Primereno

Moja mama mahom kaze "odaje me lice"...znaci zena koja nema ni gram celulita, sitna je i niza kaze da nikada ne bi obukla "ono sta nije za nju" jer se po licu vidi koliko je stara bez obzira sto ima veoma malo bora, koza jednostavno sija i deluje drugacije, kada govori o mladima tvrdi da one mogu da nose sta god pozele jer je "mladost po sebi vec lepa"...ja se slazem sa njom...vec se sada u dvadesetim vidi razlika na licu od mene u 18. godini...sto rece Mini na nekoj temi i ne privlaci me vise teenage garderoba pa je ne bih ni nosila...


...prvo odmah da se izjasnim, nikad se nisam poredila sa mladim devojkama i zenama,
bilo bi totalno bezveze, imam i ja decu i to veliku...ali, uvek ima jedno ali, ne moze se
uvek tvrditi gore navedeno....prosto zato sto to nije tacno, sto toliko mladih ide zapusteno,
sto im je lice unisteno ankama, bubuljicama, mitiserima, sto dozvole sebi da u 20 godina
imaju vise kilograma nego neka u 50...sto mnoge imaju celulita vise nego zene u nekim
kasnijim godinama...i nista im ne stoji kako bi trebalo u njigovim godinama...sto znaci
opet, da ni u ranoj mladosti, ne mogu bas svi da nose sve, samo zato sto su mladi...niti
sam za to da mi nosimo plitke farmerice, idemo golih stomaka, utezemo se u helanke,
mini suknjice koje stvarno ne prilice......ne to nikako....ali....ne vidim u cemo bi bio
problem zeni u nekim zrelim godinama, koja lepo izgleda, da nosi suknju DO kolena,
da nosi lepo deholtiranu majicu....kosuljicu...da bude u farmeicama ili pantalonama,cak
i bele boje....ko je to zabranio....gde to stoji, da joj je ne primereno da tako nesto obuce...:dontunderstand:

...naravno da necu ja obuci haljinicu kakvu nosi moja cerka..ali neki drugaciji model,
a isti dezen hocu i to vrlo rado, ako se u njoj osecam lepo, ako mi ogledalo kaze da
nemam cega da se stidim....i to jeste sustina....:cool:

...ako se zena oseca lepo u odeci koju nosi, ona zraci, jer je poenta svega, da mi nosimo
odecu a ne ona nas...u tom slucaju i mi sijamo, izgledamo zadovoljnije, samim tim i lepse i mladje....:think:

...niti ce neko da me kuva u ovim godinama, niti mi je bitno sta ce ko reci, da li je to za
mene "primereno" ili ne....najvaznije je samo jedno...da sebi ne izledam smesna, da me
nije stid, da se lepo osecam......i da se to sve vidi i na mom licu i u mojim ocima....

...drugo ne postiji....:manikir::manikir:
 
Ko je pomenuo suknje do kolena ili malo iznad kolena?

Ja nisam...nikada...izricito sam kazala na prethodnoj strani da i bakice mogu da nose suknje do, oko i malo iznad kolena ali da je jedno iznad kolena a drugo je minjak.

...mladost je meni lepa pa i sa aknama i viskom kilograma, jednostavno za moj racun je neka buca devojcica u kratkoj suknjici slatka dok mi zena u pedesetim u minjaku ne igleda fino pa makar imala noge do vrata, vide se te noge i u suknjici malo iznad kolena, ne mora da se vidi sve na izvol'te, primeti i ono malo skrivenije, tako je cak i sexipilnije.

Nije age apropriate jednostavno nositi neke stvari nakon odredjenih godina...moze se postici isti efekat i sa drugacijim stvarima, uzecu sebe za primer - iako sam potpuno, u gram iste kilaze kao u gimnaziji ne bih nosila stikle, vruce pantalonice i korset u kombinaciji sada iako mi kilaza to dozvoljava, ne ide mi to vise za srednje dvadesete, to je za klinke od 15, 16, 17...ja bih izgledala bezveze u takvoj garderobi dok bih nosila sorts, platforme i kaftan ili tuniku odozgo koja pada na jedno obnazeno rame...iako sam odgovarajuce gradje i relativno mlada....los ukus se tinejdzerkama prasta i odbija na mladost, isprobavanje i ekperimetisanje dok je meni sada najvaznije da izgledam lepo, negovano, uskladjeno, da nosim garderobu koja mi laska, koja nesto saopstava svetu o mojoj licnosti...cak i bele pantalone bih nosila sa necim malo opustenijim odozgo, necim sto pada nonsalantno, ne bih nosila bele farmerice i kratku majicu, nije mi to lepo jednostvano, ne hvata mi ga oko...eto, po mom ukusu je bas stil Meril Strip, nosi ona i krace haljine i suknje, i farmerice ali je sve tako nonsalantno i slojevito, laska joj sve sto odene dok mi je Dzoan Kolins sinonim loseg ukusa...ja ne bih tako da sam na njenom mestu, zgodna zena se vidi da je zgodna na kilometar, ako pedesetogodisnjakinja odene trenc ili sako i farmerice ravnog kroja izgledace lepse nego u kratkoj koznoj jakni, koja otkriva i kukove i guzu i struk, i farmerice sa spic cipelama...to nije moja izmisljotina, to pise u svim svetskim casopisima kao sto se da videti isto i na listama najbolje odevenih zena na svetu...da li ce neko postovati ili nece je vec stvar licnog izbora...
 
