Osamnaest godina od zločina u Tuzli

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
Osamnaest godina od genocida nad vojnicima JNA u “tuzlanskoj koloni”


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ako je napad na Srebrenicku kolonu Naserovih koljaca /koja se uz borbena dejstva probijala prema Tuzli /genocid onda je genocid i napad na kolonu JNA koja je mirno napustala Tuzlu
 
У оквиру обиљежавања осамнаесте годишњице у Тузли ће бити одата почаст за најмање 92 војника убијена 15. маја. Очекује се да ће у 15. маја стотињак преживјелих, родбина и пријатељи жртава, као и грађана из разних крајева Српске положити цвијеће и прислужити свијеће на дионици пута којим се 1992. године кретала "тузланска колона".

Бранка Шљивар је потврдила да ће учесници помена у Тузлу доћи организовано аутобусима и да ће скуп бити одржан током пријеподнева, али није прецизирала тачно вријеме и локацију, због ранијег договора са представницима Кантона Тузла.

Осим у Тузли, почаст војницима ЈНА страдалим на Брчанској малти биће одата и на Градском гробљу Пучиле у Бијељини, гдје ће у подне бити служен парастос.

Након тога загради СО у Бијељини биће одржан и округли сто о злочину почињеном над колоном ЈНА која се према ранијем договору повлачила из Тузле.

Ратни и актуелни начелници Тузле Селим Бешлагић и Јасмин Имамовић поручили су грађанима да заузму исти став као што је учињено у Сарајеву 3. маја, гдје је ове године први пут обиљежено 18 година од страдања војника ЈНА у Добровољачкој улици.

Бешлагић и Имамовић су поручили грађанима да буду достојанствени, "или да игноришу тај догађај, али да не насједну на политичку провокацију из Републике Српске".
 
У оквиру обиљежавања осамнаесте годишњице у Тузли ће бити одата почаст за најмање 92 војника убијена 15. маја. Очекује се да ће у 15. маја стотињак преживјелих, родбина и пријатељи жртава, као и грађана из разних крајева Српске положити цвијеће и прислужити свијеће на дионици пута којим се 1992. године кретала "тузланска колона".

Бранка Шљивар је потврдила да ће учесници помена у Тузлу доћи организовано аутобусима и да ће скуп бити одржан током пријеподнева, али није прецизирала тачно вријеме и локацију, због ранијег договора са представницима Кантона Тузла.

Осим у Тузли, почаст војницима ЈНА страдалим на Брчанској малти биће одата и на Градском гробљу Пучиле у Бијељини, гдје ће у подне бити служен парастос.

Након тога загради СО у Бијељини биће одржан и округли сто о злочину почињеном над колоном ЈНА која се према ранијем договору повлачила из Тузле.

Ратни и актуелни начелници Тузле Селим Бешлагић и Јасмин Имамовић поручили су грађанима да заузму исти став као што је учињено у Сарајеву 3. маја, гдје је ове године први пут обиљежено 18 година од страдања војника ЈНА у Добровољачкој улици.

Бешлагић и Имамовић су поручили грађанима да буду достојанствени, "или да игноришу тај догађај, али да не насједну на политичку провокацију из Републике Српске".

Какав олош федерацијски....
:dash:
Нека БОГ подари мир жртвама мухамеданског терора...
 
Какав олош федерацијски....
:dash:
Нека БОГ подари мир жртвама мухамеданског терора...


djubrad,pazi ovde traze da se zabrani obiljezavanje 12.jula i da se zatvore granice da nebi ljudi iz Srbije mogli prisustvovati..................vlast RS treba zabraniti onu predstavu 11 jula u Potocarima a onaj nakaradni takozvani memorijalni centar ukloniti..doci ce i to vrijeme
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/...aviti-sa-spiska-osiguranja-skupa-u-potocarima
 
Poslednja izmena:
Njihove "junačke" akcije i podvizi se i svode na mučka ubistva i zasjede. Kolona koja nije bila u borbenom poretku i povlačila se u dogovoru je bila idealan cilj za njih. Bezbjedno i sa udaljenosti u zaklonu su mogli hladno da pucaju po koloni izloženoj kao na dlanu...
Naći će se već neki izgovor tipa pucali su prvi...:dash:
Poslastica kojoj nisu mogli da odole...

