Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

Domaćin Serdar Scepan Radojevic (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Thumbs up Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

Grupa intelektualaca iz čitavog sveta, predvođena Amerikankom Dajanom Džonston, pokrenula je peticiju povodom prebijanja generala Radislava Krstića u britanskom zatvoru, u kojoj se traži istraga tog napada, ali i preispitivanje presude za Srebrenicu.

Peticiju je napisala Džonstonova, a podržali su je novinari, pisci i drugi javni radnici iz Velike Britanije, Italije, SAD, Nemačke, Francuske, Srbije i drugih zemalja.

Direktor beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku Milivoje Ivanišević, jedan od potpisnika peticije, rekao je Srni da se u peticiji zahteva istraga o napadu na generala Krstića u britanskom zatvoru, te traži njegov premeštaj u drugi zatvor, u kome će biti maksimalno zaštićen.

Zatim se traži podrška svetskih humanitarnih organizacija - kao što je "Hjuman rajts voč" - u meri u kojoj su se te organizacije zauzele za zaštitu zatvorenika iz Gvantanama i drugih zatvora.

I, na kraju, traži se revizija presude generalu Krstiću za pomaganje u genocidu u Srebrenici, za šta je osuđen na "drakonsku kaznu" od 35 godina zatvora, koja nije primerena veličini dela za koje postoje dokazi.

"Krstić je osuđen za mnoga dela za koja nisu dati dokazi i koja su u međuvremenu sasvim osporena", rekao je Ivanišević.

Podrška ovoj peticiji može se dati na mejl davidpet@comcast.net ili na sajtu beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku www.serb-victims.org.

Akcija sakupljanja podrške peticiji trajaće do kraja ovog meseca, nakon čega će ona biti upućena generalnom sekretaru UN i predsedniku Haškog tribunala, od kojih se traži ispunjavanje zahteva navedenih u peticiji.

Peticiju su do sada podržali Ed Herman, koji je napisao sa Noamom Čomskim više studija, zatim Dejvid Peterson, Luj Derma, te Marazani Viskonti iz Italije, Tim Fenton iz Londona, Žerminal Civikov (bugarski intelektualac koji živi u Holandiji, autor knjige o lažima Dražena Erdemovića pred Hagom), Džordž Samjuel, Džordž Pomfi i drugi.

Autor peticije Dajana Džonston je američka spisateljica i humanista, koja je objavila knjige "Suludi krstaši: Jugoslavija, NATO i obmane Zapada"; inače ona je godinama pisala o dešavanjima u bivšoj Jugoslaviji.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/52963/Peticija-Svetski-intelektualci-traze-preispitivanje-Srebrenice

Konacno
    "… Tamo gdje odzvanja naša riječ, gdje se još glagolja i gdje se još, kao stari zlatnik, obrće naša riječ, znaj čedo moje, da je to naša država bez obzira na to ko u njoj vlada…“

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Ističe se KianyRiws (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano Re: Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

Podrzavam svaku inicijativu koja bi skinula ljagu koju nam je nametnula propaganada imperijalnih slila sa Zapada.Ukoliko takvu inicijativu pokrecu poznati humanisti i dokazani intelektualci,tim bolje.
    Ostaje još da se dokaže da li inteligencija ima ikakvu vrednost za opstanak.
    "Cena je mera vrednosti, a novac je mera cene".Ludwig von Mises

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

nisam za sve potpisnike cuo, ali izgleda da cine jak "patriotski" blok. jos samo seselj da im se pridruzi, a mogla bi i oba profesorka avramov, i kompletna ekipa

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

a samo zamislite kakvog odjeka ima ta peticija kada sama drzava daje sasvim suprotnu deklaraciju. zanci bolje znaju oni sta se desavalo u BiH,ako uopste znaju gde je to, od srbije

Iskusan Wtf Dule (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Tako je sine. Nisi ni chuo za njih,ali ne smeta da ovako prichash o njima. Koja si ti gmazina od choveka to je strashno.

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    nisam za sve potpisnike cuo, ali izgleda da cine jak "patriotski" blok. jos samo seselj da im se pridruzi, a mogla bi i oba profesorka avramov, i kompletna ekipa
    Koji su to intelektualci pozitivno govorili o vama,osim ovih masonskih klownova ,koji su inace i bili placeni da rade ovde radnju,gledajuci svoje interese???

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Gde ti je peticije?

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

bojim se da i ako se ovo ikad realizuje ne bude kasno...sve bitne odluke sto se tice balkana ce biti donete na osnovu iskonstruisanih dogadjaja...najbrze bi bilo da se ukljuci srbija i RS u sve to...ali uz ovu vlast to je nerealno ocekivati...tako da cemo gledati kako se balkan menja zbog reziranih propagandnih aktivnosti koje su majstorski tempirane---najbitnije su merkale,srebrenica i racak...na osnovu ovih scenarija je iskrojena sudbina balkana...kad se odluke jednom donesu--nema promene...posle toga moze se saznati istina...ali vise nece biti bitna...

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wtf Dule Pogledaj poruku
    Tako je sine. Nisi ni chuo za njih,ali ne smeta da ovako prichash o njima. Koja si ti gmazina od choveka to je strashno.

ОД ЧЕГА!?

Ма хајд'_те молим вас!?

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wtf Dule Pogledaj poruku
    nisam cuo, ali sam potrazio na internetu za neke iz spiska, sve patriot do patriote. ja ne znam kako vas bre nije sramota da se dicite takvim osobama od kojih su svi digli ruke. ali ako su vama dobri, a vi ih slobodno velicajte. u stvari razumem ja vas, samo takvi i dizu glas.

