Stomatologija
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Stomatologija

Zainteresovan član Zvonchica1991 (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Stomatologija

Pa gde vam je tema o zdravlju zuba,usta i desnih...

Necu da reklamiram,ali zube radim u privatnoj ordinaciji na Vozdovcu...Jako su savremeni i ljubazni...Sto je najbitnije odes jednom ne moras 6 meseci,cisto n pregled koji je bespaltan...

Inace domovi zdravlja i zubari su mi se smucili,imala sam nenormalan strah jer od treceg osnovne do pre dve godine sam se vukla po njima,nikad ne urade kako treba,sta vise sjebu ti i ono sto ti je bilo dobro...

A se vi brinete o vasim?Idete li cesto na struganje i izabljivanje?

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    744

Podrazumevano Re: Stomatologija

Citat Original postavio Zvonchica1991 Pogledaj poruku
    Pa gde vam je tema o zdravlju zuba,usta i desnih...

Necu da reklamiram,ali zube radim u privatnoj ordinaciji na Vozdovcu...Jako su savremeni i ljubazni...Sto je najbitnije odes jednom ne moras 6 meseci,cisto n pregled koji je bespaltan...

Inace domovi zdravlja i zubari su mi se smucili,imala sam nenormalan strah jer od treceg osnovne do pre dve godine sam se vukla po njima,nikad ne urade kako treba,sta vise sjebu ti i ono sto ti je bilo dobro...

A se vi brinete o vasim?Idete li cesto na struganje i izabljivanje?
    Biće razdvojena tema Zubari da bi bila preglednija. Malo vremena, može?
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Zainteresovan član Zvonchica1991 (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Naravno cekamo:****...Mislim da zasluzuje,ipak sve od njih polazi

Ističe se branaaa (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

I moja zubarka je na Vozdovcu, ultra fensi, sve laserski, na dugme i bar kodove...a skuuuuupaaaa.....al ne marim, sve za lepotu
    http://www.dodaj.rs/f/1E/RU/32zOb5YN/ofsaz.jpg

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

I moj zubar ima sve najskuplje od opreme, sve na bip, bip... nekoliko specijalizacija preko i danas mu sklizne burgija i probuši mi tkivo ispod jezika
    Najbolje je sto je mene optuzio da mrdam jezikom
    Al ajde, znam ga ceo život

prethodni zubar mi je radio dva zuba odjednom i obe plombe puknu posle mesec dana a optuži me da je to od žvaka...
    JEb*ote a svi DOKTORIRALI!
    Mislim se da počnem sam sebi da radim zube

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

samo cu da ispricam svoje iskustvo-dosla zbog jednog zuba koji me boleo, stomatolog pregledao i kaze na 4.imam jednu malu tackicu, karijes pa bi da to skine,i ja hajde vazi sto da ne. izbusi mi zub i stavi belu plombu. par meseci kasnije-dobijem gnojenje tog zuba, nesnosna bol, pod svakakvim lekovima sam bila nekoliko dana jer nisam mogla odmah do zubara zbog obaveza u skoli.
    kad su mi izbusili na kraju plombu konstatovali su da je zivac umro, a da je gospodin doticni trebalo da prvo ocisti lepo zub ali nije iz nama nepoznatih razloga. ostavljeno da se drenira. u medjuvremenu se ustanovi i da mi je i zub kompletno propao, skroz je istrulio i morao je da se vadi.
    imam samo najlepse reci za takve 'savesne' stomatologe jer je cinjenica da sam sa 19 godina,vec bila sa jednim vestackim zubom
    tako da moje iskustvo sa leskovackim zubarima je bas tuzno, da ne poverujes kome daju diplomu. svaka cast pojedincima i dr koja mi je brzo i profesionalno odradila vestacku krunicu, izgleda kao moj, ali nije isto kao kad imas svoj zub nazalost..

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Na žalost, svi zubari danas rade uglavnom protetiku i lagano te vode ka jednom a to je da ti uništi sve zube i navali mostove i veštake a tu je veća cifra - po nekoliko hiljada eura

Ne zavaravajte se da postoji dobar zubar, ispod svake plombe ostavljaju karijes kako bi je menjali za godinu ipo ili dve. Moja keva ima plombu staru 30 godina
    Poslednji put ažurirao/la mario80 : 22.06.2010. u 22:57

Aktivan član
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Prvo ljudi shvatite nije svaki zub i svaki kvar za belu plombu na zalost. Kod dubokih kvarova koji idu subgingivalno je indikovana crna plomba iz mnogo razloga. I iz nekog nepoznatog razloga zubi znaju da odreaguju na belu plombu kod dubokog kvara tj da odumre zivac. Zasto se to desava niko ne zna ali desava se.

Sto se tice namernog ostavljanja karijesa, to je glupost. Plomba ima rok trajanja kao i protetski rad. U svatu je rok trajanja protetskog rada 5 godina to je standard. Plombe moraju da se menjaju iz razloga sto se one deformisu ma koliko to vama zvucalo neverovatno. Plombe se tokom vremena zbog razlike u temperaturi skupljaju i sire i vremenom se stvataju mikro pukotine kroz koje ulaze mikroorganizmi i pljuvacka i nastaje karijes ispod plombe. Rok trajanja plobe je par godina. Ali kazem plomba nije trajna i za uvek.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ok shvatam ja sve to ali nemarno je od njega da mi posle kazu kako je trebalo zub da se leci i da tu prvo ide lek pa tek onda plomba a covek sve to preskocio i direktno stavio plombu. ako ja treba da znam sta on treba da radi, onda bolje meni diploma da visi u dnevnoj sobi a ne njemu u ordinaciji.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio katishhh Pogledaj poruku
    ok shvatam ja sve to ali nemarno je od njega da mi posle kazu kako je trebalo zub da se leci i da tu prvo ide lek pa tek onda plomba a covek sve to preskocio i direktno stavio plombu. ako ja treba da znam sta on treba da radi, onda bolje meni diploma da visi u dnevnoj sobi a ne njemu u ordinaciji.
    Ma zubari ne znaju šta pričaju a još manje sta rade
    Ja sam par puta došao u situaciju da JA vidim pukotinu na plombi staroj mesec dana a on ništa, pa je tobože bio zgraaanut. Taj me optužio da je od žvaka

E al pazi, svi su oni završili kod nas stomatologiju i specijalizirali ili doktorirali nešto, uredno idu na seminare preko i predaju na fakultetu... Mada mislim da za ovo zadje lažu kao psi
    Poslednji put ažurirao/la mario80 : 23.06.2010. u 11:42

Slične teme

1. Stomatologija
    Autor Manitu u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06.11.2015., 09:33
  2. Stomatologija
    Autor Liberal u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.01.2014., 13:46
  3. STOMATOLOGIJA
    Autor DolceVita:) u forumu Zdravlje