Grcki scenario

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Dakle ljudi 2010 godina je.I dalje smo u krizi,i dalje sve vise populacije popija otkaze,administracije se povecavaju,koridor 10 jos stoji,politicari zele gornji i donji dom(igramo se engljeza,kako je krenulo na kraju cemo imati senat sa svih 10 seratora u togama:lol:),gorivo poskupljuje sve vise,o hrani da ne govorimo.Prosecan gradjanin potrosi 600 evra i ako mu je plata 300 ili manje(tacnije 100% manje)!Ovo su samo delovi jedne velike desetogodisnje bajke koju nam nasi politicari pricaju!Dok vecina naroda strajkuje zbog neisplate plata,pozicija sedi u kafani.Dok pozicija rasprodaje sve redom,opozicija lomi pogacu na slavama i zajebava se(a oni bi kao nesto trebalo da urade oko svega ovoga).Dokle ce te se paliti na teme kao sto su"Pocesta genije",razne keruse mile i nemile,Karleuse i desavanjima u susednim drzavama?Dajte ljudi okrenite se malo oko sebe i pogledajte gde se nalazite....dobro prostudirajte okolinu i ne verujem da ce vam se svideti......
Za kraj nesto tuzno ali tacno
319_strip.jpg
 
srbima preti srpski scenario.

to je 10000 puta gore od grckog.

tj vec to prezivljava narod.

'Srpski scenario' nam preti kada dodju komunjare iz SNS-a na vlast, pa kad povecaju penzije za 100% u roku od mesec dana, plate za 150%, i subvencije za poljoprivredu i industriju za 400%. Ima deficit u budzetu da nam poraste kao libido Tomi Nikolicu kada popije Vijagru da bi mogao da kresne jednu od svojih svalerki.
 
Dakle ljudi 2010 godina je.I dalje smo u krizi,i dalje sve vise populacije popija otkaze,administracije se povecavaju,koridor 10 jos stoji,politicari zele gornji i donji dom(igramo se engljeza,kako je krenulo na kraju cemo imati senat sa svih 10 seratora u togama:lol:),gorivo poskupljuje sve vise,o hrani da ne govorimo.Prosecan gradjanin potrosi 600 evra i ako mu je plata 300 ili manje(tacnije 100% manje)!Ovo su samo delovi jedne velike desetogodisnje bajke koju nam nasi politicari pricaju!Dok vecina naroda strajkuje zbog neisplate plata,pozicija sedi u kafani.Dok pozicija rasprodaje sve redom,opozicija lomi pogacu na slavama i zajebava se(a oni bi kao nesto trebalo da urade oko svega ovoga).Dokle ce te se paliti na teme kao sto su"Pocesta genije",razne keruse mile i nemile,Karleuse i desavanjima u susednim drzavama?Dajte ljudi okrenite se malo oko sebe i pogledajte gde se nalazite....dobro prostudirajte okolinu i ne verujem da ce vam se svideti......

Grcka je posebna, sem ako jos neka zemlja ne ume da koristi situaciju kao sto to Grcka cini.

Uopste sumnjam da ce se u Grckoj nesto mnogo promeniti situacija.

Zapravo vrlo malo, oni ce i dalje nastaviti da trose i dalje ce strajkovati i tu se mnogo sta promeniti nece, ko zeli mogu poslati brdo vrlo ozbiljnih sajtova koji ukazuju na razloge zasto je to tako.

U Grckoj su zakazani novi strajkovi, dva najveca grcka sindikata su pozvala na strajk za 20 maj.

Citajte temu:

Grcka, Generalni strajk zauvek, telegram.com

Jednostavno, Grci imaju izuzetno povoljnu geostratesku situaciju.

Mogu uvek da se okrenu Moskvi i Pekingu i EU nema kud nego da ispunjava sve njihove zahteve.

Grcka je dobila paket pomoci vredan 110 milijardi evra.

Zemlje istocne Evrope, njih devet, 100000000 stanovnika, trazilo je EU paket pomoci od 190 milijardi evra i odbijene su.

Citajte temu:

Grcka je dobila paket pomoci od 110000000000 evra a devet zemalja istocne Evrope nula
 
Србија треба да ужива у одмеравању снага америке и енглеске са швабама и ЕУ. Евентуално би било боље да зарате шиптари и хрвати, ал' добро је и овако.
 
'Srpski scenario' nam preti kada dodju komunjare iz SNS-a na vlast, pa kad povecaju penzije za 100% u roku od mesec dana, plate za 150%, i subvencije za poljoprivredu i industriju za 400%. Ima deficit u budzetu da nam poraste kao libido Tomi Nikolicu kada popije Vijagru da bi mogao da kresne jednu od svojih svalerki.

Mani me sa tim *****njem svega ti.Ovde je problem sto narod dozvoljava da da unistavaju i pokradu sve sto im se nadje na putu.Bilo bi sve jedno ko je na vlasti da im narod pokaze gde je granica....kad bi se jednom mogao sagledati problem bez jebenih opredeljenosti i fobija ne bi smo bili tu gde smo.
 
Mani me sa tim *****njem svega ti.Ovde je problem sto narod dozvoljava da da unistavaju i pokradu sve sto im se nadje na putu.Bilo bi sve jedno ko je na vlasti da im narod pokaze gde je granica....kad bi se jednom mogao sagledati problem bez jebenih opredeljenosti i fobija ne bi smo bili tu gde smo.

Kakvim ****njem? :dontunderstand: Poenta koju sam hteo da naglasim je tacna. Sad, da li su cifre tacne, to je druga stvar. Ovde smo gde jesmo jer narod ne moze da shvati da svako drzavno davanje usmereno ka narodu kosta, da te pare ne padaju sa neba, i da je potrebno napraviti funkcionalnu drzavu, a ne drzavu koja ce da im titra jaja i udovoljava svakom zahtevu da se narodu daju pare svaki put kada on to pozeli. Narod sam sebi treba da povuce granicu, ali naravno da on to ne zeli, jer ga i zabole ona stvar za opste dobro i makroekonomiju, svako uvek gleda svoju guzu najvise. Narod i vise od politicara. A vi se snebivajte i zgrozavajte nad tom istinom koliko hocete, apsolutno me briga.
 
Kakvim ****njem? :dontunderstand: Poenta koju sam hteo da naglasim je tacna. Sad, da li su cifre tacne, to je druga stvar. Ovde smo gde jesmo jer narod ne moze da shvati da svako drzavno davanje usmereno ka narodu kosta, da te pare ne padaju sa neba, i da je potrebno napraviti funkcionalnu drzavu, a ne drzavu koja ce da im titra jaja i udovoljava svakom zahtevu da se narodu daju pare svaki put kada on to pozeli. Narod sam sebi treba da povuce granicu, ali naravno da on to ne zeli, jer ga i zabole ona stvar za opste dobro i makroekonomiju, svako uvek gleda svoju guzu najvise. Narod i vise od politicara. A vi se snebivajte i zgrozavajte nad tom istinom koliko hocete, apsolutno me briga.

kami,
gledaju Grcku sto je dobila paket pomoci od 110 milijardi evra.
Ali malo koja zemlja to moze sto moze Grcka, i Grci ce nastaviti po starom, em ce malo raditi, em strajkovati, i opet ce Nemacka i Francuska morati da ispune sve njihove zahteve.
S druge strane devet istocnoevropskih zemalja, 100 miliona ljudi, je trazilo paket pomoci od 190 milijardi evra i nisu dobile nista, ima tema.
 
Kakvim ****njem? :dontunderstand: Poenta koju sam hteo da naglasim je tacna. Sad, da li su cifre tacne, to je druga stvar. Ovde smo gde jesmo jer narod ne moze da shvati da svako drzavno davanje usmereno ka narodu kosta, da te pare ne padaju sa neba, i da je potrebno napraviti funkcionalnu drzavu, a ne drzavu koja ce da im titra jaja i udovoljava svakom zahtevu da se narodu daju pare svaki put kada on to pozeli. Narod sam sebi treba da povuce granicu, ali naravno da on to ne zeli, jer ga i zabole ona stvar za opste dobro i makroekonomiju, svako uvek gleda svoju guzu najvise. Narod i vise od politicara. A vi se snebivajte i zgrozavajte nad tom istinom koliko hocete, apsolutno me briga.

Dobro ti znas o cemu ja pricam.Reci mi samo sta ti je prva asocijacija na Nikolica(ali iskreno:)).Nisam znao da mozes da zaviris u buducnost(oko ovoga sa povecavanjem penzija i ostalih palamudjenja).Ovde se prica o otvorenom lopovluku vlasti i onome sto cine sa ovom drzavom,ti ako hoces da porices da se to ne desava to je tvoj problem zaista(i to veliki dodao bih).Ova drzava je sve sem funkcionalna,a,ovaj narod ziv ti meni bio zeli posao i platu kojom me prehraniti svoju porodicu.Treba da povuce granicu?:eek:
Vaime oca i sina sta ti pricas,sta jel treba svaki gradjanin da bude indijac Jogi da bi se ova drzava bila savrsena.Covece stvarno te ne mogu razumeti zasto porices ono sto se jasno moze videti svuda oko tebe....ali ok nije ni vazno.Pokazace se koliko si ti imao pravo a koliko ja u vezi svega ovoga
 
Kakvim ****njem? :dontunderstand: Poenta koju sam hteo da naglasim je tacna. Sad, da li su cifre tacne, to je druga stvar. Ovde smo gde jesmo jer narod ne moze da shvati da svako drzavno davanje usmereno ka narodu kosta, da te pare ne padaju sa neba, i da je potrebno napraviti funkcionalnu drzavu, a ne drzavu koja ce da im titra jaja i udovoljava svakom zahtevu da se narodu daju pare svaki put kada on to pozeli. Narod sam sebi treba da povuce granicu, ali naravno da on to ne zeli, jer ga i zabole ona stvar za opste dobro i makroekonomiju, svako uvek gleda svoju guzu najvise. Narod i vise od politicara. A vi se snebivajte i zgrozavajte nad tom istinom koliko hocete, apsolutno me briga.

Kako te ne mrzi više da pišeš uvek istu neoliberalnu mantru. Na jednoj od tema sam ti napisao da MMF ne daje kredite za investicije, upravo MMF uslovljava da taj novac ide u funkciji održavanja deviznih rezervi, poboljšanja likvidnosti zemlje i za popunjavanje rupa u budžetu , u prevodu za bogaćenje stranog špekulativnog kapitala i kupovinu političkog opstanka vladajuće elite koja im to omogućava. Taj Fond nameće izuzetno stroge uslove sa dalekosežnim posledicama za bilo koju zemlju koja sebi dozvoli da bude uhvaćena u njegove kandže.

Sistem koji je nametnut u Istočnoj Evropi i Balkanu je takav da je smišljeno uništen bankarski sistem tj domaće banke tih zemalja. Umesto da pomogne ovim državama da stvore svoje domaće banke, zapadna Evropa je ohrabrila svoje banke da u ovim privredama oforme kreditne linije i kreditnu potražnju sa preskupim kamatama u evrima i drugim konvertibilnim valutama, i to zbog zaštite samih banaka. Ovo predstavlja kršenje prvog aksioma finansija: nikad ne indeksirajte svoj dug u konvertibilnoj valuti ako je vaš prihod indeksiran u nekonvertibilnoj. Zatim oporezivanje sa biznisa i nekretnina (inače najdragocenijih klijenata banaka) je prebačen na radnu snagu, ne samo kao jedinstvena stopa poreza nego i jedinstvena stopa socijalnog poreza. Bez snage da oporezuju nekretnine i drugu imovinu ili čak da nametnu progresivno oporezivanje u višim poreskim razredima vlade su bile primorane da oporezuju radnu snagu i industriju. Ova fiskalna filozofija naglo je podigla cene kapitala i proizvoda , dok su industrija i poljoprivreda u tim zemljama postale suviše skupe da bi bile konkurentne sa Zapadnom Evropom. U suštini, Istočno Evropske ekonomije su pretvorene u izvozne zone za industrije Zapadne Evrope i za bankarske usluge.

