Neko iz vlasti se u aferi „satelit“ ugradio 20 miliona evra

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Izraelska firma "Imidžset" nekoliko godina je pokušavala da se sa Srbijom dogovori o najboljem rešenju u vezi sa propalim ugovorom o iznajmljivanju satelita.
O ponudama kompanije počev od 2006. godine Vladu Srbije je izveštavao tadašnji ambasador u Izraelu Miodrag Isakov. U izjavi za "Blic" Isakov tvrdi da očito nije bilo volje vlasti da se spor oko iznajmljivanja satelita reši, a "sve je moglo da bude drugačije i da se ne plaća višemilionska kaznena suma".
Isakov tvrdi da je izvestio predsednika i premijera, a iz Ministarstva spoljnih poslova stigao je odgovor da to više nije njegova nadležnost
Isakov je bio ambasador Srbije u Izraelu do aprila prošle godine. Kako kaže, predstavnici kompanije "Imidžset" sa kojom je bivši ministar odbrane Prvoslav Davinić potpisao ugovor o iznajmljivanju satelita, "imali su inicijativu i javljali se sa ponudama kako bi spor mogao najelegantnije da se reši". Kako dodaje, poslednji
put su s njim kontaktirali čak i kada više nije bio ambasador u decembru prošle godine i izvestili ga da će sud uskoro presuditi. Isakov kaže da su i tada "iako je bilo očito da Srbija nema šanse na sudu, izašli sa ponudom da Srbija plati 22 miliona uz usluge iz ugovora o satelitu". On je i o tome izvestio vlast, a iz Ministarstva spoljnih poslova mu je stigao odgovor da "to više nije njegova nadležnost i da se ne meša". Sud u Parizu arbitražom je presudio da bi Srbija zbog nepoštovanja ugovora trebalo da plati 36 miliona evra, a ovaj iznos sa sudskim troškovima je čak do 40 miliona.
- Moja teorija, pretpostavka na osnovu svega sa čime sam upoznat tokom poslednjih godina jeste da namerno nije završen spor protiv Davinića u Srbiji. Svi razgovori koje sam vodio sa Izraelcima bili su ponude koje su se kretale oko 22 miliona evra, a ugovor koji je u Srbiji sklopljen iznosi 45 miliona evra. To znači da je polovina milionske sume bila višak koji treba da ide nekome, a zna se da "isplata" ide tek kada se plati ceo ugovoreni posao - ističe Isakov.
On dodaje da "neko nije hteo ni da pokrene istragu jer da je Davinić optužen za korupcionaški ugovor, Srbija bi s tim išla na sud u Parizu i ne bi prošla sa kaznom od 36 miliona evra, ali to znači da ne bi bilo ni isplate nekome".
- Ne mora da znači ni da su baš potpisnici ti koji su dogovorili proviziju već neko drugi ko je otkrio aferu. I pretpostavka je da ništa po pitanju satelita upravo zbog toga nije urađeno. Koji je drugi razlog da se ništa za četiri godine ne uradi, a moglo je? - ističe Isakov.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/189213/Neko-iz-vlasti-se-u-aferi-satelit-ugradio-20-miliona-evra

Ма дал' је могуће?
 
Slobo izvini bio sam slep i glup, verovao sam otporu i demokratama, punili su mi glavu glupostima. Vaskrsni , vrati se sve ti je oprosteno.

PA ZABOGA LJUDI!!! Cita li neko iz Ministarstva spoljnih poslova mu je stigao odgovor da "to više nije njegova nadležnost i da se ne meša" - znaci policija bi trebala da malo propita dragog nam ministra spoljnih poslova. Prosto nelogicno je ako vam neko skine 45 miliona na 22 miliona da ga vi kasirate i da onda platite 40 , tu nisu bas cisti racuni. Ili nam ministar spoljnih poslova nezna svoj posao, ili je jako glup ili je jedan od onih koji su se ugradili? Pare poreskih obveznika su problem svakog gradjanina Srbije!!!!
 
BOJKOT IZBORA!!! Ja cu na sledecim izborima da zaokruzim sve kandidate na ponistim listic i da im napisem par reci. Dao bog braco i sestre pa i vi da uradite tako nesto. Kad procitaju par miliona listica sa gnevnim porukama mozda se onda bar malo zapitaju.


Njih interesuju samo pare a to što ćeš ti da bojkotuješ to je tvoje "demokratsko pravo", tako će oni to razumeti.
 
BOJKOT IZBORA!!! Ja cu na sledecim izborima da zaokruzim sve kandidate na ponistim listic i da im napisem par reci. Dao bog braco i sestre pa i vi da uradite tako nesto. Kad procitaju par miliona listica sa gnevnim porukama mozda se onda bar malo zapitaju.

To ce uticati na njih ko sto Tadicev ostar protest utice na politiku Amerike!:lol:
 
Тадашњи министар војни - Првослав Давинић - Г17
Овај уговор је он склопио и потписао.
Да ли је могао то да уради без знања и сагласности свог шефа - чудотворца Млађе + осталих министара-експерата из ове врхунске стручне елите Г17?
Да ли је то могао да уради без знања жуте врхушке у влади (+ наша врховна институција гос'н прецедник), која је давно показала - да ич није гадљива на странске паре ?

20 милиона долара = 20 врховних лопурди по 1 милион у џеп !
А народ ? Само му понављајте да - ЕУ нема алтернативу !
 
Чим прочитам текст о некој, на државном нивоу, мућки било да је приватизација, ево и ово око сателита,..... слова ми се у тексту скупе на гомилу а потом као да дуне ветар и сврстају се у низ: Д.И.Н.К.И.Ћ.
 
Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić podržao je danas stav o pokušaju poravnanja duga Srbije na ime izgubljenog spora oko zakupa satelita sa Izraelom
Dinkić je rekao novinarima da je dobar predlog ministra odbrane Dragana Šutanovca da se pokuša da se sa Izraelcima "izvrši neko poravnanje i da se taj novac iskoristi za kupovinu nečega što je potrebno našoj vojsci".
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/189310/Dinkic-Poravnati-dug-s-Izraelom

Еве га,велики економски маг се јавијо.
Сад он да врши неко поравнање.Кад је спор изгубљен и кад треба избројати лову.
Можда провизија није изгубљена,можда постоји начин,ебига цифра је........
 
ДМ или превазиђена серија...

v100817p0.jpg


актуелна Е серија....

100-euro-banknote-vector-thumb9847515.jpg


ОК?:mrgreen:
 

Back
Top