Stoka smrdljiva....:evil:
 
Osamnaest godina od genocida nad vojnicima JNA u “tuzlanskoj koloni”


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ako je napad na Srebrenicku kolonu Naserovih koljaca /koja se uz borbena dejstva probijala prema Tuzli /genocid onda je genocid i napad na kolonu JNA koja je mirno napustala Tuzlu

dalo bi se raspravljat o ovoj temi.
npr mi smo 91 pustili mirno JNA iz osjeka. oni se izvukli na 5-6 km i okrenuki cijevi na grad. ebiga ispali smo naivni. vjerovatno poučeni našim niskustvom bošnjaci nisu dozvolili sličan scenarij oko tuzle, a bogam ni mi više u hrvatskoj;)
 
djubrad,pazi ovde traze da se zabrani obiljezavanje 12.jula i da se zatvore granice da nebi ljudi iz Srbije mogli prisustvovati..................vlast RS treba zabraniti onu predstavu 11 jula u Potocarima a onaj nakaradni takozvani memorijalni centar ukloniti..doci ce i to vrijeme
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/...aviti-sa-spiska-osiguranja-skupa-u-potocarima

Полако, сами себе почињу да уједају због лажи које су изрекли око Сребренице...
Читава прича ће им пасти..због ненормалног лагања и фабриковања "доказа"...
 
Читава прича ће им пасти..због ненормалног лагања и фабриковања "доказа"...

Довијају се на разне начине да очувају лаж

hodza.jpg
 
Ма људи, Додик је ЦАР:

Вести дана - петак, 14. мај 2010. 21:41RSS
piksel.gif




додик:обележавање страдања војника јна постаће традиција

Политика - Пре 2 сата и 33 минута БАЊА ЛУКА - Премијер Републике Српске Милорад Додик изјавио је да очекује да ће сутрашње обележавање страдања припадника ЈНА 1992. године у Тузли протећи мирно и да ће постати традиција.
Додик је такође рекао новинарима у Бања Луци да ће бити покренута иницијатива да се садашњој улици Хамдије Крешевљаковића у Сарајеву врати стари назив Добровољачка, оценивши да је првобитни назив улице промењен јер се желело "побећи од догађаја из 1992. године".
Влада РС намерава да на местима страдања војника бивше ЈНА у Добровољачкој и у Тузланској колони постави спомен плоче, рекао је Додик, додавши да је до сада "било незамисливо" да се сећање на страдале војнике ЈНА обележава на местима где су се десили ти злочини с почетка рата у БиХ.
Премијер РС је казао да је био спреман да присуствује обележавању страдања припадника ЈНА у Добровољачкој у Сарајеву, које је одржано 3. маја, али је процењено да значај обележавања треба да буде искључиво везан за долазак породица страдалих, као што је планирано и за сутра у Тузли.
 
'Dolazak u Tuzlu porodica stradalih vojnika, prema sadašnjim reakcijama, neće biti proglašen skupom visokog rizika. Brojni zvaničnici Tuzle smatraju taj dolazak opravdanim. Nada Mladina, predsjedavajuća Općinskog vijeća Tuzla, smatra da svako ima pravo na odavanje pošte stradalima:

„Moj lični stav je da svako onaj ko želi odati poštu žrtvama to i učini. Ima li taj dolazak neku političku pozadinu i hoće li on biti zloupotrijebljen mi o tome samo možemo nagađati. Tuzla također ima pravo obilježiti taj dan na način kako je to činila do sada i mi ćemo također taj dan položiti cvijeće na spomen obilježja kako smo to činili i prijašnjih godina.“
...
Ratni načelnik Tuzle Selim Bešlagić mišljenja je da je, pored obilježavanja 15. maja, u Tuzli došlo vrijeme i za razgovore jedne i druge strane:

„Ja bih da mi počnemo pričati i da mi njima ukažemo ko je kriv za stradanje vojnika. Mi smo tražili procesuiranje i zato bih ja da se razgovara kako bi se ukazalo na stvari koje su nepobitne činjenice, a to je da onaj ko je organizirao njihovo izvlačenje je odgovoran i za njihovo stradanje.“

I u Fondaciji „Istina pravda pomirenje“ dolazak obitelji stradalih vojnika vide kroz dva aspekta.

„Treba tu razlučiti svije stvari, sve žrtve bilo gdje da su bile zaslužuju sjećanje najbližih. Međutim zloupotreba je nedopustiva i to se sada događa. Ja se nadam da će obilježavanje 15. maja u Tuzli proteći kao i skup u Dobrovoljačkoj. To je stvar policije, ali nikome se ne može zabraniti da dođe u Tuzlu da zapali svijeću ili položi cvijeće. Međutim politički govori i donošenje stavova zašto je netko strdao na Brčanskoj malti je politizacija i relativizacija cijelog događaja“, kaže Sinan Alić. '

http://www.islambosna.ba/index.php/...jeno-obiljeavanje-smrti-vojnika-jna-i-u-tuzli
 

Back
Top