pomoc oko sp2

ficus

Zainteresovan član
Poruka
161
od kada sam instalirao sp2 (inace narucio sam ga od microsofta znaci original) kad god restartujem ili palim masinu on mi izbaci sledecu poruku:
Windows-Registry Recovery
One of the files containing the systems Registry data had to recovered by use of a log or alternate copy. The recovery was successful.
MOLIM ZA POMOC
 
1) Procitaj lepjivo o sp2
2) SP2 se instalira na cist win (tako je najbolje)
3) A sta ce ti SP2 uopste, win xp + sp1 = odlican OS

Ako ti je bas stalo da imas SP2 formatiraj disk pa sve iz pocetka.
8)
 
brate, da je SP1 bolji onda SP2 nema svrhu postojanja zar ne?

@ficus

uradi ovako kao sto ti je FROZEN i rekao. Formatiraj C:, instaliraj WinXP SP1 (ii obican XP ne zanm sta imas nije ni bitno), onda instaliraj SP2. Radice kao sat. Ili nabavi negde Windows XP sa integrisanim SP2 ili napravi sam (like me 8) ) ako znas... Nije tesko..

p0z! :wink:
 
@frozen
procitao sam lepljivu temu za sp2 i nista nisam nasao

Da li postoji neka druga mogucnost bez formatiranja jer me stvarno smara da non-stop formatiram hard. POZDRAV.
 
Чика БИЛИ није нормалан. Формат Ц: је једини прави начин.
СП2 је БЕЕП и ту нема шта, ма цео вин је БЕЕП.
ПОЗДРАВ :roll:
 
ficus:
@frozen
procitao sam lepljivu temu za sp2 i nista nisam nasao

Da li postoji neka druga mogucnost bez formatiranja jer me stvarno smara da non-stop formatiram hard. POZDRAV.

Pa postoji...
Norton Ghost 2003 ili N.G. v.9. Gostujes celu particiju, kad god ti padne sistem vratis ga onako kakav je bio pre gostovanja :D
PS : mnogo je mocan, moze da vrati i FS (FAT32 u NTFS i obrnuto ...)
 
Anonymous:
ficus:
@frozen
procitao sam lepljivu temu za sp2 i nista nisam nasao

Da li postoji neka druga mogucnost bez formatiranja jer me stvarno smara da non-stop formatiram hard. POZDRAV.

Pa postoji...
Norton Ghost 2003 ili N.G. v.9. Gostujes celu particiju, kad god ti padne sistem vratis ga onako kakav je bio pre gostovanja :D
PS : mnogo je mocan, moze da vrati i FS (FAT32 u NTFS i obrnuto ...)

Daj ako te ne mrzi, kako toradis sa ghostom {moj norton je 2004) tj. opisi postupak, inace imam 3 particije na c je xp, i dali gostuje sve ili samo elemente op. sistema? HVALA :oops:
 
drago41:
Daj ako te ne mrzi, kako toradis sa ghostom {moj norton je 2004) tj. opisi postupak, inace imam 3 particije na c je xp, i dali gostuje sve ili samo elemente op. sistema? HVALA :oops:
Jednostavno instaliras Ghost, onda na nekoliko nacina mozes celu particiju Ghostovai ili ceo hard, ako imas viska hardova.
Ja to uglavnom radim sa 'Ghost boot Wizard'-om.
1.Nabacis ga na dve (ili vise) disketa
2.Restartujes
3.Ubacis obe diskete (prvu jednu, pa drugu nikako istovremeno :lol: )
4.Ostalo ti je prosto listanje opcija (ne moze misem vec uglavnom na strelice).
Znaci lepo odaberes koju particiju (C:), i prebacis je na drugu (on prebacuje sve zivo na C:, znaci i registar i drajvere i sve ostalo).
I jos da napomenem da nije neophodno Ghos-ovati s jedne na drugu particiju, vec moze i na istu, ali je preporucljivo na neku drugu.

To bi bilo to.
 
Кулиража:
drago41:
Daj ako te ne mrzi, kako toradis sa ghostom {moj norton je 2004) tj. opisi postupak, inace imam 3 particije na c je xp, i dali gostuje sve ili samo elemente op. sistema? HVALA :oops:
Jednostavno instaliras Ghost, onda na nekoliko nacina mozes celu particiju Ghostovai ili ceo hard, ako imas viska hardova.
Ja to uglavnom radim sa 'Ghost boot Wizard'-om.
1.Nabacis ga na dve (ili vise) disketa
2.Restartujes
3.Ubacis obe diskete (prvu jednu, pa drugu nikako istovremeno :lol: )
4.Ostalo ti je prosto listanje opcija (ne moze misem vec uglavnom na strelice).
Znaci lepo odaberes koju particiju (C:), i prebacis je na drugu (on prebacuje sve zivo na C:, znaci i registar i drajvere i sve ostalo).
I jos da napomenem da nije neophodno Ghos-ovati s jedne na drugu particiju, vec moze i na istu, ali je preporucljivo na neku drugu.

To bi bilo to.

Znaci treba gostovati odmah po instalaciji OS-a, a kako se to sve vraca na C posle formatiranja :!: :?:
 
Gledaj ovamo,

Ne moras da gostujes odmah po instalaciji svezeg sistema. Ja uvek gostujem sistem onda kada zakljucim da najbolje radi. Otvoris Norton Ghost (u mom slucaju verzija 9.0) , i imas opciju "Backup Drives". Kliknes tu, kliknes Next, i na sledem ekranu biras particiju za gostovanje (u mom slucaju cela C particija). Na sledecem ekranu biras mesto na HDD-u za cuvanje IMAGE fajlova te particije. Mozes ostaviti na C, ali ako imas bootabilan Norton Ghost (like me :D ) bolje je na D, jer ako ti padne ceo sistem (cela particija) da ga ne mozes podici , bootabilan ghost ga vraca.
Za vracanje sistema koristis opciju Restore Files & Folders. Dalje je stvarno prosto...
Malo jasnije?
p0z!
8) :wink:
 
FaXcooL:
Gledaj ovamo,

Ne moras da gostujes odmah po instalaciji svezeg sistema. Ja uvek gostujem sistem onda kada zakljucim da najbolje radi.
Da, mozes ghostovati kad god pozelis.
No, (za Win) je najbolje po instalaciji sistema, drajvera i programa, tada sam jedino siguran da nemam virusa niti nekog nepozeljnog softvera.
 

Back
Top