Карактер људи који о својим проблемима детаљно пишу на форуму...

Svako na ovom forumu,i uopsteno u zivotu,govori o svom problemu,ne mora verbalno-kroz postupke.
lakse je pitati druge,koje ne poznajes,a osim toga,msm da tu ima jos dosta faktora-socijalnost van interneta,okruzenje,vrsta problema itd.
Uglavnom,generalno govoreci nista,slucajevi su zasebni i relativni.
 
Iznositi do detalja svoj problem nikako, samo onde gde većina ima isti, i razmenjuju se iskustva, a to su na primer teme o zdravlju.
Međutim ima forumaša koji na vrlo vešt način iznesu svoj problem, ili ne more biti problem već neka pojava u društvu koja ga iritira ili oduševljava. Ne vidim razloga da se o tome ne razgovara recimo na ovaj način preko foruma. Ima i dobrih saveta i stavova koji se meni dopadaju, i drago mi je zbog toga.
Lični problemi su degutantni kada se opisuju detaljno i zamarajuće, ali bože moj.
 
... и од непознатих људи траже помоћ...?

Шта психолози имају да кажу на ову тему? :think:

Нисам психолог али ми је пријатно да пронађем тему која ми одговара, за коју сам чуо, или за коју сам тренутно расположен да продискутујем. Нормално у тим ситуацијама релаксирано износим своје ставове!:cool:

Изненађен сам што има много деце, неписмених и неваспитаних али то су предности и мане анонимности!

Једино чиме сам непријатно изненађен и незнам да ли је то прикривен комплекс или хомосексуализам када иза женског имена или универзалног имена стоји у опису да је женско и да износи своје ставове у женском роду а оно се испостави да се ради о мушкарцу! То је за мене тежак комплекс! :think:
 
pozdrav psihološkinjo hator ;)

po meni je to u principu besmisleno... kapairam da jedino olakašju svoju dušu jer lakše je nešto zapisati anonimno ovde, ko u dnevnik... eventualno nada da čuju nešto

sumnajm da bilo ko očekuje rešenje problema ovde
yes.gif
 
... и од непознатих људи траже помоћ...?

Шта психолози имају да кажу на ову тему? :think:

Ne znam sta psiholozi kazu, ali to su za mene labilne licnosti.

Jedna je stvar da iz zezancije pitas za savet, pomoc, ali da verujes odgovorima nepoznatih ljudi - to ne. A kamoli da detaljno "raspredas" o problemu.

Jedino u tome vidim neko psiholosko praznjenje, olaksanje, ali koja je prakticna korist od toga?
 
Ne znam sta psiholozi kazu, ali to su za mene labilne licnosti.Jedna je stvar da iz zezancije pitas za savet, pomoc, ali da verujes odgovorima nepoznatih ljudi - to ne. A kamoli da detaljno "raspredas" o problemu.Jedino u tome vidim neko psiholosko praznjenje, olaksanje, ali koja je prakticna korist od toga?
yes.gif
 
... и од непознатих људи траже помоћ...?

Шта психолози имају да кажу на ову тему? :think:

pomoc se i trazi od nepoznatih ljudi, poznati ljudi mogu biti pristrasni...

pa psiholozi su nepoznati ljudi i pomazu :D

nije lose cuti misljenja drugih...

uglavnom onaj ko trazi pomoc, nadje ga sam, drugi sluze samo kao podrska...
 
neka se pisci postova zagledaju u sebe i neka kazu..ne nama ..nego sebi samima ..kakav problem imam?
jer ja mislim da na ovoj planeti od 7 milijardi ljudi nema coveka koji nema nikakav problem koji ga/je muci

dosta vise foliranja i licemerja..koje citam u 99 . 99% postova na ovom forumu..

I sta je pisac hteo da kaze?
Da li postovi na ovoj temi,koji po tvom kriterijumu nis licemerni obuhvataju lavinu drvlja i kamenja na subjekte teme?
 
I sta je pisac hteo da kaze?
Da li postovi na ovoj temi,koji po tvom kriterijumu nis licemerni obuhvataju lavinu drvlja i kamenja na subjekte teme?
pisac je hteo da kaze da i ljudi koji napadaju ljude koji pisu o svojim problemima takodje imaju probleme ..koje zapravo guraju pod tepih..te pokusavaju da guraju kampanju .."mi smo lepi veseli fun lovin' ljudi"
to je mozda najlepse opevao djule



Ja sam kralj, ja sam lopov i gad
lancima okovan mrzim tvoj svet
umno poremecen, novcem opterecen
teksilno unakazen, ludilom pregazen
lazem, kradem i opijam se
Ja sam kralj i tako sam glup
nisam ni svestan koliko sam lud
umno poremecen, dosadom zarazen
mentalno zasicen, duhovno osakazen
gledaj u mene prepoznaces se
Ref.
To smo mi za nas ne postoji put
kojim se lako stize u raj
sve kad se lomi u tebi
srecan si ako mu ugledas kraj
Ne postoji put
kojim se lako stize u raj
sve kad se lomi u tebi
srecan si ako mu ugledas kraj
Ja sam kralj, ja sam lopov i gad
gledaj u mene prepoznaces se
umno poremecen, novcem opterecen
tekstilno unakazen, ludilom pregazen
lazem, kradem i opijam se
to smo mi samo za nas
to smo mi za nas
Ref.
 
pisac je hteo da kaze da i ljudi koji napadaju ljude koji pisu o svojim problemima takodje imaju probleme ..koje zapravo guraju pod tepih..te pokusavaju da guraju kampanju .."mi smo lepi veseli fun lovin' ljudi"
to je mozda najlepse opevao djule

[.

