Dve bukve

Pogledaj rezultate ankete: Šta dobijate kad Velju selju vežete za bukvu ?

Glasova
7. Ne možete glasati na ovu anketu
  • 2 bukve

4 57,14%
  • 3 bukve

1 14,29%
  • 5 bukve

0 0%
  • 10 bukve

2 28,57%
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Dve bukve

Početnik
    Učlanjen
    15.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Talking Dve bukve

Srpski političari nisu zaboravili „proslave“ Dana bezbednosti
    Velja grlio bukvu
    Petak - 14.05.2010
    Mene, ako se sete na Dan bezbednosti, sete se, ako se ne sete, nikom ništa - govorio je revnosni, prevaspitani komunista Ilija Čvorović u „Balkanskom špijunu“.

Srpski političari koje je „Alo!“ juče testirao da li znaju šta je bilo 13. maja, redom su se setili kako su nekada „slavili“ ovaj praznik. Datum kada je osnovana OZNA, 13. maj, slavio se kao Dan bezbednosti do 2001. godine.
    Lidera Nove Srbije Velimira Ilića Udba je znala i te kako da se seti na Dan bezbednosti.
    - To je u stvari Spasovdan, dan kada je Draža došao na Ravnu goru i to je početak antifašističke borbe u Srbiji. Ja sam uvek išao na Ravnu goru, a ne na proslave Dana bezbednosti, ali jednom mi je umalo preselo. Negde pred devedesete godine, otišli mi na Ravnu goru i za nama stiže DB. Naredili su nam da zagrlimo bukve, stavili nam lisice i ostavili nas ceo dan da stojimo na suncu. One lisice ne daju da čučnete, pa se mučite, stiskate kolenima bukvu da malo olakšate rukama. To mi je najcrnji dan u životu. Mislili su da nam neće pasti na pamet da više dolazimo na Ravnu goru - seća se Ilić.

I stari poznanik srpske policije, bivši otporaš i poslanik DS-a Srđan Milivojević, 13. maj je obeležavao sa ravnogorcima na Ravnoj gori. Simbolično je slavio i Dan bezbednosti u policijskoj stanici, ali sa lisicama na rukama.
    - Setili su me se i 1999. i 2000, a možda i još neke godine, ne mogu više ni da se setim koliko su me puta privodili. Baš 13. maja 1999, kada je bilo bombardovanje, bio je protest majki vojnika i mene su označili kao organizatora i uhapsili me. Sledeće godine „Otpor“ je pravio veliko akciju u Kruševcu, a toga dana je ubijen Boško Perošević. Stavili su mi lisice na ruke i povezli me u stanicu u Kruševcu. Ja sam taj dan slavio na Ravnoj gori, gde smo obeležavali herojski otpor Draže Mihailovića - kaže Milivojević.
    Šef poslaničke grupe SRS Dragan Todorović takođe zna šta je obeležavano na današnji dan, ali ima svoje tumačenje.
    - To je bilo izrugivanje jer je tada Draža Mihailović podigao ustanak, a komunisti su uzeli taj datum da slave kao dan bezbednosti. I mene su kao političara pozivali na proslave DB-a, ali ja na te komunističke proslave nisam išao, kao što ne idem ni na ove koje pravi DOS. Taj datum pamtim u najgorem svetlu, kao što pamtim i 25. maj - kaže Todorović.

Mamula: Slavila i Đinđićeva vlada

Funkcioner DSS-a Đorđe Mamula kao iz topa odgovara da zna da je 13. maja - Dan bezbednosti. Na pitanje da li su ga se ikada setili i da li je pozivan na proslave DB-a, uz smeh odgovara da nije.
    - Ha, ha, ha, nisu me nikada zvali. Tog dana 1944. osnovano je Odeljenje za zaštitu naroda OZNA. Broz je uvek Novu godinu čestitao pripadnicima JNA, Službi bezbednosti, pa tek onda ostalim građanima. Interesantno je da je 13. maja 2001. u vreme vlade Zorana Đinđića delegacija MUP-a na čelu sa ministrom Dušanom Mihajlovićem položila vence na grobove Aleksandra Rankovića, Slobodana Penezića Krcuna i Svetolika Lazarevića, koji je poginuo sa Krcunom - priča Mamula.

Novi praznik 17. oktobar

Danas, Bezbednosno-informativna agencija kao svoj dan slavi 17. oktobar, u znak sećanja na 1899. godinu, kada je Skupština Kraljevine Srbije donela zakon o ustrojstvu Centralne državne uprave - Odeljenja za poverljive poslove policije.

http://www.alo.rs/politika/27168/Velja_grlio_bukvu

Tema je malo šaljiva ali ta komunistička OZNA je bila dno dna !
    Svaka sličnost sa KOLEGOM IVANOM je sasvim slučajna

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dve bukve

Fali opcija- 'Bitangu i olosa koji narusava fizicki integritet bukve'.

Početnik
    Učlanjen
    15.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Glasajte

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Kako bi ti bio Kolega Ivan kad si zenskog pola
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Početnik
    Učlanjen
    15.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Kako bi ti bio Kolega Ivan kad si zenskog pola
    Pa ja nisam Kolega Ivan. Ja sam koleginica Ivana.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •