Windows 7 problem...

Samir_Gusp

Početnik
Poruka
9
Zdravo...

Udjem u BIOS, nastimam boot, sve uredno...

Kada se ponovo dize Win nece se***a da mi izbaci ono "Press any key fot boot from CD", vec se normalno pokrene...

CD je 100000% butabilan ;) Cist ko suza...


Need help ??? !!!! ??? !!! ???
 
Poslednja izmena od moderatora:
Konfiguracije:

2.6 GHz (Corel duo)
3 GB RAM-a

Sto se tice biosa, u mene je onaj tip biosa u kojem moram otici u ADVANCE BOOT FEATURES (tako nekako) da bi nastimao First boot, a ne jednostavno u BOOT...nadam se da se razumijemo :neutral:

Ova fora sa pauzom, ne uspjeva ;)

Citac je dobar, ocitava sve normalno...ocita CD, ali nece da pokrene install...
 
Konfiguracije:

2.6 GHz (Corel duo)
3 GB RAM-a

Sto se tice biosa, u mene je onaj tip biosa u kojem moram otici u ADVANCE BOOT FEATURES (tako nekako) da bi nastimao First boot, a ne jednostavno u BOOT...nadam se da se razumijemo :neutral:

Ova fora sa pauzom, ne uspjeva ;)

Citac je dobar, ocitava sve normalno...ocita CD, ali nece da pokrene install...

Hajde pokušaj ovako...prvi na disabled, drugi na boot cd a treći na HDD
 
Da sumiram:

1. Citac je dobar;
2. Primenio si razne nacine za izbor uredjaja sa kog ces da butujes;
3. Primenio princip sa pauzom

I opet nista?

Jedino sto mi pada na pamet, jeste da probas sa drugim cd-om. Verujem ja tebi da je on butabilan, ali za svaki slucaj probaj sa drugim instalacionim diskom, koji je takodje proveren da je butabilan i ispravan.
 
Provjerio sam disk na drugom racunaru...instalcija krene normalno...

A da vas pitam...je li moguce da je citac ostecen na nekom nivuo na koje, u ovom slucaju ne moze da pokrene instalaciju, a moze da normalno cita CD u windowsu...nadam se da ste me razumili...
 
100% ti nije butabilan...evo ja sam pre neki dan skinuo sa neta Windows 7 i nije bio butabilan, posle sam napravio da bude...
Ovaj normalan što sam imao je bio, i bez problema sam instalirao...;)
 
Provjerio sam disk na drugom racunaru...instalcija krene normalno...

A da vas pitam...je li moguce da je citac ostecen na nekom nivuo na koje, u ovom slucaju ne moze da pokrene instalaciju, a moze da normalno cita CD u windowsu...nadam se da ste me razumili...

Ja sam imao takav Čitač..Kupio sam ga novog ali nije htio da pokrene instalaciju..Ali sam ga na prevaru ipak upotrebljavao...Prije nego što zatraži da pritisneš bilo koju tipku ti pritisni na tastaturi "Pause Break" tipku, malo sačekaj 10-15 sek i lupi "Enter"
 
Desavalo se da u nekom CD-DVD citacu disk ne bude bootabilan. A sa tog diska sam sigurno vec instalirao OS. Instalacija je bila moguca sa drugog diska. A prethodni disk je funkcionisao u drugom kompu.
GREMLINI
 
Desavalo se da u nekom CD-DVD citacu disk ne bude bootabilan. A sa tog diska sam sigurno vec instalirao OS. Instalacija je bila moguca sa drugog diska. A prethodni disk je funkcionisao u drugom kompu.
GREMLINI

Bootabilan je on i u tom čitaču ali ga čitač sporo prepoznaje i sistem se u međuvremenu podigne. Imao sam takav čitač ali sam opisao kako sam ga upotrebljavao....
 
Nema sanse da ga sporo prepoznaje. On ga ne prepoznaje!!. Ili je disk falican ili je citac malo ocoravio pa slbije vidi ili su GREMLINI. A mora da je ovo trece ili postoji jos mogucnost da su Marfijevi zakoni umesali prste.
Uzmi drugi CD pa probaj. Ako ne ide uzmi treci. Ako ni tad ne ide tada ili uzmi cetvrti ili pozajmi citac od druga ili kupi novi. A mozes i da ga odneses u servis.
Imas toliko opcija a ti zapeo za taj jedan CD.
Dalje, THIRD boot stavi na DISABLED
HDD S.M.A.R.T stavi na ENEBLED
Full screen logo stavi na DISAABLED
 
Vidim ima teme sa problemima u vezi Windows-a 7, a danas sam ovo slučajno videla u "24sata".
Iskreno rečeno, ja POJMA NEMAM!!!! :rumenko: o čemu se tu zapravo radi (ta kanonikal čuda mooda....)ali možda nekome od vas koji se bolje razumete u to, nesto znači, tj. možda nekome nešto pomogne....
wind..jpg

http://e24.24sata.rs/issue.php?issue=24sata_240510&uid=b7fee8da3dceb65ee48b3a772d726fa4
 
Добро бре @sunchaya, не мораш баш у свакој теми где се помиње 7-ца да качиш тај линк као да је нешто спектакуларно. Пропусти ће се тек откривати, зашта би онда служили Сервис пакови. ;)
 
Nikakav napredak prijatelu :S :S

Evo slicica : http://img205.imageshack.us/img205/9619/17052010318.jpg

(nema veze sto je i First i Third Boot CDROM, pokusao sam sa promjenom, nece opet )
ej ovoje gigabajtova plocica :zper: (i to nova)

znam odgovor :

ides ovo na slici
Kod:
>hard disk boot priority  [Press Enter]
i to staviš hard disk na drugo mesto ispod 'other controlers'
(iz nekih sigurnosnih razloga je stavljeno da je disk uvek prvi
ma šta se u onim prethodnim ocijama stavi , have fun. )
problem nema veze sa w7 , u ovom slučaju ,već sa gigabajtovim bisoima :think:
 

Back
Top