjavana?
A i anoreksija,i bulimija,i drugi poremecaji,i konstantno podnosenje nasilnog okruzenja..to su meni licno sve suicidna ponashanja. Ne bash bukvalno,ali toj licnosti.....nije stalo do sebe. nije joj stalo da bude ziva. a to je ozbiljan problem.
 
u tom smislu visok mi je stepen samokontrole
inače, malo stavri može da me izvede iz taktka i da se iuznerviram a kamoli fizički da nasrnem
tako da tih problema nemam
naročito sa ženama
inače verujem da milseći i iskusan čovek ume da prepozna i "hendluje" situcaije, tako i nasilje, mada tu je ja misim pravilo da ko jednom pokaže znake nenormalne agresije pokazaće ih i ponovo... uglavnom prepozna se patološki nasilnik... to sve žene znaju... od prvog momenta... samo treba da znaju da izađu na kraj sa sitacijom i da se ne plaše
 
Ko tuche zzenu uveq che to da radi.Ovo je vech vishe puta sazzvaqana tema i nema shta da se qazze.Niqad mi nisu bile jasne zzene qoje trpe batine.Kod dobrog broja postoji neqa patoloshqa povezanost sa siledzijom i poqushaj da im se pomogne je chisto gubljenje vremena,puno gubljenja zzivaca a budala qoja hoche da im pomogne mozze i da nastrada...i to mozzda bash od zzene qoja je zzrtva.
 
Zasto se stalno tupi o nasilju nad zenama kad su muskarci mnogo cesce zrtve nasilja i dobar deo zivota moraju da se bore sa nasiljem na ovaj ili onaj nacin.
Sto se tice teme, udariti zenu je potpuno isto sto i udariti muskarca. Dakle, bitno je prvo da vidimo sta je uradila da to zasluzi ili ne zasluzi i ko je prvi poceo.
 
Volela bih da čujem Vaše stavove o ovome.
Molim Vas da ne pridajete značaj mentalnim bolestima muškarca.

I, da li je istina da ako neko udari jednom, udariće i drugi put?

Protiv svih vrsta nasilja sam.
Ne postoji niko kome je dozvoljeno i dato pravo da ni psihicki ni fizicki maltretira drugog.
Nazalost, josh uvek su zene i pored vecite borbe, onaj deo price, tuzne price, nad kojima se vrshi nasilje.neke se izbore za bolje, za svoja prava, neke cuteci u svome strahu trpe.
Ne opravdavam nikakav izgovor za cutanje i trpljenje.Uvek postoji nada i uvek se mozemo biriti.
I mislim da ako se jednom podigne ruka, uvek ce...nema opravdanja ni izvinjenja posle toga, bar kod mene...
 
Volela bih da čujem Vaše stavove o ovome.
Molim Vas da ne pridajete značaj mentalnim bolestima muškarca.

I, da li je istina da ako neko udari jednom, udariće i drugi put?

Koje je ovo decije i pozersko pitanje....Svako moze da se natera da ubije, pa i da udari, a zena se vrlo lako moze naterati da udari muskarca.
Izuzeci, muskarci koje ne mozete naterati da udare, nisu cenjeni kod zena, a zene koje ne mozete naterati da udare , jesu cenjene kod muskaraca, mada izuzetno malog broja i uglavnom danas ne...


Na ovakvo pitanje sledi i savremen odgovor:

"Gluposti, da bijes zenu.Ako je skotina uzmes pistolj i ukokas je".

P.S.Mada sumnjam da je ovo stvarno istrazivacko pitanje vec je demagosko retoricko pitanje....radi potvrdjivanja mentalnog sugeriranja i ispiranja mozga...
 
a zena se vrlo lako moze naterati da udari muskarca.


Ja bih rekla navesti, ali u principu se slažem.


Izuzeci, muskarci koje ne mozete naterati da udare, nisu cenjeni kod zena


Ovo je slučaj češće nego mi je drago da priznam.


zene koje ne mozete naterati da udare , jesu cenjene kod muskaraca


Za ovo molim pojašnjenje.
 
Koje je ovo decije i pozersko pitanje....Svako moze da se natera da ubije, pa i da udari, a zena se vrlo lako moze naterati da udari muskarca.
Izuzeci, muskarci koje ne mozete naterati da udare, nisu cenjeni kod zena, a zene koje ne mozete naterati da udare , jesu cenjene kod muskaraca, mada izuzetno malog broja i uglavnom danas ne...


Na ovakvo pitanje sledi i savremen odgovor:

"Gluposti, da bijes zenu.Ako je skotina uzmes pistolj i ukokas je".

P.S.Mada sumnjam da je ovo stvarno istrazivacko pitanje vec je demagosko retoricko pitanje....radi potvrdjivanja mentalnog sugeriranja i ispiranja mozga...

Tebi je stvarno dosadno...:)
 
@valkira...
Pa zenu koju ne mozete navesti da udari pripada nekoj od sledecih grupa...
Izuzetno drzi do svog zenskog arhitipa (pri tom on moze biti patrijarhalan konzervativan ili patrijarhalan liberalan), dobar domacin ce ceniti i jedno i drugo, nece zloupotrebiti ovaj prvi patrijarhalno oblikovan arhitip, a vrlo lako ce se sinhronizovati sa ovim drugim patrijarhalno liberalnim tipom (to je tip gde zena prihvata zensku specijalizaciju, a muskarac musku, sinhronizuju se i menadzerski , ali i kontrolno saradjuju plus pravo veta.....)