...citirala sam te samo zbog onog boldovanog...i dalje tvrdim i mislim isto,
nisu svi lepi ni svi ruzni...ima i jednih i drugih.....
.....ok, ti mislis tako, i ja to postujem...samo mi se cini ca si malo prestroga
i prema samoj sebi i prema okolini u nekim stavovima...koji mi ipak ne idu
uz neku mladu osobu....

...opusti se i uzivaj, zasto mislis da neko u tvojim godinama ne moze da nosi
sorc i stikle...ili ne daj boze neko cak stariji od tebe...postoje mesta gde se
to moze, na moru recimo...nisam ni mislila da bi bilo normalno da se tako neko
pojavi u sred bela dana...bilo gde...ali ipak ima mesta gde moze da pusti dusi
na volju....:cool:
 
Jednostavno moda je veliki deo mog bica, interesovala sam se za nju od malena, krenula sama da kupujem inostrane modne casopise sa nepunih 12 godina, bilo je pitanja novca da li cu je studirati u inostranstvu ili ne, nije iskljuceno da cu se njom u zivotu baviti, vrlo je moguce da hocu pa je samim tim moj pogled mozda drugaciji, verovatno pridajem preveliki znacaj. Nikada ne prihvatam komad garderobe tek tako, puno razmisljam o njoj i dosta sam upucena pa onda deluje strogo kada krenem, jednostavno ja modu ne dozivljavam korisnicki vec kao vid umetnickog izraza, kao pricu u kojoj je sve proporcionalno postavljeno i izvagano...u sustini nisam stroga ni najmanje vec u teoriji tako govorim i imam apstraktne modele ispred lica kada pisem, sve zamisljam...kako su mi idoli Rodrigez i Makartni logicno da mi vizija nije ni slicna sa Kavalijem i Donatelom, samim tim za mene ovakvu kakva sam sorts sa stiklama i tesnom majicom nije fino resenje pa makar i na moru, cak i tamo nosim sorts sa sirim stvarima odozgo...kako sam formalista puno sam citala o modnim pravilima, sta mogu, nesto je nekog nebitno a za nekog drugog vec vrlo vazno...nista se tu ne moze...
 
Ne mogu da se odlučim da li je Vazdušasta ili Ugadnubaburastem reinkarnacija Koko Šanel! U svakom slučaju, sa moje tačke gledišta ( 46 godina i posao sa dress code ) obe su 100% u pravu. Zrela žena može da prati trendove, ali umereno i rafinirano. Npr, osim za neke sportske aktivnosti, majica u mojoj garderobi ne postoji više. Košulja ili trikotaža od vune ili pamuka da, ali sve preko kukova, ležerno, bez utezanja.
 
vazdusasta, tesko da mozes da budes i formalista i umetnik.

Naravno da mozes, praksa bez teorije obicno i ne ide...licno volim da poznajem pravila i da se krecem unutar njih ali to ne znaci da sve zaposlene zene moraju da izgube zenstvenost i postanu tete iz osamdesetih sa sarmicama na glavi. Moja vizija zaposlene zene izgleda ovako....iskreno, meni su ovi modeli primereni za bilo koji uzrast...

article-1251746-073D96D8000005DC-907_306x717.jpg


article-1218862-06BC7AAB000005DC-354_196x566.jpg


article-0-086B1AD1000005DC-353_306x626.jpg


article-1225353-0711CB35000005DC-346_306x649.jpg


article-1225353-0711C293000005DC-519_306x649.jpg


...ukoliko je radno mesto formalno...ako bih radila u marketingu, modi, programerskoj, mladoj firmi sa vrsnjacima na posao bih odlazila ovako...

9_1243489846052809.jpg


23.jpg


mango_075-488x733.jpg


Sve Zara, Mango i MD...dakle povoljno i dostupno, zamerise mi prosli put sto postavljam luksuzne brendove...
 