Sada se zahteva da Istočno Evropske zemlje, Balkana i zemlje Baltika plate kamate tako što će iscediti još ekonomskog suficita putem još neoliberalnijih “reformi“ koje prete da primoraju još njihovih radnika da dobiju otkaz u kojima privreda zamire i u kojima vlada siromaštvo. E to ti je ta tvoja neoliberalna ekonomija.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: 27E
srbima preti srpski scenario.

to je 10000 puta gore od grckog.

tj vec to prezivljava narod.

jes vala

odavno smo mi-narod u cabru, samo rezimlijama dobro ide

u zadnjih mesec dana u siroj porodici dobijeno je tri otkaza, dva su dobili tzv glave porodice

cemu se rezim nada nije mi bas jasno, i od koga?

ali i juce kad sam stao na stranu novootpustenih rezimci i drugi satrapi pozurise sa etiketom - komunisti

ispasce da u srbiji ima 5-6 miliona komunista
 
kami,
gledaju Grcku sto je dobila paket pomoci od 110 milijardi evra.
Ali malo koja zemlja to moze sto moze Grcka, i Grci ce nastaviti po starom, em ce malo raditi, em strajkovati, i opet ce Nemacka i Francuska morati da ispune sve njihove zahteve.
S druge strane devet istocnoevropskih zemalja, 100 miliona ljudi, je trazilo paket pomoci od 190 milijardi evra i nisu dobile nista, ima tema.

Upravo tako !
 
Kako te ne mrzi više da pišeš uvek istu neoliberalnu mantru. Na jednoj od tema sam ti napisao da MMF ne daje kredite za investicije, upravo MMF uslovljava da taj novac ide u funkciji održavanja deviznih rezervi, poboljšanja likvidnosti zemlje i za popunjavanje rupa u budžetu , u prevodu za bogaćenje stranog špekulativnog kapitala i kupovinu političkog opstanka vladajuće elite koja im to omogućava. Taj Fond nameće izuzetno stroge uslove sa dalekosežnim posledicama za bilo koju zemlju koja sebi dozvoli da bude uhvaćena u njegove kandže.

Sistem koji je nametnut u Istočnoj Evropi i Balkanu je takav da je smišljeno uništen bankarski sistem tj domaće banke tih zemalja. Umesto da pomogne ovim državama da stvore svoje domaće banke, zapadna Evropa je ohrabrila svoje banke da u ovim privredama oforme kreditne linije i kreditnu potražnju sa preskupim kamatama u evrima i drugim konvertibilnim valutama, i to zbog zaštite samih banaka. Ovo predstavlja kršenje prvog aksioma finansija: nikad ne indeksirajte svoj dug u konvertibilnoj valuti ako je vaš prihod indeksiran u nekonvertibilnoj. Zatim oporezivanje sa biznisa i nekretnina (inače najdragocenijih klijenata banaka) je prebačen na radnu snagu, ne samo kao jedinstvena stopa poreza nego i jedinstvena stopa socijalnog poreza. Bez snage da oporezuju nekretnine i drugu imovinu ili čak da nametnu progresivno oporezivanje u višim poreskim razredima vlade su bile primorane da oporezuju radnu snagu i industriju. Ova fiskalna filozofija naglo je podigla cene kapitala i proizvoda , dok su industrija i poljoprivreda u tim zemljama postale suviše skupe da bi bile konkurentne sa Zapadnom Evropom. U suštini, Istočno Evropske ekonomije su pretvorene u izvozne zone za industrije Zapadne Evrope i za bankarske usluge.

