Tadić i Vujanović se tajno sastali ?

Halix

Elita
Poruka
16.206
Tadić i Vujanović se tajno sastali ?

Vest objavljena:

13.05.2010 | 17:22


Izvor:

Beta

Predsednik crnogorskog parlamenta Ranko Krivokapić danas nije ni potvrdio ni demantovao medijske informacije da se crnogorski predsednik Filip Vujanović tajno sastao sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.
Podgorički list Vijesti objavio je danas da je Vujanović Tadića tajno posetio polovinom marta ove godine.


Krivokapić je kazao da o tome nije dobio informaciju, iako se crnogorski državni vrh redovno konsultuje o spoljnoj politici.

Prema rečima Krivokapića, nema nikakve potrebe za tajnim sastancima, pogotovu što se zna "kako su na Balkanu završili neki tajni susreti u nedavnoj prošslosti".

Krivokapić je, takodje, novinarima rekao da "nema ni potrebe da se bilo šta skriva", jer gradjani znaju da je unapredjivanje odnosa cilj svih država u regionu.

Tajni sastanci, kako je Krivokapić pojasnio, ne doprinose unapredjenju medjudrzavnih odnosa, "u ovom slučaju Crne Gore i Srbije".

Vujanović negirao da je tajno posetio Beograd

Podgorički dnevnik "Vijesti" objavio je danas da je predsednik Crne Gore Filip Vujanović boravio nedavno u "tajnoj poseti" Beogradu i tom prilikom se sreo sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

Pozivajući se na izvore bliske državnom vrhu, "Vijesti" navode da se "ne zna šta je bila tema razgovora dvojice predsednika, kao i da Vujanović o tom susretu nije informisao državi vrh".

Vujanović je negirao tu informaciju i podgoričkom dnevniku rekao da "u kontinuitetu intenzivno komunicira" s Tadićem "u cilju afirmacije odnosa dve države" kao i da se sa preedsednikom Srbije poslednji put sastao 9. maja u Moskvi, na ruskoj proslavi Dana pobede nad fašizmom.

"Dugo smo razgovarali o problemu i preneo sam uverenje da postoji potpuna spremnost Crne Gore za punu saradnju sa Srbijom kada je reč o borbi protiv organizovanog kriminala", kazao je Vujanović za "Vijesti".

Predsednik crnogorskog parlamenta Ranko Krivokapić rekao je danas da ne zna da li je predsednik Vujanović nedavno tajno posetio Beograd.

Krivokapić je novinarima u Skupštini Crne Gore rekao da ne vidi nijedan razlog za tajne posete istakavši da državni vrh te zemlje ima redovne konsultacije o spoljnoj politici i da su, kako je rekao, poslednje bile sredinom marta i krajem aprila.

“Nisam dobio informaciju da je Vujanović bio u nekoj poseti Beogradu, tim pre što smo dogovarili moju posetu Srbiji. Tako da ne mogu da potvrdim tu informaciju", rekao je Krivokapić.

Krivokapić je ukazao da gradjani Crne Gore treba da znaju kako je unapredjenje odnosa cilj svih država u regionu i da tu nema ništa da se skriva.

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=32310
 
Ako su se stvarno sastali to je pozitivno. Mada sumnjam da bi neko od crnogorskih visokih funkcionera uradio tako nešto, jer se godinama ne propušta prilika da se ospe verbalni rafal po Srbiji. To je postao svojevrstan sport crnogorske vladajuće klase.

Al ako je brat Svetolik u pravu, pa preŠednik stvarno koketira sa opozicijom, ja bih to pozdravio.
 
Ako su se stvarno sastali to je pozitivno. Mada sumnjam da bi neko od crnogorskih visokih funkcionera uradio tako nešto, jer se godinama ne propušta prilika da se ospe verbalni rafal po Srbiji. To je postao svojevrstan sport crnogorske vladajuće klase.

Al ako je brat Svetolik u pravu, pa preŠednik stvarno koketira sa opozicijom, ja bih to pozdravio.
I ja isto , pre ce ga Gospodar skartirati :super:
 
Da li si ti svestan kakvi su to ljudi (narod) ???
I nisu Srbi crnogorskog porekla , neko su crnogorci Srpskog porekla !!!
Obrati paznju na radnju fabule ?!

A svi ljudi su, prateći fabulu, istog porekla. Il' sam ja nešto propistio?

Samo potvrđuješ ono što ja želim da kažem, da smo jedno te isto.

Kakvi su to tamo ljudi?

Nikad ne štedim njihovu debilnu vlast. Oni su šarlatani kakve je teško naći. Međutim, napadati narod...? To mi nikada neće biti jasno.
 
A svi ljudi su, prateći fabulu, istog porekla. Il' sam ja nešto propistio?

Samo potvrđuješ ono što ja želim da kažem, da smo jedno te isto.

Kakvi su to tamo ljudi?

Nikad ne štedim njihovu debilnu vlast. Oni su šarlatani kakve je teško naći. Međutim, napadati narod...? To mi nikada neće biti jasno.

A ko je doveo "tu" vlast na vlast ???
P.S
Ni prsti na ruci nisu isti !!!
 
Komplikovana je to tema (odnos mi ,oni) da bi se to objasnilo u jednom postu .
P.S
Mi smo loshi ljudi zato shto smo dopustili da nam se to desi sto se do sada desilo.

Mi nismo loši, samo što se većina Srba bavi politikom, a realno nismo talentovani za to. Previše vrele krvi, a premalo mozga.

Draže nam je kad Jeremić opali po Hrvatima nego kad se potpiše neki trgovinski sporazum.

Nismo loši prijatelju. Samo glupi.
 

Back
Top