Poslednja izmena:
....aha, kad bi zivot bio zurnal...:think:

....i koliko sam ukapirala, na mislim da jesam, nije bila tema o tome
kako bismo isle na posao, vec da li je ili nije primereno, u nekim
godinama, nositi izvesnu garderobu....:ok:
 
Retke su zene koje nemaju bas ni za snizenja u Zari a i one koje nemaju imaju snajdere...drugo, bilo je pitanje sta je primereno, za mene, kao sto sam kazala ovo iznad primereno za zene u godinama...ovako bih se ja nosila i u pedesetoj, pedesetpetoj....i ne samo za posao...


...cak i ova poslednja Mangova kombinaciju uz drugaciju suknju moze, zasto da ne...
 
Poslednja izmena:
....aha, kad bi zivot bio zurnal...:think:

....i koliko sam ukapirala, na mislim da jesam, nije bila tema o tome
kako bismo isle na posao, vec da li je ili nije primereno, u nekim
godinama, nositi izvesnu garderobu....:ok:

:ok:
ja kad ujutru ustanem svoju kreativnost usmerim na posao:cool::cool:

tako da mi gore ponudjene varijante deluju bas bas neprimereno:cool::cool:
 
Sve ovo sa slika bih nosila ( ili već nosim nešto u tom stilu) samo su mi suknje nešto duže, a platforme nešto niže. Ono što nosim na posao pripremim uveče, jer ujutru vidm samo kafu!
 
Naravno da mozes, praksa bez teorije obicno i ne ide... licno volim da poznajem pravila i da se krecem unutar njih ali to ne znaci da sve zaposlene zene moraju da izgube zenstvenost i postanu tete iz osamdesetih sa sarmicama na glavi. Moja vizija zaposlene zene izgleda ovako....iskreno, meni su ovi modeli primereni za bilo koji uzrast...

Sa prvim boldovanim se uglavnom slazem. Ovo drugo shvatam da je tvoj izbor i to mi je sasvim OK.

Ne slazemo se oko vidjenja umetnika. Po meni umetnik se ne zadrzava unutar pravila, vec ih i krsi i postavlja svoja. (sto naravno nikako ne znaci da su svi koji krse pravila umetnicke duse).

Svidja mi se peta kombinacija :heart:. Ostale ne bas.
 
Poslednja izmena:
@vazdusasta, bukvalno sve kombinacije mi se sviđaju i rado bi ih nosila. Prikladne bi bile i za nas u kasnim dvadesetim, dovoljno su smele. Lep primer kako može da se iskoči iz šablona, da se ostavi lični pečat, a da se ostane u prikladnom oblačenju i za posao i za godine.
 
Prvih pet je nešto što bi mogle i mi od 40+ da nosimo, pod uslovom da malo modifikujemo, npr. dužinu suknje i slično, spram individualne telesne građe i ukusu.

mozda da modifikujemo prema individualnoj telesnoj gradji...ali samo to
duzina suknje je ok....pa ako imamo 40 i plus to ne znaci da imamo lose noge koje treba skrivati;)
naprotiv ...da pokazemo mladjima kako se i kasnije moze dobro izgledati:D;)
ja ne bih nosila 6 i 7 ni da imam 20 godina manje..jer mi se ne svidja a ne zato sto imama ovoliko godina koliko imam
 
Zara ima strašno male veličine. Njihov XL je kod drugih firmi M. Nisu sve žene (ni mlade ni u godinama) tako tanke.

...i to sa cim se potpuno slazem...a ni cene im bas nisu nesto pristupacne,
ipak je ovaj nas narod u proseku na zalost siromasan....
...kad se Zara otvorila, secam se da su bili redovi ispred kabina, da se nesto
proba, kupi....sada vec to nije slucaj, na zalost....:(
 
Zara ima strašno male veličine. Njihov XL je kod drugih firmi M. Nisu sve žene (ni mlade ni u godinama) tako tanke.

Pa imaju regularne velicine. Moja mama nosi konfekcijski broj 42 a dobar deo garderobe je Zarin...skoro sam kupovala suknju i uzela sam S iako nosim M a haljinu sam u startu uzela M..mora da se proba, svaka firma ima svoj kalup.
Oni Grci, Happening, imaju tri broja manje stvari, kada kupujem njihove suknje uzimam 34:eek: dok PS ima po defaultu malecni kalup pa mi se dogadja da su mi potrebne suknje 40...mislim nema pravila, za regularne velicine se ipak mora isprobati...Sada, za brojeve iznad 46 ne znam vec kako je...mislim da iznad nema ni u PS-u, Mangu, MD-u, ne mogu da tvrdim ni za Monu, sinoc sam bila i sve je bilo oko 40, 42,44 eventualno, takodje i Mona ima majusan kalup....da li je Zara skupa ili nije dodje individualno pitanje u koje ne mogu da ulazim jer se mogu ogresiti o nekoga. Meni se cini da je skuplje platiti tkanine i krojacicu nego pricekati rasprodaje u Zari, no dobro neko voli da kroji, ja sam pre za gotovo nego za sasiveno, ako mogu da kupim dva haljine od po 2000 dinara na rasprodaji u Zari po sezoni pre bih tako postupila nego sto bih sila iste...