Sada se zahteva da Istočno Evropske zemlje, Balkana i zemlje Baltika plate kamate tako što će iscediti još ekonomskog suficita putem još neoliberalnijih “reformi“ koje prete da primoraju još njihovih radnika da dobiju otkaz u kojima privreda zamire i u kojima vlada siromaštvo. E to ti je ta tvoja neoliberalna ekonomija.


Pa ja pisem svoju neoliberalnu mantru dok god ti pises svoju soc-realisticnu mantru. Zasto jednostavno ne shvatis da ne razmisljaju svi o ekonomiji na nacin na koji ti razmisljas? Naravno da MMF ne daje razvojne kredite, zbog toga sto to i nije posao MMF-a; posao MMF-a je da poduci nesposobne drzave sta znaci fiskalna disciplina i kako se normalno vodi drzava. To sto su nekom uslovi MMF-a 'strogi uslovi sa dalekoseznim posledicama' necu da komentarisem. To je ocigledno kritika stroge fiskalne politike i zalaganje za komunisticko trosenje uz izgovor da je resenje u 'oporavku proizvodnje', a ne u smanjenju javnih davanja svakom ko zamisli u svojoj glavi da ima neko socijalno pravo. Naravno, pod 'povecanju proizvodnje' se misli na ono klasicno komunisticko 'otvoricu fabriku drzavnim parama, kojoj ce drzava nalaziti trziste, a mozda joj cak i dati monopol'. To su naravno vestacka resenja, a prirodan oporavak proizvodnje se ne moze dogoditi preko noci, narocito dok god 2/3 necijeg budzeta ide na plate i penzije. Takav budzet ocigledno ne moze da oporavi proizvodnju, da se zaduzujemo na trzistu kapitala previse ne vredi, jer bi upali u ogromnu duznicku krizu upravo zbog nesposobnosti takvog budzeta da servisira neke takve dugove. Sta nam ostaje, devizne rezerve? I sada ti dodjes i kazes da nije problem u tome sto toliki deo budzeta ide na potrosnju, nego u tome sto je proizvodnja mala. A kako ces povecati proizvodnju kada ti budzet nije ni malo razvojni? Eventualnim kreditima, eventualnih domacih banaka, koje, da su ostale da postoje na domacem bankarskom trzistu, ne bi imale ni 3 dinara kapitala, ili bi imale ako drzava ulozi u njih masu novca koji bi gradjani morali da nadoknade kroz poreze? Pa izvini, to su jako nerealne price, naravno da je dobro sto su ugasene banke koje nikako nisu mogle da naplate svoja potrazivanja (a nisu, jer su krediti koje su davale, davale na osnovu politicke direktive vrha drzave, propalim preduzecima koje su te kredite koristila na troskove rada, tj. plate radnika radi kupovine socijalnog mira). I kako je to lose ugasiti takve banke? Da bi se one oporavile potrebno je da ekonomski propala drzava ulozi sve svoje ekonomske potencijale, koji naravno opet ne bi dali nikakve rezultate, jer bi se takve drzavne banke ponasale opet kao one Miloseviceve- sluzile bi za kupovinu socijalnog mira. Naravno da je bolje osloniti se na strani kapital kada zivis u propaloj ekonomiji, jer domaci kapital nema ni priblizno taj kapacitet koji ima strani (citaj, kapacitet kapitala domaceg je jadan). A to sto je strani skuplji, a domaci jeftinij- pa to je i normalno, jer strancima nije potrebno da budu ekonomski populisti, taj jeftini domaci kapital bi lepo platio svaki gradjanin kroz poreze drzavi, koja bi morala da podmiruje to netrzisno poslovanje banaka, kad tad. Nista na svetu nije besplatno, pa tako ni drzavni kapital, sve to dodje jednog dana na naplatu, mi smo to barem imali priliku da osetimo na svojoj kozi. A kada se to desi, onda se komunisti razbeze, i vuku za rukav one iste strance koje su oterali da im pomognu. Ili ponovo trosenje svih ekonomskih potencijala u drzavne banke, i tako ispocetka. A ako se govori o domacem privatnom kapitalu- pa taj kapital bi bio u vlasnistvu svih onih za koje pricate da su tajkuni, i da ih treba jos vise oporezovati. Pa ti zaista mislis da bi ti tajkuni bez politickog pritiska dali jeftinije kredite? Ako su kvalitetni biznismeni, nema sanse. A ako podlegnu politickom pritisku, banke su im osudjene za propast, kao i drzavne. Uostalom, postoji u Srbiji jos uvek nesto 'nacionalnog kapitala' u bankama. 'Komercijalna banka' je prva u Srbiji u stednji, a kreditna aktivnost im je tako daleko od prvog mesta, sto je jos jedan dokaz da je privatno vlasnistvo najbolje, jer su decenije komunizma u svakoj drzavnoj firmi i banci, izmedju ostalog, proizvele nesposobne menadzere koji pojma nemaju sta znaci biti dobar menadzer. Cast izuzecima. Sto se tice uspesnosti ekonomskih menadzera iz bivsih 'nacionalnih dragulja' tipa 'Beobanke' i 'Jugobanke' koji su se uglavili u 'Komercijalnu', neke primere i licno znam. I to je jad i beda, ja bih bio bolji od njih bez i dana bankarskog iskustva. Nisu oni krivi, sistem je napravio nesposobnjakovice, komunisticki sistem, i komunisticko vodjenje banaka.

