Папа - Абортуси и геј бракови су зло

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Papa: Abortusi i gej brakovi su zlo
13. maj 2010. | 22:51 | Izvor: Tanjug
Lisabon -- Papa Benedikt XVI izjavio u Portugalu da su abortusi i homoseksualni brakovi među "najpodmuklijim i najopasnijim" pretnjama sa kojima se suočava savremeni svet.

On je posle mise koju je održao pred 400.000 vernika okupljenima rekao da ceni njihove napore u borbi protiv abortusa i za jačanje porodice, koja se zasniva na "neraskidivom braku između muškarca i žene".

Takve inicijative predstavljaju pomoć "pri odgovoru na najpodmuklije i najopasnije pretnje opštoj dobrobiti" i one su "osnovni elementi izgradnje civilizacije ljubavi", rekao je papa, obraćajući se vernicima.

Abortus je u Portugaliji, većinski katoličkoj zemlji, odobren 2007. godine, a parlament je u januaru usvojio zakon koji odobrava homoseksualne brakove. Pored toga, razvodi su olakšani od 2008. godine, jer ih je sada moguće dobiti uprkos protivljenju jednog od supružnika.

Benedikt XVI je u četvorodnevnoj poseti Fatimi, u centralnoj Portugaliji, u okviru obeležavanja dana kada se pre 93 godine deci pastirima iz tog kraja, kako su tvrdila, ukazala Bogorodica.

Papa je u više navrata, tokom posete Portugaliji, govorio o patnjama u svetu i u samoj crkvi, rekavši da su "gresi crkve" krivi za seksualno zlostavljanje dece od strane katoličkih sveštenika.
 
Papa: Abortusi i gej brakovi su zlo
13. maj 2010. | 22:51 | Izvor: Tanjug
Lisabon -- Papa Benedikt XVI izjavio u Portugalu da su abortusi i homoseksualni brakovi među "najpodmuklijim i najopasnijim" pretnjama sa kojima se suočava savremeni svet.

On je posle mise koju je održao pred 400.000 vernika okupljenima rekao da ceni njihove napore u borbi protiv abortusa i za jačanje porodice, koja se zasniva na "neraskidivom braku između muškarca i žene".

Takve inicijative predstavljaju pomoć "pri odgovoru na najpodmuklije i najopasnije pretnje opštoj dobrobiti" i one su "osnovni elementi izgradnje civilizacije ljubavi", rekao je papa, obraćajući se vernicima.

Abortus je u Portugaliji, većinski katoličkoj zemlji, odobren 2007. godine, a parlament je u januaru usvojio zakon koji odobrava homoseksualne brakove. Pored toga, razvodi su olakšani od 2008. godine, jer ih je sada moguće dobiti uprkos protivljenju jednog od supružnika.

Benedikt XVI je u četvorodnevnoj poseti Fatimi, u centralnoj Portugaliji, u okviru obeležavanja dana kada se pre 93 godine deci pastirima iz tog kraja, kako su tvrdila, ukazala Bogorodica.

Papa je u više navrata, tokom posete Portugaliji, govorio o patnjama u svetu i u samoj crkvi, rekavši da su "gresi crkve" krivi za seksualno zlostavljanje dece od strane katoličkih sveštenika.

Zasto bi abortus bio nesto lose? Meni zbilja nije jasno kako nesto sto se uradi dok je jos zametak moze biti ubistvo protivno Bogu:dash:...treba praviti razliku, abortus nije kontracepcija i samim tim smo mi blesava drzava jer imamo 100 000 uradjenih na godisnjem nivou ali abortus je sasvim prihvatljivo resenje ukoliko zena ne zeli da rodi, nepsosobna je da ga cuva, ne voli ga, ne oseca da je vreme...ne mozemo nekoga naterati da bude samohrana majka zbog Boga koji ni teorijski ni empiriski nije dokazan:mrgreen:. Uvek cu zabranu abortusam smatrati nevidjenom nebulozom koja se moze opravdati samo kvazi moralom...