Inace ne znam ni zasto se hvatate za Zaru, ja sam cisto postavila high street brendove da ne bi kazale eeeeeeeeee to je luksuzan brend ko to moze da plati, evo ga jeftin brend koji dobar procenat ljudi moze da plati...to je bila pocetna premisa, uvek ce biti siromasnih koji ne mogu da plate ni Teranovu ali idem logikom da dobar procenat ljudi ipak moze...to se da primetiti na ulici uostalom.
 
Pa imaju regularne velicine. Moja mama nosi konfekcijski broj 42 a dobar deo garderobe je Zarin...skoro sam kupovala suknju i uzela sam S iako nosim M a haljinu sam u startu uzela M..mora da se proba, svaka firma ima svoj kalup.
Oni Grci, Happening, imaju tri broja manje stvari, kada kupujem njihove suknje uzimam 34:eek: dok PS ima po defaultu malecni kalup pa mi se dogadja da su mi potrebne suknje 40...mislim nema pravila, za regularne velicine se ipak mora isprobati...Sada, za brojeve iznad 46 ne znam vec kako je...mislim da iznad nema ni u PS-u, Mangu, MD-u, ne mogu da tvrdim ni za Monu, sinoc sam bila i sve je bilo oko 40, 42,44 eventualno, takodje i Mona ima majusan kalup....da li je Zara skupa ili nije dodje individualno pitanje u koje ne mogu da ulazim jer se mogu ogresiti o nekoga. Meni se cini da je skuplje platiti tkanine i krojacicu nego pricekati rasprodaje u Zari, no dobro neko voli da kroji, ja sam pre za gotovo nego za sasiveno, ako mogu da kupim dva haljine od po 2000 dinara na rasprodaji u Zari po sezoni pre bih tako postupila nego sto bih sila iste...

Inace ne znam ni zasto se hvatate za Zaru, ja sam cisto postavila high street brendove da ne bi kazale eeeeeeeeee to je luksuzan brend ko to moze da plati, evo ga jeftin brend koji dobar procenat ljudi moze da plati...to je bila pocetna premisa, uvek ce biti siromasnih koji ne mogu da plate ni Teranovu ali idem logikom da dobar procenat ljudi ipak moze...to se da primetiti na ulici uostalom.

..eeee...sa ovim se slazem, i ja bi ovako...ustvari tako i radim...:ok:
 
ja spadam u onu grupu zena koju firma na garderobi ali uospte ne ineteresuje
mene uopste nije blam d akazem da sma mnoge stvari koje imama i koje volim i koje nosim...kupila na pijaci ili kod kineza
price o kvalitetu su mi prosto smesne,,,s obzirom na cinjenicu da vecinu stvari prave kinezi,,,za razlicite poslodavce i u skladu sa tim idu i renomirane marke.....a pripadam nekom srednjem sliou Srbije koja znaci sebi moze da priusti ,,skupe,, krpice..stvarno sam polu zena...za krpicu mi je tesko izvuci lovu..kad je krpica z a mene da je to cudo jedno...dok za klince mi nije tesko...volim sto mi ni muz ne spada u te ,,markirane,, i ,,kvalitetne,,.....uvek sam se pitala cemu to....u cemu je tajna firmi..krpa ko krpa....no..naravno da svako ima svoje izbore u zivotu...mislim nemam ja nista protiv da ljudi bacaju lovu za firmirane stvari..njihov problem
uvek sam za pre da odem do Temrina..to je blizu NS i tamo kupim neke lepe farke za smesnu cenu nego da odem u Beneton i platim farmerice za cenu od koje me boli glava
ali za hranu zato nista mi nije tesko ni da uradim a ni skupo da kupim
cak i kod frizera idem retko..sama svoj majstor
imam cipele koje sam nosila kad sam bila trudna sa srednjim klincem koji ce sad 14 godina...bebironke i jos uvek ih nosim...da li treba da se brinem kakva sam zena
 
Poslednja izmena:
ja spadam u onu grupu zena koju firma na garderobi ali uospte ne ineteresuje

imam cipele koje sam nosila kad sam bila trudna sa srednjim klincem koji ce sad 14 godina...bebironke i jos uvek ih nosim...da li treba da se brinem kakva sam zena

Ne moraš da brineš ič, i ja imam dosta stvari koje su kupljene za smešne pare ili sam šila sama, a nađe se i ponešto firmirano kupljeno na rasprodajama
 

Back
Top