KianyRiws nije na forumu
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

nisam cuo, ali sam potrazio na internetu za neke iz spiska, sve patriot do patriote. ja ne znam kako vas bre nije sramota da se dicite takvim osobama od kojih su svi digli ruke. ali ako su vama dobri, a vi ih slobodno velicajte. u stvari razumem ja vas, samo takvi i dizu glas.
    Kako tebe nije sramota da uopste sudelujes u radu ovog foruma???Decu ste nam ubijali kad izadju da se okupaju,a tu nam bistris politriku????!!!!

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KianyRiws Pogledaj poruku
    Koji su to intelektualci pozitivno govorili o vama,osim ovih masonskih klownova ,koji su inace i bili placeni da rade ovde radnju,gledajuci svoje interese???
    koji intelektualci su pozitivno govorili o nama??? nama nisu trebali govori, nama je trebala pomoc.
    ps.samo vi nastavite da potpisujete peticije, nikad se ne zna sta ce ispasti jednoga dana iz tih peticija, mislim kakav ce rezultat one dati

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Kako tebe nije sramota da uopste sudelujes u radu ovog foruma.Decu ste nam ubijali kad izadju da se okupaju,a tu nam bistris politriku????!!!!
    ovo je tema opeticiji. a ko je koga i koliko ubiajo, ima drugih tema, ima optuzenih u hagu, ima zatvorenih po srbiji. nemoj da mesas teme

KianyRiws nije na forumu
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

koji intelektualci su pozitivno govorili o nama??? nama nisu trebali govori, nama je trebala pomoc.
    ps.samo vi nastavite da potpisujete peticije, nikad se ne zna sta ce ispasti jednoga dana iz tih peticija, mislim kakav ce rezultat one dati
    Pomoc ,znaci,trazite jos od osnivanja i zakljucaka Prve Prizrenske Lige????

KianyRiws nije na forumu
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

ovo je tema opeticiji. a ko je koga i koliko ubiajo, ima drugih tema, ima optuzenih u hagu, ima zatvorenih po srbiji. nemoj da mesas teme
    Znaci,spomenuti zlocin je procesuiran???Kada i gde???

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Šiptar ajde oladi malo da ne budemo mi prisiljeni da ti pomognemo.

Domaćin Serdar Scepan Radojevic (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    Gde ti je peticije?

Ovde:
    Podrška ovoj peticiji može se dati na mejl davidpet@comcast.net ili na sajtu beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku www.serb-victims.org.
    "… Tamo gdje odzvanja naša riječ, gdje se još glagolja i gdje se još, kao stari zlatnik, obrće naša riječ, znaj čedo moje, da je to naša država bez obzira na to ko u njoj vlada…“

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Kako tebe nije sramota da uopste sudelujes u radu ovog foruma???Decu ste nam ubijali kad izadju da se okupaju,a tu nam bistris politriku????!!!!
    Nije ni on toliko kriv koliko mi sami što se upuštamo u diskusiju sa njim. Vidim da ima i zavidnu reputaciju..
    " Only fools and horses"

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mislio sam d je forum za otvorenu diskusiju. ili sam možda pogrješio??? nije vraga da dolazi vrijeme jednoumlja???

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Pomoc ,znaci,trazite jos od osnivanja i zakljucaka Prve Prizrenske Lige????
    napisao sam "trebala", a to je proslo vreme. sto ne znaci da nam i sada ne bi dobrodosla, ali druga vrsta pomoci. ali da vas ja sotavim da vi pisete, meni su samo smesni bili neki svetski intelektualci...zamisli Noamo Čomski, da navedem najpozantijeg

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Serdar Scepan Radojevic Pogledaj poruku
    Ovde:
    Dođem ja tu u www.serb-victims.org. ali nema nigde upitnika za popunjavanje.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio mi hrvati Pogledaj poruku
    mislio sam d je forum za otvorenu diskusiju. ili sam možda pogrješio??? nije vraga da dolazi vrijeme jednoumlja???
    Ne ovo nije forum za otvorenu diskusiju kako je pojedini shvataju: ovde nije dozvoljeno propagiranje antiustavni delatnosti, nije dozvoljeno propagiranje i velicanje rezultata siptarskih zlocina i nije dozvoljeno ismevanje nad srpskim zrtvama. Dakle ovo nije mesto za adema i njemu slicne.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

napisao sam "trebala", a to je proslo vreme. sto ne znaci da nam i sada ne bi dobrodosla, ali druga vrsta pomoci. ali da vas ja sotavim da vi pisete, meni su samo smesni bili neki svetski intelektualci...zamisli Noamo Čomski, da navedem najpozantijeg
    AAHAAHAH siptarcini je smesan Noam Comski, nije dovoljno veliki intelektualac za njega

Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    AAHAAHAH siptarcini je smesan Noam Comski, nije dovoljno veliki intelektualac za njega

sto se mene tice, veci je inteletualac i taj sa tvog avatara od njega

Slične teme

1. Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 20.01.2010., 23:51
  2. Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 25.04.2009., 18:58
  3. Hrvati traže svoj entitet u BIH on line peticija
    Autor andeli apokalipse u forumu Politika
    Odgovora: 259
    Poslednja poruka: 11.07.2007., 12:36
  4. preispitivanje u vezi
    Autor gladiolica u forumu Ljubav i seks