Pa nije ovde tema da li neko ima probleme (svi ih imamo manje - vise), nego je tema kakav je karakter ljudi koji detaljno pisu o problemima i , pretpostavljam, veruju savetima koje dobiju.

Tako da...nema potrebe da napadas ucesnike.:confused:
 
Pa nije ovde tema da li neko ima probleme (svi ih imamo manje - vise), nego je tema kakav je karakter ljudi koji detaljno pisu o problemima i , pretpostavljam, veruju savetima koje dobiju.

Tako da...nema potrebe da napadas ucesnike.:confused:
pa sama tema napada ucesnike ili ti je taj podatak..promakao svesno ili nesvesno ..:think:
 
pa sama tema napada ucesnike ili ti je taj podatak..promakao svesno ili nesvesno ..:think:

Nijednom recju ne "napada". Vec samo trazi misljenje kakav je karakter takvih osoba.

Ali i ako dozvolimo da "napada" onda je to svakako jedna manjina (u koju povremeno spadam i ja, u manjoj meri, rekla bih.;)). Pa se ne osecam povredjenom ni prozvanom.
 
Nijednom recju ne "napada". Vec samo trazi misljenje kakav je karakter takvih osoba.

Ali i ako dozvolimo da "napada" onda je to svakako jedna manjina (u koju povremeno spadam i ja, u manjoj meri, rekla bih.;)). Pa se ne osecam povredjenom ni prozvanom.
postoje brojne forme napadanja ..;) a ova tema je jedna od najlicemernijih
 
Zasto?:eek: Zaista ne razumem zasto je tema licemerna, s obzirom da je na pravom pdf-u?:dontunderstand:

Mozda postoji "pozadina" za koju ja ne znam. 'Ajde objasni zasto je "licemerna" sad me bas interesuje.
zato sto ubacuje ideju tipa "vidi ja sam bolji" a u stvari sam gori..

zasto?
ljudi koji dodju i otvoreno pisu o sebi i svojim probelmima imaju hrabrosti da sebe otvore ka svetu..i onda mozes da identifikujes dve vrste ucesnika takvih tema..jedan vrsta socijalno odgovornih osoba kojima pricinjava izvesno zadovoljstvo da toj i takvoj osobi pruze ruku..ponude savet..ponekad je obicna topla rec zlata vredna..i druga vrsta koja nadje zrtvu za izivljavanje..
zivimo u zemlji i u vremenu velikih nedaca..a kao mali ljudi koji nemaju velikih mogucnosti da uticu na stanje stvari..i ako stojimo na ovoj vetrometini svako sam za sebe otudjen od drugih..svi smo zrtve..moramo se drzati zajedno..negovati kvalitetne odnose sa drugim ljudima..
 
zato sto ubacuje ideju tipa "vidi ja sam bolji" a u stvari sam gori..

zasto?
ljudi koji dodju i otvoreno pisu o sebi i svojim probelmima imaju hrabrosti da sebe otvore ka svetu..i onda mozes da identifikujes dve vrste ucesnika takvih tema..jedan vrsta socijalno odgovornih osoba kojima pricinjava izvesno zadovoljstvo da toj i takvoj osobi pruze ruku..ponude savet..ponekad je obicna topla rec zlata vredna..i druga vrsta koja nadje zrtvu za izivljavanje..
zivimo u zemlji i u vremenu velikih nedaca..a kao mali ljudi koji nemaju velikih mogucnosti da uticu na stanje stvari..i ako stojimo na ovoj vetrometini svako sam za sebe otudjen od drugih..svi smo zrtve..moramo se drzati zajedno..negovati kvalitetne odnose sa drugim ljudima..

Zaista lepo i tacno receno :), samo ja i dalje nisam sigurna da je postavljac hteo bas to da kaze.....mozda je i on jedan od takvih (za koje pita;)), ali mu/joj je bilo iz nekog razloga neumesno u prvom licu jednine da pita.:idea:
 
Zaista lepo i tacno receno :), samo ja i dalje nisam sigurna da je postavljac hteo bas to da kaze.....mozda je i on jedan od takvih (za koje pita;)), ali mu/joj je bilo iz nekog razloga neumesno u prvom licu jednine da pita.:idea:
a zasto bi bilo neumesno pitati
" ej ljudi primetila sam tu i tu stvar..koju ne razumem..sta vi ljudi mislite o tome?"
 

Back
Top