Misterije Medjunarodne kosmicke stanice

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Jedna od misterija za nauku je sto su ljudi koji su proveli duze vremena u Medjunarodnoj kosmickoj stanicu uopste u tom periodu NISU OSTARILI!?

Jos se ne zna da li je do tog fenomena doslo to sto je tamo beztezinsko stanje ili sa vremenom nesto nije u redu. Ili je nesto trece.

Uglavnom, kosmonatuti su identicni kao kada su krenuli na putovanje, s tim da su im misici dosta atrofirali usled nedostatka zemljine teze.
 
negde sam procitao da vreme za onog ko zivi na zemlji ne protice itom brzinom kao vreme nekoga ko se krece extremno brzo....s' te strane, da, na "mir"-u vreme tece sporije...ali...za razliku brzina proticanja vremena astronauta na mks i posmatraca na Zemlji moze se reci da je isuvise niska, za recimo pet godina, bila bi oko 2 - 3 minuta...malo da bi se primetilo, zar ne?
 
Evo ovako vreme ne protice isto na zemlji i na tornju od deset metara.Ova cinjenica je naucno dokazana (Nemojte me pitati za imena naucnika pls) atomskim casovnicima.Onaj na tornju je pokazivao sporije otkucaje i sve veca razlika izmedju onog 10m nize.

Upravo...ali je razlika suvise mala da bi se to VIDELO na licima ljudi koji su bili krace od deset godina u orbiti..
 
Ali to su ipak atomski casovnici koji su milijardu puta tacniji od obicnog i to je samo 10m od zemlje.Ti kosmonauti bi trebali da budu u svemiru 20g pa ako ne ostare da ova teorija bude potvrdjena.
Inace Ajnstajn je rekao ako ides brzinom svetlosti ti u stvari postajes mladji i ono ako godinu dana putujes u nekom pravcu i onda se vratis na zemlju proci ce 1000 godina.
 
Jednom sam gledao jednu emisiju,i u njoj je receno sledece:

Jedan od dva psa je bio izabran da raketom ode do Plutona sa astronautima,i kad se vratio od te planete na Zemlju,onaj drugi pas je jako ostario,ne secam se tacno,mozda je i umro. Inace,emisija je cini mi se bila za decu,ali su ipak pojasnili takvo putovanje. Uglavnom emisija se vrtela oko teme ove teme :)
 
Osoba koja se vrati iz neke ( Niske ) banje, takodje izgleda mladje !!!
Vec posle 2 nedelje. Niko me ne moze ubediti u drugaciji protok vremena. Astronauti su postedjeni teskog fizickog rada, zive u sterilnoj sredini...Od cega da dobiju bore, zuljeve i krivu kicmu ? Ja sam se likom jedva promenio za 5 godina, samo malo posedeo al nije to nista.
Ali teorija je interesantna, medjutim mislim da se fenomen vremena odnosi na kretanje extremnim brzinama u odnosu na posmatraca sa zemlje. 28 000 km/h vec dugo NIJE extremna brzina.
 
Osoba koja se vrati iz neke ( Niske ) banje, takodje izgleda mladje !!!
Vec posle 2 nedelje. Niko me ne moze ubediti u drugaciji protok vremena. Astronauti su postedjeni teskog fizickog rada, zive u sterilnoj sredini...Od cega da dobiju bore, zuljeve i krivu kicmu ? Ja sam se likom jedva promenio za 5 godina, samo malo posedeo al nije to nista.
Ali teorija je interesantna, medjutim mislim da se fenomen vremena odnosi na kretanje extremnim brzinama u odnosu na posmatraca sa zemlje. 28 000 km/h vec dugo NIJE extremna brzina.

Pitanje je: STA JE VREME?

Odgovor je: VREME JE MERA KRETANJA.

Moguce je da je kretanje u vasioni RAZLICITO od onoga na Zemlji.
 
Pitanje je: STA JE VREME?

Odgovor je: VREME JE MERA KRETANJA.

Moguce je da je kretanje u vasioni RAZLICITO od onoga na Zemlji.
1.Je jedna velika crta koja mozda ide u 1000 razlicitih pravaca i unazad ponekad.
2.Ne mora da znaci.
3.Pa ocigldeno je razlicito tim pre sto nema sta da te zaustavi (osim ako se ne priblizis previse nekom vecem telu ili s ne skucas u kometu itd..)
 
Ajd sad malo da prizovemo razum...za godinu dana boravka u kosmosu, da li je neko od astronauta :
- primetio da se brije redje ? Trebalo bi. Vreme sporije tece.
- da mu kosa sporije raste ? Takodje vreme sporije tece
- zensko osoblje, promene u ciklusu ? Sta reci ?
- asinhronitet licnih satova posade sa zemaljskim po povratku ? Vec ste ukapirali...

S' druge strane staracki simptomi :
- misicna atrofija.
- gubitak kostane mase
- slabljenje srcanog misica

Ovo su cinjenice. Pri postavljanju bilo koje teme treba voditi racuna o cinjenicama. Ako se iznosi svoje misljenje, treba to napomenuti, kao i moguci izvor koji je inspirisao pokretanje teme.
PS. Mislim da bi ova teorija bila primetna tek kad bi posada odmakla daleeeeko od majke zemlje i kad bi se kretala jaaaaako brzo. Ovako je potresno hipoteticki govoriti o primetnoj promeni.
 
Poslednja izmena:
Ajd sad malo da prizovemo razum...za godinu dana boravka u kosmosu, da li je neko od astronauta :
- primetio da se brije redje ? Trebalo bi. Vreme sporije tece.
- da mu kosa sporije raste ? Takodje vreme sporije tece
- zensko osoblje, promene u ciklusu ? Sta reci ?
- asinhronitet licnih satova posade sa zemaljskim po povratku ? Vec ste ukapirali...

S' druge strane staracki simptomi :
- misicna atrofija.
- gubitak kostane mase
- slabljenje srcanog misica

Ovo su cinjenice. Pri postavljanju bilo koje teme treba voditi racuna o cinjenicama. i.

Sve sto si napisao su DOKAZANE CINJENICE.

Znaci, cinjenica je da se NESTO DESAVA sa organizmom u kosmosu.

Sta i u kolikoj meri, tek treba da se utvrdi.
 
Ama sve to sto sam gore napisao, za sta se ti zalazes, N I S U dokazane cinjenice !!!
- Jel' neko prijavio da mu kosa, brada SPORIJE rastu.
- Jel neka zena astron. prijavila da ima ciklus na 35 dana ?
- Jel nekom rucni sat po povratku pokazivao neuobicajen ZAOSTATAK od sekund, minut, sat ?
Na sve ovo odgovor je NE !!!

U drugom delu su dati simptomi (dokazane cinjenice) koje podmladjeni ljudi NE BI trebali imati !!!

Tvoja teorija je dobra ali neprimenjiva na ovako malim rastojanjima i brzinama. Taj ko ti je to reko, taj te je prevario (podmladjivanje u niskoj orbiti). To ti je kao dokazivanje kasnjenja atomskog sata od 0,5 sec u 100 000 godina naspram prosecnog ljudskog zivotnog veka. Istinito ali neprimenljivo, nevidljivo na prostom uzorku.
A sta se sve dogadja sa ljudskim org. u kosmosu...radijacija, bestez. stanje, atrofija itd. da se covek uplasi. Medjutim do pre 100 godina % smrtnosti medju mornarima je bio oho-ho, pa su opet hrabro osvajali nove svetove :D
Pozz !
 

Back
Top