Zenu koju ne mozete navesti da udari je i ona koja je opisana sa "creva koja se vuku", na zalost to muskarci znaju, a odnelo bi vremena da se pojasnjava...ali takve nisu cenjene mnogo, cak ni kao seksualna igracka...nisu totalno submisivne...to im nije esencijalna karakteristika...nego tako izgleda kao nuspojava...
Tu su i totalno submisivne i jos jedna grupa koju i ne znam kako da nazovem...one ce pre otrovati i razna zla smisliti nego sto ce fizicki udariti muskarca (ili zenu)...

Danas zene ne podnose da zena bude patrijarhalno liberalna, to je out i u medijima i medju drugaricama.One to zovu patrijarhalna....
Muskarci zloupotrebljavaju , narocito kad nisu domacini, arhitip patrijarhalno konzervativne, ali je ona danas izuzetno retka, ima vise medveda po srbiji od takvih....
A sto se tice razumno pacifistickih (koje nece zbog svoje samokontrole da udare) e tih ima relativno dosta, ali takve su samo one koje su izuzetno inteligentne, elitne, pristojne i elegantne, nikako obicne puritanke...

Najveci broj zena koje misle za sebe da su kvalitetne, uspesne, inteligentne i elitne su u stvari puritanke ili snobovi....tako da one ne spadaju u ovu kategoriju...
 
Ovo sto cu sad da napisem nema direktne veze sa temom, ali ima veze sa fenomenima vezanim za temu...

Osoba, nek bude da pricamo o zeni, koja ima sve isplanirano, ne bezi od tog isplaniranog.
Medjutim, njoj treba neko ko ce je kao andjeo izvuci iz dzepova u kojima stanuje neka njena zelja, san, htenje,da prespoji zastitne mehanizme ili ustaljene mehanizme koji su joj dobri ali eto ostaju neke zanemarene zelje...
Zato cete cesto videti da zena trazi razbijaca, princeza trazi bitangu, radoholicarka trazi sarmera i hedonistu....pasivna (zbog raznih razloga) trazi agresivnog, a agresivna trazi dominantnog (razlika izmedju agresivnosti i dominacije preko pasive je mnogima neprimetna)...

Hronicni grubijan se ne prepoznaje po tome sto je jedanput lupio samar, to je bajka za male princeze...
Motivi , psiholoska slika odgovora osobe na pobudu je mnogo znacajnija stvar...
Mogu cak reci da su one kvazi psihologije koje se prodaju za 100 dinara bolje nego ove medijske kvazi psihologije , iako one nude neke preoblikovane drustvene modele...
Uzmite samo osobu koja ne zeli konflikt...Takvu osobu cete navesti na agresivnost samo da izbegne konflikt....i to cak cesto nije svesna vec refleksna ili frustraciona reakcija....vase nastojanje ka konfliktu , jer npr imate pouzdanu informaciju da konflikti doprinose boljoj vezi i boljem upoznavanju partnera ce dovesti do frustracione reakcije kod takve osobe i to ce se pretvoriti u impulsivnu agresivnost....
 
Zasto se stalno tupi o nasilju nad zenama kad su muskarci mnogo cesce zrtve nasilja i dobar deo zivota moraju da se bore sa nasiljem na ovaj ili onaj nacin.
Sto se tice teme, udariti zenu je potpuno isto sto i udariti muskarca. Dakle, bitno je prvo da vidimo sta je uradila da to zasluzi ili ne zasluzi i ko je prvi poceo.

zato što muškarci nisu žrtve nasilja
 
nasilje ne podrazumeva samo samaranje. odnosno zene itekako znaju da budu nasilne. odnosno ako se nekom dobrodusnom baji omakne jedan samar kad se oseti ugrozen pa to je mislim normalno, ali niko ko je u stvari normalan nece da ide dalje od toga, stidece se i vise nece sebi dozvoliti da tako nesto uradi pod bilo kojim okolnostima. a oni koji hronicno biju ili maltretiraju zene, ah, opet zene mislim su krive zato sto to trpe, ne treba da se trpi.
 
zato što muškarci nisu žrtve nasilja

Jesu itekako, i to svih oblika nasilja, a ovaj tvoj bolesni stav upravo pokazuje koliko je situacija losija za muskarce.
Jutros na jahuu jedna od prvih vesti koja se pojavila bila je u vezi sa haosom na Tajlandu, govorilo se o evakuaciji zena i dece. Kao i obicno niko ne spominje muskarce, ko ih je*e. Mi smo gradjani drugog reda svugde.
Ova tema upravo to pokazuje. Zasto se govori o nasilju nad zenom, zasto ne o nasilju uopste? Po cemu su zene posebne?
 
Jesu itekako, i to svih oblika nasilja, a ovaj tvoj bolesni stav upravo pokazuje koliko je situacija losija za muskarce.
Jutros na jahuu jedna od prvih vesti koja se pojavila bila je u vezi sa haosom na Tajlandu, govorilo se o evakuaciji zena i dece. Kao i obicno niko ne spominje muskarce, ko ih je*e. Mi smo gradjani drugog reda svugde.
Ova tema upravo to pokazuje. Zasto se govori o nasilju nad zenom, zasto ne o nasilju uopste? Po cemu su zene posebne?

Управо тако. То што су жене у 90 % случајева физички слабије од мушкараца не значи да не могу да буду носиоци насиља. Жене су чак у просеку окрутније и суровије од мушкараца .Колико неко мора бити глуп, да насиљем сматра само шамарање, ударце песницом , итд ....
 
Poslednja izmena:

Back
Top