Sto se tice veceg oporezivanja ovih bogatijih- pa slazem se, ali ti bogatiji su upravo nosioci domaceg privatnog kapitala, sta mislis kako bi se njihovo oporezivanje odrazilo na radnike koji rade za njih? Uostalom, koliki je broj takvih fizickih lica, i da li zaista mislis da se njihovim oporezivanjem moze nadoknaditi sve ono, pocevsi od PDV-a, carina, akciza, i raznoraznih drugih davanja, itd.? Pa ja mislim da ne bi moglo, a narocito ne u ovakvim drzavama kao sto je Srbija. Ponovo kazem, smanjenje rashoda, a ne povecanje prihoda i izmisljanje nekih novih poreza je jedino pravo resenje. Ti kazes da nije, ok, tebi je komunizam blizak. meni nije. I zbog cega ti je cudno da u svetu postoje liberali, 'neoliberali' i slicni, pa ne mogu svi da misle kao ti:roll: Sta hoces, da ti priznam da je tvoje razmisljanje moralnije? :roll:

Sto se tice duga u evrima i prihoda u dinarima- pa nemoj da me zezas, pa ja zivim u Srbiji lycky, svakodnevno vidjam da vecina 'obicnog naroda' svoje dugove servisira u evrima, i skoro sva placanja vrsi u evrima. I to za one stvari koje veze nemaju ni sa bankama, ni sa registrovanim placanjima. Jednostavno, konvertibilnost neke valute odredjuju i gradjani, ne mozes ti da platis kiriju u evrima, i sve cene preracunavas u evrima, a onda da kukas kako je dinar nekonvertibilan, a dinarski krediti skupi, licemerno je jednostavno. Ti kao obican gradjanin ne verujes u domacu valutu, vec sve racunas u evrima, a ocekujes da se drzava ne zaduzuje u evrima, jer nema dovoljno jeftinog dinarskog kapitala. Pa izmedju ostalog, nema ga zbog toga sto i sami gradjani ne veruju u taj dinar.

Mislim da ti previse idealizujes 'obicnog radnika' smatrajuci ga za a priori postenog i dobrog, dok su tamo neki veliki strani kapitalisti zlo.. Ja tako ne mogu tako da razmisljam, a zaista nista ne mogu u tome sto ti mislis da je to zlo globalizma.
 
