-Vrednost sa solunskog fronta-
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: -Vrednost sa solunskog fronta-

Početnik
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano -Vrednost sa solunskog fronta-

E pa ovako. Posedujem jednu pusku iz ne tako daleke 1837 godine. Pusku sam nasledio od dede pa bih zeleo da je prodam. U pitanju je puska kapislara (mogli ste je videti u starim vestern filmovima) iz koja se puni na cev. Zadnji put iz nje je pucano 1962 godine. Od oznaka na sebi ima- na cevi ugraviran luk i strelu i broj 1850, na kundaku ima slovo B. i cirilicno slovo F. Puska je u dobrom stanju, cev je malo zardjala ali je na njoj sve originalno. Mehanizam je ispravan sto je najbitnije. Molim sve koji ovo citaju, one koji su zainteresovani za kupovinu da mi se jave na 063-274-100 Za cenu cemo se dogovoriti jer ja zaista nemam predstavu koliko to i da li nesto vredi. Unapred hvala . Andrija.....

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: -Vrednost sa solunskog fronta-

Citat Original postavio djlucky
    E pa ovako. Posedujem jednu pusku iz ne tako daleke 1837 godine. Pusku sam nasledio od dede pa bih zeleo da je prodam. U pitanju je puska kapislara (mogli ste je videti u starim vestern filmovima) iz koja se puni na cev. Zadnji put iz nje je pucano 1962 godine. Od oznaka na sebi ima- na cevi ugraviran luk i strelu i broj 1850, na kundaku ima slovo B. i cirilicno slovo F. Puska je u dobrom stanju, cev je malo zardjala ali je na njoj sve originalno. Mehanizam je ispravan sto je najbitnije. Molim sve koji ovo citaju, one koji su zainteresovani za kupovinu da mi se jave na 063-274-100 Za cenu cemo se dogovoriti jer ja zaista nemam predstavu koliko to i da li nesto vredi. Unapred hvala . Andrija.....
    Ovakvo se nasledstvo ne prodaje...

Iskusan ancika (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

... tek tako...

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano

...i to jos iz 1837? Mozda je neki tvoj predak bitke bio... ih sto ja nemam takvo nesto u nasledstvo, ne bi zardjala... ili bar onu iz prvog svetskog koju je moj pradeda nosio na Kolubarskoj i Solunskom frontu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: -Vrednost sa solunskog fronta-

Citat Original postavio djlucky
    Posedujem jednu pusku iz ne tako daleke 1837 godine. Pusku sam nasledio od dede pa bih zeleo da je prodam. U pitanju je puska kapislara (mogli ste je videti u starim vestern filmovima) iz koja se puni na cev. Zadnji put iz nje je pucano 1962 godine. Od oznaka na sebi ima- na cevi ugraviran luk i strelu i broj 1850, na kundaku ima slovo B. i cirilicno slovo F.
    U pitanju je tzv. sprednjaca, koriscena je poslednji put u srpsko-turskim ratovima 1876. i 1878. kao naoruzanje srpskih trupa treceg poziva.
    Za neke preciznije podatke probaj u vojnom muzeju na kalemegdanu. A za prodaju razmisli jos jednom i prvo se raspitaj ko je tvoj i kada tu pusku koristio.

Slične teme

1. BESPLATNA PROCENA VREDNOSTI - stari novac, marke, ordenje
    Autor Avetinja u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 6150
    Poslednja poruka: 15.12.2017., 18:19
  2. ETS "Nikola Tesla" Beograd Narodnog Fronta 31 Odel
    Autor antikvarko u forumu Škole
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.04.2010., 09:00
  3. Vrednost !!!
    Autor Dr.Nitro u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 25