Problem kod COMPAQ laptopa !

benitez

Primećen član
Poruka
556
Dobio sam dva laptopa starijeg datuma COMPAQ Presario 2700 ali i kod jednog i kod drugog postoji problem sto rade 3 minuta i ugase se. Da li je do procesora ili u nekom podesavanju? Gledao sam u biosu, nema nekih podesavanja cak sta vise prvi put vidim tako skracenu verziju biosa postoji samo podesavanje vremena, boot i deo gde se snimaju podesavanja.
 
Kada sam otkrio kako da ga rasklopim i dodjem do procesora video sam da mu je hladnjak bio odvrnut od ploce samim tim nije ni lezo na procesoru i zato se gasio. Sada on radi dugo, 1h najvise sam ga pustio jer me brine sto ne cujem da radi kuler u hladnjaku procesora. Mislim da sam ga povremeno cuo ali sam u rebusu da li on mora da radi non-stop kao kod PS racunara ili je to dobro ako radi povremeno.Kao sto sam rekao BIOS mu je siromasan tako da ne mogu da mu vidim temperaturu CPUa, pa da mi bude lakse. Da li neko zna za laptopove u Control panelu u opcijiama napajanja kako treba postaviti vremena za iskljucivanje Monitora, iskljucivanje HDD, stanje pripravnosti, na PCu mi je sve na Never.
 
Gde mogu da proveravam temperaturu CPU ( u BIOSu ne mogu jer je prilicno oskudan)
Imam i jedan novi problem kod ubacivanja USB uredjaja, svi oni rade, ali mi izlazi upozorenje (vidi sliku) sta bih trebalo da uradim da se resim toga ?
 

Prilozi

  • bez naslova.bmp
    135,7 KB · Pregleda: 7

Back
Top