Poslednja izmena:
Neznam za vas ostale ali ja tražim da se Grčka kriza prelije i kod nas.

Bar bi bilo para ..... a i posla ..... a možda i šut karta za tadićija .... onako preko veze a može i bez veze samo da se prevalja. Pa nek od tih 110 milijardi bar 5 završi kod nas na tržištu (ne u rukama DS-a i G17) bilo bi više nego dobro.
 
Dobro ti znas o cemu ja pricam.Reci mi samo sta ti je prva asocijacija na Nikolica(ali iskreno:)).Nisam znao da mozes da zaviris u buducnost(oko ovoga sa povecavanjem penzija i ostalih palamudjenja).Ovde se prica o otvorenom lopovluku vlasti i onome sto cine sa ovom drzavom,ti ako hoces da porices da se to ne desava to je tvoj problem zaista(i to veliki dodao bih).Ova drzava je sve sem funkcionalna,a,ovaj narod ziv ti meni bio zeli posao i platu kojom me prehraniti svoju porodicu.Treba da povuce granicu?:eek:
Vaime oca i sina sta ti pricas,sta jel treba svaki gradjanin da bude indijac Jogi da bi se ova drzava bila savrsena.Covece stvarno te ne mogu razumeti zasto porices ono sto se jasno moze videti svuda oko tebe....ali ok nije ni vazno.Pokazace se koliko si ti imao pravo a koliko ja u vezi svega ovoga


Prva asocijacija na Nikolica mi je- glupan.

Naravno da ova drzava nije funkcionalna, to nisam ni rekao.

A dobro, mozda si ti u pravu, mozda narod treba da od politicara trazi jos vise para, ili bilo kakvog posla (mislim, ni meni nije jasno zasto drzava vec sutra ne otvori 200000 radnih mesta, to je tako jednostavna stvar, verovatno te pare kojim treba da otvore nova radna mesta trpaju u svoje dzepove:dontunderstand:).
 
Prva asocijacija na Nikolica mi je- glupan.

Naravno da ova drzava nije funkcionalna, to nisam ni rekao.

A dobro, mozda si ti u pravu, mozda narod treba da od politicara trazi jos vise para, ili bilo kakvog posla (mislim, ni meni nije jasno zasto drzava vec sutra ne otvori 200000 radnih mesta, to je tako jednostavna stvar, verovatno te pare kojim treba da otvore nova radna mesta trpaju u svoje dzepove:dontunderstand:).

Znaci nisu 90....:mrgreen:
Narod trazi osnovno covece..ono sto bi imali u svakoj drugoj normalnoj drzavi.....traze da dobiju ono za sta su glasali i sto im je obecano.A imas preko 500 000 rednih mesta,mada izgleda u administraciji...ako si neciji rodjak!
pazi ovo...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/189238/Bajatovic-najplaceniji-direktor
ps-Narod trazi jos vise para?Gde si junace za to cuo?:lol:
 
Najbolji su mi nasi socialisti, ko kao primer kako funktionise komunizam/socializam navode kinu.

A Kina je zaboslila toliki narod jer je upravo imala najjeftiniju radnu snagu na svetu.

Klasican mancester kapitalizam je vladao.
 
Znaci nisu 90....:mrgreen:
Narod trazi osnovno covece..ono sto bi imali u svakoj drugoj normalnoj drzavi.....traze da dobiju ono za sta su glasali i sto im je obecano.A imas preko 500 000 rednih mesta,mada izgleda u administraciji...ako si neciji rodjak!
pazi ovo...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/189238/Bajatovic-najplaceniji-direktor
ps-Narod trazi jos vise para?Gde si junace za to cuo?:lol:


A narod znaci trazi manje para?;)

A taj link i ne moras da mi postavljas, zar ja licim na nekog ko ce da stiti direktore javnih preduzeca? ;)
 

Back
Top