Gay brakovi mi takodje ne smetaju...sasvim mi je svejedno da li neko ima za suprugu muskarca ili zenu...na mene ne utice pa ne vidim zasto bih bila zainteresovana za tudje izbore...
 
papa%20in%20divisa%20da%20hitlerjugend.jpg

raz_062.gif
 
Zasto bi abortus bio nesto lose? Meni zbilja nije jasno kako nesto sto se uradi dok je jos zametak moze biti ubistvo protivno Bogu:dash:...treba praviti razliku, abortus nije kontracepcija i samim tim smo mi blesava drzava jer imamo 100 000 uradjenih na godisnjem nivou ali abortus je sasvim prihvatljivo resenje ukoliko zena ne zeli da rodi, nepsosobna je da ga cuva, ne voli ga, ne oseca da je vreme...ne mozemo nekoga naterati da bude samohrana majka zbog Boga koji ni teorijski ni empiriski nije dokazan:mrgreen:. Uvek cu zabranu abortusam smatrati nevidjenom nebulozom koja se moze opravdati samo kvazi moralom...

Лепо си рекла, абортус није контрацепција, и баш због тога абортус у Србији и јесте нешто лоше, јер има размере епидемије тј служи као најчешћи контрацептивни метод. Све ово "није јој време, нема пара, неспособна је да чува ........ "се решава на нивоу контрацепције, врло, врло лако, једини оправдан разлог за абортус су медицински разлози и трудноћа до које је дошло насилно! Док год буде Вас либерала који сте принципијелно за "право" на абортус (а већина га сама вероватно никад не би себи дозволила), српске "паметнице" ће абортус користити као контарцептивно средство!

Gay brakovi mi takodje ne smetaju...sasvim mi je svejedno da li neko ima za suprugu muskarca ili zenu...na mene ne utice pa ne vidim zasto bih bila zainteresovana za tudje izbore...

Мени такође не смета да ли неко за брачног друга има мушкарца или жену, смета ми ако су брчани другови истог пола! Шалим се немам ништа против неког облика дефинисања односа истополних особа, али то не може бити дефинисано истим оним Законом којим је дефинисана брачна заједница жене и мушкараца - ТО ЈЕДНОСТАВНО НИЈЕ И НЕ МОЖЕ БИТИ ЈЕДАНКО, као што се НИКАКО не може дозволити да људи у истополним заједницама могу усвајати децу - СВОЈИМ ИЗБОРОМ (неки ће рећи природом) они су осуђени на то да немају децу!!!!!
 
A pedofilija je sta?
Mozda da oprost grehova geograficaru!:think:

ma znam, i slazhem se sa tobom,ali mozhda iz njegove perspektive nije isto voleti dete i zrelog mushkarca...u tom smislu rechi...u tome je razlika izmedju ta dva zla...u svakom sluchaju,vratio bih ga u srednji vek,u tu istu portugaliju i pripremio bi mu jedan veeeeliki vatromet (chitaj lomachu)... :)
 
Zasto bi abortus bio nesto lose? Meni zbilja nije jasno kako nesto sto se uradi dok je jos zametak moze biti ubistvo protivno Bogu:dash:...treba praviti razliku, abortus nije kontracepcija i samim tim smo mi blesava drzava jer imamo 100 000 uradjenih na godisnjem nivou ali abortus je sasvim prihvatljivo resenje ukoliko zena ne zeli da rodi, nepsosobna je da ga cuva, ne voli ga, ne oseca da je vreme...ne mozemo nekoga naterati da bude samohrana majka zbog Boga koji ni teorijski ni empiriski nije dokazan:mrgreen:. Uvek cu zabranu abortusam smatrati nevidjenom nebulozom koja se moze opravdati samo kvazi moralom...

Gay brakovi mi takodje ne smetaju...sasvim mi je svejedno da li neko ima za suprugu muskarca ili zenu...na mene ne utice pa ne vidim zasto bih bila zainteresovana za tudje izbore...

Vidis duso za mene nema razlike izmedju abortusa i ubistva..

Covekov zivot POCINJE OD ZACECA, A NE OD RODJENJA....

Kakva je razlika ako ubijes neko dete od 4 ili 9 meseci?


Takodje ne vidim razliku izmedju PEDOFILIJE, ZOOFILIJE, NEKROFILIJE i HOMOSEKSUALIZMA..

Sve su to NEPRIRODNE PSIHOLOSKO-SEKSUALNE DEVIJACIE.
 

Back
Top