-Vrednost sa solunskog fronta-

djlucky

Početnik
Poruka
5
E pa ovako. Posedujem jednu pusku iz ne tako daleke 1837 godine. Pusku sam nasledio od dede pa bih zeleo da je prodam. U pitanju je puska kapislara (mogli ste je videti u starim vestern filmovima) iz koja se puni na cev. Zadnji put iz nje je pucano 1962 godine. Od oznaka na sebi ima- na cevi ugraviran luk i strelu i broj 1850, na kundaku ima slovo B. i cirilicno slovo F. Puska je u dobrom stanju, cev je malo zardjala ali je na njoj sve originalno. Mehanizam je ispravan sto je najbitnije. Molim sve koji ovo citaju, one koji su zainteresovani za kupovinu da mi se jave na 063-274-100 Za cenu cemo se dogovoriti jer ja zaista nemam predstavu koliko to i da li nesto vredi. Unapred hvala . Andrija.....
 
djlucky:
E pa ovako. Posedujem jednu pusku iz ne tako daleke 1837 godine. Pusku sam nasledio od dede pa bih zeleo da je prodam. U pitanju je puska kapislara (mogli ste je videti u starim vestern filmovima) iz koja se puni na cev. Zadnji put iz nje je pucano 1962 godine. Od oznaka na sebi ima- na cevi ugraviran luk i strelu i broj 1850, na kundaku ima slovo B. i cirilicno slovo F. Puska je u dobrom stanju, cev je malo zardjala ali je na njoj sve originalno. Mehanizam je ispravan sto je najbitnije. Molim sve koji ovo citaju, one koji su zainteresovani za kupovinu da mi se jave na 063-274-100 Za cenu cemo se dogovoriti jer ja zaista nemam predstavu koliko to i da li nesto vredi. Unapred hvala . Andrija.....
Ovakvo se nasledstvo ne prodaje...
 
djlucky:
Posedujem jednu pusku iz ne tako daleke 1837 godine. Pusku sam nasledio od dede pa bih zeleo da je prodam. U pitanju je puska kapislara (mogli ste je videti u starim vestern filmovima) iz koja se puni na cev. Zadnji put iz nje je pucano 1962 godine. Od oznaka na sebi ima- na cevi ugraviran luk i strelu i broj 1850, na kundaku ima slovo B. i cirilicno slovo F.
U pitanju je tzv. sprednjaca, koriscena je poslednji put u srpsko-turskim ratovima 1876. i 1878. kao naoruzanje srpskih trupa treceg poziva.
Za neke preciznije podatke probaj u vojnom muzeju na kalemegdanu. A za prodaju razmisli jos jednom i prvo se raspitaj ko je tvoj i kada tu pusku koristio.
 

Back
Top